ODPOWIEDZ Posty: 22 Strona 1 z 1
Problem z soczewkami
  • dworak21
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 7
    Rejestracja: 21 grudnia 2010, 11:52
    Lokalizacja: Białystok
    Kontakt:

    Problem z soczewkami

    autor: dworak21 » 21 grudnia 2010, 12:03

    Witam wiem że temat już był poruszany na forum ale każdy przypadek może być inny i myślę że mój jest takowy.
    A więc tak m.ój problem polega na tym że w nocy widzę rozmazane światła aut.
    Moja wada wg ostaniej wizyty którą miałem tydzień temu jest następująca dla soczewek:
    OP +6,00/-1,25/110
    OL+6,00/-2,25/160
    Specjalista dobrał takie soczewki bo najbardzeij pasowały do mojej wady i twierdził że większych mocy nie robią
    teraz okulary:
    OP +6,50/-1,25/110
    OL +7,00/-2,50/130

    A więc czy lekarz popełnił jakiś błąd
    Aktualnie noszę PureVision OP +5,50 OL: +6,00 dlatego że w tych co dał mi na próbę specjalista wcale w nocy nie widzę a w tych PureVIsion efekt halo jeszcze nie jest aż tak uciążliwy

    Czekam na Waszą pomoc bo już nie wiem co mam robić byłem już u dwóch "speców" i jest żle nie wiem czy wydawać kolejne pieniądze na kolejne wizyty
    Jestem z Białegostoku może ktoś zna tam dobrego specjalistę ?

    [ Dodano: 21 Grudzień 2010, 12:54 ]
    własnie szukałem i nic takiego nie znalazłem
    www.strefadisco.pl - zapraszam serdecznie
  • Alan
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 30
    Rejestracja: 28 listopada 2010, 15:05
    Lokalizacja: Wrocław

    autor: Alan » 21 grudnia 2010, 14:50

    Witam.

    Pierwsze rzeczy, które uderzają : +6,00 to jest faktycznie maksimum dla soczewek Pure Vision. Twoja wada na oko lewe to +7,00 dpt. , a maksymalna różnica między soczewkami a okularami to z reguły 0,50 dpt. , 1 dpt. to za duża różnica. Jeśli zależy Ci, aby soczewki nosić przez całą noc i cały dzień, to masz do wyboru jeszcze Biofinity, które są w.s parametrów o wiele lepsze i od Air Optix, i od Pure Vision. Także odpowiednio droższe. A przede wszystkim dostępne do +8,00 dpt.
    To był wstęp, teraz właściwa diagnoza problemu. To, co opisałeś, to tzw. "efekt halo". Bardzo często wynika on z nieprawidłowej rotacji soczewki na oku. Nie jest ustawiona idealnie, obraca się na oku zamiast trzymać etc. Czasem jest to nieprawidłowy materiał. Czasami nieprawidłowa oś astygmatyzmu i do tego chcę nawiązać.
    OL : dla okularów AXIS (oś) równa jest 130, dla soczewek 160. Nie wiem z czego to wynika, ale widzę, że jest to jednocześnie oko, które ma : mniejszy cylinder o 0,25, oś większą o 30 i mniejszą korekcję o 1dpt. w soczewkach, niż w okularach. O oś zapytaj specjalistę, gdy się do niego udasz z tym problemem. Bo, niestety, musisz to zrobić. My nie jesteśmy w stanie przez internet wykonać badania (a ja już na pewno nie, bo nie umiem ;)).
    Powyższe rzeczy to raczej pewniki, teraz dodam coś od siebie:
    1. Przy dalekowzroczności wartości soczewek się na pewno nie zmniejsza. Ale nie jestem pewien ,a to może mieć wpływ na jakość widzenia, o której bagatela nie pisałeś. Chyba efekt halo tego nie odzwierciedla.
    2. Na prawe oko też masz mniejszą moc sferyczną niż w okularach, ale nie wiem, czy to źle. To się odnosi również do punktu 1.
    3.Ewentualnie jeśli masz wrażliwe oczy to różnica w cylindrach może być pośrednią przyczyną.

    Rozwiązanie, które może zalecić specjalista, to zmiana soczewek na inne. Możliwe, że materiał Ci nie pasuje, średnica/krzywizna jest zła, oś astygmatyzmu może nie powinna być wyższa, a moce sferyczne bardziej zbliżone do okularowych. Soczewki, które mogą Ci pasować to Biofinity, reszta to same roczne albo jednodniowe, albo bardzo drogie i raczej przeznaczone tylko do wysokich cylindrów ProClear'y Toric XR.

    PS. Sprawdziłem Air Optix, które sam noszę i niestety są również tylko do +6,00.

    Edit : Przypomniało mi się jeszcze coś. Jakiego używasz płynu ? Może złe składniki, albo niedokładnie czyści soczewkę z osadów? Ponoć Renu gryzie się z Pure Vision, a Solo Care i Alcon Opti-free są dla nich dobre.
    Ostatnio zmieniony 21 grudnia 2010, 20:17 przez Alan, łącznie zmieniany 3 razy.
  • mexx
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 302
    Rejestracja: 06 sierpnia 2008, 10:18
    Lokalizacja: Polska

    autor: mexx » 21 grudnia 2010, 23:42

    1. Przy dalekowzroczności wartości soczewek się na pewno nie zmniejsza. Ale nie jestem pewien
    2. Na prawe oko też masz mniejszą moc sferyczną niż w okularach, ale nie wiem, czy to źle. To się odnosi również do punktu 1.
    Soczewki kontaktowe powinny być – w tym przypadku - o około 0,5 dioptrii mocniejsze, a nie słabsze od soczewek okularowych, jeżeli chcemy zachować taki sam poziom korekcji i powinno to być oczywiste dla każdego kto zajmuje się korekcją optyczną narządu wzroku..
    Sprawę osi dla oka lewego należy koniecznie wyjaśnić, ponieważ różnica jest bardzo duża dla takiej mocy cylindra. Moc jest rzeczywiście najbliższa potrzebnej, ale przy założeniu, że większe moce nie są produkowane. Niestety to dość częsty przypadek. Specjalista współpracuje z określona firmą i nie zauważa lub - co bardziej prawdopodobne - nie chce zauważyć, że inna firma produkuje soczewki, np. w większym zakresie mocy czy lepszych parametrach użytkowych i proponuje soczewki dalekie od optymalnych, ale będące u niego w sprzedaży. Pytanie tylko, czy przystaje do niego tytuł specjalisty?
  • Alan
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 30
    Rejestracja: 28 listopada 2010, 15:05
    Lokalizacja: Wrocław

    autor: Alan » 22 grudnia 2010, 16:42

    mexx pisze:
    1. Przy dalekowzroczności wartości soczewek się na pewno nie zmniejsza. Ale nie jestem pewien
    2. Na prawe oko też masz mniejszą moc sferyczną niż w okularach, ale nie wiem, czy to źle. To się odnosi również do punktu 1.
    Soczewki kontaktowe powinny być – w tym przypadku - o około 0,5 dioptrii mocniejsze, a nie słabsze od soczewek okularowych, jeżeli chcemy zachować taki sam poziom korekcji i powinno to być oczywiste dla każdego kto zajmuje się korekcją optyczną narządu wzroku..
    Dlatego dla mnie nie jest to oczywiste - nie zajmuję się tym. W sumie chciałem napisać, że możliwe nawet iż się zwiększa , ale o tym już w ogóle nie miałem pojęcia, więc nie napisałem. Dziękuję za uzupełnienie braku w mojej niewielkiej wiedzy ;)
    Ostatnio zmieniony 04 stycznia 2011, 01:56 przez Alan, łącznie zmieniany 1 raz.
  • dworak21
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 7
    Rejestracja: 21 grudnia 2010, 11:52
    Lokalizacja: Białystok
    Kontakt:

    autor: dworak21 » 23 grudnia 2010, 11:48

    A mam jeszcze jedno pytanie czy mogę reklamować usługę doboru soczewek i żądać zwrotu pieniędzy za wizytę? Ewentualnie czy płacić mu za kolejną wizytę?
    www.strefadisco.pl - zapraszam serdecznie
  • Alan
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 30
    Rejestracja: 28 listopada 2010, 15:05
    Lokalizacja: Wrocław

    autor: Alan » 23 grudnia 2010, 12:36

    Przyznam, że nie wiem czy możesz reklamować. Możliwe, że druga wizyta kontrolna jest bezpłatna i w sumie bez tego się obejdzie. Ale niestety nie znam odpowiedzi na Twoje pytanie, nie znam prawa lekarskiego. Zapewne jakiś ekspert Ci odpowie.
  • dworak21
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 7
    Rejestracja: 21 grudnia 2010, 11:52
    Lokalizacja: Białystok
    Kontakt:

    autor: dworak21 » 23 grudnia 2010, 22:47

    Specjalista faktycznie zaproponował inna oś dlatego że soczewki
    ACUVUE OASYS nie mialy takiej osi jak sie należała i dopasował
    najbliższą a faktycznie dlatego te soczewki mi dał na próbę bo dostaje
    je za darmo bo współpracuje z tą firmą :) a co do soczewek powyżej
    +6,0 to na stronie [regulamin] nie widzę żeby była dostępna większa
    moc niż plus 6 w minusach owszem ale w plusach nie ma.Do purevision używam
    właśnie opti free wcześniej renu ale właśnie wyczytałem że może być
    to tego wina i zmieniłem płyn przy nowej parze soczewek.Czekam na dalsze
    porady i dziękuje te co są :) Proszę tylko pow jakiej firmy z miękkich
    soczewek są dostępne powyżej plus 6

    [ Dodano: 23 Grudzień 2010, 22:49 ]
    Alan pisze:Przyznam, że nie wiem czy możesz reklamować. Możliwe, że druga wizyta kontrolna jest bezpłatna i w sumie bez tego się obejdzie. Ale niestety nie znam odpowiedzi na Twoje pytanie, nie znam prawa lekarskiego. Zapewne jakiś ekspert Ci odpowie.
    Ale tak jak można reklamować usługi np komputerowe to dlaczego ma być inaczej z takową usługą przynajmniej mi się wydaje ze można reklamować tylko odpowiedniej ustawy nie mogę znależć
    www.strefadisco.pl - zapraszam serdecznie
  • Alan
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 30
    Rejestracja: 28 listopada 2010, 15:05
    Lokalizacja: Wrocław

    autor: Alan » 24 grudnia 2010, 14:00

    Można, oczywiście. Tylko trzeba mieć podstawy. A ja nie wiem, czy efekt halo wystarczy, dlatego nie mogę nic potwierdzić. Po prostu nie znam się na tym.

    edit : Pisałem już, że jedyne toryczne, silikonowo-hydrożelowe, miesięczne do +8,00 to Biofinity. Post gdzieś wcięło, ale pisałem o nich w poprzednich postach w tym temacie. Wystarczy uważniej poczytać ;)
    Ostatnio zmieniony 24 grudnia 2010, 14:03 przez Alan, łącznie zmieniany 1 raz.
  • dworak21
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 7
    Rejestracja: 21 grudnia 2010, 11:52
    Lokalizacja: Białystok
    Kontakt:

    autor: dworak21 » 25 grudnia 2010, 08:46

    W reklamacji mi nie będzie chodzić o efekt halo tylko o dobranie złej mocy i wprowadzenie mnie w błąd informacją że nie produkują większych soczewek gdyby nie pytanie na tym forum pewnie dalej bym myślał że nie ma soczewek powyżej plus 6 i męczył się z tą niedogodnością że nie mogę nosić w nocy soczewek a teraz mam nadzieje że rozwiąże to mój problem w poniedziałek mam już umówioną wizytę więc po niej napisze co i jak przebiegło.Dziękuje za pomoc i życzę Wesołych Świąt
    www.strefadisco.pl - zapraszam serdecznie
  • Alan
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 30
    Rejestracja: 28 listopada 2010, 15:05
    Lokalizacja: Wrocław

    autor: Alan » 25 grudnia 2010, 14:02

    Ano, nie mówiłeś , że źle widzisz, chociaż to powinno być dla mnie logiczne. Złe moce, wprowadzenie w błąd i złe dobranie jest mocną podstawą do reklamacji (raczej zwrot kasy i wizyta u innego specjalisty, tym razem bez cudzysłowiu ;) )

