ODPOWIEDZ Posty: 3 Strona 1 z 1
Soczewki bez koloru ? Problem
  • adeavent
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 1
    Rejestracja: 15 grudnia 2010, 20:31
    Lokalizacja: hhhhh

    Soczewki bez koloru ? Problem

    autor: adeavent » 15 grudnia 2010, 20:35

    Szukam soczewek bez żadnego jasnoniebieskiego zabarwienia !!! Może jest to błachy problem ale mnie on nie pozwala "normalnie funkcjonować".Strasznie widac u mnie to zabarwienie (ma pomagac w manipulacji soczewką a mnie to bardzo przeszkadza,ten kolor)
  • Alan
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 30
    Rejestracja: 28 listopada 2010, 15:05
    Lokalizacja: Wrocław

    autor: Alan » 15 grudnia 2010, 21:18

    Nie ma.
    Ani dwutygodniowych, ani miesięcznych , ani jednodniówek. Wśród soczewek silikonowo-hydrożelowych najnowszej generacji na pewno nie ma, może jakieś kosmetyczne/maskujące/ hydrożelowe albo roczne są. Kosmetyczne i maskujące mają maskować blizny, różny kolor oczu etc. , więc są odpowiednio drogie i na 90% jednak nie znajdą się po prostu przezroczyste. Roczne (nie sądzę, aby były) to ostateczność, najgorszy system wymiany, polecany osobom z dużymi wadami/dużym astygmatyzmem, ale jeśli się nie spełnia tych warunków to nie ma sensu takich nosić. Hydrożelowe = stare i mniej bezpieczne dla oka, poza tym i tak takich nie widziałem.

    Wniosek z tego taki : co wątpliwe, może pomoże Ci optyk/okulista/optometrysta i takie znajdzie, albo zwalczysz swój wymysł. Że je bardzo widać, tylko Ci się wydaje, albo się im przyglądasz za dużo. Ktoś, kto nie ma do czynienia z soczewkami albo ich nie nosi, nie ma szans zobaczyć ich na oku bez przypatrzenia Ci się.

    PS. Błahy przez samo ''h''.
    Ostatnio zmieniony 15 grudnia 2010, 21:20 przez Alan, łącznie zmieniany 2 razy.
  • CzytajacyForum
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 87
    Rejestracja: 28 sierpnia 2010, 10:51
    Lokalizacja: Kraków

    autor: CzytajacyForum » 07 stycznia 2011, 18:38

    Roczne całkowicie odpadaja,skoro przeszkadza Ci jasnoniebieska barwa,to nie ma sensu kupowac czegoś na tak długi okres,zresztą i tak byś ich nie dostał. A jaki budżet na soczewki posiadasz? Zupełnie przezroczyste są bardzo drogie.
    www.optica.pl - markowe okulary, szkła, gogle, soczewki, płyny.
ODPOWIEDZ Posty: 3 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości