ODPOWIEDZ Posty: 5 Strona 1 z 1
pytanie o prawidłowość zainstalowania szkieł
  • iguanaha
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 27 stycznia 2012, 23:07
    Lokalizacja: warszawa

    pytanie o prawidłowość zainstalowania szkieł

    autor: iguanaha » 27 stycznia 2012, 23:23

    Witam,

    Mam do Państwa pytanie.

    Właśnie dzisiaj wieczorem odebrałam okulary od optyka (sieć). Są to Tag Heuery, bezramkowe model 3101 008 - chociaż to chyba nie ma znaczenia. Już w domu zauważyłam, że szkła są nachylone w płaszczyźnie pionowej pod różnym kątem, oraz nie są w tej samej odległości od noska (różnica mała ale widoczna).
    Czy jest możliwa taka widoczna różnica, czy to błąd przy instalacji?
    Dodam, że mam -3,5 D, nic więcej.. Szkła rodenstocka, asferyczne..

    Jeżeli dobrze mi się wydaje, to nie powinno być żadnych różnic, soczewki powinny być zainstalowane identycznie, przecież w pełnych oprawach nie da się aż tak różnie ustawić szkieł..

    Zabawne jest to, że widzę w nich całkiem dobrze, więc może jednak takie różnice są celowe?

    Bardzo proszę o pomoc, bo przy jutrzejszej reklamacji mam ochotę urwać komuś głowę.. Natomiast, jeżeli się mylę to nikt głowy nie straci.

    Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za pomoc.
    /marta
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 27 stycznia 2012, 23:50

    powinno byc symetrycznie jezeli mowa o mocowanie.
    Jezeli rozstaw zrenic dla oka prawego i lewego jest rozny a te same moce maja soczewki - to moze istniec roznica w grubosci (zalezna od roznicy rozstawu)

    Prosze udac sie w miejsce zakupu i wyjasnic sprawe... bez urywania glowy ;)
  • iguanaha
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 27 stycznia 2012, 23:07
    Lokalizacja: warszawa

    autor: iguanaha » 28 stycznia 2012, 00:09

    Bardzo Panu dziękuje za odpowiedz. Tak też myślałam :))

    Pozdrawiam :)
  • iguanaha
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 27 stycznia 2012, 23:07
    Lokalizacja: warszawa

    autor: iguanaha » 28 stycznia 2012, 14:11

    I faktycznie skończyło się spokojnie, chociaz "przepraszam" nie uslyszalam. Za to niestety poczekam na okulary do czwartku bo .... jeszcze raz trzeba wykonac zlecenie, a soczewki trzeba zamówić, a magazyn w Czechach. ;-)
    Jednym słowem absolutna fuszerka, Pan optyk był zaskoczony, ze jego kolega wykonał taką robotę. Zle nawiercone otwory, rozne odleglosci soczewek od noska, nie wiem czy nie szkoda im pieniędzy na takie eksperymentowanie. No cóż, jak to mówią do trzech razy sztuka, zobaczymy jak bedzie w przyszłym tygodniu.

    Pozdrawiam.
  • CzytajacyForum
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 87
    Rejestracja: 28 sierpnia 2010, 10:51
    Lokalizacja: Kraków

    autor: CzytajacyForum » 09 lutego 2012, 14:14

    Teraz przynajmniej wiesz na co zwracać uwagę oraz czego unikać. Fuszerki zdarzają się wszędzie,dobrze że nie ucierpiało na tym zdrowie oczu. W sumie to powinno być teraz najważniejsze.
    www.optica.pl - markowe okulary, szkła, gogle, soczewki, płyny.
ODPOWIEDZ Posty: 5 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości