ODPOWIEDZ Posty: 50
[Problem] Zakladanie i wkladanie...katorga + inne pytania
  • Awatar użytkownika
    bartus
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 43
    Rejestracja: 02 marca 2007, 12:24
    Lokalizacja: Warszawa

    [Problem] Zakladanie i wkladanie...katorga + inne pytania

    autor: bartus » 02 marca 2007, 12:33

    Witam,

    Wczoraj przy rutynowych badaniach wzroku zdecydowalem si? na kupno soczewek.
    Wszystko pi?knie i przyjemnie do momentu w ktorym okulistka kazala mi je zalozyc.
    Po 20 minutach udalo mi si? je zalozyc...du?o gorzej ze sci?ganiem. W ko?cu te? mi si? to udalo.
    Pochodzilem w domu w nich troche a pozniej ?ci?gnolem(w sumiez 10 minut mi zajelo). Tyle ?e oczy mam ju? bardzo podra?nione.
    Dzisiaj bylo juz duzo gorzej...soczewki zakladalem rano z 20 minut i ledwo ledwo mi si? udalo.
    Prawdziwe wyzwanie przyszlo wtedy kiedy stwierdzilem ?e je zdejme zeby stopniowo przyzwyczajac oczy do -co by nie bylo- ciala obcego .
    M?czylem si? i m?czylem ale nie chcialo mi si? uda?. Z pomocom przyszla mi ciotka kt??rej si? ta sztuka udala.
    Zdejmuje soczewki w taki sposob ?e ,przesuwam soczewke w oko a pozniej wykonuje jescze jeden ruch w dol i ona powinna si? rollowa?. Tyle ?e ju? wiem ?e ten sposob jest do bani. Wszyscy mi mowi? ?e za slabo dotykam oka...tyle ?e jako? nie mog? mocniej.
    Macie jakie? dobre sposoby zdejmowania?(bo zakladania jest w sumie jeden dobry-tylko wymaga treningu). Widzialem ten filmik ktory radzi by "szczypa?" soczewke ale jako? nie moge si? do tego przekona?.
    Prosz? wi?c o:
    1. Sposoby zdejmowania soczewki...
    2. I odpowiedzenie na pytanie czy wam te? tak ci??ko szlo na pocz?tku? Bo mnie to troche zniech?ca szczerze...je?eli to ma tak codziennie wygladac
    Teraz zrobie sobie przerwe z poltorej dnia z noszeniem soczewek bo za bardzo mnie oczy bol? .

    pozdrawiam
    Ostatnio zmieniony 05 marca 2007, 18:56 przez bartus, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 02 marca 2007, 14:38

    bartus pisze:1. Sposoby zdejmowania soczewki...
    Istnieje chyba tyle sposobow ile uzytkownikow soczewek :) po kilku dniach zabawy albo raczej morderczej pracy :P z soczewkami przekonasz sie ze to nie jest az takie trudne. Mozesz sprobowac "przeciagnac" soczewke do rogu oka i szczypnac ja moze to ci pomoze. Tak na prawde trudno podac jeden uniwersalny sposob z ktorego kazdy byl by zadowolony sam musisz dosc do tego ktory bedzie ci najbardziej odpowiadal. Metoda prob i bledow :/
    bartus pisze:I odpowiedzenie na pytanie czy wam te? tak ci??ko szlo na pocz?tku? Bo mnie to troche zniech?ca szczerze...je?eli to ma tak codziennie wygladac
    Zniecheca nie tylko ciebie chyba kazdy z nas mial taki problem przegladnij dokladnie forum a zobaczysz ile jest podobnych tematow i narzekan :P Poczatki z soczewkami sa na prawde trudne ale jak sie juz nabierze wprawy to wszystko robisz automatycznie i prawde mowiac wogole o tym nie myslisz a przypominajac sobie to co bylo na poczatku usmiechasz sie tylko glupio do lustra. To jednak musi potrwac nim twoje oko przestanie sie az tak mocna bronic przez twoimi paluchami nie nie bedzie sie tak gwaltownie zamykac :P ty nabierzesz sprawnosci i pewnosci wiec o podraznionych oczach tez bedziesz mogl zapomniec :) Tak ogolnie mozna powiedziec ze po 1-2 tyg jest juz niezle a po 1mce zero problemow pozniej to juz tylko formalnosc :) wiec staraj sie nie zniechecac bo soczewki to na prawde swietny sposob korekcji wad wzroku. Przegladnij to forum znajdziesz tu duzo uzytecznych wskazowek co do uzytkowania soczewek :)
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    bartus
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 43
    Rejestracja: 02 marca 2007, 12:24
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: bartus » 02 marca 2007, 15:48

    Ok dzi?ki za rady:]. Forum przegl?dne.
    Dalsz? "walk?" z soczewkami zaczne jutro...dzisiaj ju? nie dam rady:] Oko mam cale obolale:P.

    pozdro
  • boroczek
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 1
    Rejestracja: 02 marca 2007, 18:43
    Lokalizacja: Â?ory

    autor: boroczek » 02 marca 2007, 18:57

    Pocz?tki z soczewkami rzeczywiscie nie naleza do ?atwych, ale w koncu praktyka czyni mistrza. Wprawdzie mi pierwsze za?ozenie soczewek zaj??o tylko 5 minut, ale pamietam jak bardzo bola?a mnie ca?a twarz od robienia dziwnych min no i oczywiscie jak szczypa?y mnie oczy. A ?ci?ganie naprawde nie powinno sprawiac trudnosci. Nie s?ysza?am o sposobie sciagania jaki opisywa?es wyzej, aczkolwiek wydaje mi sie on wrecz niedorzeczny. Jezeli soczewki sa dobrze dobrane to trzymaja sie mocno oka i nie ma szans zeby sciagnac je twoim sposobem. Ja od pocz?tku stosowa?am technike tzw. 'szczypania', wydaje mi sie najskuteczniejsza i wcale nie trzeba mocno naciskac na oko. Twoje palce dotykaj? soczewki a nie oka wiec nie ma sie czego bac.Nosze soczewki od 1.5 roku, a po miesiacu potrafi?am juz zak?adac je i zdejmowac bez uzycia lusterka. Nie polecam Ci tylko soczewek firmy B&L, sklejaj? si? i trzeba je wrecz rozrywac paznokciem co grozi oczywiscie uszkodzeniem soczewki. W dodatku zamiast wywin?c sie na palcu one do niego przylegaj?. Okropne!
    Tak wiec nie zniech?caj sie i walcz dalej :).
    Powodzenia
    'Kocha?? samego siebie - to poczÂ?tek romansu na caÂ?e Â?ycie. '
    Oskar Wilde
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 02 marca 2007, 19:53

    boroczek pisze:Nie polecam Ci tylko soczewek firmy B&L, sklejaj? si? i trzeba je wrecz rozrywac paznokciem co grozi oczywiscie uszkodzeniem soczewki. W dodatku zamiast wywin?c sie na palcu one do niego przylegaj?. Okropne!
    czesciowo to prawda jednak nie wszystkie soczewki Bausha tak maja najgorzej jest chyba z Optimami :/ Taka sytuacja zdarzyla mi sie wielokrotnie uzycie plynu bynajmniej tutaj nie pomaga trzeba po prostu delikatnie ale stanowczo pociagnac. Musialem kilkakrotnie rozklejac te soczewki nigdy jednak nie "udalo" mi sie ich rozerwac w ten sposob :)
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    wolbashi
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 184
    Rejestracja: 14 grudnia 2006, 18:49
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: wolbashi » 02 marca 2007, 21:37

    boroczek pisze:Nie polecam Ci tylko soczewek firmy B&L, sklejaj? si? i trzeba je wrecz rozrywac paznokciem co grozi oczywiscie uszkodzeniem soczewki.
    Nie zgodz? si?, poniewa? moje soczewki B&L nie maj? takich objaw??w jakie poda?e?, wi?c Twoje stwierdzenie ogranicza si? tylko do jednej konkretnej pary soczewek, a kt??rych to ju? nie wiadomo, bo nie poda?e? ich nazwy :P
    woozie pisze:Taka sytuacja zdarzyla mi sie wielokrotnie uzycie plynu bynajmniej tutaj nie pomaga trzeba po prostu delikatnie ale stanowczo pociagnac
    A stanowcze rozmasowanie palcem, soczewki umoczonej w p?ynie, nie pomaga?
    bartus pisze:1. Sposoby zdejmowania soczewki...
    Jak wspomnia? woozie, jest ich ca?a masa i nie da si? znale?? jednej z?otej metody, kt??ra by?aby dla ka?dego. Ja si? od razu przekona?am do szczypania soczewki i zawsze mi schodzi :)
    bartus pisze:2. I odpowiedzenie na pytanie czy wam te? tak ci??ko szlo na pocz?tku? Bo mnie to troche zniech?ca szczerze...je?eli to ma tak codziennie wygladac
    Oj lepiej by? nie wiedzia? jak to by?o ze mn? :) U okulistki m?czy?am oko jedno przez co najmniej 1 godzin? (zdj?cie i za?o?enie) potem w domu oba oczka zak?ada?am przez 1 godzin? i zdejmowa?am przez 20 minut, potem z dnia na dzie? by?o coraz lepiej. Znacznie skr??ci?am czas zak?adania i zdejmowania, ?e teraz zajmuje mi to niewiele czasu :)

    ?ycz? powodzenia i nie poddawaj si? tak od razu

    Wolbashi
    JakiÂ? problem? Chcesz o tym pogada???[cytat z mojego kubka :)]
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 02 marca 2007, 22:10

    wolbashi pisze:stanowcze rozmasowanie palcem, soczewki umoczonej w p?ynie, nie pomaga?
    no wlasnie nie :/ ale wolbashi jakie masz soflens 66 ?? ja je mialem np poprzednio i z nimi tez nie bylo takich problemow :)
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    bartus
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 43
    Rejestracja: 02 marca 2007, 12:24
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: bartus » 03 marca 2007, 13:17

    Dzieki jeszcze raz za slowa otuchy:] Sa bardzo wa?na na chwil? obecn?...Jutro walcze dalej.
    Slyszalem ?e przed zdejmowaniem na pocz?tku dobrze jest wzi?? ten plyn w ktorym lez? soczewki i oczy tym zakropi?(po?lizg si? zwi?ksza i jest latwiej ?ci?gn??).
    Prawda?
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 03 marca 2007, 13:51

    bartus pisze:Slyszalem ?e przed zdejmowaniem na pocz?tku dobrze jest wzi?? ten plyn w ktorym lez? soczewki i oczy tym zakropi?(po?lizg si? zwi?ksza i jest latwiej ?ci?gn??).
    osobiscie nie slyszlalem ani nie stosowalem podobnej metody
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Soleil
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 259
    Rejestracja: 25 listopada 2006, 22:35
    Lokalizacja: ...

    autor: Soleil » 03 marca 2007, 14:48

    bartus pisze:Slyszalem ?e przed zdejmowaniem na pocz?tku dobrze jest wzi?? ten plyn w ktorym lez? soczewki i oczy tym zakropi?(po?lizg si? zwi?ksza i jest latwiej ?ci?gn??).
    Prawda?
    Czy ?atwiej ?ci?gn?? nie wiem - nie pr??bowa?am. Jednak na ulotkach od p?ynu pisze, ?e mo?na zakropi? nimi oczy, aby np. za?agodzi? podra?nienia. Zawsze mo?esz spr??bowa?... :)
    Skaleczeni milczeniem...
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 03 marca 2007, 17:35

    bartus k?opoty z zak?adaniem i zdejmowaniem soczewek ma ka?dy kto dopiero zaczyna je nosi?. Ja pierwszy raz zak?ada?em 45 minut, potem 30, 15, 5 a potem to ju? jedna minutka.
    Ciekawi mnie tylko czy teraz znowu b?de mia? k?opoty jak nie mia?em soczewek na oczach kilka miesi?cy :>
  • hitman1986
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 37
    Rejestracja: 17 lutego 2007, 11:15
    Lokalizacja: Warszawa
    Kontakt:

    autor: hitman1986 » 03 marca 2007, 19:16

    Ja, gdy pierwszy raz wk?ada?em i ?ciaga?em soczewki, to te? mia?em problem. Pami?tam, ?e zak?ada?em je z 1,5h, ?ci?ganie po?o g?adko, z 3 minutki. Teraz, po dw??ch tygodniach ?redniej cz?stotliwo?ci noszenia, zak?adam soczewki ok. 10 minut, a ?ci?gam ok. 10 sekund...
    "I Â?adne krzyki nas nie przekonajÂ?, Â?e czarne jest czarne, a biaÂ?e jest biaÂ?e!" - J. Kaczy??ski, premier
  • kasiulka1201
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 159
    Rejestracja: 01 września 2006, 16:09
    Lokalizacja: Częstochowa

    autor: kasiulka1201 » 03 marca 2007, 19:20

    No w?a?nie tak to jest jeden nauczy si? tego szybko a drugiemu doj?cie do wprawy zajmie dwa miesi?ce.Ale ja nie mia?am z tym wi?kszych problem??w.Najgorzej by?o mi je zdj?? jak przysz?am od okulistki ;)
  • Awatar użytkownika
    niolka
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 9
    Rejestracja: 03 marca 2007, 18:05
    Lokalizacja: Ruda Â?lÂ?ska

    autor: niolka » 03 marca 2007, 20:32

    Ja bardzo szybciutko nauczy?am si? zak?ada? i zdejmowa? soczewki.. Ale pamietam m??j samodzielny pierwszy i drugi raz w domu...oczy mia?am ca?e czerwone :), obola?e, ?y?ki pop?kane.. teraz to robi? bez problem??w :)
    Kiedy opada mgÂ?a...
    Poszukaj w sobie jasnych barw...
    Rodzi si?? nowy dzie??...
    Niewinny tak jak dziecka sen...
  • Awatar użytkownika
    wolbashi
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 184
    Rejestracja: 14 grudnia 2006, 18:49
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: wolbashi » 04 marca 2007, 01:25

    woozie pisze:
    wolbashi pisze:stanowcze rozmasowanie palcem, soczewki umoczonej w p?ynie, nie pomaga?
    no wlasnie nie :/ ale wolbashi jakie masz soflens 66 ?? ja je mialem np poprzednio i z nimi tez nie bylo takich problemow :)
    Dok?adniej to mam SofLens 66 Toric i jak ju? wspomnia?am problem??w brak. Oczywi?cie zgodz? si?, ?e problemy mog? si? zdarzy?, ale nie uog??lniajmy i nie m??wmy, ?e wszystkie B&L s? be bo jeden rodzaj si? skleja :P

    pozdrawiam

    W.
    JakiÂ? problem? Chcesz o tym pogada???[cytat z mojego kubka :)]
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 04 marca 2007, 09:50

    no zobaczymy jak to bedzie z Purevision ktore zamierzam zakupic :) mysle ze soczewki te reklamowane jako najlepszy produkt B&L takich problemow nie beda sprawialy :) chociaz w sumie takie rozklejanie to nic strasznego jak mi sie tak zdarzy to sie tym nawet nie przejmuje "rozrywam" i juz :P
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • eva
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 39
    Rejestracja: 23 stycznia 2007, 22:54
    Lokalizacja: z Polski

    Re: [Problem] Zakladanie i wkladanie...katorga

    autor: eva » 04 marca 2007, 12:35

    bartus pisze: Widzialem ten filmik ktory radzi by "szczypa?" soczewke ale jako? nie moge si? do tego przekona?.
    Niesetety chyba nie da sie soczewek sciagnac inaczej niz je szczypiac...

    [ Dodano: 04 Mar 2007 12:35 ]
    bartus pisze: Slyszalem ?e przed zdejmowaniem na pocz?tku dobrze jest wzi?? ten plyn w ktorym lez? soczewki i oczy tym zakropi?(po?lizg si? zwi?ksza i jest latwiej ?ci?gn??).
    Prawda?
    Zawsze mozesz sprobowac, ale wedlug mnie to przyniesie odwrotny efekt
  • Awatar użytkownika
    bartus
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 43
    Rejestracja: 02 marca 2007, 12:24
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: bartus » 04 marca 2007, 13:01

    Rozumiem:].
    Tylko ci??ko mi tak robi? bo ja soczewki na oku nie czuje i jej nie widze(mam si? przecie? patrze? w g??re).
    Dlatego ci??ko jest mi j? szczypa? i robi? inne rzeczy:/
    Chyba ?e mog? probowa? ?ci?ga? soczewki patrz?c sie w prost w lustro?
    Najlepiej to by bylo jak?? pigule wzi?? by nie mruga? przez chwile:P
  • Awatar użytkownika
    wolbashi
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 184
    Rejestracja: 14 grudnia 2006, 18:49
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: wolbashi » 04 marca 2007, 13:11

    bartus pisze:Tylko ci??ko mi tak robi? bo ja soczewki na oku nie czuje i jej nie widze(mam si? przecie? patrze? w g??re).
    hmm dziwne, zawsze patrz? si? na wprost i palcami lekko rozszerzonymi poza t?cz??wk? pr??buj? wychwyci? moment dotkni?cia soczewki, i delikatnie roluj? j? z obu stron i zdecydowanie ?api? w uchwyt szczypcowy. Zazwyczaj maksymalnie 3 razy do tego podchodz? je?eli za pierwszym razem nie wysz?o. Zreszt? mo?na wyczu? okiem, ?e soczewka nie jest przyklejona tylko zrolowana bo lekko uwiera :)

    pozdrawiam i powodzenia

    Wolbashi
    JakiÂ? problem? Chcesz o tym pogada???[cytat z mojego kubka :)]
  • Awatar użytkownika
    bartus
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 43
    Rejestracja: 02 marca 2007, 12:24
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: bartus » 04 marca 2007, 13:43

    BTW. zauwazymem ?e bardzo wa?ny jest spokoj. Widze ?e ?le robilem bo mialem za nerwowe ruchy.
    Robie tak jak mi radzicie - tyle ?e wcze?niej powoli dotykam sobie bialka z jednej i drugiej strony i powoli zakleszczam ...czy wtedy soczewka jako? powinna si? zrolowa?? czy co? takiego?
    Nie wiem zobaczymy...za godzine mam mecz i dopiero po meczu je zaloze(bo od ogladania tv wysycha oko strasznie...)
    Tak ?e puenta jest taka: SPOK??J PRZEDEWSZYSTKIM;]
    Zdam relacje z tego jak mi poszlo wieczorkiem:P
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 04 marca 2007, 16:29

    bartus pisze:...czy wtedy soczewka jako? powinna si? zrolowa?? czy co? takiego?
    Ja nigdy nie zwracalem uwagi po prostu szczypie i juz soczewka jest na moim palcu :)
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    bartus
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 43
    Rejestracja: 02 marca 2007, 12:24
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: bartus » 04 marca 2007, 20:54

    To ja sie pochwale:]
    Soczewki zakladalem dzisiaj 5 minut:] a zdejmowalem z 8:).
    Przy czym nie szczypalem a zsuwalem. Nie moglem wprost z oka ?ci?gn?? wi?c najpierw zsuwalem jak nisko si? da. Wtedy pod soczewke dostalo si? powietrze i mo?na latwo ?ci?gn??.Wystarcza tylko ?ci?ga? soczewke w dol ile si? tylko da a pozniej ju? si? ?ci?ga normalnie(bo jest za co zlapac) Na pocz?tek neizly sposob bo nie trzeba szczypac oka:] Ale mam nadzieje ?e sie przezuca na wasz sposob.

    Ciesz? si? bardzo:] ze mi si? do?? szybko zalapac o co chodzi;].
    Spokoj to podstawa..
    Jeszcze do wczoraj balem s? ?e jak sobie za mocno oko przycisne to mi np. wyplynie:P. Wiem ?e glupie ale dla osoby ktora nie musi sobie w oku grzeba? to problem. Ale si? dowiedzialem ?e mo?na ?mialo oko dotyka?(byle r?ce byly UMYTE!!).
    Tak ?e ciesz? si? bardzo:].
    Mam tylko jeszcze pytania:
    1. Normalnie podczas chodzenia widz? ostro(szczegolnie w dali) .Natomiast gdy nagle spojze na co? co jest blisko to przez chwileczk? nie widz? tego ostro.
    Dodam ?e mam:
    Soczewki na -5 i -5,25
    Astygmatyzm
    Czy to jaki? wielki problem czy calkowita normalno???

    2. Wracalem jak ju? bylo ciemno do domy i stwierdzam ?e jak jest ciemno to du?o gorzej widz?...tyczy si? to glownie napisow:]. Mam nadzieje ?e to nie jest lagodniejsza wersja kurzej ?lepoty:P

    Jeszcze raz dzi?kuje wszystkim za rad? i slowa wsparcia. Byly bardzo wa?ne dla mnie:] I to ju? po 3 dniach!!idzie mi do?? sprawnie!:] Mam nadzieje ?e b?dzie coraz lepiej.

    pzodrawiam
  • Awatar użytkownika
    wolbashi
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 184
    Rejestracja: 14 grudnia 2006, 18:49
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: wolbashi » 04 marca 2007, 22:35

    bartus pisze:1. Normalnie podczas chodzenia widz? ostro(szczegolnie w dali) .Natomiast gdy nagle spojze na co? co jest blisko to przez chwileczk? nie widz? tego ostro.
    bartus pisze:2. Wracalem jak ju? bylo ciemno do domy i stwierdzam ?e jak jest ciemno to du?o gorzej widz?...tyczy si? to glownie napisow:]. Mam nadzieje ?e to nie jest lagodniejsza wersja kurzej ?lepoty:P
    Hmm nosze soczewki dopiero 2 miesi?ce, ale mog? Ci powiedziec, ?e tak? mgie?k? r??wniez mia?am z pocz?tku, dopiero po okresie 2 tygodni, gdy oko zd??y?o si? przyzwyczai? w pewnym stopniu do soczewki to mgie?ka znikn??a prawie zupe?nie i jak na razie widzenie z bliska jest w porz?dku. A odno?nie tej sytuacji wieczorem to nie wiem, ale to chyba ta sama sprawa co z pierwszym tylko, ?e mo?e soczewka lekko podsycha czy co? Nie wiem, ale my?l?, ?e to kwestia przyzwyczajenia oka do soczewek :) Sytuacj? mia?am podob? gdy patrzy?am na elektroniczny zegarek (wy?wietlacz wielko?ci 1,5 cm x 4-5 cm) oddalony ode mnie ok 2-3 metr??w (normalnie w okularach nie by?o problem??w, a w soczewkach rozmazany i ci??ko by?o stwierdzi?, kt??ra godzina :)

    A spok??j to istotnie podstawa :)

    pozdrawiam
    W.
    JakiÂ? problem? Chcesz o tym pogada???[cytat z mojego kubka :)]
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 05 marca 2007, 00:36

    w nocy zawsze jest gorzej :/
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    bartus
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 43
    Rejestracja: 02 marca 2007, 12:24
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: bartus » 05 marca 2007, 17:29

    rozumiem. Czyli to wszystko to kwestia przyzwyczajenia:].
    Dzisiaj i zdj?cie i zalozenie trwalo 5 minut:] coraz lepiej idzie tyle ?e soczewki nosilem do 16 i musze powiedziec ze oczy mnie troche bolaly(mo?e od ogladania filmu).
    W ka?dym razie gdy pracuje na komputerze to staram si? du?o mruga? i co chwile patrze? gdzies indziej niz na kompa.
    Denerwuje mnie tylko to ?e jak przemyje opakowanka na soczewki i chwile potem kontakty zdejme i je tam umieszcze to juz mi plywaj? jakies syfy w pojemniczu:[...irytuj?ce.
    Zreszt? nie jest to jakis problem bo przed zalozeniem plukam soczewki i tak
  • Awatar użytkownika
    wolbashi
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 184
    Rejestracja: 14 grudnia 2006, 18:49
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: wolbashi » 05 marca 2007, 18:36

    bartus pisze:Denerwuje mnie tylko to ?e jak przemyje opakowanka na soczewki i chwile potem kontakty zdejme i je tam umieszcze to juz mi plywaj? jakies syfy w pojemniczu:[...irytuj?ce.
    Zreszt? nie jest to jakis problem bo przed zalozeniem plukam soczewki i tak
    syfy p?ywac niestety b?d? chyba, ?e naprawd? zrobisz super sterylne warunki to mo?e b?dzie inaczej, ale nie da si? tego ca?kowicie wykluczy?, ja ju? si? z faktem pogodzi?am ponadto przed za?o?eniem soczewk? wyjmuj? z p?ynu za brzeg i zanurzam z powrotem i jest mo?liwo??, ?e cz??? paproszk??w zostanie w p?ynie, a reszta niestety na oko :( ale nie s? to jakie? monstrualnych rozmiar??w, wi?c wog??le nie przeszkadzaj?, zreszt? s? zdezyfenkowane :)

    w.

    P.S. Lemur tylko nie ochrzaniaj mnie :)
    JakiÂ? problem? Chcesz o tym pogada???[cytat z mojego kubka :)]
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 05 marca 2007, 18:39

    zwilzyc soczewke w dloni plynem z butelki - czyli "psiknac" na nia plynem
  • Maciek_89
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 5
    Rejestracja: 12 marca 2007, 13:14
    Lokalizacja: Polska

    autor: Maciek_89 » 12 marca 2007, 14:36

    Witam !
    Od niedawna jestem posiadaczem soczewek. Wczoraj rano uda?o mi si? je za?o?y? bez jaki? wi?kszych problem??w i wszystko by?o OK. Troch? w nich pochodzi?em i z powrotem je zdj??em. Po godzinie 17 chcia?em znowu za?o?y? ale nie wychodzi?o mi za bardzo i da?em sobie spok??j bo musia?em pilnie wyj??. Dzisiaj m?czy?em si? chyba z godzin? nad za?o?eniem, a kiedy wreszcie mi si? uda?o to soczewki mnie ku?y i co gorsze ?le widzia?em (tak jakbym nie mia? okular??w) wi?c je zdj??em. Wie kto? mo?e czym to by?o spowodowane ?
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 12 marca 2007, 14:47

    Maciek_89 pisze:a kiedy wreszcie mi si? uda?o to soczewki mnie ku?y i co gorsze ?le widzia?em (tak jakbym nie mia? okular??w) wi?c je zdj??em. Wie kto? mo?e czym to by?o spowodowane ?
    dobrane przez specjaliste? Jezeli tak udaj sie do niego z tymi problemami, aby sprawdzil rotacje i ulozenie soczewki
    Jezeli nie dobrane tylko kupione na wlasna reke - udaj sie do specjalisty celem dobrania odpowiednich
  • Awatar użytkownika
    bartus
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 43
    Rejestracja: 02 marca 2007, 12:24
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: bartus » 12 marca 2007, 22:14

    A mo?e zostaly zalozone na drug? stron??
ODPOWIEDZ Posty: 50

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości