ODPOWIEDZ Posty: 7 Strona 1 z 1
Problem z kupnem soczewek
  • LukerAl
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 22 kwietnia 2010, 20:21
    Lokalizacja: Gdańsk

    Problem z kupnem soczewek

    autor: LukerAl » 22 kwietnia 2010, 20:24

    Witam

    Od kilku lat nosze soczewki. Od samego początku były to soczewki z [nazwa regulamin].
    Mój problem polega na tym, że od zawsze były to soczewki miesięczne chyba iwear Supreme nie pamiętam dokładnie jak się nazywały. Pewnego razu przez przypadek kupiłem iwear XR Comfort o takich samych parametrach jak te Supreme. Gdy założyłem je w domu okazało się, że widze w nich o wiele gorzej, obraz lekko rozmazany. Wrociłem to okulisty z [nazwa regulamin], przebadał znowu mój wzrok próbował dobrać odpowiednie soczewki XR Comfort nawet o większej mocy, ale rezultat był taki sam obraz lekko rozmazany. Chyba nie chciał marnować więcej próbnych opakowań soczewek i dał mi soczewki iwear MA Monthly, które to niby były takie same jak te Supreme i mam je do dziś i widzę w nich idealnie.

    Ostanio chciałem kupić sobie nowe opakowanie tych soczewek, ale okazuje się że już ich nie produkują. Zostały tylko:
    - iwear XR Comfort (te w których wcześniej nie widziałem dobrze)
    - iwear Performance High (nie wiem czy to podobne do MA Monthly)

    Więc chciałbym, aby ktoś polecił mi jakieś soczewki podobne do tych co kiedyś miałem iwear MA Monthly PWR -3.25 BC 8.7 DIA 14.5 (45% methafilcon A, 55% H20) niekoniecznie z [nazwa regulamin] bo patrząc na ceny to są one o wiele wyższe niż w internecie [;

    Pozdrawiam
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 22 kwietnia 2010, 23:15

    Salon, w którym się zaopatrywałeś, sprzedaje pod własną nazwą soczewki innych firm.

    Soczewki, w których widzisz idealnie, to Frequency 55.

    iWear XR Comfort są tożsame z Air Optix, których producent informuje o możliwej konieczności zwiększenia w nich mocy w porównaniu z innymi soczewkami ze względu na specyficzną konstrukcję.

    iWear Performance High to Precision UV.

    Z wyżej wymienionych Optixy są najnowocześniejsze.
  • LukerAl
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 22 kwietnia 2010, 20:21
    Lokalizacja: Gdańsk

    autor: LukerAl » 23 kwietnia 2010, 12:04

    Dzięki

    A jaka jest różnica między sferycznymi a asferycznymi ? Zawsze miałem sferyczne

    I czy BC 8.7 DIA 14.2 to coś zmienia gdy mi pasowały BC. 8.7 DIA 14.5 ?

    Co do tych Frequency 55, czy firma Cooper Vision jest pożądna ? Mogę śmiało kupić je przez internet ?
    Ostatnio zmieniony 23 kwietnia 2010, 12:41 przez LukerAl, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Krzysztof
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 30
    Rejestracja: 20 stycznia 2009, 15:04
    Lokalizacja: Tarnów, Małopolska

    autor: Krzysztof » 23 kwietnia 2010, 23:14

    LukerAl pisze:
    I czy BC 8.7 DIA 14.2 to coś zmienia gdy mi pasowały BC. 8.7 DIA 14.5 ?
    Zmienia. To nie tylko inna średnica (ale ona też ma wpływ na stabilność soczewki), ale też inny materiał, inna budowa soczewki. Zasadniczo warto powtórzyć proces oceny dopasowania.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 23 kwietnia 2010, 23:18

    LukerAl pisze:Zawsze miałem sferyczne
    nieprawda, napisales iz nosiles soczewki XR Comfort, sa to AirOptix a one maja konstrukcje asferyczna.

    W przypadku produktow z tej sieci, czesto wiele produktow mozna "znalesc tylko u nich" a tak naprawde sa to soczewki innych firm tylko w ich opakowaniu, ma to na celu "przywiazanie" klienta tylko do ich "oferty"
    Ostatnio zmieniony 01 stycznia 1970, 01:00 przez optometrysta.pl, łącznie zmieniany 1 raz.
  • LukerAl
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 22 kwietnia 2010, 20:21
    Lokalizacja: Gdańsk

    autor: LukerAl » 24 kwietnia 2010, 13:38

    Ok dzięki, kupie na próbę jedną parę Tych Frequency, jak nie będę pasowały to wtedy spróbuje dopasować jakieś Air Optixy
    LEMUR pisze:nieprawda, napisales iz nosiles soczewki XR Comfort, sa to AirOptix a one maja konstrukcje asferyczna.
    Nosiłem iwear MA i Supreme i one były sferyczne, XR Comfort mi nie pasowały
    W przypadku produktow z tej sieci, czesto wiele produktow mozna "znalesc tylko u nich" a tak naprawde sa to soczewki innych firm tylko w ich opakowaniu, ma to na celu "przywiazanie" klienta tylko do ich "oferty"
    Szkoda, że dopiero teraz się tym zainteresowałem :( sporo kasy przepłaciłem.

    Pozdrawiam
  • OkoVision
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 70
    Rejestracja: 13 marca 2010, 11:05
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: OkoVision » 07 maja 2010, 19:47

    Na Twoim miejscu przed wyborem nowych soczewek poradziłbym się specjalisty,np Twojego lekarza prowadzącego. Nigdy nie wybieraj soczewek na własną rękę,bo czesto jest tak,ze nie trafiamy z odpowiednią moca i potem trzeba wymieniac na inne.
ODPOWIEDZ Posty: 7 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości