ODPOWIEDZ Posty: 13 Strona 1 z 1
zmniejszenie sie astygmatyzmu mozliwe?
  • okular766
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 68
    Rejestracja: 13 października 2012, 18:31
    Lokalizacja: czewa

    zmniejszenie sie astygmatyzmu mozliwe?

    autor: okular766 » 22 marca 2013, 16:44

    witam
    3lata temu mi badali wzrok to mialem wade
    -1,00cyl 171st
    -1,00cyl 1st
    badali komputerowo i po badaniu lekarka wlozyla mi na nos okulary i widzialem IDEALNIE 1 i 2 okiem i dala wydruk z komputera (Recepte) okularów nie wykupilem

    ostatnio czulem potrzebe ze znaząco mi sie wzrok pogorszyl i musze mrużyć oczy, w nocy widze gorzej
    bylem u okulisty mam stwierdzony astygmatyzm
    -0,5cyl 170st
    -0,5cyl 10st
    z tym ze w tych szkłach nie widzialem znaczącej poprawy
    widzialem jak widzialem ale ostatnią i przedostatnią linijke zgadywalem raczej niz czytalem

    co ciekawe bez okularów widzialem ostatnią linijke ale para oczów
    teraz chcialem sobie okularki zrobic i która recepte mam wykupic tą świeżą? -0,5? czy tą 3 letnią?
    dlaczego mi wada sie zmniejszyła? z -1 na -0,5 i stopnie są inne?

    mam wrazenie ze przy ostatnim badaniu mialem za slabe przepisane bo jednak powinnem widziec elegancko a nie sie domyslac do tam pisze, po co mi takie okulary co widze w nich tak jak bez nich?
    Ostatnio zmieniony 22 marca 2013, 16:52 przez okular766, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    Adekboss1
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 385
    Rejestracja: 01 lutego 2009, 14:04
    Lokalizacja: Poznan

    autor: Adekboss1 » 22 marca 2013, 17:15

    Ostrosc wzroku ma tutaj duze znaczenie. Astygmatyzm sie nie powiekszyl, raczej na ostatnim badaniu nie byl on calkowicie skorygowany. Dla pewnosci mozna udac sie na kolejne badanie do innego specjalisty.
    Adek
  • okular766
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 68
    Rejestracja: 13 października 2012, 18:31
    Lokalizacja: czewa

    autor: okular766 » 22 marca 2013, 17:41

    nie no na kolejne to ja juz nie pójde
    czyli osie astygmatyzmu i moc nie mogla sie zmienic???????????
    czyli jak 3 lata temu przepisala mi
    -1 171
    -1 1st
    i widzialem znakomicie, i to naprawde jak na dloni te najmniejsze literki wiec isc i kupic takie okulary?

    to dlaczego kilka dni wczesniej przepisala mi
    plano -0,5 170
    planu -0,5 10st
    0,5d slabsze i stopnie tez inne o 1 i 9st
    odrazu napisze ze raczej zgadywalem ale okulistka powiedziala ze czytam dobrze i takie mam miec okulary (tablica byla 10linijkowa, 3 lata temu byla taka poszerzona z takimi kreskami zielonymi i czerwonymi)

    bo mysle ze nie ma sensu kupowac takich 0,5 gdzie pójdzie na badanie i mnie okulista odrzuci na okresowym badaniu wzroku dla kierowców i co wtedy znów mam kupowac okulary? jak juz korygowac to tak zebym widzial te najmniejsze literki ja na dlogi a nie sie domyslac
    jak sądzisz
    doradzcie cos
  • Awatar użytkownika
    Adekboss1
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 385
    Rejestracja: 01 lutego 2009, 14:04
    Lokalizacja: Poznan

    autor: Adekboss1 » 23 marca 2013, 00:10

    Najlepiej przed zakupem pokazac optykowi dwie recepty. Poprosic o pokazanie soczewek probnych, sam Pan oceni. Osobiscie zdecydowalbym sie na soczewki, w ktorych uzyskuje wieksza ostrosc wzroku.
    Adek
  • okular766
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 68
    Rejestracja: 13 października 2012, 18:31
    Lokalizacja: czewa

    autor: okular766 » 23 marca 2013, 09:19

    Prosze mi napisac czy z moim wzrokiem jest wszystko ok czy nie

    Poniewaz 2 okulistów zapewnialo mnie ze jest ok i dziwilo ze niby po co do nich przyszedłem i raczej nie chcieli mi przepisywac okularów a 1 bardzo mnie wystraszyl, zabronil jazdy bez okularów autem, to który ma racje?

    ostrosc wzroku bez korekcji mam 0,4 i 0,5 =niepotrzebne mi okulary?????

    Czuje ze wzrok mi sie meczy, w nocy praktycznie nic nie widze na nie oswietlonej drodze, jazda jest męcząca i nużąca. Znaki sie rozplywają.
    Tv , monitor komputera tez jest rozmazany, światla tez nie są punktowe a rozmazane.

    Takie okulary -0,5cyl jak na mój gust za bardzo mi nie pomagały.

    Czyli mam rozumieć ze nie mógł sie astygmatyzm zmniejszyć? i osie tez sie nie mogly zmienić?? to dlaczego takie duze rozbieżności?

    W okulistyce nie chodzi o to aby uzyskac jak najwyższą ostrość? no i przy -1 uzyskam najwyższą a przy -1,5 to juz ostrość będize spadać, dobrze rozumiem?
  • Awatar użytkownika
    Adekboss1
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 385
    Rejestracja: 01 lutego 2009, 14:04
    Lokalizacja: Poznan

    autor: Adekboss1 » 25 marca 2013, 00:17

    no tak nie zauwazylem loginu... Walkowalismy juz te pytania kilka razy. Proponuje odczytac to co zostalo juz napisane.
    Adek
  • marododa
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 1
    Rejestracja: 28 marca 2013, 15:11
    Lokalizacja: wawa

    autor: marododa » 28 marca 2013, 15:17

    Adekboss1, pozwole ze sie przyłacze do tematu

    No właśnie czy astygmatyzm może zmaleć i zmienic osie?
    Sam mam astygmatyzm i mi okulistka nie zalecała wcale okularów ale tłumaczyła mi ze on sie zmienia co iles tam lat, mozliwe?

    wg mnie jesli autor w -0,5D widział jak bez nich to napewno ma większy astygmatyzm



    Ja sam
  • mexx
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 302
    Rejestracja: 06 sierpnia 2008, 10:18
    Lokalizacja: Polska

    autor: mexx » 28 marca 2013, 15:45

    Czy marododa i okular766 to ta sama osoba?
    Patrząc na opis przypadku tutaj wydaje się to pewne. Przegonili wiecznego dyskutanta raz, to próbuje ponownie jako inna osoba?
    Przy okazji. Widzę, że nie godząc się na śledzenie nie mogę zamieścić postów. Trudno, to w takim razie mój ostatni post.
  • Awatar użytkownika
    Adekboss1
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 385
    Rejestracja: 01 lutego 2009, 14:04
    Lokalizacja: Poznan

    autor: Adekboss1 » 28 marca 2013, 16:11

    Jakie sledzenie?
    Adek
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 28 marca 2013, 17:17

    mexx pisze:Przy okazji. Widzę, że nie godząc się na śledzenie nie mogę zamieścić postów. Trudno, to w takim razie mój ostatni post.
    o jakie sledzenie chodzi? O ta informacje odnosnie cookies, ktora pojawila sie na forum? To zawsze bylo (korzystanie z cookies) tylko od kilku dni jest odpowiednia regulacja prawna, ktora narzuca informowanie o tym fakcie. Chyba ze zle odczytalem informacje.
  • mexx
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 302
    Rejestracja: 06 sierpnia 2008, 10:18
    Lokalizacja: Polska

    autor: mexx » 29 marca 2013, 00:29

    Tak, chodzi o cookies. Było od dawna i nie tylko tu. Nie zwracałem na to uwagi, ale umieszczona informacja, zajrzałem i .... jest tego tyle, że głowa mała. Usunąłem wszystkie, ale wówczas nie mam dostępu. Trudno, pogodzę się z tym i będę korzystał w takim zakresie jak to możliwe bez podglądania.
  • Awatar użytkownika
    Adekboss1
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 385
    Rejestracja: 01 lutego 2009, 14:04
    Lokalizacja: Poznan

    autor: Adekboss1 » 29 marca 2013, 01:32

    Cookies sa wszedzie tylko po co z tym walczyc? Nie znam super ale szkody raczej mi nie zrobia :)
    Ostatnio zmieniony 29 marca 2013, 01:54 przez Adekboss1, łącznie zmieniany 3 razy.
    Adek
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 29 marca 2013, 09:48

    @mexx - nie da rady obejsc ciasteczek, sa one lokowane na komputrze aby "pamietaly" np.
    - odwiedzone posty
    - pokazaly nowe nieprzeczytane
    - pamietaly logowanie - w przypadku takiego zaznaczenia

    Ale konczac - bo odbiegamy od watku - szanuje, dziekuje i pozdrawiam!
ODPOWIEDZ Posty: 13 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości