ODPOWIEDZ Posty: 4 Strona 1 z 1
Cena soczewek JZO (w przybliżeniu)
  • tomaszg
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 11
    Rejestracja: 30 listopada 2007, 22:06
    Lokalizacja: Torun

    Cena soczewek JZO (w przybliżeniu)

    autor: tomaszg » 16 lipca 2012, 15:21

    Dzień dobry,
    W najbliższym czasie mam zamiar kupić okulary, w tym też celu postanowiłem zrobić rekonesans w najbliższych salonach optycznych. Przy mojej wysokiej wadzie wzroku -9/-1 CYL, -6/-1 CYL postanowiłem, że interesować mnie będą jedynie szkła organiczne o najwyższym możliwym indeksie tj. 1.74. W trzech salonach otrzymałem podobne oferty: ok. 1,4 tyś za szkła firm SEIKO, HOYA, trochę podłamany wysoką ceną tego rodzaju szkieł udałem się do jeszcze jednego salonu gdzie usłyszałem, że mogę dostać szkła JZO w w/w indeksie za ok. 600 złotych, w tym wysokiej jakości powłokę antyrefleksyjną etc. ! Czy naprawdę jest to możliwe by soczewki JZO były dwukrotnie tańsze od konkurentów? Czy też wynika to z jakiegoś konkretnego powodu?

    Szanowni Państwo, czy mógłby mi ktoś przekazać informację ile wyniosłaby w przybliżeniu cena katalogowa szkieł o podanej wyżej wadzie wzroku założywszy, że: byłyby to soczewki organiczne IZOPLAST 1.74, podwójnie asferyczne, z dobrej jakości powłokami?

    Pozdrawiam!
  • Awatar użytkownika
    Adekboss1
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 385
    Rejestracja: 01 lutego 2009, 14:04
    Lokalizacja: Poznan

    autor: Adekboss1 » 17 lipca 2012, 14:39

    W pierwszych salonach podali cene za recepture (soczewki robione na zamowienie). W tym ostatnim podali cene magazynowych, ktore JZO akurat posiada na stanie. Cena bardzo sie rozni i dlatego takie roznice. Jesli biora 600 zł to i tak bardzo dobra cena. Pytanie czy cena jest najwazniejsza. Proponuje sie wypytac o konstrukcje soczewek. Jesli nie beda wiedzieli, ze sa asferyczne to lepiej sobie odpuscic.

    P.S. na magazynowych JZO 1.74 jest tylko powloka AR3 - szmaragd
    Adek
  • tomaszg
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 11
    Rejestracja: 30 listopada 2007, 22:06
    Lokalizacja: Torun

    autor: tomaszg » 23 lipca 2012, 19:00

    Dziękuję Ci za odpowiedź Adekboss!

    Mam jeszcze pewien mały problem; Byłem na badaniu wzroku w dwóch różnych miejscach - u okulisty (1) i optometrysty (2). Wyniki niestety różnią się, wydaje mi się, że dość znacznie:

    1. OP| Sph. -5 / Cyl. -1 / Ax. 25, OL| Sph. -8,25 / Cyl. -1 / Ax. 145

    2. OP| Sph. -6 / Cyl. +1 / Ax. 135, OL| Sph. -10 / Cyl. +1 / Ax. 50
    Komputerowe badanie ostrości wzroku: OP| Sph. -5,75 / Cyl. +0,5 / Ax. 93, OL| Sph. -9,25 / Cyl. +1,25 / Ax. 69

    Dodam, że ostatnia wizyta u optometrysty w 2010 roku (innego niż w powyższym badaniu) dała rezultat:
    OP| Sph.-5,25 / Cyl. -1 / Ax. 25, OL| Sph. -8,5 / Cyl. -1 / Ax. 145
    Komputerowe badanie ostrości wzroku: OP| Sph. -5 / Cyl. -0,75 / Ax. 28, OL| Sph. -7,75 / Cyl. -1 / Ax. 145
    Wynik ten pokazałem okulistce, która mogła się sugerować tymi wynikami.

    Dodać muszę, że każda przy każdej wizycie miałem poczucie, że poświęcono mi wystarczająco dużo cierpliwości i uwagi, tak by dobrać jak najlepsze wartości.

    Czy wobec tego lepiej byłoby się udać do jeszcze jednego innego specjalisty i porównać u niego te wszystkie wyniki?
  • Awatar użytkownika
    Adekboss1
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 385
    Rejestracja: 01 lutego 2009, 14:04
    Lokalizacja: Poznan

    autor: Adekboss1 » 24 lipca 2012, 13:05

    Bardzo trudno jest ocenic ktory wynik badania jest prawidlowy. Na odleglosc nie mozna tego zrobic. Wazne, ze badanie zostalo przeprowadzone ze spokojem i poswiecono czas - to wazne, szczegolnie przy tego typu wadzie wzroku (krotkowzrocznosc, astygmatyzm, roznowzrocznosc). Jesli tylu specjalistow Pana badalo to wydaje mi sie, ze nie ma sensu isc do kolejnego.

    Zakladajac, ze wynik badania u okulisty (1) bardzo pokrywa sie z wynikiem optometrysty z 2010 to wlasnie tym wynikiem bym sie sugerowal. Co wazne: u optometrysty (2) wychodzi, ze ma Pan wieksza roznowzrocznosc. Moze nie zrobil balansu akomodacyjnego? (to tylko przypuszczenia!)

    Aby porownac korekcje wynik badania u optometrysty (2) nalezy przeliczyc:
    OP| Sph. -6 / Cyl. +1 / Ax. 135, OL| Sph. -10 / Cyl. +1 / Ax. 50
    po przeliczeniu:
    OP| Sph. -5 / Cyl. -1 / Ax. 45, OL| Sph. -9 / Cyl. -1 / Ax. 140

    Proponuje wybrac oprawy mozliwie jak najmniejsze ale nie za male. Dodatkowo mogą miec szeroki zausznik zeby nie bylo widac grubosci soczewek. Najlepiej z wiekszym indeksem 1.67 lub 1.74 asferyczne. Przed zamowieniem okularow najlepiej poprosic optyka zeby pokazal okulary probne z zamontowana korekcja jak na recepcie.
    Ostatnio zmieniony 24 lipca 2012, 13:08 przez Adekboss1, łącznie zmieniany 2 razy.
    Adek
ODPOWIEDZ Posty: 4 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości