[Problem] Zakladanie i wkladanie...katorga + inne pytania
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 12 marca 2007, 23:25

    Maciek_89 pisze:Dzisiaj m?czy?em si? chyba z godzin? nad za?o?eniem, a kiedy wreszcie mi si? uda?o to soczewki mnie ku?y i co gorsze ?le widzia?em (tak jakbym nie mia? okular??w) wi?c je zdj??em. Wie kto? mo?e czym to by?o spowodowane ?
    mnie to jakos nie dziwi po takiej godzinnej "zabawie" twoje oczy pewnie maja dosc :P sam mialem podobnie w pierwszych dniach :) to moze byc przyczyna.......ale nie koniecznie :)
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Maciek_89
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 5
    Rejestracja: 12 marca 2007, 13:14
    Lokalizacja: Polska

    autor: Maciek_89 » 14 marca 2007, 16:28

    woozie pisze:
    Maciek_89 pisze:Dzisiaj m?czy?em si? chyba z godzin? nad za?o?eniem, a kiedy wreszcie mi si? uda?o to soczewki mnie ku?y i co gorsze ?le widzia?em (tak jakbym nie mia? okular??w) wi?c je zdj??em. Wie kto? mo?e czym to by?o spowodowane ?
    mnie to jakos nie dziwi po takiej godzinnej "zabawie" twoje oczy pewnie maja dosc :P sam mialem podobnie w pierwszych dniach :) to moze byc przyczyna.......ale nie koniecznie :)
    Soczewki by?y dobrane przez specjalist?. Woozie chyba masz racje bo jak uda mi si? w miar? szybko za?o?y? to jest wszystko ok :spoko: . Nie zaskocz? was jednak stwierdzeniem, ?e jak na razie zak?adanie soczewek idzie mi ci??ko :placze: .
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 14 marca 2007, 17:18

    Maciek_89 pisze:Nie zaskocz? was jednak stwierdzeniem, ?e jak na razie zak?adanie soczewek idzie mi ci??ko


    Do czasu... to sie zmieni juz ty sie nie boj :)
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    bartus
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 43
    Rejestracja: 02 marca 2007, 12:24
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: bartus » 14 marca 2007, 17:39

    Doookladnie:) Mnie ju? to zajmuje doslownie pare sekund:)(no mo?e z lewym okiem m?cze si? okolo 1 minuty).
    Mnie pomagalo to jak przed zakladaniem soczewek troche sobie podotykalem oko palcem.
    Nawet ojciec si? teraz ?mieje ?e niedlugo b?de soczewki podrzucal do g??ry i "?apal" na oczy:]. Generalnie z czasem zacznie ci isc coraz lepiej
  • jagoda
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 4
    Rejestracja: 26 marca 2007, 22:38
    Lokalizacja: Tarn??w

    autor: jagoda » 03 kwietnia 2007, 21:13

    Ja jestem 'astygmatykiem' i nosze soczewki od 4 dni firmy Hydron-roczne.
    Nie wiem co jest nie tak, ale podczas noszenia soczewek przestawia mi sie ostrosc widzenia;/ i czesto z daleka nic nie widze;/
    Czy moge cos zle robic z tymi soczewkami? czy one musza byc jakos specjalne zakladane? Prosze ratujcie!!
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 03 kwietnia 2007, 21:16

    jagoda pisze:i nosze soczewki od 4 dni
    Poczekaj jeszcze kilka dni... tak krotki okres to niezbyt dlugo.
    Jezeli takie problemy beda wystepowac caly czas udaj sie do osoby, ktora dobierala Ci soczewki celem konsultacji i drobnych korekt.
  • Awatar użytkownika
    bartus
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 43
    Rejestracja: 02 marca 2007, 12:24
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: bartus » 03 kwietnia 2007, 21:22

    Zgadzam si?...ja tak mialem przez okolo tydzie?:]...przejdzie niedlugo
    BTW. czy ja jako astygmatyk powinienem mie? jakie? specjalne soczewki?:) Bo wydaje mi sie ?e mam calkiem normalne:]
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 03 kwietnia 2007, 21:24

    bartus pisze:czy ja jako astygmatyk powinienem mie? jakie? specjalne soczewki?:) Bo wydaje mi sie ?e mam calkiem normalne:
    nie zawsze, zalezy to wszystko od mocy cylindra oraz tego czy jest dobry komfort i ostrosc widzenia w tzw ekwiwalencie sferycznym... stosuje sie to przy niewielkich mocach cylindra. Wszystko to mozna stwierdzic dopiero w gabinecie po sprawdzeniu.
  • Awatar użytkownika
    bartus
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 43
    Rejestracja: 02 marca 2007, 12:24
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: bartus » 03 kwietnia 2007, 21:35

    Rozumiem:]
    Z moim widzeniem jest wszystko wpo??dku wi?cnie mam si? czym martwi?:)
  • jagoda
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 4
    Rejestracja: 26 marca 2007, 22:38
    Lokalizacja: Tarn??w

    autor: jagoda » 03 kwietnia 2007, 22:38

    A co oznaczaja 3 kreski znajdujace sie na soczewce torycznej?
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 03 kwietnia 2007, 22:57

    jagoda pisze:A co oznaczaja 3 kreski znajdujace sie na soczewce torycznej?
    oznacza centracje (os) soczewki torycznej, ale jest to wazne dla osoby DOBIERAJCEJ soczewki a nie korzystajacej z soczewek - nie jest to wyznacznik lewa-prawa strona soczewki
  • Maciek_89
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 5
    Rejestracja: 12 marca 2007, 13:14
    Lokalizacja: Polska

    autor: Maciek_89 » 10 kwietnia 2007, 16:15

    Troszk? czasu ju? min??o i obecnie z za?o?eniem soczewek mieszcz? si? spokojnie w 5 minutach :).


    Mam jeszcze jednak takie dwa ma?e pytania:
    1. Co si? stanie jak mam np. soczewki miesi?czne, a b?d? je nosi? d?u?ej ?
    2. Czy mo?na si? normalnie my?, k?pa? itp. w soczewkach ?

    S?ysza?em lub czyta?em kilka r???nych wersji odpowiedzi na te pytania dlatego wol? jeszcze zapyta? :P .
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 10 kwietnia 2007, 16:17

    Maciek_89 pisze:?ysza?em lub czyta?em kilka r???nych wersji odpowiedzi na te pytania dlatego wol? jeszcze zapyta?
    i zawsze bedziesz uzyskiwal kilka wypowiedzi... moja opinia i zdanie na ten temat - szukaj na tym forum (bo bylo o kapieli i soczewkach jak i przenoszeniu)
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 10 kwietnia 2007, 16:49

    i to bedzie dalej walkowane za kazdym razem jak ktos nowy pojawi sie na forum.
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    bartus
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 43
    Rejestracja: 02 marca 2007, 12:24
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: bartus » 10 kwietnia 2007, 20:23

    tak...cho?by w "soczewki i mycie glowy" :] a apropo ich dluzszego noszenia to w 90% temat??w jest o tym mowa.
  • Soleil
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 259
    Rejestracja: 25 listopada 2006, 22:35
    Lokalizacja: ...

    autor: Soleil » 10 kwietnia 2007, 21:58

    bartus pisze: a apropo ich dluzszego noszenia to w 90% temat??w jest o tym mowa.
    To r??wnie? by?o napisane... po co si? powtarza??
    Skaleczeni milczeniem...
  • Awatar użytkownika
    bartus
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 43
    Rejestracja: 02 marca 2007, 12:24
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: bartus » 11 kwietnia 2007, 09:05

    taki dodatek...?yso by wygl?dalo jakbym napisal bez tego.
    Pozatym powtorzenie jest znan? od dawna form? nacisku i podkre?lenia:]
    Natomiast tw??j post ju? zupelnie niczemu nie zlu?y...Je?eli ju? si? czepiamy i offtopujemy.
  • Maciek_89
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 5
    Rejestracja: 12 marca 2007, 13:14
    Lokalizacja: Polska

    autor: Maciek_89 » 11 kwietnia 2007, 18:39

    Szuka?em i czyta?em, ale niepotrzebnie chcia?em jeszcze raz zapyta? powtarzane pytania. Starczy?a mi odpowied? Lemura ;).
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 09 marca 2008, 02:37

    Ten w?tek powinien by? przyklejony.

    Moje pocz?tki to katorga, mruganie, ci?g?e czyszczenie (a to k?aczek, a to zahaczy?y o powiek?). Zak?ada?a lekarka przez kilka minut (nie bez problem??w, oczywi?cie), ?ci?ga?am 4,5 godziny! By?y to 4 godziny p?aczu, uspokajania si?, czytania w necie o metodach, kontaktowania ze znajomymi. Potem na par? dni da?am sobie spok??j. Pierwsze samodzielne zak?adanie - 1,5 godziny ("czemu przykleja mi si? do palca, a nie do oka?"), kolejne zdj?cie - 0,5 godziny. Po paru razach zak?ada?am za 1-2 przy?o?eniem do oka (gorzej z lewym, silniejszy odruch mrugania), ?ci?ga?am w kilka minut.

    Z zak?adaniem nie mam problem??w. Mam ma?e oczy i nie jestem w stanie szeroko rozci?gn?? powiek, wi?c na pocz?tku wyrabia?am w sobie odruch niemrugania, wyobra?aj?c sobie, ?e si? boj? ("strach ma wielkie oczy"). Oczy wyba?usza?y si? i powieki pozostawa?y przez chwil? nieruchome. Przy okazji psychika zajmowa?a si? czym? innym, a to r??wnie? bardzo wa?ne.

    Gorzej ze ?ci?ganiem, nie znalaz?am jeszcze swojej metody. Przesuwam szk?o na d??? i podszczypuj?. Mimo obci?cia paznokci kr??ciutko do b??lu nie ma szans, by nie dotkn??y powierzchni szk?a. Mam ostro ?ci?ty kszta?t opuszk??w kciuka i palca wskazuj?cego. Wyginam palce na nienaturalne sposoby, z lewym okiem jest trudniej. Raz czy dwa zgi??o mi si? wp???, ale szybko w p?ynie wyprostowa?am. Szczypanie od g??ry czy przesuwanie maksymalnie w bok/d??? nie pomaga. Jak co? opatentuj?, to dam zna?.
  • Sol
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 73
    Rejestracja: 28 stycznia 2008, 17:40
    Lokalizacja: KraÂ?nik

    autor: Sol » 16 marca 2008, 13:17

    Malla mam ten sam problem, lekarka kompletnie za pierwszym razem nie mog?a mi ich za?o?y?. Odruch mr??gania mam du?y, ale im wi?cej ?wicz? tym mam mniejszy. W domu ?wicze rozci?ganie powiek :) Mam nadziej? ?e w pon. wr??c? do domu w soczewkach i nie b?d? mia?a probleb??w ze zdj?ciem i za?o?eniem :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości