Zmiana Acuvue Advance na Acuvue OASYS
  • Awatar użytkownika
    Dru
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 38
    Rejestracja: 22 stycznia 2007, 10:48
    Lokalizacja: Szczecin

    autor: Dru » 24 lutego 2007, 01:08

    ->eva, na badaniu u okulisty najpierw badaj? Ci komputerowo wzrok a potem poprzez dobierane szk?a przy patrzeniu na litery na tablicy. I wtedy dostajesz prikaz od okulisty, ?e masz tak? i tak? wad? i takie masz kupi? soczewki. Tak wi?c idziesz obok do optyka i kupujesz to co kaza? okulista. I kupujesz moc napisan? na opakowaniu soczewek. I zawsze kupi?aby? t? sam? moc, niezale?nie od producenta. To jest chyba jasne, no nie?
  • eva
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 39
    Rejestracja: 23 stycznia 2007, 22:54
    Lokalizacja: z Polski

    autor: eva » 24 lutego 2007, 01:11

    Dru pisze: Advance kiedy? mia?em i te? jakby gorsza ostro?? ni? w Acuvue 2 (ale jak sobie przypomn? na pewno lepsza od O2Optix).
    W oasys bedziesz widzial tak samo jak w advance.

    [ Dodano: 24 Lut 2007 01:14 ]
    Dru pisze: I zawsze kupi?aby? t? sam? moc, niezale?nie od producenta. To jest chyba jasne, no nie?

    No w?asnie o to chodzi ze nie!! Widzisz, sam mowisz ze najpierw wzrok ci badaja komputerowo, a potem dopiero dobieraja soczewki przez czytanie z tablicy. A z tego wynika ze nie daja ci soczewek takich, ile ci wyszlo na komputerze!!
  • Awatar użytkownika
    Dru
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 38
    Rejestracja: 22 stycznia 2007, 10:48
    Lokalizacja: Szczecin

    autor: Dru » 24 lutego 2007, 01:42

    eva pisze:
    Dru pisze: Advance kiedy? mia?em i te? jakby gorsza ostro?? ni? w Acuvue 2 (ale jak sobie przypomn? na pewno lepsza od O2Optix).
    W oasys bedziesz widzial tak samo jak w advance.

    [ Dodano: 24 Lut 2007 01:14 ]
    Dru pisze: I zawsze kupi?aby? t? sam? moc, niezale?nie od producenta. To jest chyba jasne, no nie?

    No w?asnie o to chodzi ze nie!! Widzisz, sam mowisz ze najpierw wzrok ci badaja komputerowo, a potem dopiero dobieraja soczewki przez czytanie z tablicy. A z tego wynika ze nie daja ci soczewek takich, ile ci wyszlo na komputerze!!


    no tak, bo badanie komputerowe nie jest do ko?ca perfekcyjnym badaniem, trzeba si? posi?kowa? standardowymi metodami. Ale dzi?ki temu ma si? pewno??, ?e okulary/soczewki s? profesjonalnie dobrane. Uzyskujesz wtedy moc swojej wady i kupujesz soczewki ?eby j? zniwelowa?. Ale kupujesz zawsze t? moc soczewek jak? masz wad?, nie dostosowujesz mocy soczewek do producenta soczewek!
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 24 lutego 2007, 10:21

    Wypowiedz ali odnosnie krzywizny soczewek

    "Aktualnie soczewki maj? nieco inna konstrukcj? powierzchni wewn?trznej, aktualnie jest ona najcz??ciej asferyczna. Pozwoli?o to na zastosowanie tylko jednej krzywizny dla wszystkich soczewek z danej grupy. Nie znaczy to jednak ze b?d? one pasowa?y wszystkim i zawsze przed zmian? soczewek nale?y uda? si? do specjalisty w celu poprawnego dobrania soczewek.
    Ponadto aktualne materia?y kt??re s? du?o bardziej tlenoprzepuszczalne powoduj? ?e soczewki mozna dobiera? nieco cia?niejsze, przy wcze?niejszych materia?ach zbyt ciasne dobranie mog?o spowodowa? niedotlenienie rog??wki z wszystkimi konsekwencjami.
    I jeszcze jedno, zawsze nale?y zachowa? zdrowy rozs?dek przy przed?uzonym noszeniu soczewek kontaktowych. Nawet soczewki o bardzo wysokim wsp???czynniku tlenoprzepuszczalno?ci mog? doprowadzi? do komplikacji..."
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Chodzi tu wiec o to czy soczewka jest bardziej czy mnie plaska. A to jaka wybierzesz zalezy od krzywizny twojej rogowki.

    A teraz wypowiedz lemura odnosnie skutkow noszenia zle dobraniej soczewki

    Wiesz, mozesz wszystko. Jednak soczewka bardziej plaska moze powodowac problemy w jej czesci brzegowej, moga jej krawedzie lekko odstawac od rogowki
    Przy zbyt ciasnej, bedzie zbyt duzo "powietrza" pomiedzy jej centralna czescia a rogowka, a brzegi beda zbyt mocno ocieraly o rogowke co prowadzi do zaczerwienienia rabka rogowki a te "powietrze" moze powodowac zamglenie obrazu po jakims czasie po otwarciu oka... soczewka jakby sie przyklei, co spowoduje lepsze widzenia a po jakims czasie powroci do pierwotnej pozycji, stad takie osoby beda skarzyly sie na dobre widzenie w miare po otworzeniu oka (po mrognieciu) a odwrotnie gdy ta soczewka bedzie za plaska, wtedy soczewka bedzie "jezdzila" po oku i zanim powroci na swoja pozycje bedzie obraz niezbyt ostry, niezbyt komfortowy... czyli bedzie OK kilka chwil po mrugnieciu.

    Wiec po to sa rozne rodzaje soczewek, rozne srednice i krzywizne aby mozna miec wiekszy zakres do dyspozycji dopasowujac soczewki.

    Natomiast ode mnie nie uslyszysz stwierdzenia ktore mozna nosic jezeli mialem/mialam nosilem/nosilam wczesniej takie i takie o takich parametrach. Bo nie zawsze jest to regula. A ja takiej odpowiedzialnosci nie wezme.
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------
    tu masz caly topic viewtopic.php?t=318&postdays=0&postorder=asc&start=0 btw zakladala go eva :)

    dobrze dru napisal mocy soczewki powinna byc taka jak twoja wada rozumiem ze moga wystapic jakies tam roznice 0.25 co moze byc spowodowane ro?nym materialem z jakiego wykonane sa soczewki ale wieksze niezgodnosci to juz chyba nieporozumienie.

    Powiem wam co powiedzial moj optyk nosilem FW Optimy wiec dosc stare soczewki wiec zaproponowal mi on zmiane na Acuvue Advance i jako ze sa to soczewki silikonow-hydrozelowe stwierdzil on ze w tym wypadku trzeba dodac te -0.25 bo one sa z innego materialu. Napisalem o tym na forum lemur stwierdzil ze w zyciu o niczym takim nie slyszal.
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • eva
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 39
    Rejestracja: 23 stycznia 2007, 22:54
    Lokalizacja: z Polski

    autor: eva » 24 lutego 2007, 13:38

    Dru pisze: Ale kupujesz zawsze t? moc soczewek jak? masz wad?, nie dostosowujesz mocy soczewek do producenta soczewek!
    Nie wiem czy do producenta, ale na pewno do materialu z jakiego jest wykonana. Przeciez to logiczne: nie widzisz w soczewce ostro, to popraw ta ostrosc! jak? kup mocniejsze soczewki! przeciez za dodatkowe dioptrie sie nie doplaca wiec w czym problem? Kup, zobacz roznice i pogadamy.
  • Awatar użytkownika
    Dru
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 38
    Rejestracja: 22 stycznia 2007, 10:48
    Lokalizacja: Szczecin

    autor: Dru » 24 lutego 2007, 15:08

    eva pisze:
    Dru pisze: Ale kupujesz zawsze t? moc soczewek jak? masz wad?, nie dostosowujesz mocy soczewek do producenta soczewek!
    Nie wiem czy do producenta, ale na pewno do materialu z jakiego jest wykonana. Przeciez to logiczne: nie widzisz w soczewce ostro, to popraw ta ostrosc! jak? kup mocniejsze soczewki! przeciez za dodatkowe dioptrie sie nie doplaca wiec w czym problem? Kup, zobacz roznice i pogadamy.
    to jak? wi?ksz? moc niby mam kupi?, bo naprawd? nie wiem. I my?l?, ?e okulista te? by mi tego nie powiedzia?.
  • eva
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 39
    Rejestracja: 23 stycznia 2007, 22:54
    Lokalizacja: z Polski

    autor: eva » 24 lutego 2007, 20:25

    Dru pisze: to jak? wi?ksz? moc niby mam kupi?, bo naprawd? nie wiem. I my?l?, ?e okulista te? by mi tego nie powiedzia?.
    Przeczytaj moje wczesniejsze posty.
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 24 lutego 2007, 22:04

    Dru nie kupuj na wlasna reke jesli nie wiesz jaka moc bedzie optymalna idz do swojego optyka nich on sie tym zajmie. Oczy masz tylko jedne :)

    Btw. gdzie ty kupowales te soczewki ? [nazwa - regulamin] ?
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    Dru
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 38
    Rejestracja: 22 stycznia 2007, 10:48
    Lokalizacja: Szczecin

    autor: Dru » 25 lutego 2007, 02:14

    don`t worry. Nie b?d? kupowa? soczewek na w?asn? r?k?. Ju? doszed?em do wniosku, ?e wr??c? do Acuvue 2 i tyle. Nowsze technologie nie s? dla mnie :nie:
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 25 lutego 2007, 13:31

    Panie i Panowie ma?y Offtopic nam si? tworzy!
    Kurde...
    Jak wszed?em na to forum, zobaczy?em ?e ceny soczewek na [nazwa - regulamin] troch? spad?y to strasznie mnie korci ?eby kupi?! W pa?dzierniku by?em u jednej okulistki kt??ra mnie nastraszy?a ?e soczewki mog? mi powa?nie uszkodzi? oczy, na 100% utworz? mi si? naczynia krwiono?ne z powodu braku dop?ywu tlenu do oczu. :placze: Mi si? wydaje ?e to si? dzia?o kiedy? w starszych soczewkach kt??re mia?y nisk? przepuszczalno??... Ale w ko?cu ja nie jestem okulist? i wol? si? pos?ucha?. Jak wcze?niej nosi?em soczewki przez p??? roku to wi?kszych problem??w nie mia?em.

    Przekonajcie mnie ?e okulistka nie mia?a racji :jupi: heh
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 25 lutego 2007, 15:39

    1. Nie kupujemy na [nazwa - regulamin] :P
    2. Co do wrastajacych naczyniek. Prawidlowe uzytkowanie soczewek (higiena, nie przesadzanie z czasem ich noszenia itp), ich dobor oraz uzywanie na zmiane z okularami, zminimalizuja lub wyklucza calkowicie tzw wrastajace naczynka.

    Masz racje mowiac ze nowoczesne soczewki znacznie zmnieszaja ryzyko ich (naczyniek)wystapienia ale nie zapominaj ze dolpyw tlenu dla rogowki nigdy nie bedzie na takim poziomie jak gdy na oku nie ma soczewki. Generalnie problem ten zalezy od wielu czynnikow i trudno jednoznacznie powiedziec czy dana osoba bedzie miala z tym problemy czy nie.

    Btw skorzystaj z szukajki pisalismy juz o tym na forum. jak sie nie myle lemur dosc dokladnie gdzies to opisywal
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • eva
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 39
    Rejestracja: 23 stycznia 2007, 22:54
    Lokalizacja: z Polski

    autor: eva » 26 lutego 2007, 13:21

    Debian pisze:nastraszy?a ?e soczewki mog? mi powa?nie uszkodzi? oczy, na 100% utworz? mi si? naczynia krwiono?ne z powodu braku dop?ywu tlenu do oczu.
    Ale powiedziala ze konkretnie tobie na pewno sie zrobia czy tak ogolnie mowila ze kazdemu sie robia?? Wiesz, ryzyko jest we wszystkim co sie robi. Ale straszenie jest bez sensu.
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 26 lutego 2007, 21:09

    eva pisze:
    Debian pisze:nastraszy?a ?e soczewki mog? mi powa?nie uszkodzi? oczy, na 100% utworz? mi si? naczynia krwiono?ne z powodu braku dop?ywu tlenu do oczu.
    Ale powiedziala ze konkretnie tobie na pewno sie zrobia czy tak ogolnie mowila ze kazdemu sie robia?? Wiesz, ryzyko jest we wszystkim co sie robi. Ale straszenie jest bez sensu.
    M??wi?a ?e ka?demu si? zrobi?. Moja siostra mia?a sobie kupowac soczewki(wczesniej nigdy nie nosi?a), a po wizycie u tej okulistki ca?kiem zrezygnowa?a.


    Nie kupujemy na [nazwa - regulamin]
    A to dlaczego? Dostajesz tam identyczny towar jak ze sklepu tylko ?e po ni?szych, hurtowych cenach. Oszuka? ci? nie maj? jak, przecie? nie ma mo?liwo?ci sprzedania u?ywanych soczewek :> A gdyby mieli podrabia? to musieli by mie? jak?? produkcj? o_O
    skorzystaj z szukajki pisalismy juz o tym na forum
    Taak i nawet ja za?o?y?em taki temat.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 26 lutego 2007, 21:16

    Debian pisze:M??wi?a ?e ka?demu si? zrobi?.
    jezeli nie bedzie sie przestrzegalo podstawowych zasad korzystania z soczewek kontaktowych
    Debian pisze:A to dlaczego? Dostajesz tam identyczny towar jak ze sklepu tylko ?e po ni?szych, hurtowych cenach. Oszuka? ci? nie maj? jak, przecie? nie ma mo?liwo?ci sprzedania u?ywanych soczewek
    uzywanych nie, ale takich ktore nie sa na nasz rynek tak, niektore partie sa z wyprzedazy magazynow indyjskich. Nie ma w razie czego rowniez mozliwosci zwrotu czy reklamacji jezeli cos nie tak jest z soczewka.
  • Awatar użytkownika
    Dru
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 38
    Rejestracja: 22 stycznia 2007, 10:48
    Lokalizacja: Szczecin

    autor: Dru » 26 lutego 2007, 21:24

    Lemur czy m??g?by? troch? wyja?ni? naszych wcze?niejszych "spor??w" w tym temacie o r???nicy w widzeniu w soczewkach hydro?elowych i silikonowo-hydro?elowych?
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 26 lutego 2007, 21:39

    nie wiem o jakim sporze piszesz?
    Silikonowo-hydrozelowe to soczewki nowej generacji
    hydrozelowe - starszej

    co tu pisac o roznicy w widzeniu?
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 26 lutego 2007, 21:42

    Debian pisze:Taak i nawet ja za?o?y?em taki temat.
    info na temat tego problemu jest nie tylko w temacie o wrastajacych naczynkach. ten termin sie przewija w niejednym postcie
    Debian pisze:Oszuka? ci? nie maj? jak
    Haha nie badz naiwny zawsze sie da oszukac.
    Sam mialem zamiar kupowac na [nazwa - regulamin] ale ostatecznie lemur mi to wyperswadowal. Obecnie kupuje przez neta, ceny sa minimalnie wyzsze niz na [nazwa - regulamin] ale mam pewnosc co do tego ze dostaje pelnowartosciowy produkt, poniewaz kupuje w salonie optycznym, ktory jest legalnie zarejestrowany, mozna samemu odebrac soczewki lub dokonac reklamacji w razie problemow.

    lemur sie wysiedzial w Brnie i teraz nie wie o co chodzi :P A my tu sobie dyskutowalismy caly pi?tek i sobote :)
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    Dru
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 38
    Rejestracja: 22 stycznia 2007, 10:48
    Lokalizacja: Szczecin

    autor: Dru » 26 lutego 2007, 21:51

    a no w?a?nie, a mo?e co? tam na konferencji wspomnieli o problemach niekt??rych u?ytkownik??w soczewek nowych technologii :gwizd:
  • hitman1986
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 37
    Rejestracja: 17 lutego 2007, 11:15
    Lokalizacja: Warszawa
    Kontakt:

    autor: hitman1986 » 26 lutego 2007, 21:53

    woozie pisze:, poniewaz kupuje w salonie optycznym, ktory jest legalnie zarejestrowany
    A podasz jego adres? Bo ja za nied?ugo musz? kupi? nowe opakowanie soczewek w?a?nie Acuvue OASYS.

    Aha, i jakkolwiek potwierdzam - Oasysy nosz? si? bardzo dobrze. Co prawda nie mam por??wnania, ale jak na razie jest wszystko super.
    "I Â?adne krzyki nas nie przekonajÂ?, Â?e czarne jest czarne, a biaÂ?e jest biaÂ?e!" - J. Kaczy??ski, premier
  • Awatar użytkownika
    Dru
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 38
    Rejestracja: 22 stycznia 2007, 10:48
    Lokalizacja: Szczecin

    autor: Dru » 26 lutego 2007, 21:58

    hitman1986 pisze:
    woozie pisze:, poniewaz kupuje w salonie optycznym, ktory jest legalnie zarejestrowany
    A podasz jego adres? Bo ja za nied?ugo musz? kupi? nowe opakowanie soczewek w?a?nie Acuvue OASYS.

    Aha, i jakkolwiek potwierdzam - Oasysy nosz? si? bardzo dobrze. Co prawda nie mam por??wnania, ale jak na razie jest wszystko super.
    hitman1986, czyli masz zakupion? moc soczewek tak?, jaka wysz?a Ci w badaniu o okulisty?
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 26 lutego 2007, 21:59

    Dru pisze:jaka wysz?a Ci w badaniu o okulisty?
    pisalem juz kiedys - uzyj wyszukiwarki - ze soczewki przelicza sie powyzej +/- 3,oo D
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 26 lutego 2007, 22:04

    LEMUR pisze:pisalem juz kiedys - uzyj wyszukiwarki - ze soczewki przelicza sie powyzej +/- 3,oo D
    tez im to pisalem :PP

    hitman wysle ci na priva adres bo na forum jak wiesz takim rzeczami sie nie dzielimy :) /REGULAMIN :)
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    Dru
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 38
    Rejestracja: 22 stycznia 2007, 10:48
    Lokalizacja: Szczecin

    autor: Dru » 26 lutego 2007, 22:06

    wiem, wiem, widzia?em to. Ale mi o co innego biega. Chodzi bardziej o materia? z jakiego soczewka jest zrobiona ni? o to jaka jest jej moc. Bo ja po pr??bnym zakupie O2Optix (taka sama moc jak poprzednich soczewek Acuvue 2) gorzej widz? w tych ultranowoczesnych soczewkach. I zastanawia mnie dlaczego tak si? dzieje.
  • ala
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 67
    Rejestracja: 25 sierpnia 2004, 01:35
    Lokalizacja: [PL]

    autor: ala » 26 lutego 2007, 22:41

    Zawsze gdy przechodzi sie na inne soczewki zasiega sie rady specjalisty, a idealem jest jak sie idzie na dobor nowych soczewek a nie kupuje na wlasna reke (metoda chybil trafil).
    Te 'ultranowoczesne' soczewki wykonane z materialow silikonowo-hydrozelowych sa nieco sztywniejsze i utrzymuja swoj ksztalt a nie przylegaja do rogowki, wiec miedzy soczewka kontaktowa a rogowka moze tworzyc sie 'soczewka lzowa' o mocy dodatniej (czasem o mocy ujemnej).
    czasami wiec jest potrzebna mala modyfikacja mocy soczewki w porownaniu z dotad noszonymi.
    zawsze nalezy sprawdzic to indywidualnie, gdyz nie jest to regula! kazdy ma inna krzywizne rogowki.

    mam nadzieje, ze nieco rozjasnilam te kwestie :)
    Ala
  • Awatar użytkownika
    Dru
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 38
    Rejestracja: 22 stycznia 2007, 10:48
    Lokalizacja: Szczecin

    autor: Dru » 26 lutego 2007, 22:59

    ala pisze:Zawsze gdy przechodzi sie na inne soczewki zasiega sie rady specjalisty, a idealem jest jak sie idzie na dobor nowych soczewek a nie kupuje na wlasna reke (metoda chybil trafil).
    Te 'ultranowoczesne' soczewki wykonane z materialow silikonowo-hydrozelowych sa nieco sztywniejsze i utrzymuja swoj ksztalt a nie przylegaja do rogowki, wiec miedzy soczewka kontaktowa a rogowka moze tworzyc sie 'soczewka lzowa' o mocy dodatniej (czasem o mocy ujemnej).
    czasami wiec jest potrzebna mala modyfikacja mocy soczewki w porownaniu z dotad noszonymi.
    zawsze nalezy sprawdzic to indywidualnie, gdyz nie jest to regula! kazdy ma inna krzywizne rogowki.

    mam nadzieje, ze nieco rozjasnilam te kwestie :)
    ca?kiem nie?le Ci wysz?o :tak: . Ja te? tak sbie dedukowa?em, ?e przez inne przyleganie soczewki ostro?? mo?e by? gorsza jak w poprzednich soczewkach. Ale ?eby to wszystko by?o do ko?ca wyja?nione i zbadane to trzeba trafi? na naprawd? dobrego okulist?, kt??ry zna te wszystkie skomplikowane rzeczy
  • dimka
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 13
    Rejestracja: 08 sierpnia 2006, 13:26
    Lokalizacja: Swarz??dz

    autor: dimka » 15 marca 2007, 21:13

    Ja przesz?am z Acuvue 2 na Oasys i jestem bardzo zadowolona. Oko lepiej oddycha (przynajmniej moje) i widz? tak samo jak w Acuvue. My?l?, ?e warto spr??bowa? Oasys (np. czasami na [nazwa - regulamin] mo?na kupi? pojedyncze sztuki). A jak Ci nie b?d? pasowa?, to zawsze mo?na wr??ci? do Acuvue 2 - raczej ich nie wycofaj? z rynku - przecie? to ca?y czas rewelacyjny produkt.
    Anka
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 18 marca 2007, 11:49

    qrde nawet nie zauwazylem ze oasys maja 147 dk\t !! to chyba drugi wynik zaraz po Optixach N&D !! Niezle :)
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 09 marca 2008, 02:01

    Nosz? Oasysy od 2 dni. Komfort taki sam jak w Advance, w og??le nie czu? na oku. W trakcie noszenia mam bia?e ocz?ta, po zdj?ciu tylko przez chwil? zaczerwienione (jeszcze nie dosz?am do takiej wprawy jak z zak?adaniem). Nie piek? mnie oczy, po godzinnej drzemce w samochodzie (klima, ch?odny nawiew) nie czu?am sucho?ci ani podra?nienia. Wieczorem nie czu?am, ?e klej? si? przyschni?te do oka (w Advance czu?am wzrastaj?c? z czasem sucho??). ?atwo si? czyszcz?, s? takie g?adkie... Niestety, wydaje mi si?, ?e ostro?? jest mniejsza ni? w Advance. Nie widz? idealnie ostro, jak w tamtych :(

    Co do krzywizny, kt??ra wyst?puje w 1 warto?ci (8,4), to
    czyta?am w necie i m??wi?a mi okulistka, ?e parametry senofilkonu A (jaki jest profesjonalny polski odpowiednik okre?lenia "material modulus" - "modu?", "wsp???czynnik"?) powoduj?, i? ?wietnie dostosowuje si? do szerokiego zakresu kszta?t??w rog??wki (gdzie? czyta?am o zakresie 8,1-8,9, gdzie indziej o 8,2-8,7, ale teraz nie mog? odnale?? ?r??d?a).
  • julik2k
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 188
    Rejestracja: 07 września 2007, 18:15
    Lokalizacja: rzesz??w

    autor: julik2k » 09 marca 2008, 19:16

    Ja nosi?am i Acuvue Advance I Acuvue Oasys i jak dla mnie to nie ma ?adnej r???nicy. I w jednych i w drugich dobrze sie czu?am ,a mo?e tylko mi sie tak wydawa?o, bo teraz zmieni?am na Air Optix i s? du?o lepsze. Acuvue Oasys ci?gle czu?am na oczach, czasami mi sie wysusza?y. Og??lnie nie by?o ?le, ale jak teraz mam por??wnanie to ju? nigdy do tamtych nie wr??ce. Poza tym 2-tygodniowe Oasys kosztuj? tylko 2 z? taniej niz miesi?czne Air Optix o niebo lepsze.
    "many misjudge him cause he makes living from writing raps..."
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    autor: Debian » 09 marca 2008, 19:23

    Malla pisze:Nosz? Oasysy od 2 dni. Komfort taki sam jak w Advance, w og??le nie czu? na oku. W trakcie noszenia mam bia?e ocz?ta, po zdj?ciu tylko przez chwil? zaczerwienione (jeszcze nie dosz?am do takiej wprawy jak z zak?adaniem). Nie piek? mnie oczy, po godzinnej drzemce w samochodzie (klima, ch?odny nawiew) nie czu?am sucho?ci ani podra?nienia. Wieczorem nie czu?am, ?e klej? si? przyschni?te do oka (w Advance czu?am wzrastaj?c? z czasem sucho??). ?atwo si? czyszcz?, s? takie g?adkie... Niestety, wydaje mi si?, ?e ostro?? jest mniejsza ni? w Advance. Nie widz? idealnie ostro, jak w tamtych :(

    Co do krzywizny, kt??ra wyst?puje w 1 warto?ci (8,4), to
    czyta?am w necie i m??wi?a mi okulistka, ?e parametry senofilkonu A (jaki jest profesjonalny polski odpowiednik okre?lenia "material modulus" - "modu?", "wsp???czynnik"?) powoduj?, i? ?wietnie dostosowuje si? do szerokiego zakresu kszta?t??w rog??wki (gdzie? czyta?am o zakresie 8,1-8,9, gdzie indziej o 8,2-8,7, ale teraz nie mog? odnale?? ?r??d?a).
    Malla nie wiem czy zauwa?y?a?, ale ten temat napisa?em rok temu i ju? nie potrzebuje odpowiedzi. Nie odkopuj starych, rozwi?zanych ju? temat??w, bo widze wiele takich odkopanych.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości