ODPOWIEDZ Posty: 205
Zakładanie & prawa/lewa strona soczewki
  • asiaczek1987
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 104
    Rejestracja: 05 stycznia 2007, 21:59
    Lokalizacja: P-??

    autor: asiaczek1987 » 07 lutego 2007, 00:16

    nie no ja w ?azience mam du?e lustro i dobrze mi sie w miare przy nim zak?ad ai zdejmuje "oczy" jak ja to nazywam :p tyle tylko ?e umywalka troche mi przeszkadza :p
    Pozdrawiam Asiaczek
    Air Optix -3.5
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 08 lutego 2007, 14:33

    tak zdecydwanie umywalka przezkadza :P lazienki powinny byc przystosowane dla soczewkowiczow :P
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    wolbashi
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 184
    Rejestracja: 14 grudnia 2006, 18:49
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: wolbashi » 08 lutego 2007, 22:01

    woozie pisze:tak zdecydwanie umywalka przezkadza
    Hy jaka umywalka? ;) mi ?adna umywalka nie przeszkadza :P zreszt? je?eli umiesz bez lustra to umywalka i lustro jest tylko cz??ci? wystroju :)
    lazienki powinny byc przystosowane dla soczewkowiczow
    hmm to od Ciebie zale?y jak zrobisz ?azienk? :D podrzu? problem rodzinie mo?e go pozytywnie rozpatrz? :D

    W.
    JakiÂ? problem? Chcesz o tym pogada???[cytat z mojego kubka :)]
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 08 lutego 2007, 22:26

    to wmaga glebszego przemyslenia :P
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 08 lutego 2007, 22:34

    na tematy lazienkowe mozecie rozmawiac w dziale Kawa czy Herbata - po to powstal! Nie robcie offtopa!

    :ot:
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 08 lutego 2007, 23:11

    no dobra koniec fuszerki !! juz nie bedziemy :P
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    bartus
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 43
    Rejestracja: 02 marca 2007, 12:24
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: bartus » 05 marca 2007, 18:18

    Ja tam problemow nie mam bo na soczewkach(JJ) mam grawer... Jak mam napis: 123 to znaczy ze s? na dobrej stronie:] . A jak odwrotnie to oznacza ?e s? wywini?te:)
  • Awatar użytkownika
    wolbashi
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 184
    Rejestracja: 14 grudnia 2006, 18:49
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: wolbashi » 05 marca 2007, 18:33

    bartus to oznacza r??zniez ?e masz soczewki Johnsona, ja sama na zwoich bauschach dojrza?am takie rozchodz?ce si? promieni?cie od ?renicy szare ledwo widoczne kreseczki i wydaje mi si?, ?e napis tez jaki? jest :) ale nie dam se r?ki uci??, ?e to prawda :)

    w.
    JakiÂ? problem? Chcesz o tym pogada???[cytat z mojego kubka :)]
  • Awatar użytkownika
    bartus
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 43
    Rejestracja: 02 marca 2007, 12:24
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: bartus » 05 marca 2007, 18:52

    napisalem:)?e mam soczewki JJ:]
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 05 marca 2007, 19:16

    wolbashi pisze:ale nie dam se r?ki uci??, ?e to prawda :)
    a ja sobie dam uciac widnieje tam B&L :) zauwazylem to po 4 mce noszenia :P
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Soleil
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 259
    Rejestracja: 25 listopada 2006, 22:35
    Lokalizacja: ...

    autor: Soleil » 05 marca 2007, 21:40

    woozie pisze:a ja sobie dam uciac widnieje tam B&L :) zauwazylem to po 4 mce noszenia :P
    Tak p???no? Ja przy pierwszym za?o?eniu ich zauwa?y?am, ?e jest ten napis. :D
    Skaleczeni milczeniem...
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 05 marca 2007, 21:52

    niegdy nie zwracalem na to uwagi kiedys mnie naszlo zeby "zbadac" te soczewke patrze a tu B&L :) gdy mialem Acuvue to mimo iz wiedzialem o tych 123 to nawet raz na to nie spojrzalem. Dziwna sprawa jak na poczatku mimo dokladnego przygladania sie soczewkom dalej nie jest sie pewnym czy sa na dobrej stronie :P teraz bym to z kilometra zobaczyl :) to sie rzuca w oczy jak nie wiem co :P
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Soleil
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 259
    Rejestracja: 25 listopada 2006, 22:35
    Lokalizacja: ...

    autor: Soleil » 05 marca 2007, 21:54

    Mnie si? zaraz rzuci?o w oczy, ?e nie jest czysto przezroczysta (przez ten napis).
    Skaleczeni milczeniem...
  • Awatar użytkownika
    bartus
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 43
    Rejestracja: 02 marca 2007, 12:24
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: bartus » 05 marca 2007, 22:03

    Ja pewnie bym nie zwrocil uwagi gdyby nie pani w salonie optycznym:]
  • Awatar użytkownika
    wolbashi
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 184
    Rejestracja: 14 grudnia 2006, 18:49
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: wolbashi » 05 marca 2007, 22:10

    ok ok wystarczy tego ma?ego :ot:

    Proponuj? wr??cic do tematu i powiedzie? jak rozpoznajecie te strony skoro miseczki/tulipanki i talerzyki nie skutkuj??

    Ja od razu miseczka i talerzyk, obi?o si? mi o uszy sprawdzanie napis??w, ale jak to wygl?da przy wadzie -6? za?o?one okulary na nos, odkr?cam pojemniczek sprawdzam soczewk?, zdejmuj? okulary, zak?adam soczewk???? Czy jednak nie :)

    pozdrawiam

    W.
    JakiÂ? problem? Chcesz o tym pogada???[cytat z mojego kubka :)]
  • Soleil
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 259
    Rejestracja: 25 listopada 2006, 22:35
    Lokalizacja: ...

    autor: Soleil » 06 marca 2007, 15:28

    Wolbashi, nie no bez przesady... Wada -6 nie jest niewiadomo jak wielka, ?eby nie rozr???ni? czy soczewka uk?ada si? w 'talerzyk', czy w 'miseczk?'. :D
    Skaleczeni milczeniem...
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 06 marca 2007, 16:29

    sorki ze zrobie tu maly off-topic ale po to pyt przeciez nie bede nowego tematu zakaladal :PP

    Ktore soczewki sa nowszym produktem J&J Acuvue 2 czy Advance with Hydraclear ? Wydaje mi sie ze te drugie ale nie jestem pewny na 100% . Tak sie zastanwiam nad wyprobowaniem jedych z nich :) no i chyba lepiej wziasc nowszy produkt zawsze jakis postep byl :)
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • kasiulka1201
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 159
    Rejestracja: 01 września 2006, 16:09
    Lokalizacja: Częstochowa

    autor: kasiulka1201 » 06 marca 2007, 19:23

    tak nowsze s? acuve advance with hydraclear.Ale ja je nosze i niejestem z nich zbyt zadowolona.Oko jest suche okropnie.
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 06 marca 2007, 19:30

    kasiulka1201 pisze:Oko jest suche okropnie
    moze ja jestem dziwny ale jakos nigdy nie wydawalo mi sie ze mam mam wysuszone oczy :)
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • kasiulka1201
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 159
    Rejestracja: 01 września 2006, 16:09
    Lokalizacja: Częstochowa

    autor: kasiulka1201 » 06 marca 2007, 19:38

    No to w takim razie kup sobie te soczewki.I zobaczysz jak to jet u ciebie>Wko?cu ka?dy ma inne oczy.
  • Soleil
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 259
    Rejestracja: 25 listopada 2006, 22:35
    Lokalizacja: ...

    autor: Soleil » 06 marca 2007, 20:05

    Oj Woozie... i Ty taki ba?agan zrobi?e? w temacie... :) Mog?e? utworzy? nowy. :)
    Skaleczeni milczeniem...
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 06 marca 2007, 20:22

    Soleil pisze:i Ty taki ba?agan zrobi?e? w temacie
    ty mojego pokoju nie widzialas :PP dobra koniec off-topa :)
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 06 marca 2007, 21:01

    woozie pisze: Ktore soczewki sa nowszym produktem J&J Acuvue 2 czy Advance with Hydraclear ?
    z tych dwoch Advance with Hydraclear ale najnowszym Oasys (tez z hydraclearem)

    :ot: :ban:
  • bol7son
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 17 marca 2007, 16:37
    Lokalizacja: warszawa

    autor: bol7son » 17 marca 2007, 16:49

    Wracajac do tematu poprawnosci stony soczewki to po ktorej stronie(patrzac od wewnatrz czy od zewnatrz) powinien byc wzkaznik typu 123 napisany poprawnie?
  • kasiulka1201
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 159
    Rejestracja: 01 września 2006, 16:09
    Lokalizacja: Częstochowa

    autor: kasiulka1201 » 17 marca 2007, 16:52

    powinien by? napisany tak:123.Je?eli napis jest odwrotny 321 to soczewka jest na lewej stronie
  • bol7son
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 17 marca 2007, 16:37
    Lokalizacja: warszawa

    autor: bol7son » 17 marca 2007, 16:58

    rozumiem oczywiscie, ale chodzilo mi z ktorej strony powinie nempatrzec jak mam polozona ta soczewke na palcu?? Tj. z zewnetrzej czy wewnetrznej?

    [ Dodano: 17 Mar 2007 05:45 ]
    patrzac na ten napis powinienem patrzyc z gory bardziej czy bardziej z dolu(boku)
    Pod jakim katem powinienem patrzec na ta saczewke zakladajac ze kat 90 stopni to wtedy gdy patrze z gory a 0 stopni gdy zupe?nie plasko(mam na rowni z oczyma)
  • paior
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 8
    Rejestracja: 06 lipca 2007, 09:24
    Lokalizacja: wawa

    Zakladanie !

    autor: paior » 31 lipca 2007, 18:19

    jak zalozyc ta glupia soczewke ... mecze sie juz 2 h i kur** nic niemoge ciagle mi sie automatycznie zamyka oko ! zna ktos jakis porstszy sposob
  • Soleil
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 259
    Rejestracja: 25 listopada 2006, 22:35
    Lokalizacja: ...

    autor: Soleil » 31 lipca 2007, 18:35

    Ech, spokojnie cz?owieku, bez nerw??w.
    Powinnam powiedzie? 'jest opcja szukaj i znajd? co? na ten temat, gdy? by?o tego sporo', ale..

    Nak?adasz na palec soczewk? (zwr??? uwag?, ?eby to by?a 'miseczka', pewnie okulista ju? Tobie to t?umaczy?...), a druga r?ka... palcem wskazuj?cym odchylasz i przytrzymujesz powiek?, a ?rodkowym palcem odsuwasz ee yy doln? cz??? zas?aniaj?c? oko (to si? podpisuje te? pod powiek?? :|). No i teraz przyk?adasz palec z soczewk? mniej wi?cej na ?rodek oka, po czym albo delikatnie palcem przesuwasz soczewk? w oku ustawiaj?c j? i eliminujesz p?cherzyki powietrza (ja si? tak nie bawi?) lub po prostu delikatnie zaczynam zamyka? powiek?, uwa?aj?c aby soczewka nie wyskoczy?a, gdy si? dobrze jeszcze nie u?o?y na oku.

    Gdy troch? po?wiczysz to p???niej bez 'ods?aniania oka' b?dziesz m??g? zak?ada? i ?ci?ga? soczewk?. :)
    Skaleczeni milczeniem...
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 31 lipca 2007, 18:43

  • paior
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 8
    Rejestracja: 06 lipca 2007, 09:24
    Lokalizacja: wawa

    autor: paior » 31 lipca 2007, 18:43

    ja nakladam na oko i niby mam zamknac powieke hmm robi juz tak 3 h ciagle ajk zamykam to mi schodzi w dol przykleja sie do zes wyskakuje lub zostaje an palcu jak to wkur&&& strasznie 3 h robic tosamo
ODPOWIEDZ Posty: 205

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości