ODPOWIEDZ Posty: 5 Strona 1 z 1
problem z nowymi okularami
  • aanna12432
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 7
    Rejestracja: 22 lutego 2011, 11:11
    Lokalizacja: Polska

    problem z nowymi okularami

    autor: aanna12432 » 22 lutego 2011, 11:29

    Tydzień temu kupiłam nowe okulary.
    lewe oko: - 2,25, prawe - 2.00
    Jest to mniej o 1 dioptrię od mojej wady.

    Jednak mam problem z nowymi okularami:
    Mam wrażenie, że przedmioty sa mniejsze i bliższe, a przy odwracaniu głowy obraz na początku jest dobry, potem się zwęża i znowu powraca do poprzedniego stanu. Szkła mają antyrefleks, jednak ja nie odczuwam różnicy w stosunku do starych, które go nie miały. Poza tym poprzednie okulary ( wada - 1,25 na oba oczy) miały szkła o jednakowej grubości, a nowe po brzegach są znacznie grubsze niż na środku.
    Nie wiem czy to coś da, ale na nowych okularach pisze: 50(potem znaczek kwadratu)19/19\135 col.19
    na starych: numery się starły ale jest col. 14

    Czy to nie za duża różnica col.?
    Ostatnio zmieniony 23 lutego 2011, 19:09 przez aanna12432, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    Adekboss1
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 385
    Rejestracja: 01 lutego 2009, 14:04
    Lokalizacja: Poznan

    autor: Adekboss1 » 24 lutego 2011, 16:21

    col. bardzo duzo zmienia :) to kolor. (skrot od color)

    Antyrefleks nie jest winien gorszego widzenia - wychodzi tylko na plus. Wazna jest konstrukcja, indeks, montaz, poprawnosc korekcji i co najwazniejsze wiedza i kompetencje optyka. Z drugiej strony czasami wystarczy pare dni aby sie przyzwyczaic. Prosze Pamietac, ze teraz ma Pani inna, wieksza korekcje. Im wieksza moc tym wiecej znieksztalcen i to chyba o to chodzi z tym "zwezaniem"

    pozdrawiam

    Prosze sie odezwac za tydzien czy wszystko w porzadku albo udac sie do innego optyka aby sprawdzil poprawnosc mozntazu jesli ma Pani wrazenie, ze cos powaznie jest nie tak.
    Ostatnio zmieniony 24 lutego 2011, 16:23 przez Adekboss1, łącznie zmieniany 1 raz.
    Adek
  • aanna12432
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 7
    Rejestracja: 22 lutego 2011, 11:11
    Lokalizacja: Polska

    autor: aanna12432 » 03 marca 2011, 16:20

    Byłam u optyka i dobiero teraz mam antyrefleks, bo choć miał być wcześniej, to mi go nie dali. Próbuję się przyzwyczaić i częściej noszę nowe okulary, ale dalej wszystko wydaje się małe. Czy to kwestia przyzwyczajenia?
  • Awatar użytkownika
    Adekboss1
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 385
    Rejestracja: 01 lutego 2009, 14:04
    Lokalizacja: Poznan

    autor: Adekboss1 » 03 marca 2011, 18:35

    Antyrefleks nie pomniejsza obrazu tylko minimalizuje odblaski, ktore powstaja wewnątrz soczewki.
    Adek
  • Krzysztof
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 30
    Rejestracja: 20 stycznia 2009, 15:04
    Lokalizacja: Tarnów, Małopolska

    autor: Krzysztof » 16 marca 2011, 23:12

    Soczewki minusowe w okularach rzeczywiście pomniejszają obraz; zauważyła to Pani, gdyż różnica mocy między starą a nową korekcją jest zauważalna.

    Jeżeli przeszkadza to Pani, a nie ma przeciwwskazań - można pomyśleć o korygowaniu wady wzroku soczewkami kontaktowymi.
ODPOWIEDZ Posty: 5 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości