ODPOWIEDZ Posty: 18 Strona 1 z 1
Do użytkowników kwartalnych Optima 38
  • monika
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 5
    Rejestracja: 08 marca 2007, 14:49
    Lokalizacja: stÂ?d:)

    Do użytkowników kwartalnych Optima 38

    autor: monika » 08 marca 2007, 14:54

    Witajcie,
    mam pewien problem..
    zamowilam sobie po raz 1 na [nazwa - regulamin] soczewki-wyzej wymienione. z tym ?e otrzymalam jedna z data wa?no?ci 2009, za? drug? IX 2007.
    I wlasnie problem polega na tym, ?e jedna (ta z kr??tszym terminem waznosci) si? "skleila", za nic nie moglam jej rozdzielic, bardzo mocno do siebie przylegla, tak na po?. Po jakich 10 min udalo mi sie ja rozdzielic, ale zrobila sie jakas taka lekko zdeformowana i teraz na oku troche mnie uwiera..
    Czy moze do byc wina krotkiego terminu waznosci??
    Czy nie powinnam jej zakladac po tym "sklejeniu"??
    Dlaczego sie tak mocno skleila??

    Moze napisac do goscia z [nazwa - regulamin]??

    Dodam, ?e nosz? soczewki drugi miesiac, wczesniej mialam iWeary i nigdy si? nie skleily..

    Prosz? POMOZCIE...
    Ostatnio zmieniony 01 stycznia 1970, 01:00 przez monika, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 08 marca 2007, 15:26

    monika pisze:Moze napisac do goscia z [nazwa - regulamin]?
    reklamacje wlasnie do sprzedajacego.

    Co bylo przyczyna niewiadomo. Jednak jezeli produkt byl wazny terminowo to:
    - jezeli sprzedawca wie o takich mozliwosciach to przyjmie reklamacje
    - jezeli tylko sprzedaje - niestety nie zostanie ona uwzgledniona

    Tego typu sprawy trudno zalatwia sie na odleglosc.
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 08 marca 2007, 16:33

    optimy sie tak sklejaja !! tzn moja tez to mialy i ktos na forum pisal o podobnych problemach widac to wina materialu z ktorego sa zrobione. Ja jednak nie mialem problemu zeby w nich chodzic po rozklejeniu odzyskal naturalny ksztalt :) Moje nie byly przeterminowane :)
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • hitman1986
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 37
    Rejestracja: 17 lutego 2007, 11:15
    Lokalizacja: Warszawa
    Kontakt:

    autor: hitman1986 » 08 marca 2007, 16:40

    woozie pisze:Moje nie byly przeterminowane
    Ale jej te? nie s? :aniolek:
    "I Â?adne krzyki nas nie przekonajÂ?, Â?e czarne jest czarne, a biaÂ?e jest biaÂ?e!" - J. Kaczy??ski, premier
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 08 marca 2007, 16:50

    qrde zle odczytalem date :lol: wdalo sie nie umiem liczb rzymskich.

    Ale tak jak pisze te soczewki sie sklejaja nic strasznego :) po prostu rozklejamy i tyle
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 08 marca 2007, 16:59

    monika pisze:ale zrobila sie jakas taka lekko zdeformowana i teraz na oku troche mnie uwiera..
    jezeli widac ta deformacje, lub przeszkadza - soczewka do wyrzucenia
  • kasiulka1201
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 159
    Rejestracja: 01 września 2006, 16:09
    Lokalizacja: Częstochowa

    autor: kasiulka1201 » 08 marca 2007, 17:09

    Musisz reklamowa?.Ja te? ostatnio reklamowa?am bo mnie uwiera?a na oku.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 08 marca 2007, 17:14

    reklamacja bedzie zalezala od sprzedawcy

    Z opisu wynika ze zostala soczewka uszkodzona poprzez uzytkownika,
    to ze sie skleila to jedno, a ze doszlo do deformacji to drugie.

    Tutaj wiele zalezy od podejscia klient-sprzedawca oraz sprzedawca-klient. Jezeli obu zalezy na pozytywnym zalatwieniu sprawy - to sie uda.
    Natomiast reklamacja moze odbyc sie na podstawie paragonu i zwrotu opakowania
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 08 marca 2007, 17:31

    cos mi sie wydaje ze tam nie ma deformacji tylko soczewka jest nadal leciutko sklejona A prawda jest taka ze tych optim to nie idze rozkleic uzywajac plynu trzeba na sile :/ .

    Troche dziwne wydaje sie powstanie czegos takiego na soczewce juz chyba bardziej prawdopodbne jest jej przerwanie w kazdym razie mnie sie tak wydaje :)

    co do optim moje sie srednio z 3 razy w tyg sklejaly :P
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 08 marca 2007, 17:36

    woozie pisze:co do optim moje sie srednio z 3 razy w tyg sklejaly
    material, jakosc robi swoje
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 08 marca 2007, 17:40

    no cos za cos prosta sprawa co nie zmienia faktu ze czasem mozna znalezc produkt ktory jest tanszy a jakoscia nie odbiega od markowych rzeczy. Mowie tu ogolnie nie o soczewkach :)
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 08 marca 2007, 17:41

    woozie pisze:co nie zmienia faktu ze czasem mozna znalezc produkt ktory jest tanszy a jakoscia nie odbiega od markowych rzeczy
    co do "quasi-kwartalnych" optim - co juz bylo na forum to wole polecic np. Acuvue2, lepszy material, cenowo dosc zblizone a komfort wiekszy. Jezeli piszemy o "malym przeskoku"
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 08 marca 2007, 18:03

    co do "quasi-kwartalnych" optim - co juz bylo na forum to wole polecic np. Acuvue2, lepszy material, cenowo dosc zblizone a komfort wiekszy. Jezeli piszemy o "malym przeskoku"
    lemur mowilem ze to nie do soczewek tylko tak ogolnie :P a co do kontaktow fakt jezeli ktos jeszcze nosi optimy to warto pomyslec nad zmiana. Wiele osob nie wiem jak to jest czym grozi niedotlenienie rogownki zbyt dlugie noszenie kiepski material i takie tam dlatego sie nie przejmuja po prostu
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • karolinapl
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 10
    Rejestracja: 13 września 2006, 01:02
    Lokalizacja: bytom

    autor: karolinapl » 17 marca 2007, 16:33

    ja teraz nosze optimy 38 i tez zauwazylam te sklejanie sie soczewek ale zadko za to mam inny problem obraz mi sie rozmazuje...
    mysle nad zmiana
    co mi proponujecie w podobnej cenie

    ciach... link usuniety

    bede wdzieczna za informacje
    Ostatnio zmieniony 01 stycznia 1970, 01:00 przez karolinapl, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 18 marca 2007, 00:40

    po pierwsze to ja ci proponuje nie kupowac soczewek na [nazwa - regulamin] :) ja rozumiem inne rzeczy playery cdki itp ale wiesz z soczewkami to bym uwazal :)
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Baska011
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 8
    Rejestracja: 30 września 2008, 14:03
    Lokalizacja: Krak??w

    autor: Baska011 » 30 września 2008, 14:40

    Nie jestem jakim? wielkim znawc?, ale mam na to spos??b.Te? nosz? optimy kwartalne i na pocz?tku mocno mi si? skleja?y. W kt??ry? dzie? przysiad?am i na r???ne sposoby je zdejmowa?am(lepiej wy tego nie r??bcie bo sobie oko troch? zcharata?am :maruda: ).Najlepszy spos??b to ?ci?gni?cie ich maksymalnie w d???, uszczypni?cie,ale jak si? sklej? przy uszczypni?ciu to je na oku troch? wyg?adzi? trzeba albo mrugn?? kilka razy i znowu uszczypn??. Na pocz?tku mi to zajmowa?o ze 20 minut a potem sz?o b?yskawicznie. Tylko najlepiej si? z tym nie spieszy? i nie panikowa? bo rozklejanie na r?ce straszniee jest m?cz?ce :spac2:
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 01 października 2008, 10:45

    Je?eli soczewka si? nam sklei najlepiej pola? j?, do?? obficie, p?ynem i lekko rozmasowa?. Mo?na te? pozostawi? soczewk? w p?ynie na jaki? czas i potem dopiero spr??bowa? j? rozklei?.
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 01 października 2008, 10:49

    Uff, jakie szcz??cie, ?e moje obecne hydro?ele si? nie sklejaj?...
ODPOWIEDZ Posty: 18 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości