ODPOWIEDZ Posty: 2 Strona 1 z 1
Dobór soczewek
  • yszty
    Posty: 0
    Rejestracja: 14 grudnia 2017, 17:46

    Dobór soczewek

    autor: yszty » 14 grudnia 2017, 17:48

    Witam,

    Chciałbym poradzić sie forumowiczów, jestem młodym infomatykiem, pracuje od poniedziałku do piatku przed komputerem i czasami po pracy też, dodatkowo telewizja i smartfon. Planuje zakup moich pierwszych okularów do korygowania mojej wady wzorku. Dodatkowo myślałem nad powłoką antyrefleksyjną lub Blue Control (Słyszałem, że używa się ich do 4 godzin dziennie). Znam się na tym tyle co przeczytałem w internecie dlatego prosze o porade jakie soczewki mógł bym zastosować żeby chronić jak sie da mój wzork.

    Jeżeli zastosował bym okulary odpowiednie do mojej wady wzorku wraz z jakąś ochroną dodatkową i używał bym ich głownie w pracy oraz gdy mam doczynienia z sprzetem wyświetlającym obraz a pozatym odkładał je to może jakoś negatywnie wpłynąć na wzork? Czy istanieje możliwość, że wzork sie poprawi/pogorszy od stosowania soczewek korekcyjnych?

    Pozdrawiam Tomasz
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    Re: Dobór soczewek

    autor: optometrysta.pl » 16 grudnia 2017, 09:14

    Cześć. Soczewki odcinające światło niebieskie są dobrym rozwiązaniem, jednak one nieco zmieniają barwę kolorów. Jeżeli zatem pracujesz jako grafik lub odzwierciedlenie barw to ważny dla ciebie czynnik - odpuściłbym, w przeciwnym razie polecam.
    Te soczewki są stworzone do pracy z urządzeniami emitującymi nadmiar niebieskiego światła, także przy prowadzeniu samochodu możesz nieco narzekać - są takie sygnały od innych użytkowników. Pamiętaj, że skoro stworzone do jakichś czynności to w innych już nie koniecznie.

    Dodatkowo wiele systemów oferuje już programy zmieniające barwę monitora uwzględniając porę wieczorową / nocną. Możesz je dodatkowo zainstalować i korzystać

    Dodatkowo sugerowałbym potwierdzenie np. braku wady wzroku u specjalisty
ODPOWIEDZ Posty: 2 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 6 gości