    Miło ,że mogłem pomóc i wesołych świąt.
  • ala
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 67
    Rejestracja: 25 sierpnia 2004, 01:35
    Lokalizacja: [PL]

    autor: ala » 26 grudnia 2010, 22:14

    nie każdy specjalista musi mieć ofertę wszystkich producentów. może być tak, że twój specjalista nie będzie w stanie ściągnąć soczewek próbnych i będzie sie to wiązało z zakupem opakowań handlowych "na oko".
    na pewno nie jest to podstawą do reklamacji.
    A tak na marginesie to czy wizytę u lekarza ogólnego też byś zareklamował, bo inny przepisał ci inne leki? jak?
    Ala
  • Alan
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 30
    Rejestracja: 28 listopada 2010, 15:05
    Lokalizacja: Wrocław

    autor: Alan » 27 grudnia 2010, 00:00

    Kwestia czego innego. Kwestia tego,że on miał efekt halo,zamazany obraz i pomyloną oś astygmatyzmu. Lekarz poinformował go,że produkują soczewki do +6,00 dpt. i nic nie wspomniał o możliwości dobrania innych. Żeby go uświadomić nie musiał mieć takich soczewek w ofercie. Rzetelność to rzetelność. Dobry lekarz patrzy pod każdym kątem i pomaga najlepiej jak potrafi.

    Edit : W sprawie leków nie widzę związku.
    Ostatnio zmieniony 27 grudnia 2010, 00:07 przez Alan, łącznie zmieniany 4 razy.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 27 grudnia 2010, 10:00

    Co w przypadku, gdy specjalista poinformowal zainteresowanego, ze postara sie zrobic tyle na ile ma mozliwosci, oraz ze nie dysponuje pelnym zakresem o czym wspomnial autor watku i on sie na to zgodzil...
    Ostatnio zmieniony 01 stycznia 1970, 01:00 przez optometrysta.pl, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Alan
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 30
    Rejestracja: 28 listopada 2010, 15:05
    Lokalizacja: Wrocław

    autor: Alan » 27 grudnia 2010, 15:08

    I w tym cały problem. Autor wątku nie został poinformowany, że specjalista NIE POSIADA pełnego zakresu. Dostał informację, że soczewki PRODUKUJE SIĘ do +6,00 dpt. I tak też myślał, gdy zakładał wątek. Chyba, że ja coś źle rozumiem. Autor posługuje się ogólnikami w stosunku do soczewek.
    Specjalista dobrał takie soczewki bo najbardzeij pasowały do mojej wady i twierdził że większych mocy nie robią
    W reklamacji mi nie będzie chodzić o efekt halo tylko o dobranie złej mocy i wprowadzenie mnie w błąd informacją że nie produkują większych soczewek gdyby nie pytanie na tym forum pewnie dalej bym myślał że nie ma soczewek powyżej plus 6 i męczył się z tą niedogodnością że nie mogę nosić w nocy soczewek a teraz mam nadzieje że rozwiąże to mój problem w poniedziałek mam już umówioną wizytę więc po niej napisze co i jak przebiegło.Dziękuje za pomoc i życzę Wesołych Świąt
    Proszę tylko pow jakiej firmy z miękkich
    soczewek są dostępne powyżej plus 6
    Ja się nie zacietrzewiam, możliwe, że ja to źle rozumiem. Jeśli chodzi o soczewki Pure Vision - prawda, nie produkują większych mocy, co przyznałem już w pierwszym poście. Nie wiem, czy autor odnosi się cały czas do nich (bo jeśli tak, to nie ma podstaw do reklamacji, ponieważ autor dostał informację, że te konkretne soczewki są produkowane do mocy +6,00), czy do soczewek ogólnie. Ale mimo wszystko, sądzę, że lekarz powinien wtedy powiedzieć : nie mam w swojej ofercie soczewek z większą mocą, chociaż takie są, więc postaramy się dobrać takie, jakie mam. Możliwe, że tak było, autor tego nie opisuje, a jak było wie on i lekarz.
    Ostatnio zmieniony 27 grudnia 2010, 15:12 przez Alan, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 27 grudnia 2010, 15:14

    Alan pisze:Autor wątku nie został poinformowany
    Rozumiem, ze Pan byl przy tym ;)
    czesto sie zdarza, ze klienci / pacjenci o wielu rzeczach nie slysza podczas doboru soczewek, lub przyjmuja na swoj wlasny sposob...

    jezeli autor watku ma problem, to powinien wrocic do specjalisty, jednak trzeba zauwazyc ze byl juz u
    dworak21 pisze:robić byłem już u dwóch "speców" i jest żle nie wiem czy wydawać kolejne pieniądze na kolejne wizyty
    ,
    to jak przebiegalo badanie i co podczas tych badan bylo ustalane, co mowione wiedza tylko te dwie strony. Jezeli sobie zyczy - to niech reklamuje usluge i tyle. Nie rozumiem po co dalej ciagnac watek i wkolo Macieju.

    Przez internet nie da sie rozwiazac zadnego problemu soczewkowego, bo jak spojrzec na soczewke pod lampa? Wszystkie te dorady, porady, sugestie to tylko wielkie ogromne gdybania.

    I albo sobie da spokoj z soczewkami, albo znajdzie taka osobe, ktora posiada w ofercie gabinetowej takie a nie inne soczewki.
    Ostatnio zmieniony 01 stycznia 1970, 01:00 przez optometrysta.pl, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Alan
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 30
    Rejestracja: 28 listopada 2010, 15:05
    Lokalizacja: Wrocław

    autor: Alan » 27 grudnia 2010, 15:16

    LEMUR, niech Pan przeczyta może resztę mojego posta, bo zdążyłem jeszcze zrobić edita ;)
    Zapewne edit nie jest spójny z cytatem, ale to już moja wina ;) Ale z tego co widzę, to się zgadzamy, bo napisałem to samo w innej formie.
    Ostatnio zmieniony 01 stycznia 1970, 01:00 przez Alan, łącznie zmieniany 1 raz.
  • dworak21
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 7
    Rejestracja: 21 grudnia 2010, 11:52
    Lokalizacja: Białystok
    Kontakt:

    autor: dworak21 » 28 grudnia 2010, 12:09

    Witam
    Wczoraj byłem u tego "specjalisty" dla mnie firma soczewek nie miała znaczenia chodziło mi o skorygowanie wady i dokładnie o tym mu powiedziałem.Wczoraj spytałem go czy twierdził dalej że soczewek powyżej +6,0 to pokazałem mu wydruk ze strony ze Biofinity są robione do +8,0 to pow mi że on z tą firma nie współpracuje pow mu co to za fachowiec jak nawet mnie nie poinformował że wogóle takie produkują i zaznaczyłem mu na samym początku że koszt soczewek jest dla mnie nie istotny chodziło mi o dobranie soczewek za dowolną kwotę jakby pow ze muszę kupić całe opakowanie Biofinity ale wogóle nie zostałem o tym poinformowany że takie moce są dostępne na rynku.Więc widzę tu błąd tego "specjalisty" wczoraj już się z nim rozstałem i pow żeby mi tylko napisał jakie moce wychodzą z jego obliczeń a szkła sobie zamówię na własną rękę bo wolę sprawdzić Biofinity i wydać na soczeweki niż płacić za wizyty osobie która nie ma wielkiego pojęcia o tym co robi.Pewnie jego rozwijanie skończyło się na etapie studiów i dalej już sie nie rozwija i myślę po jego reakcji że nawet nie miał pojęcia o soczewkach Biofinty.
    Pozdrawiam serdecznie dzięki Wam wiele się dowiedziałem

    [ Dodano: 28 Grudzień 2010, 17:50 ]
    Postanowiłem zamówić soczewki biofinity na własną rękę teraz pow mi czy jeżeli mam takie okulary dobrane:
    OP +6,50/-1,25/110
    OL +7,00/-2,50/130

    To soczewki mam zamówić tak jak tu wybrałem poniżej czy dodać 0,5 d ? :
    Obrazek
    bo tak też napisał ten "fachowiec" jak kazałem mu tylko napisać jakie mi będą odpowiadać a resztę załatwię ja sobie sam

    Drugie pytanie co to jest krzywizna bo purevison ma:8.6 a biofinity 8,7
    Trzecie pytanie jaki płyn do tych soczewek Biofinity używać Opti Free będzie dobry albo Renu bo mam obydwa
    www.strefadisco.pl - zapraszam serdecznie
  • Alan
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 30
    Rejestracja: 28 listopada 2010, 15:05
    Lokalizacja: Wrocław

    autor: Alan » 28 grudnia 2010, 19:41

    Jeśli Cię stać (kategorycznie bym Ci tego zabronił, gdyby nie fakt, że nie masz wyboru poza Biofinity i rocznymi, ale licz się z ew. powikłaniami/złym dopasowaniem), to oczywiście możesz sam próbować i zamawiać. Ale radziłbym poszukać specjalisty, który dobiera Biofinity, znane także pod nazwą Eyeoxy Duality, Ultraflex Premier, Iwear XR Supreme.
    Specjalista najlepiej oceni, jaka moc soczewek będzie Ci pasować, a do tego potrzebna jest wizyta i badanie wzroku.
    Pure Vision mają również krzywiznę 8,7 , bardzo częstą dla soczewek torycznych. Zwyczajnie Biofinity mają 8,6. Różnica jest w średnicy soczewek : dla Pure Vision 14,5 , dla Biofinity 14,0. Nie mówiąc o różnicy w materiale, która ma ogromny wpływ na dopasowanie się soczewki, jej wygodę i wiele innych aspektów noszenia.
    Jeśli już się upierasz, to kompromisową opcją byłoby +0,25 dpt. , ale mnie wcale nie musisz słuchać. Ja nie mam szans mieć w tym wieku wykształcenia w tym kierunku, a nie zamierzam nikomu szkodzić. Po prostu interesuję się również tym tematem i zgromadziłem konkretną wiedzę. Swoją szosą specjalista z forum również nie dopasuje Ci soczewek, bo tego się nie da zrobić przez internet.

    edit : Porada praktyczna - nie zamów przez pomyłkę dwóch opakowań po 6 szt.
    Ostatnio zmieniony 28 grudnia 2010, 19:48 przez Alan, łącznie zmieniany 3 razy.
  • ala
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 67
    Rejestracja: 25 sierpnia 2004, 01:35
    Lokalizacja: [PL]

    autor: ala » 28 grudnia 2010, 20:52

    przede wszystkim dobrze jest nie obrażac specjalistów. Przeważnie starają się pomóc. a dobór soczewek torycznych dodatnich to wcale nie jest łatwa sprawa (często się nie udaje uzyskać zadowolenia pacjenta i trzeba iść na kompromis)
    nie każdy musi znać ofertę firmy z którą nie współpracuje.
    Podobnie jeżeli się z daną firmą nie współpracuje, to nie można tam zamawiać... proste.
    Ala
  • dworak21
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 7
    Rejestracja: 21 grudnia 2010, 11:52
    Lokalizacja: Białystok
    Kontakt:

    autor: dworak21 » 28 grudnia 2010, 21:20

    Owszem prawdziwych specjalistów nikt nie zamierzam obrażać ale takich ja tego u którego miałem okazje być po raz ostatni wczoraj i nikomu go na pewno nie polecę.Wczoraj go wyraźnie zapytałem czy nadal uważa że z soczewek miękkich nikt nie produkuje soczewek powyżej plus 6 on mi odp że tak dalej tak twierdzi to pokazałem mu ulotkę z Biofinity to był silnie zaskoczony.Po prostu on nie powinien nosić miana specjalisty skoro nie udoskonala swoje wiedzy bo taka rzecz dla specjalisty powinna być oczywista.
    Podam tu przykład :
    Osoba która zajmuję się sprzedażą komputerów musi interesować się na bieżąco nowościami żeby nie wypaść z rynku tak samo specjalista który bierze 150 zł za pół godz wizyty u siebie gdzie w Białymstoku ceny oscylują za taką wizytę w granicach 50-80 zł powinien być jak najbardziej na bieżąco z takimi rzeczami jak widać w przypadku jego osoby cena nie zawsze znaczy dobra jakość a może być zupełnie inaczej
    Pozdrawiam jutro zamówię Biofinity rozmiar który podałem na obrazku powyżej więc jak są jeszcze jakieś sugestię ale ktoś zna specjalistę w woj.podlaskim który używa Biofinity w swoje ofercie czekam na info to może bym sie wybrał do okulisty
    Pozdrawiam
    www.strefadisco.pl - zapraszam serdecznie
  • Alan
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 30
    Rejestracja: 28 listopada 2010, 15:05
    Lokalizacja: Wrocław

    autor: Alan » 29 grudnia 2010, 08:07

    ala pisze:przede wszystkim dobrze jest nie obrażac specjalistów. Przeważnie starają się pomóc. a dobór soczewek torycznych dodatnich to wcale nie jest łatwa sprawa (często się nie udaje uzyskać zadowolenia pacjenta i trzeba iść na kompromis)
    nie każdy musi znać ofertę firmy z którą nie współpracuje.
    Podobnie jeżeli się z daną firmą nie współpracuje, to nie można tam zamawiać... proste.
    Ze swojej strony- staram się nie obrażać specjalistów, a na pewno nie namawiam nikogo do tego. Dobór soczewek torycznych to ogólnie nie jest prosta sprawa. Wiem po sobie (nie ja dobierałem dla kogoś, oczywiście, tylko specjalista dobierał mnie). W Polsce nie ma aż takiego szerokiego wyboru soczewek jak np. w Stanach, więc wiadomo, że trzeba iść na kompromis. Ale w ostateczności, najpierw trzeba sprawdzić wszystkie opcje przy pełnym zaangażowaniu specjalisty i pacjenta, a opcjonalnie zabrakło tutaj tego ze strony specjalisty. Dziwi mnie, że w ogóle nie słyszał o Biofinity, okrzykniętych najnowocześniejszymi, a przez niektórych najlepszymi. Oczywiście taka jest wersja pacjenta, nie podważam niczyjej wiarygodności, ale jak LEMUR słusznie wspomniał - mnie na wizycie nie było, był tylko autor tematu.
    Na pewno nikt nic nie mówi o zamawianiu czegokolwiek w firmie z którą się nie współpracuje. Dyskusja toczy się już nie o soczewki próbne z Biofinity, a raczej o fakt ich istnienia (no cóż, brzmi głupio, ale to jest cała prawda ;) )

    edit: Oczywiście, ja się nigdy nie powstrzymam i zawsze coś dopiszę. Przypuszczalnie wbiję sobie kiedyś tzw. "gwóźdź do trumny", ale co tam.
    Specjaliści, którzy starają się pomóc to w niektórych regionach (nie należy tego zbyt dosłownie rozumieć) skarb. Jak się mieszka w dużym mieście, a najlepiej ma się kogoś poleconego i sprawdzonego, to wiadomo, że będzie chciał pomóc. I to nie tylko okuliści i optometryści - również wszyscy inni lekarze. Niektórzy po studiach i/lub specjalizacji po prostu nie chcą się dalej rozwijać (wystarczy czytać książki, nowinki) albo nie mają powołania.
    Ostatnio zmieniony 29 grudnia 2010, 08:20 przez Alan, łącznie zmieniany 4 razy.
  • dworak21
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 7
    Rejestracja: 21 grudnia 2010, 11:52
    Lokalizacja: Białystok
    Kontakt:

    autor: dworak21 » 29 grudnia 2010, 10:37

    Po prostu u mnie w okolicy ciężko znaleźć dobrego specjalistę w tej dziedzinie a o Optometryscie w moim regionie google całkowicie milczy.
    Ostatnio zmieniony 01 stycznia 1970, 01:00 przez dworak21, łącznie zmieniany 1 raz.
    www.strefadisco.pl - zapraszam serdecznie
ODPOWIEDZ Posty: 22 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości