ODPOWIEDZ Posty: 18 Strona 1 z 1
Suche oko a krople nawilżające
  • Stein
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 18 lutego 2011, 10:43
    Lokalizacja: Bydgoszcz

    Suche oko a krople nawilżające

    autor: Stein » 18 lutego 2011, 10:51

    Witam niedawno stwierdzono u mnie zespół suchego oka największym dyskomfortem był dla mnie światłowstręt szczególnie zimą w słoneczne dni i pieczenie oczu.Zostałem gruntownie przebadany dno oka ,ciśnienie itp. jednak wszystko było wporządku.Mam pytanie odnośnie leczenia suchego oka czy krople nawilżające to wszystko co można zrobić? nie ma innych możliwości powodujących zwiększenie wydzielania łez ?
    Druga sprawa to które krople nawilżające wybrać ? jest ich mnóstwo a chciałbym takie najbardziej zbliżone składem do naturalnych łez bez konserwantów ktoś może coś polecić?
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 18 lutego 2011, 10:56

    Stein pisze:a chciałbym takie najbardziej zbliżone składem do naturalnych łez bez konserwantów ktoś może coś polecić?
    sol fizjologiczna do kupienia w aptece w malych ampulkach :)
  • MZ
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 88
    Rejestracja: 05 sierpnia 2005, 15:50
    Lokalizacja: Wrocław

    autor: MZ » 18 lutego 2011, 17:20

    LEMUR pisze:
    Stein pisze:a chciałbym takie najbardziej zbliżone składem do naturalnych łez bez konserwantów ktoś może coś polecić?
    sol fizjologiczna do kupienia w aptece w malych ampulkach :)
    Ze sztucznymi łzami nie jest tak prosto, bo prawdziwe łzy mają bardzo złożoną strukturę, nie są tylko zwykłą cieczą (patrz np. http://www.jzo.com.pl/archiwum/izoptyka ... _lzowy.pdf). Dlatego trudno zrobić coś, co je w pełni zastępuje. Różne rodzaje sztucznych łez lepiej lub gorzej naśladują prawdziwe. Trzeba zawsze sprawdzić indywidualnie, które najlepiej się sprawują w konkretnym przypadku.
  • Stein
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 18 lutego 2011, 10:43
    Lokalizacja: Bydgoszcz

    autor: Stein » 18 lutego 2011, 19:05

    LEMUR pisze:sol fizjologiczna do kupienia w aptece w malych ampulkach :)
    tylko ,że sol fizjologiczna chyba nie zapewni dlugotrwalego efektu nawilzenia musialbym co chwile ja aplikowac ?
    A krople nawilzajace bez konserwantów dostępne w pojedynczych ampułkach beda mialy lepsze własciwosci ?
  • Awatar użytkownika
    Adekboss1
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 385
    Rejestracja: 01 lutego 2009, 14:04
    Lokalizacja: Poznan

    autor: Adekboss1 » 24 lutego 2011, 16:26

    np.
    Bausch & Lomb Artelac Uno to jednorazowki bez konserwantow
    Adek
  • nati
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 40
    Rejestracja: 15 kwietnia 2008, 19:57
    Lokalizacja: WrocÂ?aw

    Re: Suche oko a krople nawilżające

    autor: nati » 13 sierpnia 2011, 20:16

    Stein pisze:.Mam pytanie odnośnie leczenia suchego oka czy krople nawilżające to wszystko co można zrobić? nie ma innych możliwości powodujących zwiększenie wydzielania łez ?
    Jest jeszcze możliwość celowego upośledzenia odprowadzania łez. W tym celu stosuje się specjalne bodajże silikonowe zatyczki, które okulista umieszcza w punktach łzowych, czyli otworkach którymi odprowadzane są łzy. Przez utrudnienie odpływu, więcej łez zostaje na oku.
    Zdaje mi si??, Â?e widz??.
    Gdzie?
    Przed oczyma duszy mojej.

    (A. Mickiewicz)
  • okularnik
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 1
    Rejestracja: 22 kwietnia 2011, 13:06
    Lokalizacja: POLAND

    Re: Suche oko a krople nawilżające

    autor: okularnik » 19 września 2011, 13:56

    nati pisze:
    Stein pisze:.Mam pytanie odnośnie leczenia suchego oka czy krople nawilżające to wszystko co można zrobić? nie ma innych możliwości powodujących zwiększenie wydzielania łez ?
    Jest jeszcze możliwość celowego upośledzenia odprowadzania łez. W tym celu stosuje się specjalne bodajże silikonowe zatyczki, które okulista umieszcza w punktach łzowych, czyli otworkach którymi odprowadzane są łzy. Przez utrudnienie odpływu, więcej łez zostaje na oku.
    Brzmi to co najmniej drastycznie.

    A jakieś inne krople do oczu mógłby ktoś polecić? Oprócz bausch and lomb? Mi nie służą.
  • CzytajacyForum
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 87
    Rejestracja: 28 sierpnia 2010, 10:51
    Lokalizacja: Kraków

    autor: CzytajacyForum » 28 grudnia 2011, 19:28

    A co się dzieje jeżeli ich używasz? Napisz więcej szczegółów. Na forum polecano już wielokrotnie różne krople,zresztą ja sam polecałem bausch,wg mnie są bardzo dobre.
    www.optica.pl - markowe okulary, szkła, gogle, soczewki, płyny.
  • polca
    Posty: 0
    Rejestracja: 26 listopada 2013, 19:20
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: polca » 26 listopada 2013, 19:24

    Według mnie najlepsze są tabletki, np. Vitrum Vision. Nie trzeba pamiętać żeby je przekładać do każdej torebki. A to że wspomagają prace oka jest super. Mogę nawet powiedzieć że lepiej widzę :mrgreen: Po całym dniu mam niezmęczone oczy. :jupi:
  • xksenax22
    Posty: 0
    Rejestracja: 08 grudnia 2013, 22:51
    Lokalizacja: Poznań
    Kontakt:

    autor: xksenax22 » 09 grudnia 2013, 21:47

    Dla mnie najlepsze są krople do oczu. Żadne tabletki, bo one niszczą nasze wnętrze, mogą źle współpracować z innymi organami.
  • MrOptic
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 101
    Rejestracja: 20 września 2011, 13:22
    Lokalizacja: POLSKA

    autor: MrOptic » 09 lutego 2014, 20:40

    Ja także odradzam tabletki,zresztą to coś nienaturalnego brać "tabletki do oczu", dobre krople na pewno będą wskazane i skuteczne.
  • KATARZYNAKISZYNA
    Posty: 0
    Rejestracja: 24 października 2016, 21:16

    Re: Suche oko a krople nawilżające

    autor: KATARZYNAKISZYNA » 24 października 2016, 21:36

    Ja najbardziej mogę polecić Starazolin Hydrobalance, tanie i długo działają :)
  • MarcinDrabik
    Posty: 0
    Rejestracja: 12 lipca 2017, 11:44

    Re: Suche oko a krople nawilżające

    autor: MarcinDrabik » 12 lipca 2017, 11:53

    Czasem krople nie wystarczają, bo okazuje się, że problemy z oczami są tak naprawdę konsekwencją alergii. Najdziwniejsze jest to, że tak naprawdę alergii możemy nabawić się w każdym wieku. Jeżeli zatem objawy związane z zaczerwienieniem oka się nasilają, warto zrobić testy alergiczne. Jeżeli wynik wyjdzie pozytywny, będziemy mogli lepiej dobrać właściwe krople do oczu.
  • emi
    Posty: 0
    Rejestracja: 28 sierpnia 2017, 13:32

    Re: Suche oko a krople nawilżające

    autor: emi » 28 sierpnia 2017, 13:34

    Nietety też mam problemy z zespołem suchego, najgorszy jest świtłowstręt i pojawiające się czasami problemy z widzeniem. Świetnie działają hialeye, sama ich używam, a po zastosowaniu moje dolegliwości znikają lub stają się mniej uciążliwe. W dodatku nie zawierają konserwantów, więc są bezpieczne.
  • kasiulka1201
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 159
    Rejestracja: 01 września 2006, 16:09
    Lokalizacja: Częstochowa

    Re: Suche oko a krople nawilżające

    autor: kasiulka1201 » 05 września 2017, 11:15

    Z kroplami do oczu jest podobnie jak z soczewkami jak nie przetestujesz to się nie dowiesz czy Ci odpowiadają. Jeśli chodzi o krople bez konserwantów to próbowałam: Cationorm, Hyal-Drop multi, Thealoz Duo, Hyabak, Systane Ultra HD, Bepanthen Eye, Zabak. Ja jednak polecam Starazolin Hydrobalance. Przetestowałam większość dostępnych na polskim rynku i wg mnie one są najlepsze. Warto też wypróbować jak będzie się u Ciebie sprawdzał żel nawilżający. Nie wiem czy nosisz soczewki kontaktowe, ale jeśli nie to warto wypróbować. Ja ze względu na soczewki aplikuję tylko przed snem. Z dostępnych na rynku: Vidisic, Biolan Gel, Theazol Duo Gel. A może maść np. Vita-POS. Testuj i sprawdzaj, a na pewno znajdziesz coś co złagodzi objawy ZSO.
    Pytasz czy da się wyleczyć ZSO. Niestety nie, można jedynie złagodzić objawy. Odradzam też laserową korekcje wady wzroku, która tylko pogłębi problem.
  • toga
    Posty: 0
    Rejestracja: 14 września 2017, 22:21
    Kontakt:

    Re: Suche oko a krople nawilżające

    autor: toga » 14 września 2017, 22:22

    Hej. Mi doskwiera ten sam problem, jednocześnie moje oko staje się czerwone bardzo często. Czy wiecie, gdzie może leżeć problem?

    Krople z apteki nie bardzo pomagają...

    Pozdrawiam
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    Re: Suche oko a krople nawilżające

    autor: optometrysta.pl » 16 września 2017, 11:13

    toga pisze: 14 września 2017, 22:22 Hej. Mi doskwiera ten sam problem, jednocześnie moje oko staje się czerwone bardzo często. Czy wiecie, gdzie może leżeć problem?
    a co na to wszystko okulista?
  • frankaxx
    Posty: 0
    Rejestracja: 29 grudnia 2018, 17:25

    Re: Suche oko a krople nawilżające

    autor: frankaxx » 29 grudnia 2018, 17:31

    Moim zdaniem warto udać się do dobrego okulisty, który z pewnością przepisze odpowiednie dla nas krople :) Pomocne mogą okazać się także okłady z rumianku lub zielonej herbaty :)



    __________________________________________________
    na czym polega dyrektywa transgraniczna
    http://[spam link]/na-czym-pole ... graniczna/
ODPOWIEDZ Posty: 18 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości