ODPOWIEDZ Posty: 16 Strona 1 z 1
Soczewki - mały problem
  • Huck
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 8
    Rejestracja: 09 lutego 2011, 16:55
    Lokalizacja: Berlin

    Soczewki - mały problem

    autor: Huck » 09 lutego 2011, 16:57

    Witam serdecznie. Mam pewien problem, więc opiszę wszystko szczegółowo. Ostatnio postanowiłem wyrobić sobie soczewki kontaktowe. Już na pierwszej wizycie okulista przebadał mi wzrok, dobrał soczewki oraz płyn i kazał nosić przez tydzień po czym przyjść na wizytę kontrolną. Po kilku dniach zauważyłem, że wzrok w owych soczewkach jakby delikatnie osłabł. Na wizycie kontrolnej wspomniałem okuliście o tym fakcie, na co po powtórnym krótkim przebadaniu wzroku w soczewkach stwierdził, że muszę nosić o ćwiartkę mocniejsze. Dziwi mnie jednak fakt, że przez pierwsze kilka dni widziałem idealnie, a po kilku dniach w tych samych soczewkach już słabiej. Soczewki są miesięczne. Nie wiem, czy to wzrok mógł w tak krótkim czasie się pogorszyć, czy to wina soczewek? Proszę o pomoc.
    Ostatnio zmieniony 09 lutego 2011, 18:02 przez Huck, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 09 lutego 2011, 17:17

    czasami konieczna jest korekta noszonych soczewek, po to wlasnie dobiera sie u specjalisty, po to sa kontrolne wizyty aby to wszystko wyjasnic - prosze sie nie przejmowac.
  • Huck
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 8
    Rejestracja: 09 lutego 2011, 16:55
    Lokalizacja: Berlin

    autor: Huck » 09 lutego 2011, 18:01

    Dziękuję za odpowiedź. Jednak trochę się martwię, że gdy kupię te o ćwiartkę mocniejsze to będzie znów ten problem, że przez pierwsze kilka dni będę widział idealnie, a po kilku dniach znów jakby wzrok w nich będzie słabł.
  • Alan
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 30
    Rejestracja: 28 listopada 2010, 15:05
    Lokalizacja: Wrocław

    autor: Alan » 09 lutego 2011, 19:56

    Huck pisze:Dziękuję za odpowiedź. Jednak trochę się martwię, że gdy kupię te o ćwiartkę mocniejsze to będzie znów ten problem, że przez pierwsze kilka dni będę widział idealnie, a po kilku dniach znów jakby wzrok w nich będzie słabł.
    Soczewka przylega bezpośrednio do oka, więc np. mając mały astygmatyzm i słabsze soczewki o bodajże pół dioptrii będziesz widział naprawdę bardzo ostro i wyraźnie. To normalne, dlatego nie da się po jednym dniu ocenić, czy soczewki są idealne, dokładnie tak, jak opisał LEMUR.
  • Huck
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 8
    Rejestracja: 09 lutego 2011, 16:55
    Lokalizacja: Berlin

    autor: Huck » 09 lutego 2011, 20:20

    Alan pisze:Soczewka przylega bezpośrednio do oka, więc np. mając mały astygmatyzm i słabsze soczewki o bodajże pół dioptrii będziesz widział naprawdę bardzo ostro i wyraźnie. To normalne, dlatego nie da się po jednym dniu ocenić, czy soczewki są idealne, dokładnie tak, jak opisał LEMUR.
    Hmmm, czyli to normalne, że na początku widzi się bardzo ostro, a potem to słabnie i trzeba dobierać ostrzejsze soczewki?
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 09 lutego 2011, 20:30

    Nie dobiera sie soczewek takich samych jak okulary, czy tylko dokonujac przeliczenia z tabeli VD - to Pana odczucia sa istotne (poza ulozeniem sie i zachowaniem soczewki)

    Jezeli potrzebna jest korekta - nalezy jej dokonac. Dziwie sie tylko ze musi Pan za to placic, zwykle jest to w cenie doboru i aplikacji soczewek - przynajmniej u nas.
  • Huck
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 8
    Rejestracja: 09 lutego 2011, 16:55
    Lokalizacja: Berlin

    autor: Huck » 09 lutego 2011, 20:51

    W koszt pierwszej wizyty był wliczony koszt soczewek oraz płynu, na wizycie kontrolnej po tygodniu został mi przebadany wzrok w soczewkach i właśnie okazało się, że jednak muszę o ćwiartkę mocniejsze nosić, ale już na własny koszt muszę zakupić niestety. Soczewka nie przeszkadzała mi w oku, układała się jak myślę dobrze. Niedługo zakupie zestaw mocniejszych soczewek i zobaczymy czy będzie lepiej. Mam nadzieje, że nie będę musiał co tydzień zmieniać soczewek na mocniejsze, bo po paru dniach będę widział gorzej. Przepraszam za te kłopoty, ale to moje pierwsze soczewki i po prostu zmartwiłem się tą sytuacją, jeszcze raz dziękuję za odpowiedzi.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 09 lutego 2011, 21:28

    Huck pisze:W koszt pierwszej wizyty był wliczony koszt soczewek oraz płynu, na wizycie kontrolnej po tygodniu został mi przebadany wzrok w soczewkach i właśnie okazało się, że jednak muszę o ćwiartkę mocniejsze nosić, ale już na własny koszt muszę zakupić niestety.
    eh. Nie powinno moim zdaniem tak byc, dlatego ze zaplacil Pan za usluge, ktora wymaga drobnej zmiany, i ta zmiana powinna byc w cenie badania. No ale, widocznie taka a nie inna polityke prowadzi dana firma.

    Prosze napisac po zmianie soczewek jak wszystko sie "uklada" z widzeniem w soczewkach.
  • Huck
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 8
    Rejestracja: 09 lutego 2011, 16:55
    Lokalizacja: Berlin

    autor: Huck » 09 lutego 2011, 21:39

    Oczywiście napiszę jak wszystko się układa, mam jednak nadzieje, że wszystko będzie w porządku. Co do tej zapłaty, też uważam, że ta mała zmiana powinna być wliczona w cenę poprzedniej usługi, jednak jak to mówią, na zdrowiu się nie oszczędza.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 09 lutego 2011, 22:12

    Huck pisze:jednak jak to mówią, na zdrowiu się nie oszczędza.
    a drudzy mowia, na zdrowiu sie nie naciaga ;)

    wszystko i wszedzie zalezy od punktu siedzenia
  • Huck
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 8
    Rejestracja: 09 lutego 2011, 16:55
    Lokalizacja: Berlin

    autor: Huck » 09 lutego 2011, 22:29

    Co racja to racja. Co do soczewek to raczej mało prawdopodobne, że psuje mi się przez nie wzrok? Bo czasami mam takie odczucie.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 09 lutego 2011, 23:54

    Nie, korekcja soczewkami nie wplywa na polepszenie czy pogroszenie wzroku. Nalezy pamietac o regularnych wizytach kontrolnych, niektore z powiklan jakie moga wystapic nie sa odczuwalne przez uzytkownika w ich pierwszym stadium, dopiero jak sie rozwina.
    Dlatego jezeli uzytkownik nie odczuwa dyskomfortu to nie oznacza to braku koniecznosci wizyt kontrolnych.

    Takze spokojnie prosze korzystac z soczewek, pamietajac o tym iz sa one uzupelnieniem okularow a nie ich zastepstwem.
  • Huck
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 8
    Rejestracja: 09 lutego 2011, 16:55
    Lokalizacja: Berlin

    autor: Huck » 10 lutego 2011, 13:15

    Oczywiście na wizyty kontrolne będę uczęszczał. Okulista pierwszą wyznaczył na lato, także mam jeszcze do niej trochę czasu.
  • kasia1987
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 1
    Rejestracja: 18 lutego 2011, 14:32
    Lokalizacja: Kościan

    autor: kasia1987 » 18 lutego 2011, 15:10

    witam

    niedawno zaczełam nosić na próbę soczewki. Mam dosć dużą wadę wzroku OP +7,5 A OL +8,5 do tego astygamatyzm. soczeki nosze dopiero od dwóch tygodni, pierwszego dnia było rewelacyjnie, ale teraz po tym czasie zauważyłam że pogorszyła sie ostosc widzenia, jednak ja mam planowaną wizytę kontrolą dopiero za dwa tygodnie. po załozeniu w gabinecie miałam zbadany wzrok i bylo ok. noszę proclear, zastanawiam sie czy pogorszona ostrosć moze wynikać z trybu mojej pracy, pracuję przy komputerze srednio 8-10 godzin dziennie.

    proszę o rady i sugestie:)
    Kasia:)
  • CzytajacyForum
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 87
    Rejestracja: 28 sierpnia 2010, 10:51
    Lokalizacja: Kraków

    autor: CzytajacyForum » 22 lutego 2011, 21:36

    Na pewno na pogorszenie jakości wzroku bardzo duży wpływ ma rodzaj wykonywanej przez Ciebie pracy, siedzenie przed komputerem bardzo męczy oraz wysusza oko. Jeżeli bedziesz w dalszym ciągu odczuwął znaczny dyskomfort, to umów się na wcześniejszą wizytę do okulisty.
    www.optica.pl - markowe okulary, szkła, gogle, soczewki, płyny.
  • Huck
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 8
    Rejestracja: 09 lutego 2011, 16:55
    Lokalizacja: Berlin

    autor: Huck » 23 lutego 2011, 23:50

    Ja również pracuję przy komputerze. Niedługo będę miał ten nowe soczewki, więc okaże się jak będzie. Mam nadzieje, że będzie lepiej i nie pogorszy się jak w tych. Pozdrawiam i życzę zdrowia.

    ---

    Mam już od kilku dni nowe soczewki, na razie widzę troszkę lepiej, zobaczymy jak będzie po paru dniach.

    [ Dodano: 10 Marzec 2011, 16:07 ]
    Hmmm, ostatnio przeszperałem różne papierki i znalazłem receptę na stare okulary. Na tej recepcie przy oku prawym w rubryce Cylinder mam wpisane -0,75. Przy doborze soczewek ta rubryka jest pusta. Nie znam się na okulistyce, ale podobno to tyczy się astygmatyzmu. Okulary były wyrabiane dość dawno i nie pamiętam, czy lekarz mówił mi, że mam astygmatyzm, czy nie. Gdy wyrabiałem soczewki miałem badany wzrok i okulista nie powiedział, że mam nosić soczewki toryczne (czytałem, że takie się używa, gdy ma się astygmatyzm). Czy to możliwe, że przez to wzrok w soczewkach nie jest taki dokładny?
    Ostatnio zmieniony 28 lutego 2011, 18:55 przez Huck, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ Posty: 16 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości