ODPOWIEDZ Posty: 10 Strona 1 z 1
problem z doborem soczewek
  • Meggy100
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 11
    Rejestracja: 21 listopada 2010, 19:47
    Lokalizacja: Warszawa

    problem z doborem soczewek

    autor: Meggy100 » 21 listopada 2010, 19:55

    Moi drodzy,
    Próbuję znaleźć odpowiedź na mój problem czy soczewki są dla mnie. Na początku muszę wspomnieć, że jestem zdesperowana do noszenia soczewek ale...
    Po pierwsze mam skomplikowaną wadę , a mianowicie na jedno oko -2,5 , na drugie + 2,00 i do tego astygmatyzm
    W związku z tym muszę na to jedno oko nosić soczewkę toryczną.
    Poczatkowo były to J&J Acuve Advanced for astigmatism ale ewidentnie mnie ta soczewka uwierała.
    Zmieniono mi na SOftlens ale w sumie sytuacja jest podobna. Może nie uwiera mnie tak zdecydowanie ale generalnie te soczewki ( i ta zwykła i toryczna ) mogę nosić maks 4 godz. , a póżniej tak mnie cisną , że natychmiast muszę je zdjąć. Do tego najczęściej po zdjęciu bolą mnie gałki oczne, "Zalewanie" oczu kroplami nic nie pomaga.

    Słyszałam, że soczewki Softlens są już nieco przestarzałe ale w sumie J& J też nie działały , a może i trochę gorsze były. Soczewek jednodniowych nie mogę nosić bo nie ma mojego cylindra 1.75 .

    Teraz spróbowała soczewek Pure Vision, pierwsze noszenie 2-godz. bylo ok. Rano jednak obudziłam się z lekkim dyskomfortem w oczach ( nie spałam w soczewkach), mimo wszystko postanowiłam włożyć te nowe soczewki na kolejne 4 godz i już tak pięknie nie było , oczy swędziały, lekko cisnęlo. Wyjęłam i generalnie chyba mam zapalenie spojówek, oczy swędzą, są lekko sklejone i do tego gałki bolą.
    POMÓZCIE, nie chcę rezygnować ale co robić?
    Magda
  • Awatar użytkownika
    Adekboss1
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 385
    Rejestracja: 01 lutego 2009, 14:04
    Lokalizacja: Poznan

    autor: Adekboss1 » 22 listopada 2010, 14:11

    Soczewki sie dobiera po badaniu. Byc moze sa jakies przeciwskazania do noszenia soczewek. Jakiego plynu pani uzywala do poszczegolnych soczewek?
    Adek
  • Meggy100
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 11
    Rejestracja: 21 listopada 2010, 19:47
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: Meggy100 » 22 listopada 2010, 19:50

    Witam,
    Wszystkie dotychczasowe soczewki były dobierane po badaniu przez lekarza . Pierwszy preferował Johnsona, obecna Pani doktor Johnsona nie lubi, preferuje B& L.
    Na początku stosowałam płyn Opti Free, teraz Solo Care.
    Pozdrawiam
    Magdalena
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 22 listopada 2010, 20:30

    Prosze wziasc pod uwage, ze komfort noszenia soczewki nie zalezy tylko i wylacznie od samej soczewki czy plynu, w duzej mierze zalezy od jakosci filmu lzowego. U kobiet w okresie dojrzewania czy menopauzy czy okresu ciazy / laktacji drastycznie zmienia sie "gospodarka hormonalna" co moze miec wplyw rowniez i na komfort.

    Czsami zdarza sie ze pomimo stosowania roznych kombinacji soczewka / plyn nie mozna uzyskac komfortu takiego na jakim zalezaloby uzytkownikowi.

    napisala Pani
    Meggy100 pisze:a póżniej tak mnie cisną , że natychmiast muszę je zdjąć. Do tego najczęściej po zdjęciu bolą mnie gałki oczne, "Zalewanie" oczu kroplami nic nie pomaga.
    Uzywanie kropli rowniez powinno byc stosowane po konsultacji ze specjalista, jednak odczucie ucisku czy jak to Pani napisala "bol galki ocznej" to niepokojace objawy.

    To ze
    Meggy100 pisze:nie mogę nosić bo nie ma mojego cylindra 1.75
    niejako swiadczy o tym, ze Pani na wlasna reke probuje nieco zdzialac. To ze faktycznie nie wystepuje, nie znaczy ze nie mozna soczewki tak poprzeliczac aby byla jak najblizsza temu co jest - ale oczywiscie przez specjaliste.
    Meggy100 pisze:Rano jednak obudziłam się z lekkim dyskomfortem w oczach ( nie spałam w soczewkach)
    To tez niepokojacy objaw.

    Sugerowalbym udac sie do okulisty aby sprawdzic nazwijmy to "stan chorobowy oka" wszelkiego rodzaju zapalenia, cisnienie itp.
  • Meggy100
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 11
    Rejestracja: 21 listopada 2010, 19:47
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: Meggy100 » 23 listopada 2010, 20:54

    Dziękuję za cenne uwagi i na wstępie chcę podkreślić, iż żadnych soczewek na własną rękę nie dobierałam. Ponieważ jednak mam problemy z ich noszeniem naczytałam się dużo w necie i sugerowałam już teraz trzem lekarzom ( dzisiaj jestem po wizycie ) że może jednak jedniodniowe. Wszyscy odmawiali bo nie spełniają "moich" wymogów. Po wcześniejszych odmowach próbowałam to jeszcze zweryfikować, bo przecież co chwilę pojawiają się jakieś nowinki, ale istotnie jednodniowe nie dla mnie.

    Dzisiejsza wizyta u lekarza okulisty w przychodni prywatnej potwierdziła, iż parametry dobranych soczewek są ok, wzrok mi się nie pogorszył i, że obecne schorzenie to nie jest zapalenie spojówek a raczej uczulenie. Dostałam antybiotyk ze sterydem . Zobaczymy, po 7 dniach znów spróbuję z Pure Vision. Zastanawiam się jednak nad zmianą płynu.

    [ Dodano: 14 Grudzień 2010, 21:02 ]
    Moi drodzy,
    Niestety kolejna porażka. Soczewki Pure Vision może i znoszę trochę lepiej ale w zasadzie już w pierwszej godzinie je czuje, próbuję to "przenosić" do dobrych godzin ale w rezultacie bolą mnie oczy, coś mnie podkuwa , a każdy następny dzień zamiast dłużej to mogę je nosić krócej.
    CO robić? Zrezygnować ? Czy może jeszcze spróbować np.PROCLEAR , BIOFINTY czy jeszcze inne. W sumie przestudiowałam , że właściwie nosiłam już większość rodzajów soczewek ( materiał ) J&J, Soflens, PureVison czyli były już hydrożelowe, silikonowe i mieszane.
    Proszę poradźcie. Wydaje mi się , że potrzebuję czegoś zupełnie innowacyjnego.

    Z góry dziękuję
    Magda
  • CzytajacyForum
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 87
    Rejestracja: 28 sierpnia 2010, 10:51
    Lokalizacja: Kraków

    autor: CzytajacyForum » 07 stycznia 2011, 18:30

    Ale tak w zasadzie to jak długo nosiłaś te Pure Vision? Może daj sobie trochę więcej czasu i uczucie dyskomfortu zniknie. Jeżeli nie,to zrezygnowałbym z tych i wymienił na inne.
    www.optica.pl - markowe okulary, szkła, gogle, soczewki, płyny.
  • Meggy100
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 11
    Rejestracja: 21 listopada 2010, 19:47
    Lokalizacja: Warszawa

    pure vision

    autor: Meggy100 » 07 stycznia 2011, 22:23

    No nie wiem. Próbuję , trochę ponoszę, zwiększam sukcesywnie czas ale następuje taki czas,, że zamiast dłużej to ich wogóle nie mogę nosić. Oczy zaczynają lekko ropieć, boleć, czuję dyskomfort. To się utrzymuje nawet tydzień. Lekarz nic szczególnego nie widzi.
    A może ja mam jakiegoś wirusa, bakterię?
  • Alan
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 30
    Rejestracja: 28 listopada 2010, 15:05
    Lokalizacja: Wrocław

    autor: Alan » 08 stycznia 2011, 18:37

    Meggy100 pisze:Oczy zaczynają lekko ropieć
    Oczy nie mogą ropieć. W momencie kiedy ropieją, zdejmujesz soczewki i zgłaszasz się do specjalisty.
    Mówisz o czymś 'zupełnie innowacyjnym'. Coś takiego wymieniłaś sobie sama - to soczewki Biofinity, z zupełnie nowego materiału, na forum było już o nich wiele wątków. Spróbowałbym iść je dobrać w pierwszej kolejności (jeśli Twój specjalista ma je w ofercie, to idź i dobierz je u niego, jeśli nie, to poszukaj odpowiedniego), potem ewentualnie ProCleary.
    Ale najpierw, rzecz jasna, musisz wyjaśnić kwestię problemów z oczami, bo z takimi objawami nie możesz żadnych soczewek zakładać na oko.
    Jeśli trafisz na kompetentnego specjalistę, to są duże szanse, że będziesz nosiła odpowiednie dla siebie soczewki. Dobrych soczewek jest jeszcze kilka, jeśli kompetentny specjalista tak stwierdzi, to będzie można dobrać któreś z nich, a nuż się uda? Acuvue Oasys (for Astigmatism), Air Optix (for Astigmatism) + jednodniówki Focus i True Eye.
    Ostatnio zmieniony 08 stycznia 2011, 18:39 przez Alan, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Meggy100
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 11
    Rejestracja: 21 listopada 2010, 19:47
    Lokalizacja: Warszawa

    problemy

    autor: Meggy100 » 09 stycznia 2011, 15:11

    Alan,
    Dzieki za odpowiedz ale jestem juz mocno zniechecona. Cala przygode z soczewkami prowadze pod okiem specjalistow. Na poczatku nosilam J&J i jak zglaszalam , ze nie jest dobrze slyszalam , ze moze sie przyzwyczaje. Mialam wrazenie , ze po prostu specjalista dobieral tylko J&J . ZMienilam na kolejnego i tutaj zaczelam przygode z soczewkami Bauscha , najpierw Soflens a potem Pure Vision. Poniewaz okulistka , u ktorej dobieralam te ostatnie soczewki byla na dluzszym zwolnieniu, a ja mialam te swoje objawy udalam sie do naprawde dobrego lekarza w prywatnej przychodni . W sumie za kazdym razem, kiedy zaczynaja sie problemy z bolem oczu , lekkim ropienie - diagnoza jest podobna : może ma pani delikatne zapalenie spojowek, ale specjalnie nic nie widac. Dostaje antybiotyk, steryd , tydzien dwad sie polecze, zakladam zupelnie nowe soczewki i scenariusz jest ten sam: moja tolerancja sie zmniejsza, a w rezultacie dochodzi do ponownego swedzenia, bolu, czy tez ropienia.

    Rece mi opadaja. Juz nie wiem czy sie poddac, czy dalej szukac.
    POMOCY
    Dzieki
  • CzytajacyForum
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 87
    Rejestracja: 28 sierpnia 2010, 10:51
    Lokalizacja: Kraków

    autor: CzytajacyForum » 20 stycznia 2011, 15:37

    W takim razie nie ma na co dłużej czekać,tylko wymień soczewki na inne. Najlepiej idź z tym do lekarza i powiedz jakie są objawy,może on coś doradzi. Nie widze innego wyjścia.
    www.optica.pl - markowe okulary, szkła, gogle, soczewki, płyny.
ODPOWIEDZ Posty: 10 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości