ODPOWIEDZ Posty: 2 Strona 1 z 1
Zmiana okularów na cylindry-nie mogę w nich patrzeć
  • york84
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 1
    Rejestracja: 12 lutego 2013, 21:14
    Lokalizacja: Koszalin

    Zmiana okularów na cylindry-nie mogę w nich patrzeć

    autor: york84 » 12 lutego 2013, 21:33

    Witam
    To mój pierwszy post na forum.Trafiłem tu ponieważ miałem badanie wzroku, dobór nowych szkieł itd.Jak siedziałem wygodnie w fotelu to widziałem fajnie litery na monitorze podczas doboru szkieł.Ale jak je dziś nałożyłem to załamka-jak bym robił zeza-czułem że mi tak oczy ściąga.Podczas patrzenia w dal jeszcze ok ale w bliskiej odległości zez. Dodatkowo siedząc przed monitorem czuje jakby monitor przysunięty był przy prawym oku bliżej a lewym dalej, czyli nie idealnie na wprost mnie. Dodatkowo z prostokątnego monitora 16:9 zrobił mi się ekran który ma prawą stronę mniejszą niż lewą ( prawy bok ), takie niezręczne złudzenie. Jak zdejmę okulary to czuję jakby mi się gałka oczna obróciła.Patrze na pokój i czuje te ściąganie do środka oczu. Wiem że oczy muszą się przyzwyczaić bo nie miałem cylindrów ale jeśli jeżdże autem bo mam taką pracę to, to mnie przeraża.Patrze na monitor i widzę wyrażnie lecz kształt monitora się zmienił, patrze jakieś 1-3 metry dalej i uczucie zeza mam, daleko jest ok.
    Oprawka okularów Nordik by Bergman 7632 C3
    Wydruk Obrazek Obrazek Zobacz całą galerię | Darmowe galerie [nazwa - regulamin][/img]


    Proszę o pomoc bo stare okulary padają a w tych, ech strach jeżdzić
    Ostatnio zmieniony 12 lutego 2013, 21:36 przez york84, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Awatar użytkownika
    Adekboss1
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 385
    Rejestracja: 01 lutego 2009, 14:04
    Lokalizacja: Poznan

    autor: Adekboss1 » 19 lutego 2013, 16:53

    Jeśli usiłował się Pan do nich przyzwyczaic przez pare dni i nadal jest fatalnie to proponuje udać się na ponowne badanie do innego specjalisty. najlepiej pokazac te nietrafione okulary i wytlumaczyc mu to samo co nam. Moze sa za mocne, może powinny być rozne moce, moze, moze... Na odleglosc trudno cokolwiek stwierdzic.

    pozdrawiam
    Adek
ODPOWIEDZ Posty: 2 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości