ODPOWIEDZ Posty: 2 Strona 1 z 1
Acuvue Advance vs Acuvue 2
  • domate
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 10
    Rejestracja: 11 kwietnia 2010, 10:51
    Lokalizacja: Kraków

    Acuvue Advance vs Acuvue 2

    autor: domate » 05 grudnia 2010, 11:31

    Które soczewki bardziej polecacie? Czy jeśli noszę soczewki jednodniowe Trueye 14.2 8.5 a okulistka powiedziała mi ze mam dużą rogówkę to w tych soczewkach powinna być lepsza krzywizna 8.3 niż 8.7 przy 14.0?
  • Alan
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 30
    Rejestracja: 28 listopada 2010, 15:05
    Lokalizacja: Wrocław

    autor: Alan » 05 grudnia 2010, 13:38

    Acuvue 2 są ze starszego i niepolecanego przez specjalistów materiału hydrożelowego. Acuvue Advance to soczewki silikonowo-hydrożelowe, najnowsze. True Eye są również silikonowo-hydrożelowe, według producenta to jedyne takie jednodniówki.
    Średnica zwiększa się adekwatnie do rozmiaru oka/rogówki/ źrenicy i jej rozmiar mierzy i ocenia okulista. Podobnie jest z krzywizną. Dlatego soczewek samemu się nie zmienia 'obstawiając parametry' , bo może się okazać, że 8.3 przypasuje Ci bardziej niż 8,7 czy 8,6. Parametry to nie wszystko, liczy się materiał, uwodnienie, układanie się na oku i przepuszczalność powietrza.

    Natomiast mogę Ci zaproponować, abyś poszedł do specjalisty i poprosił o próbę doboru soczewek dwutygodniowych ze wskazaniem na Advance. Równie dobre są Oasys, więc możliwe, że będziesz je nosił. Różnią się one tylko krzywizną ,ale jak już mówiłem, to kwestia dopasowania.

    Ze swojej strony mogę polecić soczewki miesięczne, może warto spróbować dobrać również takie ? ;)
    Ostatnio zmieniony 05 grudnia 2010, 13:39 przez Alan, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ Posty: 2 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości