ODPOWIEDZ Posty: 3 Strona 1 z 1
Akomodacja ?
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    Akomodacja ?

    autor: woozie » 14 marca 2007, 20:15

    ekhm no wiec na poczatku gdy zaczely sie moje problemy ze wzrokie a bylo to stosunkowo nie dawno bo jakies ponad pol roku temu (tzn pewo wczesniej ale ja dopiero niedawno zauwazylem ze cos nie tak :/ :P ) dostalem soczewki -1 bo tak tez pan okulista okreslil moja wade. I rzeczywiscie powiedzmy ze czulem jak by to bylo te -1 teraz jednak widze znacznie gorzej bez soczewek niz na poczatku jednak jezeli je ubiore (dalej nosze -1) widze tak samo jak przedtem. Czym jest spowodowane to gorsze widzenie bez kontaktow(mimo takiej samej wady jak na poczatku) ? Oko sie po prostu przyzwyczailo do wady i nie probuje 'walczyc' ? I jeszcze takie pyt okulista powiedzial ze po zakropieni oczu moja wada jest wieksza niz -1 (nie pamietam juz dokladnie ile) O co tu chodzi ? nosze przeciez -1 ktore sam mi dobral stwierdzil ze jest to optymalna dla mnie moc i sam musze powiedziec widze w nich dobrze :)
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    markowski
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 64
    Rejestracja: 12 stycznia 2005, 23:13
    Lokalizacja: 3Miasto

    autor: markowski » 26 marca 2007, 23:40

    pewnie nie chodzi o walk?, tylko o to, ?e wtedy oko pracowa?o na napi?tych mie?niach, bo chce widzie? ostro. Jak masz za?o?on? soczewk? czy okulary to mie?nie - te w?a?nie odpowiedzialne za akomodacj? - rozlu?niaj? si? i pracuj? normalnie.
    Wiesz, non-stop na si?owni te? jest niezdrowe :P

    kilka dni temu znalaz?em gdzie? taki fragment
    - Jak to jest z pierwszymi okularami? Panuje taka opinia, ?e „oko si? rozleniwia” i trzeba odsuwa? w czasie korekcj? okularow?.
    - S?ysza?em o tym, ale nie potwierdzam. Nie wierz? w to, ?eby zastosowanie okular??w zwolni?o post?p utraty elastyczno?ci soczewki. Opinia ta mo?e si? bra? np. st?d, ?e kto? kto ma przepisane okulary +1 po roku ich noszenia ma wad? +1,5, ale przecie? nie mo?emy sprawdzi? jaka by ona by?a, gdyby ich nie nosi?. By? mo?e nie wi?ksza, ale po co nam dyskomfort w czasie czytania przez ten okres? Nie warto si? po?wi?ca? i pr??bowa? trenowa? tzw. presbiopi?. Lepiej korzysta? z dobrze dobranych okular??w i liczy? si? z tym, ?e wada ta mo?e z czasem osi?gn?? poziom 3-4 dioptrii.
    By? to wywiad z jakim? okulist?
    pozdrawiam
    markowski
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 27 marca 2007, 16:28

    markowski pisze:zwolni?o post?p utraty elastyczno?ci soczewki
    <<< jest to piekne :P
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
ODPOWIEDZ Posty: 3 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 27 gości