ODPOWIEDZ Posty: 5 Strona 1 z 1
Soczewki jakie?
  • insaneasylum
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 27 czerwca 2011, 15:52
    Lokalizacja: znikąd

    Soczewki jakie?

    autor: insaneasylum » 27 czerwca 2011, 15:59

    Witam!

    Mam polecony cylinder na prawe oko -0,75 i zastanawiam się nad doboroem odpowiednich szkieł. Chciałbym użyć oprawek typu rayban wayfarer i zastanawiam się nad optymalnymi cenowo soczewkami do nich.
    Mogę mieć Zeissa Clarlet 1.5 w dobrej cenie. Czy są wygodne w eksploatacji? Wytrzymałe? Czy nie będą za grube? A może coś innego w rozsądnej cenie?

    Ewentualnie rozważam fotochromy (transitions VI barwiące się na granatowo), czy przystoi nosić takie coś młodemu człowiekowi czy raczej będę wyglądał jak niewidomy?
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 27 czerwca 2011, 16:07

    prosze podac dokladne moce, czy sfera jest plano (zero) jezeli tak to nie ma co sie przejmowac gruboscia, to sa cienkie soczewki.

    Claret to nic innego jak nazwa handlowa calej rodziny soczewek plastikowych (organicznych), a 1.5 to wspolczynnik zalamania swiatla.

    Co do Transitions to barwi sie na szaro i brazowo - nie ma innych kolorow.
    Ostatnio zmieniony 01 stycznia 1970, 01:00 przez optometrysta.pl, łącznie zmieniany 1 raz.
  • insaneasylum
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 27 czerwca 2011, 15:52
    Lokalizacja: znikąd

    autor: insaneasylum » 27 czerwca 2011, 17:01

    LEMUR pisze:prosze podac dokladne moce, czy sfera jest plano (zero) jezeli tak to nie ma co sie przejmowac gruboscia, to sa cienkie soczewki.

    Claret to nic innego jak nazwa handlowa calej rodziny soczewek plastikowych (organicznych), a 1.5 to wspolczynnik zalamania swiatla.

    Co do Transitions to barwi sie na szaro i brazowo - nie ma innych kolorow.
    Chodziło mi o transitions szare, a sfera jest 0.
  • Awatar użytkownika
    Adekboss1
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 385
    Rejestracja: 01 lutego 2009, 14:04
    Lokalizacja: Poznan

    autor: Adekboss1 » 15 lipca 2011, 17:25

    W pana przypadku różnice będą dotyczyły głównie jakości powłok antyrefleksyjnych (np. Zeiss, LotuTec - najlepsza powloka tej firmy), a grubością bym się nie przejmował. Pozostają inne firmy z wyższej półki np. Essilor, Hoya, JZO. Polecam powłoki łatwoczyszczące jeśli zależy panu na komforcie.
    Adek
  • MrOptic
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 101
    Rejestracja: 20 września 2011, 13:22
    Lokalizacja: POLSKA

    autor: MrOptic » 04 listopada 2011, 10:02

    Miałem do czynienia z tymi łatwoczyszczącymi i muszę powiedzieć,że jest to duże ułatwienie,wiec jeżeli komuś zależy na wspomnianym komforcie podczas noszenia,to jak najbardziej polecam.
ODPOWIEDZ Posty: 5 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości