ODPOWIEDZ Posty: 4 Strona 1 z 1
Czy to już astygmatyzm?
  • burrito
    Posty: 0
    Rejestracja: 05 sierpnia 2014, 11:11
    Lokalizacja: Zamość

    Czy to już astygmatyzm?

    autor: burrito » 05 sierpnia 2014, 11:55

    Hej,
    zarejestrowałam się na forum, bo zaczynam mieć wątpliwości co do diagnozy (a raczej jej brak) mojej okulistki. Byłam ostatnio na badaniach, zrobiła chyba wszystkie możliwe, nie stwierdziła nic niepokojącego.
    Soczewki nosiłam OL: -8,00, OP: -7,00. Okulistka podniosła do -8,25, bo nie mogłam doczytać z tablicy (choć nie wiem gdzie mam kupić takie soczewki, zazwyczaj zamawiam przez internet i nie spotkałam się z taką mocą). Także dzisiaj już założyłam -8,50, -7,00, choć na badaniu komputerowym wyszlo, że mam wadę -6,75, -6,00. Z badania wynikało, że mam astygmatyzm, cylindry OL: -0,75 OP: -0,50. Potem dawała mi jeszcze jakieś tablice do czytania przy doborze szkieł, ale stwierdziła, że wszystko jest w porządku.
    Mówiłam jej, że siedząc przy laptopie wydaje mi się, że nie widzę dostatecznie, jakby te literki były trochę rozmazane. No i w takim razie okulistka stwierdziła, że potrzebne mi okulary do czytania, dała mi - 7,00; -6,25. No i teraz o ile jeszcze w okularach rzeczywiście dobrze widzę przy laptopie to już w soczewkach nie. I nawet nie chodzi o komputer, a o zwykłe przeczytanie czegoś z odległości 50cm, muszę bardzo skupić się żeby "złapać ostrość" na literkach. Dodatkowo mam zeza na lewym oku więc męczę wzrok podwójnie, bo boje się że jak będzie pracować tylko prawe oko, to lewe już na dobre rozjedzie się. Mam te nowe soczewki, ale jak zwykle na początku chodzenie w nich to droga przez mękę. Uczucie jakby każde oko chciało samo patrzeć bez pomocy drugiego. Czasami, gdy rano zakładam soczewki oczy nie mogą się przyzwyczaić i również mam problem ze skupieniem się na tekscie i jego wyraźnym widzeniem.

    I zastanawiam się czy już świruje czy rzeczywiście mogę mieć astygmatyzm. Szczerze mówiąc gdyby nie fakt, że robiłam sobie ksero mojej karty to nawet nie wiedziałabym ze jakikolwiek astygmatyzm wyszedł w badaniu (choć sama wcześniej podejrzewałam go u siebie). Pytałam się okulistki czy może nie pójść do optometrysty zrobić tam badania do okularów to stwierdzila, że optometrysta nie dobierze prawidłowych szkieł, bo nie zna się na chorobach oczu. Nie wiem czy to prawda. Czytałam trochę i większość opinii było bardzo przychylnych, pisali, że widzą o wiele lepiej po okularach od optometrysty.
  • kar
    Posty: 0
    Rejestracja: 11 sierpnia 2014, 11:45
    Lokalizacja: Białystok

    autor: kar » 05 września 2014, 07:44

    Najlepiej skonfrontować jej diagnozę z diagnozą innego okulisty - niezależnie od tego pierwszego... Dwa przypadki to nie przypadek.
  • senses86
    Posty: 0
    Rejestracja: 06 czerwca 2014, 23:32
    Lokalizacja: Śląsk

    autor: senses86 » 21 października 2014, 21:51

    Hmm.. A ile masz lat? :)
  • mirek
    Posty: 0
    Rejestracja: 17 października 2014, 09:19
    Lokalizacja: Białystok

    autor: mirek » 25 listopada 2014, 13:01

    skonsultuj się z innym okulistą
ODPOWIEDZ Posty: 4 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości