ODPOWIEDZ Posty: 67
Zmiana Acuvue Advance na Acuvue OASYS
  • Debian
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 352
    Rejestracja: 05 sierpnia 2006, 13:02
    Lokalizacja: Ziemia

    Zmiana Acuvue Advance na Acuvue OASYS

    autor: Debian » 21 lutego 2007, 14:03

    Witam. Chocia? do wakacji jeszcze daleko to jak b?d? to mam zamiar kupi? sobie soczewki. Kiedy? nosi?em Acuvue Advance, ale na d?ugi czas przesta?em. Teraz s? nowe OASYS, z Advance ?adnego problemu nie mia?em. Czy OASYS s? du?o lepsze od Advance? Nosi je kto? z was? S? jakie? problemy?
  • jtd
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 33
    Rejestracja: 07 lutego 2007, 18:51
    Lokalizacja: szczecin

    autor: jtd » 21 lutego 2007, 23:04

    Sa duzo, duzo lepsze, nie ma z nimi zadnego problemu.
  • Awatar użytkownika
    markowski
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 64
    Rejestracja: 12 stycznia 2005, 23:13
    Lokalizacja: 3Miasto

    autor: markowski » 22 lutego 2007, 01:05

    Du?o lepsze od Advanc??w, jednak ja wol? jednodniowe Dailies All Day Comfort :spoko:
    pozdrawiam
    markowski
  • Awatar użytkownika
    Dru
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 38
    Rejestracja: 22 stycznia 2007, 10:48
    Lokalizacja: Szczecin

    autor: Dru » 23 lutego 2007, 00:03

    ale s? tylko z krzywizn? 8,4, a ja nosz? Acuvue 8,7. Tak wi?c chyba nie dla mnie b?d? te soczewki? :maruda:
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 23 lutego 2007, 10:16

    ale s? tylko z krzywizn? 8,4, a ja nosz? Acuvue 8,7. Tak wi?c chyba nie dla mnie b?d? te soczewki?
    idz do swojego optyka on to sprawdzi :) tak na oko :P trudno mowic, glowy nie dam uciac ale wydaje mi sie nie mozna tak odrazu stwierdzac ze te soczewki nie sa dla ciebie :)
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    Dru
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 38
    Rejestracja: 22 stycznia 2007, 10:48
    Lokalizacja: Szczecin

    autor: Dru » 23 lutego 2007, 10:43

    tak mi si? wydaje, ?e te 8,4 bardziej s? dla ludzi, kt??rzy mieli wcze?niej soczewki 8,3. Tak jak 8,6 nosz? Ci co mieli 8,7 w innych. Czy mo?e co? pomyli?em? :help:
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 23 lutego 2007, 11:30

    BC to nie wszystko nie zapomniaj o DIA lemur gdzies to tlumaczyl postaram sie znalezc bo nie chce cie wprowadzic w blad :)

    edit
    viewtopic.php?t=318 << poczytaj sobie tu masz cos o krzywiznach :)
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    Dru
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 38
    Rejestracja: 22 stycznia 2007, 10:48
    Lokalizacja: Szczecin

    autor: Dru » 23 lutego 2007, 12:59

    tylko si? zastanawiam bo kupi?em ostatnio par? soczewek O2Optix i tak jak niekt??rym tutaj to i mi te nowe soczewki wykonane z materia?u silikonowo-hydro?elowego (teraz O2Optix, wcze?niej Acuvue Advance) jako? nie za bardzo pasuj?, bo po prostu widz? w nich gorzej ni? w standardowych Acuvue 2 (tak oko?o (-1)-(-1,5) gorzej). Tak?e chyba musz? zosta? przy starusich Acuvue 2 :placze:
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 23 lutego 2007, 13:12

    moze te soczewki sa rzeczywiscie nie dla ciebie. nie ma sensu ich uzywac tylko dla tego ze wiekszosc osob je rekomenduje. nie ma soczewek o ktorych mozna by powiedziec ze sa w 100% uniwersalne
    Dru pisze:po prostu widz? w nich gorzej ni? w standardowych Acuvue 2 (tak oko?o (-1)-(-1,5) gorzej)
    czekaj czekaj chcesz powiedziec ze np majac na oczach Optixy -5 widzisz w nich tak jakbys nosil np Acuvue 2 - 4 ?
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    Dru
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 38
    Rejestracja: 22 stycznia 2007, 10:48
    Lokalizacja: Szczecin

    autor: Dru » 23 lutego 2007, 13:40

    woozie pisze:moze te soczewki sa rzeczywiscie nie dla ciebie. nie ma sensu ich uzywac tylko dla tego ze wiekszosc osob je rekomenduje. nie ma soczewek o ktorych mozna by powiedziec ze sa w 100% uniwersalne
    Dru pisze:po prostu widz? w nich gorzej ni? w standardowych Acuvue 2 (tak oko?o (-1)-(-1,5) gorzej)
    czekaj czekaj chcesz powiedziec ze np majac na oczach Optixy -5 widzisz w nich tak jakbys nosil np Acuvue 2 - 4 ?
    no w?a?nie co? takiego. Nie wiem czemu tak jest. Og??lnie fajne soczewki, dobrze si? w nich czuj?, ale niestety ten brak ostro?ci widzenia mnie dobija :<
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 23 lutego 2007, 14:46

    no coz okulista nie jestem ale jest to conajmniej dziwne mozna jeszcze zrozumiec roznice 0.25 no 0.5 ale 1-1.5 to juz jest dziwne :/
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    Dru
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 38
    Rejestracja: 22 stycznia 2007, 10:48
    Lokalizacja: Szczecin

    autor: Dru » 23 lutego 2007, 14:58

    no mo?e troch? przesadzi?em, mo?e to tak 0,5 dioptrii, nie mog? teraz oceni? bo bardzo dawno mia?em wad? na tym poziomie :nie:
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 23 lutego 2007, 15:04

    a badales sie przed zmiana soczewek ? moze ci sie wada pogorszyla
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    Dru
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 38
    Rejestracja: 22 stycznia 2007, 10:48
    Lokalizacja: Szczecin

    autor: Dru » 23 lutego 2007, 15:07

    na pewno nie, zmian? soczewek zrobi?em z dnia na dzie?. We wtorek Acuvue 2 = ostro?? ekstra, w ?rod? O2Optix = ostro?? do kitu. Hmmmmm
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 23 lutego 2007, 15:55

    no mi trudno cos wiecej powiedziec optykiem nie jestem :P czekaj na lemura to moze cos wiecej napisze moze spotkal sie z podobnym przypadkiem. Ja sam mam w planach wyprobowac Optixy zobaczymy jak to bedzie w mom przypadku :)
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • eva
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 39
    Rejestracja: 23 stycznia 2007, 22:54
    Lokalizacja: z Polski

    autor: eva » 23 lutego 2007, 17:11

    Dru pisze: bo po prostu widz? w nich gorzej ni? w standardowych Acuvue 2 (tak oko?o (-1)-(-1,5) gorzej). Tak?e chyba musz? zosta? przy starusich Acuvue 2 :placze:
    A jaki masz problem zeby wymienic je po prostu na mocniejsze???
  • Awatar użytkownika
    Dru
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 38
    Rejestracja: 22 stycznia 2007, 10:48
    Lokalizacja: Szczecin

    autor: Dru » 23 lutego 2007, 20:33

    eva pisze:
    Dru pisze: bo po prostu widz? w nich gorzej ni? w standardowych Acuvue 2 (tak oko?o (-1)-(-1,5) gorzej). Tak?e chyba musz? zosta? przy starusich Acuvue 2 :placze:
    A jaki masz problem zeby wymienic je po prostu na mocniejsze???
    a w jaki spos??b mia?by mi je niby okulista dobra??
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 23 lutego 2007, 20:36

    a w acuvue widzisz zle ? sa jakies problemy z nimi ?
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • eva
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 39
    Rejestracja: 23 stycznia 2007, 22:54
    Lokalizacja: z Polski

    autor: eva » 23 lutego 2007, 21:54

    Dru pisze: a w jaki spos??b mia?by mi je niby okulista dobra??
    W og??le nie rozumiem w czym widzisz problem...pojdziesz w soczewkach no i zobaczysz ile rz?dkow nie przeczytasz;) no i mysle ze okulista ci powie ile dolozyc..i bedzie to najprawdopodobniej 0,25. A jezeli sie okaze za malo no to potem kupisz jeszcze mocniejsze. Mi okulistka dolozyla 0,25 ale niestety nie powiem ci czy wystarczylo bo juz ich potem nie kupowalam. A tak w ogole to mysle ze kazdy widzi w soczewkach optix gorzej niz w acuvue 2 no wiec chyba okulisci wiedza co i jak.
  • Awatar użytkownika
    Dru
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 38
    Rejestracja: 22 stycznia 2007, 10:48
    Lokalizacja: Szczecin

    autor: Dru » 23 lutego 2007, 22:03

    no napisa?em, ?e w widz? w Acuvue 2 rewelacyjnie, ale chcia?em wypr??bowa? jakiej? nowszej technologii produkcji soczewek. No i wysz?o, ?e nowo?ci nie s? dla mnie :maruda: . Musz? zadowala? si? starsz? technologi?. Gorzej b?dzie jak Acuvue 2 wycofaj? z rynku :smutny:
  • eva
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 39
    Rejestracja: 23 stycznia 2007, 22:54
    Lokalizacja: z Polski

    autor: eva » 23 lutego 2007, 22:10

    Dru pisze:no napisa?em, ?e w widz? w Acuvue 2 rewelacyjnie, ale chcia?em wypr??bowa? jakiej? nowszej technologii produkcji soczewek. No i wysz?o, ?e nowo?ci nie s? dla mnie :maruda: . Musz? zadowala? si? starsz? technologi?. Gorzej b?dzie jak Acuvue 2 wycofaj? z rynku :smutny:
    o czym ty w ogole mowisz?? czy widzisz w soczewkach optix jak?s inna wade oprocz tego ze nie widzisz w nich tak dobrze jak w avuvue 2?? na prawde chyba kazdy tak ma!!
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 23 lutego 2007, 22:29

    Dru moze wybierz cos innego z oferty J&J przeciez nowe technologie oferuje nie tylko CibaVision moze zdecyduj sie na Acuvue Oasys ? optixy to nie jedne silikonowo-hydrozelowe soczewki na rynku Nie wiem jednak czemu chcesz zmieniac soczewki skoro w tych widzisz dobrze rozumiem zmiane z FW Optimy na jakies inne ale w takim wypadku to nie wiem czy jest sens, ale zrobisz jak bedziesz chcial w kazdym razie nie probuj na sile z tymi optixami, chyba nie warto
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • eva
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 39
    Rejestracja: 23 stycznia 2007, 22:54
    Lokalizacja: z Polski

    autor: eva » 23 lutego 2007, 23:02

    woozie pisze: Nie wiem jednak czemu chcesz zmieniac soczewki skoro w tych widzisz dobrze
    yyy ale o co chodzi?? czyli co, wazne jest tylko to zeby w soczewkach widziec dobrze???przeciez w kazdych soczewkach mozna widziec dobrze! :) dru zmien te acuvue 2 bo na prawde sa teraz lepsze soczewki, albo optix, albo oasys, to zalezy ktore ci bardziej odpowiadaja.. od razu mowie ze w oasys tez bedziesz widzial gorzej niz w acuvue 2 , a troche lepiej niz w optix , ja mam teraz oasys no i wlasnie planuje sobie kupic 0,25 mocniejsze..
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 23 lutego 2007, 23:29

    eva pisze:przeciez w kazdych soczewkach mozna widziec dobrze!
    no klocil bym sie :)
    eva pisze:czyli co, wazne jest tylko to zeby w soczewkach widziec dobrze???
    zabawne ale myslalem ze o to chodzi. soczewki ktore sa komfortowe i zdrowe dla oczu oraz oferuja dobra jakosc (ostrosc) widzenia to jest chyba to czego kazdy szuka.
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • eva
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 39
    Rejestracja: 23 stycznia 2007, 22:54
    Lokalizacja: z Polski

    autor: eva » 23 lutego 2007, 23:42

    woozie pisze: soczewki ktore sa komfortowe i zdrowe dla oczu oraz oferuja dobra jakosc (ostrosc) widzenia to jest chyba to czego kazdy szuka.
    myslalam ze ostrosc mozna poprawic wybierajac mocniejsze soczewki..no coz ..chyba niedoinformowana jestem..
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 23 lutego 2007, 23:55

    przeciez majac wade przykladowo -1 okulista dobierze ci soczewki -1 i powinnas w nich widziec ostro czyli tak lub prawie tak jakbys nie miala wady -1.5 mijalo by sie z celem. Nie zamierzam sie tu wymadrzac bo nie jestem specjalista ale wydaje mi sie ze tak to wyglada. Wpadnie tu lemur w niedziele to rozwieje wszystkie waptliwosci i tyle :)

    btw ja nie zniechecam Dru do zmiany soczewek bo to jego decyzja jezeli uwaza ze Acuvue 2 to nie jest to czego szuka albo soczewki te przestaly spelniac jego oczekiwania to niech zmienia chodzi mi tylko o to ze Acuvue 2 to przeciez nie jest "zla" soczewka :)
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • eva
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 39
    Rejestracja: 23 stycznia 2007, 22:54
    Lokalizacja: z Polski

    autor: eva » 24 lutego 2007, 00:10

    woozie pisze:przeciez majac wade przykladowo -1 okulista dobierze ci soczewki -1 i powinnas w nich widziec ostro czyli tak lub prawie tak jakbys nie miala wady -1.5 mijalo by sie z celem.
    Tylko zazwyczaj okulisci przepisuja soczewki slabsze niz wada i stad potem brak ostrosci widzenia...a dlatego okulisci dobieraja slabsze, bo w soczewkach widzi sie lepiej niz w okularach. Z tym ze tak: jezeli kupi sie acuvue 2 slabsze niz wada to jest ok, natomiast przy optix juz nie jest ok. (a je?eli kupi sie acuvue 2 takie jak faktyczna wada to beda z kolei za mocne...hehe ale namieszalam)
    Pytanie do Dru, czy twoje soczewki sa takie same jak twoja wada??
    No i oczywiscie prosba do Lemura zeby rozstrzygnal nasz sp??r:D bo ja tez specjalistk? nie jestem tylko zwyklym uzytkownikiem soczewek..:)
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 24 lutego 2007, 00:39

    eva pisze:Tylko zazwyczaj okulisci przepisuja soczewki slabsze niz wada i stad potem brak ostrosci widzenia...

    zgadza sie ale jest to ro?nica moc rzedu -0.25 i tylko od wady -3 wzwyz poza tym nie mozna raczej powiedziec ze okulisci dobieraja slabsze soczewki co powoduje brak ostrosci widzenia dobieraja slabsze poniewaz soczewka lezy bezposrednio na oku. noszac natomiast okulary soczewka jest znacznie dalej co wymusza nieco inne "dzialanie" oka :) Powiazane jest to z tym jak nasze oko analizuje i przetwarza to co widzi dokladnie tlumaczyl nie bede bo tez bym musial siegnac po ksiazke ale wiesz o co chodzi kazdy to mial szkole na bilogii :P
    eva pisze:Z tym ze tak: jezeli kupi sie acuvue 2 slabsze niz wada to jest ok, natomiast przy optix juz nie jest ok. (a je?eli kupi sie acuvue 2 takie jak faktyczna wada to beda z kolei za mocne...hehe ale namieszalam)
    no to wtedy jaki sens mialo by nadawanie mocy soczewkom ?? :P tak czy tak byly by one falszywe(moce) i nie pokrywaly sie z rzeczywistoscia :) (moze nie zrozumialem twojej wypowiedzi :PP)

    Ja w sumie tez jestem tylko uzytkownikiem ale bardzo mnie ten temat zainteresowal i staram sie zglebiac swoja wiedze i pomagac innym uzytkownikom jesli tylko moge :PP

    zobaczym co z tego naszego sporu :P wyniknie i co lemur na to :)
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    Dru
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 38
    Rejestracja: 22 stycznia 2007, 10:48
    Lokalizacja: Szczecin

    autor: Dru » 24 lutego 2007, 00:42

    ->eva - no tak, moc soczewek mam dopasowan? do wady wzroku (oczywi?cie mam tu na my?li Acuvue 2). I w nich widz? optymalnie czyli OK. Og??lnie nie s? z?e, ale w pracy siedz? g???wnie przy komputerze i soczewki z leksza wysychaj? w takich warunkach, a wiadomo, ?e te starsze s? bardziej na to uczulone. No i te Acuvue s? niby dwutygodniowe, a wola?bym jakie? soczewki, kt??re na serio przeznaczone s? do noszenia miesi?cznego. I st?d w?a?nie postanowi?em spr??bowa? os?awionych O2Optix (po przeczytaniu na internecie wielu pochlebnych opinii, cho? zdarza?y si? wypowiedzi ludzi, kt??rzy mieli to samo co ja - mniejsz? ostro?? widzenia od poprzednich soczewek). No i niestety tu si? przejecha?em. Soczewki s? nie dla mnie. Ponosi?em 3 dni i chyba rzuc? je w k?t.
    Zastanawiam si? w?a?nie nad innymi silikonowo - hydro?elowymi, ale Advance kiedy? mia?em i te? jakby gorsza ostro?? ni? w Acuvue 2 (ale jak sobie przypomn? na pewno lepsza od O2Optix). Teraz s? te Oasys z tematu, ale maj? krzywizn? 8,4 a ja mam w Acuvue 8,7, te O2Optix 8,6, wi?c z tego wychodzi, ?e Oasys maj? dla mnie za ma?? krzywizn? (chocia? w og??lne nie wiem czego si? to tyczy :smutny: ).
    No to w sumie tyle. Jak macie jakie? rady to ch?tnie poczytam :prosze:
  • eva
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 39
    Rejestracja: 23 stycznia 2007, 22:54
    Lokalizacja: z Polski

    autor: eva » 24 lutego 2007, 00:59

    woozie pisze: zgadza sie ale jest to ro?nica moc rzedu -0.25 i tylko od wady -3 wzwyz poza tym nie mozna raczej powiedziec ze okulisci dobieraja slabsze soczewki co powoduje brak ostrosci widzenia dobieraja slabsze poniewaz soczewka lezy bezposrednio na oku. noszac natomiast okulary soczewka jest znacznie dalej co wymusza nieco inne "dzialanie" oka :)
    No dok?adnie o to mi w?asnie chodzi?o przeciez:)
    woozie pisze: no to wtedy jaki sens mialo by nadawanie mocy soczewkom ?? :P tak czy tak byly by one falszywe(moce) i nie pokrywaly sie z rzeczywistoscia :)
    Niestety moce mocom nier??wne:) nosiles kiedys acuvue 2? jak ktos nosil to wie o czym mowie, w tych soczewkach widzi sie na prawde jakos wyjatkowo dobrze.

    [ Dodano: 24 Lut 2007 01:04 ]
    Dru pisze: Soczewki s? nie dla mnie. Ponosi?em 3 dni i chyba rzuc? je w k?t.
    ale powiedz mi dlaczego sadzisz ze nie sa dla ciebie?? chodzi tylko o ta ostrosc??
    Dru pisze: Teraz s? te Oasys z tematu, ale maj? krzywizn? 8,4 a ja mam w Acuvue 8,7, te O2Optix 8,6, wi?c z tego wychodzi, ?e Oasys maj? dla mnie za ma?? krzywizn?
    Ja tez mialam w acuvue 2 8.7 a teraz nosze oasys 8.4 i wszystko jest ok. Tzn wybieram sie do okulisty, bo jeszcze nie bylam sprawdzic czy pasuja tylko po prostu w salonie optycznym sie dowiedzialam ze to jest krzywizna w standardzie i ze na pewno beda pasowac. Wiec po prostu wybierz sie do okulisty i sprawdz czy pasuja.
ODPOWIEDZ Posty: 67

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 26 gości