ODPOWIEDZ Posty: 2 Strona 1 z 1
Zmiana soczewek z jednodniowych na miesięczne, pytania
  • Anula
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 1
    Rejestracja: 08 maja 2010, 20:35
    Lokalizacja: Gliwice

    Zmiana soczewek z jednodniowych na miesięczne, pytania

    autor: Anula » 08 maja 2010, 20:44

    Witam! Jestem początkującą użytkowniczką soczewek kontaktowych. Okulista po zbadaniu przepisał mi soczewki o mocy PO=-2,25 LO=-1,75 i krzywiźnie 8,6. O średnicy nic nie napisał. Dostałam na wypróbowanie jednodniowe soczewki CIBA VISION Dailies Aqua Comfort Plus, które mają krzywiznę 8,7 i średnicę 14. Potem kupiłam sobie 2 opakowania ich. Na początku drażniły mnie, kiedy miałam je na oku. Teraz czasem ich nie czuję a czasem mnie drażnią. Nie wiem od czego to zależy. Teraz chciałabym przejść na soczewki miesięczne np. CIBA VISION Air Optix Aqua. One mają krzywiznę 8,6, czyli taką jak mam przepisaną i średnicę 14,2. No i właśnie o co chodzi z tymi krzywiznami i średnicami. Bo skoro mam przepisaną 8,6 to dlaczego ten sam doktor dał mi soczewki jednodniowe 8,7?
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 08 maja 2010, 23:26

    Zmiana rodzaju soczewek wymaga udania się na wizytę i ponowny dobór. Specjalista musi obejrzeć Twoje oczy w nowych soczewkach, gdyż nie da się oszacować ich zachowania bez badania.

    Na próbę czy jako gratis często wydawane są soczewki, które wcale nie muszą idealnie leżeć.
ODPOWIEDZ Posty: 2 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości