ODPOWIEDZ Posty: 15 Strona 1 z 1
Soczewki miesięczne-jakie?.
  • Szymszon
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 16
    Rejestracja: 22 kwietnia 2010, 18:31
    Lokalizacja: Kraków

    Soczewki miesięczne-jakie?.

    autor: Szymszon » 24 kwietnia 2010, 12:26

    Witam. Jakie soczewki miesięczne będą dla mnie dobre?. Mam wadę na prawe oko-2.0, na lewe-1.5. Oprócz tego mam troszkę wrażliwe oczy, ale znowuż nie tak bardzo. Cena-max 50zł za parę. Oczywiście jeśli są tańsze, a będą także dobre, to też proszę podajcie ich nazwy.

    Ps.: Nosiłem acuvue oasys i nie było z nimi problemu, ale okazało się że sprzedawca mnie oszukał, bo mówił że to miesięczne.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 24 kwietnia 2010, 12:33

    Nie wiem jak Panu pomoc, gdyz soczewki miedzy soba oprocz krzywizny i srednicy roznia sie przede wszystkim innymi czynnikami wplywajacymi na ich ulozenie na oku, komfort itp.. np. material, uwodnienie, sztywnosc/elastycznosc, wykonczenie krawedzi i inne.

    Soczewki powinno zalozyc sie na oko i dopiero po kilkunastu minutach mozna oceniac ich zachowanie na oku, wraz z odczuciami klienta. I wiekszosc soczewek miesiecznych dostepna na rynku spelnia warunek ze para kosztuje okolo 50zl lub mniej czy nieco wiecej. Inaczej mowiac - kazda soczewka spelnia warunek finansowy, ale nie kazda spelnia wazniejsze czynniki o ktorych nie raz na forum pisalismy.

    Prosze sobie znalesc gabinet w ktorym aplikuje sie soczewki kontaktowe, osoba dysponuje roznymi firmami oraz modelami soczewek. Bedzie to najlespze rozwiazanie
  • Szymszon
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 16
    Rejestracja: 22 kwietnia 2010, 18:31
    Lokalizacja: Kraków

    autor: Szymszon » 24 kwietnia 2010, 12:42

    Ok, dziękuję. Jeszcze jedno pytanie-na [nazwa - regulamin] soczewki są dużo tańsze, tak samo jak płyny. Przykład-płyn eyeye 360ml. kupiłem za 25zł, odebrałem w swoim mieście - Krakowie, w firmie [nazwa - regulamin], przy czym w zwykłych sklepach, nie prowadzących działalności na [nazwa - regulamin], kosztował on 40zł. [nazwa] oferuje również soczewki, także tańsze. Czy można zaufać?.

    Przykład:
    Eyeye Bioxy

    6 soczewek (3 pary) za 60zł. ?!
    Ostatnio zmieniony 01 stycznia 1970, 01:00 przez Szymszon, łącznie zmieniany 4 razy.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 24 kwietnia 2010, 14:54

    Z usług tej firmy ostatnio korzystam, bo mają tani płyn katalityczny i ogólnie duży wybór, odpadają koszty przesyłki przy odbiorze osobistym w Krk. Bardziej im ufam niż All...

    Bioxy są starsze technologicznie, jest o nich już trochę postów wyklepanych na forum :tak:

    Obecnie naciska się na jak najwyższą przepuszczalność tlenu w soczewkach, więc hydrożelowe odchodzą do lamusa. Znam jednak wiele osób, które nie wytrzymują noszenia silikonowo-hydrożelowych, bo są dla nich zbyt sztywne.

    Myślę, że wybór rynkowy już znasz dobrze, bo sporo przeglądasz. Teraz czas na udanie się tam, gdzie wybrany przez Ciebie model jest dostępny i może być oceniony na Twoich oczach przez profesjonalistę. Pozostaje więc chwycić za telefon i wydzwaniać po gabinetach.
  • Szymszon
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 16
    Rejestracja: 22 kwietnia 2010, 18:31
    Lokalizacja: Kraków

    autor: Szymszon » 24 kwietnia 2010, 18:55

    Dzięki wielkie za pomoc. W takim razie, jeśli produkty mnie interesujące będą tam dostępne-kupuję. Strasznie tanio.

    Ps.: Właśnie, gdzie można w Krakowie przymierzać soczewki?.
    Ostatnio zmieniony 24 kwietnia 2010, 18:56 przez Szymszon, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 24 kwietnia 2010, 21:54

    W jakim sensie "przymierzać"? Jest sieć, gdzie mają próbne kolorowe, a przynajmniej mieli kiedyś...
  • Szymszon
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 16
    Rejestracja: 22 kwietnia 2010, 18:31
    Lokalizacja: Kraków

    autor: Szymszon » 25 kwietnia 2010, 09:12

    " i może być oceniony na Twoich oczach przez profesjonalistę" o taki punkt mi chodzi.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 25 kwietnia 2010, 22:11

    A, to praktycznie każdy specjalista powinien potrafić, jednak nie w każdym salonie sprzedają kolorowe i czasem trzeba przyjść ze swoimi...
  • Szymszon
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 16
    Rejestracja: 22 kwietnia 2010, 18:31
    Lokalizacja: Kraków

    autor: Szymszon » 26 kwietnia 2010, 08:04

    Nie potrzebuje kolorowych!. Chce dopasować zwykłe.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 26 kwietnia 2010, 19:05

    Podtrzymuję wyżej napisane :)

    Tylko że za przymierzane pary (zwłaszcza za więcej niż 1) trzeba płacić.
  • Szymszon
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 16
    Rejestracja: 22 kwietnia 2010, 18:31
    Lokalizacja: Kraków

    autor: Szymszon » 05 maja 2010, 14:59

    Pure Vision-Biorę takie miesięczne. Tzn...chcę wziąć, ale nie mam pojęcia jaką mam mieć średnicę...przy oasys miałem 8.4, w pure vision mam wybór między 8.3
    i 8.6, tylko te 2 wersje. Które wziąć?. Nie chcę wyrzucać pieniędzy na przymierzanie soczewek.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 05 maja 2010, 18:52

    To w takim razie wyrzucisz pieniądze na złe soczewki, uparciuchu. Soczewki dobiera się u specjalisty, nie kupuje w internecie wedle własnego widzimisię. W Krakowie jest wiele salonów, gdzie można dobrać PureVision.
  • Szymszon
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 16
    Rejestracja: 22 kwietnia 2010, 18:31
    Lokalizacja: Kraków

    autor: Szymszon » 05 maja 2010, 19:27

    Ale kupię w "....." w Krakowie, więc spoko. W takim razie poszukam u optyków i sprawdzę czy mi pasują, jeśli w ogóle znajdę taki sklep, gdzie mi na to pozwolą.
    Ostatnio zmieniony 01 stycznia 1970, 01:00 przez Szymszon, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 06 maja 2010, 17:46

    Na badanie nie chodzi się do sklepu, tylko do gabinetu. W każdym gabinecie zajmującym się doborem soczewek sprawdzą, czy soczewki, w których przyjdziesz, są optymalne.
  • OkoVision
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 70
    Rejestracja: 13 marca 2010, 11:05
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: OkoVision » 07 maja 2010, 19:38

    Z doświadczenia wiem,że nie zawsze należy sugerowac się ceną. Trudno powiedziec,czy te tańsze soczewki będą lepsze. O tym powinien zadecydowac Twój lekarz prowadzący.
ODPOWIEDZ Posty: 15 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości