ODPOWIEDZ Posty: 2 Strona 1 z 1
Dobór okularów, mały cylinder. Czy potrzebna kolejna wizyta?
  • panpiter
    Posty: 0
    Rejestracja: 09 maja 2015, 19:41
    Lokalizacja: Śląsk

    Dobór okularów, mały cylinder. Czy potrzebna kolejna wizyta?

    autor: panpiter » 09 maja 2015, 19:44

    Obecnie 20 lat. W wieku lat 3 stwierdzona dalekowzroczność, prawdopodobnie związana z komplikacjami po porodzie. Z początku było:

    OP sfera +6D,
    OL sfera ponad +10D i astygmatyzm.

    Niedowidzenie OL, przez kilka lat zasłaniane OP. Nieznaczny zez leczony zachowawczo. Wada szybko malejąca, w trakcie zdjęty cylinder z OL. W okolicach 13 r.ż. pozbycie się okularów, na obu oczach 0 +-1D. Od tego czasu pogłębiająca się krótkowzroczność, ponownie okulary.

    Teraźniejszość. Na razie było bez cylindra. Okulary:

    OP sfera -2,75D,
    OL sfera -1,25D,

    ale widzę coraz gorzej.

    Wizyta u okulisty sprzed półtora miesiąca, zakrapianie oczu, badanie po rozszerzeniu źrenic. Na następnej wizycie dobór mocy:
    Obrazek

    Kilka dni później, korzystając z promocji sieci salonów optycznych, wykonałem dla pewności kolejne badanie z doborem. Wszedłem tam przez przypadek i z ulicy, nie miałem przy sobie wyników od okulisty, więc nie skonfrontowałem na miejscu. Cylinder zamiast na OL, zaproponowany został na OP :?: Badał optometrysta.
    Obrazek

    Teraz dopiero zabieram się do wymiany okularów (trzeba było oszczędzić na nowe oprawki). O wynikach od optometrysty zapomniałem jako o mniej wiarygodnych, ale teraz mam zagwozdkę: iść z tym, co dostałem od okulisty, czy jeszcze gdzieś się upewnić? Czym mogą być spowodowane różne wyniki?
    Ostatnio zmieniony 09 maja 2015, 19:44 przez panpiter, łącznie zmieniany 1 raz.
  • MrOptic
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 101
    Rejestracja: 20 września 2011, 13:22
    Lokalizacja: POLSKA

    autor: MrOptic » 10 lipca 2015, 14:09

    Na Twoim miejscu przeszedłbym się jeszcze raz do okulisty,profilaktyka nie zaszkodzi,a wtedy przynajmniej masz pewność co do samych wyników.
ODPOWIEDZ Posty: 2 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości