ODPOWIEDZ Posty: 11 Strona 1 z 1
Różnica w mocy soczewek i okularow
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    Różnica w mocy soczewek i okularow

    autor: woozie » 19 marca 2007, 19:33

    Mam takie pytanko czy mala roznica mocy pomiedzy kontaktami -1.25 a okularami -1 moze miec jakies skutki negatywne=zwiekszenie wady? mowie tu o roznicy rzedu 0.25 D. i nie mam na mysli sytuacji powyzej -3D gdzie stosuje sie ten 0.25 "chwyt". Mysle ze wiecie o co biega :)
    Ostatnio zmieniony 26 lutego 2009, 19:12 przez woozie, łącznie zmieniany 1 raz.
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 19 marca 2007, 20:41

    nawiazujac do tego ja bym to widzial tak:

    Juz kiedys pisalem (sam chyba pytales) roznica okolo 0,25 - 0,50 jest niewielka i wynika czasami z wielu czynnikow (warunkow panujacych w gabinecie, naszego zmeczenia/wypoczecia itp,itd)

    Dlaczego nastepuje zmiana (o wspomniana "cwiartke") czy to ta sama osoba tego dokonuje czy inna.

    Co do "dodawania cwiartki" do soczewek to juz kiedys sie wypowiadalem, ze nie jest to regula jak w przypadku soczewek powyzej "+/-3,oo
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 19 marca 2007, 21:03

    Juz kiedys pisalem (sam chyba pytales) roznica okolo 0,25 - 0,50 jest niewielka i wynika czasami z wielu czynnikow (warunkow panujacych w gabinecie, naszego zmeczenia/wypoczecia itp,itd)
    No to prawda sa dni kiedy czuje sie jakby moja wada to bylo nie -1 ale z -3 :P ale sa i takie kiedy widze dobrze moze tak z -0.5. :P Mysle ze wyspanie sie odgrywa tutaj duza role :)

    czyli podsumowujac nie bedzie to mialo negatywnego wplywu na wzrok ? taka mala rozbierznosc ?
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 19 marca 2007, 21:05

    woozie pisze:czyli podsumowujac nie bedzie to mialo negatywnego wplywu na wzrok
    nie powinno, acz kolwiek ciezko przyjac jednoznaczne stanowisko bo komfort musi chyba kazdy sam subiektywnie ocenic
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 19 marca 2007, 21:30

    LEMUR pisze:nie powinno, acz kolwiek ciezko przyjac jednoznaczne stanowisko bo komfort musi chyba kazdy sam subiektywnie ocenic
    ja niestety mam swira na tym punkcie :/
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • janina bartkows
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 5
    Rejestracja: 03 lutego 2007, 15:28
    Lokalizacja: warszawa

    autor: janina bartkows » 24 marca 2007, 17:31

    W minusach soczewka kontaktowa b?dzie s?absza ni? w okularach obraz nieco wi?kszy i wysi?ek akomodacji do bli?y zwi?kszony. W plusach soczewka kontaktowa b?dzie silniejsza obraz nieco mniejszy i s?abszy wysi?ek akomodacji do bli?y. Wynika to z zmiany odleg?o?ci od oka.
    Janina :mlotek:
  • Awatar użytkownika
    markowski
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 64
    Rejestracja: 12 stycznia 2005, 23:13
    Lokalizacja: 3Miasto

    autor: markowski » 26 marca 2007, 23:31

    janina bartkows pisze:W minusach soczewka kontaktowa b?dzie s?absza ni? w okularach obraz nieco wi?kszy i wysi?ek akomodacji do bli?y zwi?kszony. W plusach soczewka kontaktowa b?dzie silniejsza
    No ale to raczej jak wszyscy pisz? i m??wi? powy?ej 3dioptri?
    pozdrawiam
    markowski
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 27 marca 2007, 16:30

    janina bartkows pisze:W minusach soczewka kontaktowa b?dzie s?absza ni? w okularach obraz nieco wi?kszy i wysi?ek akomodacji do bli?y zwi?kszony. W plusach soczewka kontaktowa b?dzie silniejsza obraz nieco mniejszy i s?abszy wysi?ek akomodacji do bli?y. Wynika to z zmiany odleg?o?ci od oka.
    dziekuje za wspanialem wytlumaczenie ktore de facto znalalem ale to nie jest odp na moje pyt
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • sylwia9o
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 13
    Rejestracja: 21 kwietnia 2007, 18:02
    Lokalizacja: ----------

    autor: sylwia9o » 21 kwietnia 2007, 18:27

    czyli jak si? ma powy?ej -3 to soczewka ma o 0,25 wi?ksza moc?
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 21 kwietnia 2007, 18:43

    czyli jak si? ma powy?ej -3 to soczewka ma o 0,25 wi?ksza moc?
    jak masz okulary -3 to soczewki powinny byc o -0.25 mniejsze czyli -2.75 :)
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    tulipanna
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 12
    Rejestracja: 26 kwietnia 2007, 17:16
    Lokalizacja: lublin

    autor: tulipanna » 30 kwietnia 2007, 14:54

    a ja mam okulary -2,5 i -1,5 a pani mi dopasowala szk?a -2,75 -1,75
    doszlam do wniosku ze sie pomylila bo tendencja jest raczej taka ze daje sie szkla 0,25 slabsze
    i chodze w szklach -2,25 -1,25 i jest spoko
ODPOWIEDZ Posty: 11 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości