ODPOWIEDZ Posty: 27 Strona 1 z 1
Poświata
  • Mat26
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 6
    Rejestracja: 07 stycznia 2013, 00:54
    Lokalizacja: Wawa

    Poświata

    autor: Mat26 » 07 stycznia 2013, 01:05

    Witam. Mam nietypowy problem ;/. Od jakiegos czasu widze na oboje oczu poświaty badz promienie od zrodel swiatla np od latarni, swiatla samochodow(gdy patrze na latarnie promienie siegaja nawet do ulicy). Przeszkadza to glownie w nocy, wtedy wlasnie gdy widze np podswietlone diody to rozdwajaja mi sie(robi mi sie taka lekka poswiata).Siedzac przy komputerze badz telewizorze i ogladajac jakis film z jasnymi napisami na ciemnym tle, napisy rozciagaja sie tak jakby od góry i od dołu. Robi sie taka lekka poswiata nad nimi badz pod nimi. Jest to szczegolnie denerwujace... W dzien raczej nie zauwazylem problemow ze wzrokiem. Byłem ostatnio u okulisty i powiedzialem o problemie. Okulista stwierdzil ze w badaniu wychodzi wszystko ok i nie widzi powodów zebym widzial takie poswiaty. Dodam ze mialem zabiegi laserowe zarowno na lewe jak i na prawe oko. W lewym wykryto mi otwory w siatkowce, ale okulista stwierdzil ze to niema nic do tych poswiat. Mam męty zarówno w prawym jak i w lewym oku. Sporo siedze przy komputerze i czuje ze oczy sie mecza. Czy moze byc to wina np zle dobranych okularów ????Bo juz od jakiegos czasu szukam odpowiedzi i nadal jestem w kropce
    Ostatnio zmieniony 07 stycznia 2013, 01:09 przez Mat26, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    Adekboss1
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 385
    Rejestracja: 01 lutego 2009, 14:04
    Lokalizacja: Poznan

    autor: Adekboss1 » 07 stycznia 2013, 11:59

    A sprawdzil widzenie zmierzchowe? Soczewki okularowe sa zadbane czy cale porysane?
    Adek
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 07 stycznia 2013, 12:21

    czy efekt halo pojawil sie po wykonaniu operacji? to czeste powiklanie pooperacyjne (laserowa korekcja, usuniecie zacmy...) i ono moze byc przyczyna.
    Ostatnio zmieniony 01 stycznia 1970, 01:00 przez optometrysta.pl, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Mat26
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 6
    Rejestracja: 07 stycznia 2013, 00:54
    Lokalizacja: Wawa

    autor: Mat26 » 07 stycznia 2013, 13:57

    Nie mialem badan na widzenie zmierzchowe. Tak pojawilo sie to po zabiegach laserowych ale nie bylo to na korekcje tylko na jakies lady po slimakach czy cos takiego. Mialem ich dosyc sporo. Okulary sa zadbane. Czy takie badanie zmierzchowe mozna wykonac u kazdego okulisty ??Czy takie objawy moga byc np wynikiem astygmatyzmu ???Zapomnialem wspomniec ze po ostatnim zabiegu laserowym lewa zrenica wydaje sie byc wieksza od prawej, czy to normalne ???
    Ostatnio zmieniony 07 stycznia 2013, 22:29 przez Mat26, łącznie zmieniany 3 razy.
  • Awatar użytkownika
    Adekboss1
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 385
    Rejestracja: 01 lutego 2009, 14:04
    Lokalizacja: Poznan

    autor: Adekboss1 » 09 stycznia 2013, 14:30

    Aaa no to raczej na pewno jest to skutkiem zabiegu. Te "ślady ślimaka" to taki typ zwyrodnienia siatkówki.
    Adek
  • okular766
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 68
    Rejestracja: 13 października 2012, 18:31
    Lokalizacja: czewa

    autor: okular766 » 09 stycznia 2013, 15:17

    ja mam takie pytanie czy efekt hallo jest objawem zaćmy czy moze byc objawem wady wzroku?
    sam mam taki efekt i myslalem ze to normalne
    widze promieniste promienie w okół źródeł światła
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 09 stycznia 2013, 15:52

    moze byc przy astygmatyzmie
  • Mat26
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 6
    Rejestracja: 07 stycznia 2013, 00:54
    Lokalizacja: Wawa

    autor: Mat26 » 09 stycznia 2013, 16:12

    Jezeli jest to skutek takiego zabiegu to jest szansa ze to kiedys minie ???. Jakie badanie najlepiej wykrywa astygmatyzm?.
  • MZ
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 88
    Rejestracja: 05 sierpnia 2005, 15:50
    Lokalizacja: Wrocław

    autor: MZ » 09 stycznia 2013, 17:43

    Mat26 pisze:Jakie badanie najlepiej wykrywa astygmatyzm?.
    Każdy pomiar refrakcji / dobór okularów u specjalisty.
    Jest to nieodłączny składnik tego badania
    Nawiasem mówiąc astygmatyzm to po prostu rodzaj wady refrakcji; tak jak krótkowzroczność czy dalekowzroczność
  • okular766
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 68
    Rejestracja: 13 października 2012, 18:31
    Lokalizacja: czewa

    autor: okular766 » 09 stycznia 2013, 18:37

    a mozna miec astygmatyzm sam bez krótko i daleko wzroczności?

    [ Dodano: 10 Styczeń 2013, 14:37 ]
    wyjaśnijcie mi dlaczego okulisci zajmują się dawaniem Diopri w sfere a o astygmatyzmie nie przyjmują wiekszej wady

    wg mnie wczesniej nie widzialem światel z efektem hallo tylko punkowo jakis rok-1,5 temu zacząłem widziec efekt hallo ale tylko w nocy i po zmroku
  • MZ
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 88
    Rejestracja: 05 sierpnia 2005, 15:50
    Lokalizacja: Wrocław

    autor: MZ » 10 stycznia 2013, 20:17

    okular766 pisze:a mozna miec astygmatyzm sam bez krótko i daleko wzroczności?
    można
    okular766 pisze: wyjaśnijcie mi dlaczego okulisci zajmują się dawaniem Diopri w sfere a o astygmatyzmie nie przyjmują wiekszej wady
    Właśnie rzecz w tym, że nie wiadomo dlaczego. Może nie potrafią? Może im się nie chce? Kto to wie...
    Ostatnio zmieniony 10 stycznia 2013, 20:20 przez MZ, łącznie zmieniany 2 razy.
  • okular766
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 68
    Rejestracja: 13 października 2012, 18:31
    Lokalizacja: czewa

    autor: okular766 » 11 stycznia 2013, 16:06

    MZ jesli mozna to jak wygląda wtedy recepta? sph0 -1,00cyl to astygmatyzm krótkowzroczny?

    ale bez komputera mozna wykryc astygmatyzm? i wjaki sposób okulista spr ile procent wady to astygmatyzm a ile to krótkowzrocznosc?
  • MZ
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 88
    Rejestracja: 05 sierpnia 2005, 15:50
    Lokalizacja: Wrocław

    autor: MZ » 11 stycznia 2013, 16:41

    okular766 pisze: sph0 -1,00cyl to astygmatyzm krótkowzroczny?
    wjaki sposób okulista spr ile procent wady to astygmatyzm a ile to krótkowzrocznosc?
    Tak.
    Bo jest specjalistą i się na tym zna
    Ostatnio zmieniony 11 stycznia 2013, 16:42 przez MZ, łącznie zmieniany 1 raz.
  • okular766
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 68
    Rejestracja: 13 października 2012, 18:31
    Lokalizacja: czewa

    autor: okular766 » 11 stycznia 2013, 18:08

    ciekawe....................... jak ja bylem u jednego to badal mnie 30min i na koncu powiedzial zebym poszedl do przychodni bo on nie ma komputera do badania i nie moze wykryc astygmatyzmu
    za cholere nie mógł dobrac szkielek

    MZ jesli mozna to jak wygląda wtedy recepta? sph0 -1,00cyl to astygmatyzm krótkowzroczny?
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 11 stycznia 2013, 20:19

    okular766 pisze:ciekawe....................... jak ja bylem u jednego to badal mnie 30min i na koncu powiedzial zebym poszedl do przychodni bo on nie ma komputera do badania i nie moze wykryc astygmatyzmu

    za cholere nie mógł dobrac szkielek
    MZ dobrze prawi.
    Moze napisze to inaczej i nawiazujac do obu wypowiedzi Twojej i MZ

    Specjalista napewno da rade, szpecjalista juz niekoniecznie - jak widac to na Twoim przykladzie.
  • Mat26
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 6
    Rejestracja: 07 stycznia 2013, 00:54
    Lokalizacja: Wawa

    autor: Mat26 » 11 stycznia 2013, 21:19

    okular napisz jezeli wykryja ci astygmatyzm i czy te poswiaty ci przeszly dobierajac okulary dla astygmatykow
  • okular766
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 68
    Rejestracja: 13 października 2012, 18:31
    Lokalizacja: czewa

    autor: okular766 » 12 stycznia 2013, 10:45

    Mat26 astygmatyzm to ja na pewno mam -1,0cyl a okularów nie posiadam narazie :spac2:

    MZ i Lemur -1,0cyl to inaczej sph-1,0 +1,0cyl 80 i 90st wiec krótkowzroczny wiec okulary same -1sph niz nie pomoga mi???

    a jak wygląda racepta jak ktos ma sam astygmatyzm i jak ją sie przelicza na + i - cylindryczną?
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 12 stycznia 2013, 10:59

    okular766 pisze:wiec okulary same -1sph niz nie pomoga mi???
    a jak wygląda racepta jak ktos ma sam astygmatyzm i jak ją sie przelicza na + i - cylindryczną?
    wyszukiwarka forum!
    viewtopic.php?t=1722

    Kolego, nie wiem czy Ci pomoze, czy nie gdyz jak wynika z Twoich wszystkich wypowiedzi:
    - miales badanie rok temu
    - nie nosisz od tamtego czasu okularow
    - masz bez nich visus 0,4/0,5
    - szukasz najtanszego rozwiazania
    - powtarzasz sie z pytaniami jakbys mial problem ze zrozumieniem odpowiedzi, ktore wiele osob Ci napisalo

    Powtorze raz jeszcze

    Wykonaj wkoncu okulary, moze przejrzysz na oczy ;) :spoko:
  • mexx
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 302
    Rejestracja: 06 sierpnia 2008, 10:18
    Lokalizacja: Polska

    autor: mexx » 12 stycznia 2013, 12:02

    Panie i Panowie! Jedyne wyjście, to przestać odpowiadać. Nie będzie odpowiedzi, nie będzie pytań. Każda nowa odpowiedź rodzi co najmniej kilka następnych pytań. Wszystko powtarza się wielokrotnie na różnych forach internetowych. Nawet gdyby ktoś chciał na wszystko rzetelnie odpowiedzieć i napisać książkę, to ten człowiek i tak by z tego nie skorzystał, ponieważ nie ma absolutnie żadnego przygotowania do zrozumienia takiego materiału. Stąd jedyna rada dla niego - w celu odpowiedniego przygotowania do dyskusji podjąć studia optometrii na jednej z trzech uczelni: Uniwersytecie Medycznym lub im. A, Mickiewicza w Poznaniu lub Politechnice we Wrocławiu. Po 5 latach studiów na większość pytań odpowie sobie sam. Tam można też pytać do woli, a co więcej, liczyć na ich odwzajemnienie podczas zaliczeń i egzaminów.
  • okular766
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 68
    Rejestracja: 13 października 2012, 18:31
    Lokalizacja: czewa

    autor: okular766 » 12 stycznia 2013, 17:37

    ok rozumiem tylko rzecz w tym ze jakbym nawet je mial to wstydziłbym się w nich chodzić:(
    no i wade mam niby od urodzenia bo inaczej nie mozna nabawic sie astygmatyzmu a jest taka sama caly czas
    nie chce byc okularnikiem do konca życia
    a z tym visusem to nie jest tak ze mam 0,4 0,5 jak oko przymróżę to mam w 1 0,7 i 0,5 w 2
    kiedys ktos sie mnie pytal czy widze jak przez mgłę
    Nie nie widze jak przez mgłe poprostu linijki ponizej 20/30 są tak drobnym druczkiem napisane ze poprostu ich nie odczytam, a jak patrze np w dal to np takie elementy jak anteny itp elementy pionowe to bez problemu BARDZO OSTRO widzę, poziome duzo mniej ostro
    tak ze nawet patrząc na 2km widze subiektywnie dosyc ostro
    Ostatnio zmieniony 12 stycznia 2013, 17:39 przez okular766, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 12 stycznia 2013, 18:31

    Ok. To nie rob okularow skoro widzisz tak, ze to cie zadowala.

    Naprawde, Twoj temat jest walkowany na tyle ze wszystko zostalo wyjasnione w sposob taki a nie inny.

    Jak w innym watku ci napisalem.
    Uwazasz optometrystow nizej. Udaj sie ponporady do okulistow, albo na badaniu zadaj te pytania i niech twoj specjalista ci na nie odpowie.
    I bez sensu jest walkowanie "pytan" zadawanych na poczatku twojej obecnosci... i tak wkolo macieju.


    Ja w temacie koniec
    Ostatnio zmieniony 01 stycznia 1970, 01:00 przez optometrysta.pl, łącznie zmieniany 1 raz.
  • okular766
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 68
    Rejestracja: 13 października 2012, 18:31
    Lokalizacja: czewa

    autor: okular766 » 13 stycznia 2013, 10:27

    ok, chodzi o to ze do auto wzrok mnie nie zadowala ale tak poza prowadzeniem auta widze naprawde OK
  • Awatar użytkownika
    Adekboss1
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 385
    Rejestracja: 01 lutego 2009, 14:04
    Lokalizacja: Poznan

    autor: Adekboss1 » 21 stycznia 2013, 13:56

    Czyli wszystkiemu winne jest auto :)
    Adek
  • Mat26
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 6
    Rejestracja: 07 stycznia 2013, 00:54
    Lokalizacja: Wawa

    autor: Mat26 » 21 stycznia 2013, 22:41

    Zrobilem sobie badanie w kierunku stozka rogówki bodajze mape rogówki. Wykryto mi lekki astygmatyzm i mysle ze to moze byc przyczyna tych poswiat. Stozka cale szczescie niemam. Moglby ktos polecic dobrego specjaliste w warszawie ktory zajmuje sie astygmatyzmem ?
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 21 stycznia 2013, 23:34

    Mat26 pisze:Moglby ktos polecic dobrego specjaliste w warszawie ktory zajmuje sie astygmatyzmem ?
    kazdy jeden optometrysta sobie poradzi, okulisci rowniez powinni
  • Mat26
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 6
    Rejestracja: 07 stycznia 2013, 00:54
    Lokalizacja: Wawa

    autor: Mat26 » 09 lutego 2013, 18:34

    Jednak to raczej nie wina tego astygmatyzmu. Dobralem nowe okulary i nadal jest to samo;/. Robilem badania na pole widzenia i wszystko wporzadku, krzywa cisnienia w normie choc w gornych granicach ale lekarz stwierdzila ze nic nie widzi jaskrowego. Powiedziala ze to moze byc cos z akomodacja czy miesniem rzeskowym ale nie jest poprostu tego pewna. Jak nazywa sie takie badanie na akomodacje albo miesien rzeskowy ??. I czy to rzeczywiscie moze miec jakis zwiazek miedzy tymi poswiatami
  • wildraven
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 7
    Rejestracja: 19 grudnia 2012, 22:00
    Lokalizacja: Rzeszów

    Re: Poświata

    autor: wildraven » 21 sierpnia 2014, 11:57

    Mat26 pisze:Witam. Mam nietypowy problem ;/. Od jakiegos czasu widze na oboje oczu poświaty badz promienie od zrodel swiatla np od latarni, swiatla samochodow(gdy patrze na latarnie promienie siegaja nawet do ulicy). Przeszkadza to glownie w nocy, wtedy wlasnie gdy widze np podswietlone diody to rozdwajaja mi sie(robi mi sie taka lekka poswiata).Siedzac przy komputerze badz telewizorze i ogladajac jakis film z jasnymi napisami na ciemnym tle, napisy rozciagaja sie tak jakby od góry i od dołu. Robi sie taka lekka poswiata nad nimi badz pod nimi. Jest to szczegolnie denerwujace... W dzien raczej nie zauwazylem problemow ze wzrokiem. Byłem ostatnio u okulisty i powiedzialem o problemie. Okulista stwierdzil ze w badaniu wychodzi wszystko ok i nie widzi powodów zebym widzial takie poswiaty. Dodam ze mialem zabiegi laserowe zarowno na lewe jak i na prawe oko. W lewym wykryto mi otwory w siatkowce, ale okulista stwierdzil ze to niema nic do tych poswiat. Mam męty zarówno w prawym jak i w lewym oku. Sporo siedze przy komputerze i czuje ze oczy sie mecza. Czy moze byc to wina np zle dobranych okularów ????Bo juz od jakiegos czasu szukam odpowiedzi i nadal jestem w kropce
    Witam, mam ten sam problem, okulista przepisał mi okulary w których te poświaty są odrobinę mniejsze ale wciąż są. Mając 18 lat powinienem mieć robione badanie po zakropleniu oczu? Jeszcze żaden okulista mi ich nie zakraplał.
ODPOWIEDZ Posty: 27 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości