ODPOWIEDZ Posty: 6 Strona 1 z 1
pomocy
  • duchowo_mocna
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 6
    Rejestracja: 27 listopada 2011, 20:24
    Lokalizacja: śląsk

    pomocy

    autor: duchowo_mocna » 29 listopada 2011, 18:53

    Witam! czy przy różnym rozstawie źrenic szkła powinni być równo włożone do oprawki?

    zakupiłam okulary o mocy -2 z rozstawem źrenic jedno oko 31 a drugie 30,5 i jedno szkiełko mam włożone normalnie a drugie jest bardziej włożone jakby wbite do środka, że te szkiełko jest bliżej twarzy i moje pytanie brzmi czy tak musi być ze względu na te źrenice czy mam je źle włożone i muszą być równo?
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 04 grudnia 2011, 20:39

    Chodzi o co dokladnie, ze soczewka w oprawce jakby byla inaczej zamontowana niz druga, czy cala "tarcza" jest blizej oka niz druga?

    Jezeli sa te same moce soczewek - to powinno wygladac podobnie - a tak niewielka roznica w rozstawie nie powinno dac az tak znacznego wizualnego efektu.
  • Awatar użytkownika
    Adekboss1
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 385
    Rejestracja: 01 lutego 2009, 14:04
    Lokalizacja: Poznan

    autor: Adekboss1 » 07 grudnia 2011, 00:55

    Teoretycznie: powinny wygladac tak samo. Praktycznie: soczewki pewnych firm sa produkowane w bardzo rozny sposob i czasami taka sama moc ma rozna grubosc pomimo tego, ze sa tego samego producenta. Wydaje mi sie, ze to moze byc przyczyna. Jest Pani pewna, ze nie ma Pani korekcji z cylindrem?
    Adek
  • duchowo_mocna
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 6
    Rejestracja: 27 listopada 2011, 20:24
    Lokalizacja: śląsk

    autor: duchowo_mocna » 08 grudnia 2011, 01:02

    Tak jestem pewna, że nie ma cylindrów...

    a to wygląda tak jak źle włożone szkła
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 08 grudnia 2011, 01:33

    jezeli moce sa te same, prawie zadna roznica w rozstawie ktora moglaby miec istotny wplyw - to w takim razie z duzym prawdopodobienstwem uzlozenie fasety soczewki bedzie zle - czyli inaczej mowiac soczewki zle oszlifowane. Ale przez forum nie uda sie dokladnie stwierdzic - pozostaje udac sie do optyka / w miejsce zakupu i wyjasnic
  • CzytajacyForum
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 87
    Rejestracja: 28 sierpnia 2010, 10:51
    Lokalizacja: Kraków

    autor: CzytajacyForum » 28 grudnia 2011, 19:24

    Tak jak w powyższych postach. Na odległość i bez żądnych zdjęć,niestety ciężko cokolwiek powiedzieć. Moim zdaniem najlepiej byłoby udać się najpierw do optyka,a potem w miejsce zakupu i powiedzieć o co dokładnie chodzi.
    www.optica.pl - markowe okulary, szkła, gogle, soczewki, płyny.
ODPOWIEDZ Posty: 6 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości