ODPOWIEDZ Posty: 14 Strona 1 z 1
Kilka pytań nt. soczewek
  • 4mid
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 7
    Rejestracja: 13 kwietnia 2007, 23:21
    Lokalizacja: Â?lÂ?sk

    Kilka pytań nt. soczewek

    autor: 4mid » 14 kwietnia 2007, 14:12

    Niedawno z ciekawo?ci wybra?em si? do okulisty celem przeprowadzenia bada? czy jestem w stanie nosi? szk?a kontaktowe - okaza?o si? ?e tak.

    P??ki co zak?adam okulary, ale zdarza sie niestety musz? odk?ada? je na bok, g???wnie w obawie aby ich nie zniszczy? czy to na si?owni czy podczas agresywnej jazdy na rowerze gry w nog?/koszta/siatk??k?/judo, podczas biegania czy trening??w judo.

    Dlatego tyle ca?ej tej introdukcji aby dowiedzie? si? czy przy takim trybie ?ycia (do tego sporo komputera :devil: kt??ry m?czy oczy) soczewki kt??re zakupi? b?d? powodowa?y efekt tzw. mg?y?

    Bior?c pod uwag? fakt, i? jestem astygmatykiem z jakimi kosztami w przeci?gu danego okresu czasu musia?bym si? liczy? u?ywaj?c dobrych soczewek? Nie pracuj?, jestem studentem, tak?e prosi?bym o nie wymieniane tych najdro?szych, ale dobrych.

    Jeszcze jedno, b?d? na uczelni kiedy wyk?adane s? na rzutnikach b?d? tablicy jakie? projekty/etc i notuj? je w zeszycie, to w momencie kiedy ko?cz? notowa? dany fragment i wracam oczami z miejsca od zeszytu do tablicy m??j wzrok potrzebuje czasu aby zn??w dostosowa? sobie ostro?? do tej odleg?o?ci.

    CZY KORZYSTAJ?C ZE SZKIE? KONTAKTOWYCH TEN PROBLEM NADAL B?DZIE MNIE DOTYCZY??

    Z g??ry dzi?kuj? za pomoc. Pozdrawiam.
    Ostatnio zmieniony 26 lutego 2009, 15:16 przez 4mid, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 14 kwietnia 2007, 14:50

    4mid pisze:Dlatego tyle ca?ej tej introdukcji aby dowiedzie? si? czy przy takim trybie ?ycia (do tego sporo komputera :devil: kt??ry m?czy oczy) soczewki kt??re zakupi? b?d? powodowa?y efekt tzw. mg?y?
    kazde bede to powodowaly jezeli bedziesz je nosil zbyt dlugo. Wysilek tez zdaje sie miec na to wplyw. Sa jednak krople ktore pomagaja ten "efekt" zmnieszyc wiec bez obaw. Jesli prowadzisz aktywne zycie to IMO soczewki sa najlepszym wyjscie a uzywane na zmiane z okularami bede stanowily niezly komplet :)
    4mid pisze:Nie pracuj?, jestem studentem, tak?e prosi?bym o nie wymieniane tych najdro?szych, ale dobrych.
    hehe kazdy by tak chcial dobre a niedrogie ale jak tu lemur kiedys napisal soczewki nadal sa dobre luksusowym :/ niestety a te dla stygmatykow sa jeszcze drozsze :/ trudno mi powiedziec ile poniewaz to zalezy nie tylko do firmy ale tez od okresu jak dana soczewka moze byc noszona.

    Musisz po prostu isc do okulisty zbadac sie zobaczysz jakie kontakty mozesz nosic i wtedy on ci powie jakie sa ceny.

    Mysle ze na pewno jakis astygmatyk sie wypowie w kwesti ceny bo ja nie chce ci podawac blednych informacji :)
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    wolbashi
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 184
    Rejestracja: 14 grudnia 2006, 18:49
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: wolbashi » 14 kwietnia 2007, 19:22

    Odno?nie efektu mg?y to zawsze b?dziesz z nia do czynienia po ca?ym dniu (zm?czone oczy), przy pracy z komputerem (szybciej si? wysuszaj?). Odno?nie problemu z przyzwyczajaniem wzroku do odleg?o?ci to soczeweki raczej tego nie skoryguj? (tak s?dz?, zreszta Lemur powinien Ci pom??c). Odno?nie koszt??w to zale?y gdzie kupujesz, du?e sieci optyczne nak?adaj? wysokie mar?e (np. [nazwa regulamin]), czasami mo?na spr??bowa? u swego okulisty (m??j ma tak? ofert?). Oczywi?cie, gdy b?d? Ci znane wszystkie parametry soczewek jakie musisz zakupi? to mo?esz zakupi? soczewki przez internet, ale na w?asn? odpowiedzialno??.

    pozdrawiam
    W.
    JakiÂ? problem? Chcesz o tym pogada???[cytat z mojego kubka :)]
  • 4mid
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 7
    Rejestracja: 13 kwietnia 2007, 23:21
    Lokalizacja: Â?lÂ?sk

    autor: 4mid » 15 maja 2007, 17:20

    Ile ?rednio rocznie astygmatyk wydaje na dobre miesi?czne soczewki z dobrymi p?ynami?
  • Awatar użytkownika
    wolbashi
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 184
    Rejestracja: 14 grudnia 2006, 18:49
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: wolbashi » 15 maja 2007, 18:02

    Zale?y co masz na my?li dobre, moim zdaniem dobre soczewki i p?yny to takie, ktore ty sam tolerujesz i s? dla Ciebie najlepsze. Jak na razie z musu zakupu soczewek na 6 miesi?cy (dwie r??zne wady na obydwa oka) plus 2 p?yny w promocji kup 2 a drugi dostajesz za p??? ceny to wysz?o mi:

    ok. 450z? za soczewki (czyli po 225z? za sze?ciopak) plus 80 z? za dwa p?yny ??cznie 530z? (cena jest mocno zaokr?glona, bo sama nie pami?tm dok?adnej ceny, jednak?e powiem ci, ?e tylko du?e salony optyczne potrafi? tak wywindowa? ceny. Nastepny zakup planuj? w internetowym sklepie, nale??cym do zakadu optycznego i naprawde mo?na znale?? soczewki toryczne w przyst?pniejszej cenie. Jak na razie najta?sze mojej firmy Bausch&Lomb, miesi?czne znalaz?am za 150z? Taniej ju? chyba by? nie mo?e. W razie potrzeby PW. Gdyby kto? zna? ta?sze salony optyczne to prosze o PW.

    Mam nadziej?, ?e sie przyda?am, a i prosze nie brac na serio tej ceny bo jest to oko?o czyli mo?e byc mniej :) je?eli orientacyjnie to w porz?dku

    pozdrawiam
    W.
    JakiÂ? problem? Chcesz o tym pogada???[cytat z mojego kubka :)]
  • 4mid
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 7
    Rejestracja: 13 kwietnia 2007, 23:21
    Lokalizacja: Â?lÂ?sk

    autor: 4mid » 15 maja 2007, 21:13

    Czyli rocznie lekko ponad 1000 z?...
  • Awatar użytkownika
    OLivier
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 27
    Rejestracja: 04 kwietnia 2007, 15:57
    Lokalizacja: EÂ?k

    autor: OLivier » 16 maja 2007, 16:57

    O kurczakiii faktycznie tak sobie wszystko zsumowa? to niezla sumka wychodzi :)))
    ja co miesiac kupuje pare za 40zl czyli 12miesiecy x 40zl=480zl Do tego co 1,5 b?dz dwa miesiace plyn sie 355ml kupuje ok 33zl za plyn czyli rocznie srednio na plyny ok 200zl
    Ojjjj w sumie rocznie wydaje 680zl aja jajjjjj Sporooo :/
    OLivier
  • 4mid
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 7
    Rejestracja: 13 kwietnia 2007, 23:21
    Lokalizacja: Â?lÂ?sk

    autor: 4mid » 16 maja 2007, 18:17

    680 jeszcze nie jest ?le, ale ponad 1000 z? to ju? przegi?cie, tym bardziej ze studencka kiesze? posiada dno...
  • kasiulka1201
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 159
    Rejestracja: 01 września 2006, 16:09
    Lokalizacja: Częstochowa

    autor: kasiulka1201 » 16 maja 2007, 19:13

    No spora sumka.Ale patrzenie na ?wiat bez okular??w jest bezcenne ;)
  • Awatar użytkownika
    wolbashi
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 184
    Rejestracja: 14 grudnia 2006, 18:49
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: wolbashi » 16 maja 2007, 20:11

    4mid pisze:Czyli rocznie lekko ponad 1000 z?
    ak pisa?am s? to moje szacunki, wi?c raczej sk?ania?abym sie do stwierdzenia poni?ej 1000 z?, ale d??y do tej liczby :P zak?adaj?c, ?e zakupi?abym soczewki we wspomnianym sklepie 150 z? sze?ciopak to by wysz?o na p??? roku 300 z? za same soczewki plus ok 100z? za p?yny (mo?liwe, ?e wi?cej) czyli rocznie ok 800z? mo?e byc wi?cej. Czyli wychodzi na to samo co zakup dobrych okular??w (dobre soczewki i oprawki), tyle ?e to jest rocznie, a okulary kupujesz raz na 3 lata? Oczywi?cie jak ju? wspominano soczewki to jeszcze produkt luksusowy, ale coraz wiecej ludzi je zaczyna nosi? i ceny raczej powinny spada? :) mo?e za 2 lata b?dziemy p?aci? mniej :gwizd:

    A tak w?a?ciwie to kto pami?ta pocz?tki soczewek i jakie wtedy by?y mniej wi?cej ceny oraz parametry (tj. moce)?

    pozdrawiam
    W.
    JakiÂ? problem? Chcesz o tym pogada???[cytat z mojego kubka :)]
  • 4mid
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 7
    Rejestracja: 13 kwietnia 2007, 23:21
    Lokalizacja: Â?lÂ?sk

    autor: 4mid » 18 maja 2007, 15:24

    Ka?dy astygmatyk musi nosi? soczewki toryczne?
  • Awatar użytkownika
    wolbashi
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 184
    Rejestracja: 14 grudnia 2006, 18:49
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: wolbashi » 18 maja 2007, 19:52

    O to ju? pytaj swego okulist?/optyka. Jednak?e by ca?kowicie korygowa? wad? s?dz?, ?e soczewki toryczne to wym??g, bo skoro nie trzeba by?oby nosi? takowych soczewek to nasuwa si? pytanie po co je wyprodukowano. Tak wi?c nie kombinuj i p?a?(z)

    pozdrawiam
    W.
    JakiÂ? problem? Chcesz o tym pogada???[cytat z mojego kubka :)]
  • 4mid
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 7
    Rejestracja: 13 kwietnia 2007, 23:21
    Lokalizacja: Â?lÂ?sk

    autor: 4mid » 29 maja 2007, 18:37

    Dlatego pytam bo wyczyta?em ze sporo os??b nosi zwyk?e soczewki maj?c przy tym niewielki astygmatyzm i to w?asnie zosta?o im polecone przez specjalist??w.

    Toryczne s? 2 razy tak drogie, ale wiem ?e tutaj nie ma sensu oszcz?dza? i nie b?d?. Zakupi? to, co poleci specjalista.
  • Awatar użytkownika
    wolbashi
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 184
    Rejestracja: 14 grudnia 2006, 18:49
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: wolbashi » 02 czerwca 2007, 16:19

    Ewentualnie, ale to ju? na w?asn? odpowiedzialno?? zakupi? przez internet. Na pocz?tek najlepiej zakup sobie jak?? paczk? u okulisty, by potem mie? poj?cie co si? ma kupi? w internecie.

    pozdrawiam
    W>
    JakiÂ? problem? Chcesz o tym pogada???[cytat z mojego kubka :)]
ODPOWIEDZ Posty: 14 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości