ODPOWIEDZ Posty: 8 Strona 1 z 1
ciągłe noszenie PureVision
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    ciągłe noszenie PureVision

    autor: Debian » 15 sierpnia 2007, 20:28

    Jaki? czas temu niezadowolony z acuvue oasys postanowi?em zmieni? soczewki na purevision. Okaza?y si? ?wietne. Non-stop nosi?em je tylko max 3 dni, ca?y czas by?y wygodne, m??g?bym jeszcze d?u?ej nosi? tylko zdj??em ze wzgl?du na bezpiecze?stwo. Chcia?bym si? was spyta? (g???wnie specjalist??w) czy t? soczewk? mo?na rzeczywi?cie nie zdejmowa? (bezpiecznie) przez 30 dni? Czy air optix night&day s? zdrowsze? W testach przepuszcza tyle samo tlenu, tylko 1% wi?cej.
    Ostatnio zmieniony 26 lutego 2009, 14:09 przez Debian, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 15 sierpnia 2007, 22:15

    Kazde soczewki do "ciaglego noszenia" mozna nosic bez sciagania.

    Ale kazdy specjalista powie (przynajmniej POWINIEN) zalecic co kilka dni sciagniecie i przemycie.. czasami niektorzy mowia, ze te soczewki to raczej dla osob ktore chca zapomniec o soczewkach (ale aby nie calkowicie jednak o nich zapomniec ;) )
  • Awatar użytkownika
    zaakochany
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 237
    Rejestracja: 16 maja 2007, 21:59
    Lokalizacja: poznań

    autor: zaakochany » 16 sierpnia 2007, 20:43

    szczerze mowiac nosi?em i pure vision i air optix N&D. powiem tyle ze kiedy nosilem pure vision normalnie codziennie ze sciaganiem to bylo koszmarnie ciagle je czulem na oczach, potem zaryzykowa?em i od nowego opakowania za?o?y?em i przez tydzie? nie ?ciaga?em. noi przez tydzien by?o ok ale jak sciagnalem je przemyc i za?o?ylem to byly nie do noszenia. air optix night and day nosi?em przez 5miesiecy bez zdejmowania i co 2 miechy bylem u okulistki, noi mowila ze z moimi oczami wszystko jest OK, nawet lepiej ni? ok. co do dk/t w porownaniu tych 2 soczewek nie masz racji Debian, bo ciba vision ma lepsze soczewki co do materia?u i przepuszczania tlenu, AirOptixN&D maja 175, a pure vision 110(nieca?e), wiec roznica jest, ale i tak to byly pierwsze soczewki do ciaglego noszenia do dzis zalecane do takiego wlasnie noszenia. wiec radze sprobowac soczewki air optix do spania bo sa zdrowsze i bezpieczniejsze i jak dla mnie wlasnie wygodniejsze, szczegolnie w klimatyzacji oczy mnie tak nie bola?y. ale pure vision tez sa zdrowe tyle ze niekoniecznie 30dni noszenia bez sciagania, jesli ci odpowiadaja nos je bez zdejmowania od pon do piatku a na weekendy nos ze zdejmowaniem czy jakos sobie wykombinuj te przerwy, a air optix n&d mozesz spokojnie tez bez zdejmowania przez miesiac ja nosilem 28dni :spoko: i okulistka nie wiem czy mowila prawde ale mowila ze moje oczy wygladaja bardzo zdrowo. twoj wybor ja osobiscie polecam air optix night and day!! jak narazie, potem oczywiscie biofinity :jupi: jesli pojawia sie w Polsce kiedykolwiek tego do?yje!!
    "Mówią, że chociaż ktoś wiedzy nie ma w duszy, oni ją w tam włożyć potrafią, jakby wzrok wkładali w oczy ślepe"
    Biofinity- Comfort science, materiał III generacji.
  • kuszand
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 31
    Rejestracja: 16 lipca 2007, 13:15
    Lokalizacja: Olsztyn

    autor: kuszand » 20 sierpnia 2007, 13:04

    Co do Pure Vision i ich ci?g?ego noszenia, to m??j okulista mi to odradzi?.
    Powiedzia? ?e s? to faktycznie bardzo dobre soczewki i przeznaczone do noszenia przez 30 dni bez zdejmowania, jednak on nie poleca takiego trybu noszenia. Zawsze lepiej ?ci?ga? je na noc, ewentualnie raz na jakis czas w sytuacjach "awaryjnych" nosi? kilk dni.
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 20 sierpnia 2007, 13:30

    Jednak cz??ciej b?de je zdejmowa?. Zaakochany jednak mam racj? je?li chodzi o przepuszczalno?? air optix night&day i purevision. Zobacz ten test: http://www.revoptom.com/index.asp?Artic ... lesson.htm
    Z obrazka figure 4 wynika ?e mi?dzy tymi soczewkami jest 1% r???nicy (przy zamkni?tym oku 3%). Kurde tylko g?upio ?e te air optixy najt end dej s? takie drogie a przecie? s? ju? d?ugo na rynku ;/
  • Awatar użytkownika
    X-ska
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 66
    Rejestracja: 22 sierpnia 2007, 11:39
    Lokalizacja: Krak??w

    autor: X-ska » 22 sierpnia 2007, 11:45

    zaakochany pisze:ciba vision ma lepsze soczewki co do materia?u i przepuszczania tlenu, AirOptixN&D maja 175, a pure vision 110(nieca?e)
    przyjmuj?c ?e to co m??wisz jest prawd?, czyta?am gdzie?, ?e bezpieczne Dk/t to ok 125
    okulista sprzeda? mi w?a?nie Bausha, czu?am w tym jaki? szwindel, i okazuje si? ?e Ciba faktycznie lepsza. Ale bior?c pod uwag? finanse - 2 razy dro?sza (ok 120z? / miesi?c za komplet)
    Zaleci? mi go??, ?eby nosi? je tylko w dzie?. mam du?? wad? i dotychczas wielkie problemy z soczewkami, obecnie nosz? okulary
  • Awatar użytkownika
    armani
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 287
    Rejestracja: 18 maja 2007, 12:58
    Lokalizacja: krk

    autor: armani » 22 sierpnia 2007, 12:55

    przyjmuj?c ?e to co m??wisz jest prawd?, czyta?am gdzie?, ?e bezpieczne Dk/t to ok 125
    Oczywiscie, ale do spania :) Zreszta na przelomie kilku lat ta granica byla juz kilkukrotnie podwyzszana... No i do tego dochodza reakcje oka na material soczewki i poprostu to ile ktos spi :D Generalnie N&D zostaly stworzone do ciaglego noszenia. Na swoim przykladzie powiem ze jesli nie musze spac w PureVision to je sciagam... a w innych sytuacjach (impreza, podroz czy zwykle lenistwo :P) bezproblemowo w nich spie i rano budze sie od razu dobrze widzac :) imo nawet gdybym nosil N&D to i tak dalej stosowalbym taki tryb noszenia a w dzien przepuszczalnosc juz nie odgrywa takiej roli jak w nocy ;)
    \
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 22 sierpnia 2007, 22:04

    Gdyby purevision nie spe?nia?y wszystkich norm to FDA i Ministerstwo zdrowia nie dopu?ci?y by ich jako soczewek do ci?g?ego noszenia.
ODPOWIEDZ Posty: 8 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości