ODPOWIEDZ Posty: 38
wybór soczewek...koszty
  • allia
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 8
    Rejestracja: 30 marca 2007, 19:45
    Lokalizacja: Â???dÂ?

    wybór soczewek...koszty

    autor: allia » 30 marca 2007, 19:52

    Hej!!mam pytanie...zdecydowa?am si?, ?e zainwestuje w soczewki..
    przede wszystkim dlatego, ?e wygodniej a poza tym podobno zatrzymuja pogarszanie si? wzroku...a wada mi si? ca?y czas powieksza:(
    st?d moje pytanie..narazie pr??buje sie zorientowa? ..i ja poczyta?am na forum najlepiej jest kupi? miesieczne..
    nie mam du?o kasy(studentka:)dlatego chcia?abym sie dowiedzie? ile takie soczewki kosztuj?..ile jest w opakowaniu..ile p?yn kosztuje i wog??le takie najwea?niejsze informacje mnie interesuj?...b?de wdzi?czna za wszelkie informacje...
    pozdrawiam;)
    Ostatnio zmieniony 26 lutego 2009, 15:14 przez allia, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 30 marca 2007, 20:47

    allia pisze:przede wszystkim dlatego, ?e wygodniej a poza tym podobno zatrzymuja pogarszanie si? wzroku...a wada mi si? ca?y czas powieksza:(


    PO 1No ja nie wiem czy to jest prawda :) Podobne plotki slyszalem ale jak to jest na prawde to trudno powiedziec

    po 2 widac ze nie przeczytalas regulaminu forum tu nie rozmawiamy o cenach szefu zabronil wiec niestety tego sie nie dowiesz co innego na privie :P
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • hitman1986
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 37
    Rejestracja: 17 lutego 2007, 11:15
    Lokalizacja: Warszawa
    Kontakt:

    autor: hitman1986 » 02 kwietnia 2007, 08:53

    allia pisze:przede wszystkim dlatego, ?e wygodniej a poza tym podobno zatrzymuja pogarszanie si? wzroku...
    Pierwsze s?ysz? :help:
    allia pisze:dlatego chcia?abym sie dowiedzie? ile takie soczewki kosztuj?..ile jest w opakowaniu..ile p?yn kosztuje i wog??le takie najwea?niejsze informacje mnie interesuj?...b?de wdzi?czna za wszelkie informacje...
    Niestety, o cenach pisa? nam nie wolno, ale mog? powiedzie?, ?e soczewki wbrew pozorom, to tania inwestycja nie jest... :nie:
    "I Â?adne krzyki nas nie przekonajÂ?, Â?e czarne jest czarne, a biaÂ?e jest biaÂ?e!" - J. Kaczy??ski, premier
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 02 kwietnia 2007, 13:04

    hitman1986 pisze:Niestety, o cenach pisa? nam nie wolno
    DEMENTI!

    w regulaminie napisano:
    pkt3
    "Forum nie jest stanowi naszego cennika online - w zwiazku z czym prosimy nie pytac ile co kosztuje... takich informacji udzielamy tylko i wylacznie w zakladach po dokladnym ustaleniu Panstwa oczekiwan"

    Takze wy sobie o cenach mozecie rozmawiac, tylko nalezy wiedziec, ze te ceny sa rozne w zaleznosci od wielu czynnikow i nie zawsze ten sam produkt ma w calym kraju ta sama cene - jest tak z kazdym produktem!!!
    W regulaminie umiescilismy notke, ze my nie informujemy bo nie traktujemy forum jako NASZEGO cennika online - nie sprzedajemy przez internet wiec nie piszemy o cenach i nie udzielamy informacji na forum co ile kosztuje.
    Jezeli juz ktos z was pisze o cenach to my do tego nie mamy nic. Moze ktos zle zrozumial regulamin?

    i drugi wazny punkt regulaminu
    pkt 6
    " Prosze takze nie umieszczac linkow do gield, ofert handlowych i innych a tym samym nie umieszczac ogloszen dotyczacych sprzedazy jakich kolwiek produktow czy oferowania uslug. Nie reklamujemy tutaj sklepow, ofert itp... Forum tez nie stanowi gieldy, posty typu gdzie kupic, za ile itp. beda rowniez kasowane"

    Dlaczego? Bo nie jest naszym zadaniem reklama innych sklepow, ofert handlowych itp.
    Chyba wszystko jasne!
    Ostatnio zmieniony 02 kwietnia 2007, 14:48 przez optometrysta.pl, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    bartus
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 43
    Rejestracja: 02 marca 2007, 12:24
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: bartus » 02 kwietnia 2007, 14:45

    Jest napisane...regulaminu si? trzymamy:).
    Fakt faktem wyj?tkowo tania to przyjemno?? nie jest...ja za moje dwutygodniowe plac? co? okolo 40zl(J&J) + plyn opti free(troche zlotych-nie pamietam ile).
    Za miesi?czne ci wyjdzie taniej.
    Ale w sumie wygoda i poprawienie wygl?du warte s? tych pieni?dzy.
    Szczeg??lnie je?eli masz ju? du?? wad? i ona si? stopniowo pogarsza.
    Czytalem ju? paru tekst??w na temat soczewek i w zasadzie wsz?dzie pisali ?e hamuj? rozw??j wady wzroku. Ile jest w tym prawdy- ci??ko mi powiedzie?. Mam je od niedawna.
    ALe jednak to ?e mog? gra? w nog? bez "glass??w" jest dla mnie wa?nym czynnikiem:)
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 03 kwietnia 2007, 09:48

    Soczewki kosztuj? ?rednio 500z? rocznie, niekt??rzy stosuj? r???ne metody oszcz?dzania np. u?ywanie jednego p?ynu kilka razy tylko potem jak dostanie si? do oka powa?na infekcja to si? opami?tuj?, a ju? wtedy mo?e byc za p???no. A o tym ?e wada wzroku si? nie pogarsza przy noszeniu soczewek to te? o tym s?ysza?em. A tak propo, piszesz ?e jeste? studentk?, tak wi?c zapewne masz oko?o 21 lat. A od 21 mo?na zrobi? operacj? oczu! Okulistka m??wi?a mi ?e zna miejsce gdzie takie operacje mo?na robi? za 1500z?(PRK) (oba oczu) i ?e z tych kt??rych zna to ka?dy jest zadowolony.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 03 kwietnia 2007, 11:34

    Debian pisze:Okulistka m??wi?a mi ?e zna miejsce gdzie takie operacje mo?na robi? za 1500z?(PRK)
    zapytaj specjalistow ktorzy skorzystali z tej metody
  • allia
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 8
    Rejestracja: 30 marca 2007, 19:45
    Lokalizacja: Â???dÂ?

    autor: allia » 03 kwietnia 2007, 16:55

    no fakt mam 21 lat,ale niestety jest te? warunek, ze przez 12 miesi?cy nie mo?e si? powieksza? wada,a mi niestety sie stale pog??bia dlatego chce spr??bowa? socxzewek podobno zatrzyumuj? pog??bianie sie wady...a potem napewno operacja...
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 03 kwietnia 2007, 17:13

    allia pisze:ale niestety jest te? warunek, ze przez 12 miesi?cy nie mo?e si? powieksza? wada,a mi niestety sie stale pog??bia dlatego chce spr??bowa? socxzewek podobno zatrzyumuj? pog??bianie sie wady
    nie jest prawda ze soczewki zatrzymuja wade!! Prosze nie miec zludzen. Poza tym mysle ze nikt Pani nie da gwarancji na postawiony przez Pania warunek!
  • allia
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 8
    Rejestracja: 30 marca 2007, 19:45
    Lokalizacja: Â???dÂ?

    autor: allia » 03 kwietnia 2007, 20:11

    mo?e gwarancji nie...ale jest szansa..warto chocia? spr??bowa?....
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 03 kwietnia 2007, 20:15

    allia pisze:ale jest szansa
    nie wiem kto Pania poinformowal, ze soczewki zatrzymuja wade! Nie jest to prawda, sama soczewka jako wytwor nie powstrzymuje/hamuje itp wady wzroku.
  • Awatar użytkownika
    bartus
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 43
    Rejestracja: 02 marca 2007, 12:24
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: bartus » 03 kwietnia 2007, 20:23

    LEMUR pisze:
    allia pisze:ale jest szansa
    nie wiem kto Pania poinformowal, ze soczewki zatrzymuja wade! Nie jest to prawda, sama soczewka jako wytwor nie powstrzymuje/hamuje itp wady wzroku.
    Ech:] nie mam zamiaru kluci? si? z mistrzem wszechwiedz?cym Adminem, a wr?cz si? z nim zgadzam...ani soczewki ani okulary nie zatrzymuj? post?powania wady.
    Czytalem tylko ?e soczewki w pewnym stopniu hamuj? dynamik? post?pu wady i to tylko w niekt??rych wypadkach.
    Je?eli pisz? bzdury to prosz? o publiczne zganienie mnie:)

    edit: aha:) i soczewki sa bardzo dobrym pomyslem je?eli kto? ma du?? wad? wzroku.
    Kolega moich siostrzyczek ze szkoly ma wad? :okola -16.
    Ma teraz soczewki kt??re go nie ograniczaj? w ?aden sposob(nie musze m??wic jak wygl?daly jego okulary).
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 03 kwietnia 2007, 21:15

    w przypadku krotkowzrocznosci (szkoda ze autorka nic o swojej wadzie nie napisala, mozna sie tylko domyslac) mozna poczytac:
    - http://www.optometria.info.pl/bielawski ... abeokulary
    - http://www.optometria.info.pl/bielawski ... sciweszkla

    ps. Bartus, zaden wszechwiedzacy... to na co znam odpowiedz to dziele sie nia z innymi.
  • Awatar użytkownika
    bartus
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 43
    Rejestracja: 02 marca 2007, 12:24
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: bartus » 03 kwietnia 2007, 21:20

    :]aha...mnie si? wydawalo ?e na temat optyki jeste? wszechwiedz?cy:)...zreszt? to slowo zawsze powinno si? umieszcza? w cudzyslowie:)
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 03 kwietnia 2007, 21:22

    zreszt? to slowo zawsze powinno si? umieszcza? w cudzyslowie:)
    tak, wtedy nie byloby nieporozumien...
    ale konczymy ten
    :ot:
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 03 kwietnia 2007, 22:08

    dobra dobra lemur ty tu nie badz taki skromny :P masz wiedze i koniec :) sorry za off-topa :)
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Ja
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 7
    Rejestracja: 25 marca 2007, 12:13
    Lokalizacja: M-ce

    Re: wyb??r soczewek...koszty

    autor: Ja » 04 kwietnia 2007, 16:32

    allia pisze:podobno zatrzymuja pogarszanie si? wzroku...a wada mi si? ca?y czas powieksza:(
    Wczoraj w serialu Samo ?ycie jedna babka podobne bzdury wygadywa?a. M??wi?a ?e ma soczewki w kt??rych mo?na spa?, a spanie w nich mo?e polepszy? wzrok :mur:

    Jednak to prawda, ?e telewizja k?amie ;P
  • Awatar użytkownika
    OLivier
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 27
    Rejestracja: 04 kwietnia 2007, 15:57
    Lokalizacja: EÂ?k

    autor: OLivier » 04 kwietnia 2007, 16:34

    z tego co mi wiadomo s? soczewki ktore sie zaklada na noc , a pozniej przez dzien mozna cieszyc sie LEPSZYM wzrokiem.Tylko stosuje sie je w przypadku jakich? tam wad ,chor??b oczu ,ne fiemmm :) ale fiem ze s? s? takie :) :tak:
    OLivier
  • kasiulka1201
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 159
    Rejestracja: 01 września 2006, 16:09
    Lokalizacja: Częstochowa

    autor: kasiulka1201 » 04 kwietnia 2007, 16:36

    Jakby rzeczywi?cie tak by?o to wszyscy okularnicy kupili by sobie soczewki ?eby wyleczy? sobie wada wzroku ;) Ale to ?e podczas spania w soczewkach polepsza si? wzrok to ju? totalna bzdura hehe
  • Awatar użytkownika
    OLivier
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 27
    Rejestracja: 04 kwietnia 2007, 15:57
    Lokalizacja: EÂ?k

    autor: OLivier » 04 kwietnia 2007, 16:41

    tresc z www.soczewkikontaktowe.pl "S?ysza?em o soczewkach zak?adanych na noc maj?cych odkszta?ca? oko tak, aby widzenie by?o prawid?owe. Podobno dzi?ki noszeniu takiej soczewki oko zapami?tuje w?a?ciwy kszta?t. I z czasem mo?na takie soczewki zak?ada? na noc coraz rzadziej. Czy posiada pan bli?sze informacje na ten temat?

    Odpowied?:
    Jest to metoda stosowana w do?? ograniczonym zakresie w Europie Zach. i USA. W Polsce metoda ta nie jest jeszcze stosowana. M??wi?c najpro?ciej, metoda ta polega na zak?adaniu na noc specjalnej soczewki, kt??ra odkszta?ca mechanicznie rog??wk?, zmieniaj?c jej parametry refrakcyjne. Aby uzyska? stabilny efekt soczewki takie nale?y stosowa? regularnie. " No wiec Ksiezniczko jak widzisz s? s? :))) :tak:
    pozdrawiam OLivier
    OLivier
  • kasiulka1201
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 159
    Rejestracja: 01 września 2006, 16:09
    Lokalizacja: Częstochowa

    autor: kasiulka1201 » 04 kwietnia 2007, 16:46

    S?.Ale zanim trafi? na polski rynek to ja ju? ich nie b?de potrzebowa?.A raczej do USA w najbli?szym czasie si? nie wybieram.Ale jakby ktos by? to niech mi kupi ;)
  • dimka
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 13
    Rejestracja: 08 sierpnia 2006, 13:26
    Lokalizacja: Swarz??dz

    autor: dimka » 04 kwietnia 2007, 17:08

    Widz?, ?e dyskusja przerodzi?a si? w ca?kiem co? innego, ni? pyta?a jej prowodylka hi hi :tak: Odno?nie poprawy lub zatrzymania wady wzroku poprzez noszenie soczewek to pierwsze s?ysz?. Wszystko chyba zale?y od wewn?trznych predyspozycji organizmu i tego, co robimy, jak ?yjemy, czy du?o siedzimy przed komputerem itd. Ja nosz? soczewki od ponad 5 lat i przez ten okres wada pogorszy?a mi si? z -1,25 i -1,00 do -2,25 i -2,0. Takie ?ycie i taka praca, ?e si? cz?owiek musi glapi? w ten monitor. Ja u?ywam miesi?cznych soczewek - je?li masz dwie r???ne wady, to jednorazowy zakup dw??ch opakowa? to koszt rz?du ok. 150,00 z? - 200,00 z? (zale?y na jakie si? zdecydujesz). Do tego p?yn - ceny te? r???ne - ?rednio ok. 30-35 z?. Tak wi?c rocznie zakup soczewek, to faktycznie koszt ok. 500,00 z?. Mimo, ?e nie jest to ma?o my?l?, ?e naprawd? warto (chocia? jak pomy?l?, ile niekt??rzy wydaj? rocznie np. na papierosy to te 500,00 z? wydaje mi si? pryszczem...). Ale przede wszystkim, je?li ju? si? zdecydujesz, powinna? si? uda? do okulisty i tam dobra? sobie soczewki. Pozdrawiam :papa:

    [ Dodano: 04 Kwi 2007 05:09 ]
    Aha. Jeszcze odno?nie operacji oczu laserem - nie wiem gdzie robi? oba oka za 1,5 tys. z?. Bo w Poznaniu jedno oko kosztuje ok. 2 tys. :placze:
    Anka
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    Re: wyb??r soczewek...koszty

    autor: optometrysta.pl » 04 kwietnia 2007, 19:37

    Ja pisze:
    Wczoraj w serialu Samo ?ycie jedna babka podobne bzdury wygadywa?a. M??wi?a ?e ma soczewki w kt??rych mo?na spa?, a spanie w nich mo?e polepszy? wzrok :mur:

    Jednak to prawda, ?e telewizja k?amie ;P
    Nie ma to jak NIEDOPOWIEDZENIA, chodzi pewnie o twarde soczewki tzw Orotk czyli ortokorekcje... one na sile modeluja krzywizne rogowki ale ona jest elastyczna i po kilku godzinach/dniu powraca i kolo sie zamyka. O ortok juz bylo na forum.

    i zeby nie bylo dalszego nieporozumienia, to nie sa soczewki do chodzenia na codzien.
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 04 kwietnia 2007, 21:26

    Olivier my nie piszemy o ortosoczewkach. Niby zak?ada sie jej tylko na noc, rano wstajemy zdejmujemy soczewke, wady wzroku nie ma wraca p0 jakim? czasie(po d?u?szym noszeniu nawet po 3 dniach), ale podobno sa przypadki gdzie przy noszeniu takich soczewek wada si? obni?a.
    zapytaj specjalistow ktorzy skorzystali z tej metody
    Tzn. twierdzisz ?e ta metoda jest kiepska?
  • sylwia9o
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 13
    Rejestracja: 21 kwietnia 2007, 18:02
    Lokalizacja: ----------

    autor: sylwia9o » 21 kwietnia 2007, 18:46

    Przed pierwszym kupnem i za?o?eniem soczewek, je?eli wcze?niej nosi?o si? okulary minusy nale?y i?? okulisty przebada? oczy itp. oczywi?cie je?eli wie si? jak? ma sie wad?? W stosunku do okular??w (ponad -3,5)kupuje si? t? sam? moc soczewek?
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 21 kwietnia 2007, 20:50

    sylwia9o pisze:Przed pierwszym kupnem i za?o?eniem soczewek, je?eli wcze?niej nosi?o si? okulary minusy nale?y i?? okulisty przebada? oczy itp. oczywi?cie je?eli wie si? jak? ma sie wad?? W stosunku do okular??w (ponad -3,5)kupuje si? t? sam? moc soczewek?
    soczewek nie dobieramy samemu bo to ze znasz moc to jeszcze nic nie znaczy !! wazne jest tez srednica i krzywizna. BADANIE OBOWIAZKOWE I TYLE :) ale nie martw sie bo mozna powiedziec wyjdziesz na 0 w salonie badanie srednio 50 zl i w wiekszosci salonow dostaje sie gratis pierwsze soczewki 2-tygodniowe czy tez miesieczne a cena pary to srednio 40 zl wiec 10 zl za badanie w sumie :P
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Soleil
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 259
    Rejestracja: 25 listopada 2006, 22:35
    Lokalizacja: ...

    autor: Soleil » 21 kwietnia 2007, 20:55

    sylwia9o pisze:W stosunku do okular??w (ponad -3,5)kupuje si? t? sam? moc soczewek?
    Moc soczewek jest zawsze mniejsza, ni? w okularach. Nie powinno si? samemu dobiera? soczewek.
    Skaleczeni milczeniem...
  • Ja
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 7
    Rejestracja: 25 marca 2007, 12:13
    Lokalizacja: M-ce

    Re: wyb??r soczewek...koszty

    autor: Ja » 04 maja 2007, 22:10

    LEMUR pisze:Orotk czyli ortokorekcje... one na sile modeluja krzywizne rogowki ale ona jest elastyczna i po kilku godzinach/dniu powraca i kolo sie zamyka. O ortok juz bylo na forum.

    i zeby nie bylo dalszego nieporozumienia, to nie sa soczewki do chodzenia na codzien.
    Jakby kto? by? zainteresowany to podaj? link do filmu o soczewkach ortokorekcyjnych.

    Kod: Zaznacz cały

    http://rapidshare.com/files/28414254/ortok.avi.html
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 04 maja 2007, 22:40

    ja sobie zassam bo mnie to ciekawi :)
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • sylwia9o
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 13
    Rejestracja: 21 kwietnia 2007, 18:02
    Lokalizacja: ----------

    autor: sylwia9o » 19 czerwca 2007, 12:45

    Pyta?am mojej okulistki o soczewki. Powiedzia?a mi ?e mo?e zrobi? mi badania itp ale i zam??wi? soczewki za 150 z? + p?yn 40 z? :/ A z tego co wiem u optyka/na necie mo?na kupi? taniej :/ Gdzie mam i?? aby zbadano mi oko pod k?tem soczewki (krzywizna itp) i ile takie badanie mo?e kosztowa?? (chodzi mi o samo badanie ?ebym wiedzia?a jakie sobie kupi?)
ODPOWIEDZ Posty: 38

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości