ODPOWIEDZ Posty: 16 Strona 1 z 1
Wrażliwe oczy
  • domate
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 10
    Rejestracja: 11 kwietnia 2010, 10:51
    Lokalizacja: Kraków

    Wrażliwe oczy

    autor: domate » 14 kwietnia 2010, 14:17

    Mam chyba bardzo wrażliwe oczy.Byłem u innej okulistki , która mi sprawdziła air optix aqua , acuvue oasys, i jednodniowe bausha. Chyba najbardziej odpowiadały mi oasysy albo te aqua ale we wszystkich czułem dyskomfort. Powiedziała mi żebym w oasysach pochodził dłużej to może to minie ale chodzę już tak 3 dzień i nie umiem się przyzwyczaić(tzn. da się w nich chodzić ale czuje pewien dyskomfort, a ze trenuje piłkę nożna trochę mi to przeszkadza).Mam pytanie : Czy dalej próbować oasysy i te air optix czy znowu iść do okulisty spróbować dobrać inne soczewki np. Zeissa czy Soflensy?
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 14 kwietnia 2010, 19:27

    Hmm... używasz jakichś kropli? Na czym polega dyskomfort? Może wystarczy zmienić płyn na łagodniejszy?
  • OkoVision
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 70
    Rejestracja: 13 marca 2010, 11:05
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: OkoVision » 14 kwietnia 2010, 19:54

    Ale chyba przy kazdej z tych soczewek bedziesz odczuwał dyskomfort,opisz dokładniej na czym polega. Ale generalnei proponuję pochodzic jakiś czas w jednej parze i wtedy będziesz mógl ocenic czy problem zniknał.
  • domate
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 10
    Rejestracja: 11 kwietnia 2010, 10:51
    Lokalizacja: Kraków

    autor: domate » 15 kwietnia 2010, 20:53

    Używam płynu solo aqua care. Nie stosuje żadnych kropli. Dyskomfort polega na tym ze ciągle czuje coś na oku,a gdy byłem na treningu miałem jakby zmęczone oczy tzn. musiałem ciągle spuszczać wzrok. To coś z soczewkami czy ja mam za wrażliwe oczy lub jestem nie przyzwyczajony? Aha i jeszcze w oasysach mam 14.0 Bc a w aqua 14.2 , okulistka mi powiedziała ze aqua leżą luźniej. To ma duże znaczenie? I jeszcze jedno pytanie. Ostatnio znalazłem na internecie soczewki podobno dla wrażliwych oczu ZEISS Contact Air. Czy faktycznie dobrze się sprawdzają? I już naprawdę ostatnie pytanie: czy jeśli soczewka podczas zdejmowania upadnie na dywan można ją po prostu umyć i włożyć do pojemnika?
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 15 kwietnia 2010, 22:31

    Każdy producent twierdzi, że jego soczewka jest supernawilżona, a płyn nie podrażnia ;)

    Gdy soczewka upadnie na podłogę, nadaje się tylko do wyrzucenia. Podkładaj sobie coś przy zakładaniu, np. ręcznik albo drugą dłoń.
  • domate
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 10
    Rejestracja: 11 kwietnia 2010, 10:51
    Lokalizacja: Kraków

    autor: domate » 16 kwietnia 2010, 20:41

    Ok więc co robić dalej? Pochodzić teraz w tych air optix aqua i dopiero potem jeszcze raz spróbować iść do okulisty? Bo dziś w nich wyszedłem na pole i trochę niewyraźnie w nich widziałem. W oasysach wydaje mi się że wszystko normalnie widziałem, za to te są trochę wygodniejsze bo są trochę luźniejsze. Strasznie zależy mi na tych soczewkach tylko nie bardzo wiem co dalej robić.
    Ostatnio zmieniony 16 kwietnia 2010, 20:43 przez domate, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 17 kwietnia 2010, 12:27

    Ile czasu nosiłeś poszczególne modele soczewek?
    Skąd wiesz, że Dailies Aqua Comfort Plus miały zły rozmiar?
  • domate
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 10
    Rejestracja: 11 kwietnia 2010, 10:51
    Lokalizacja: Kraków

    autor: domate » 17 kwietnia 2010, 19:41

    Dailies Aqua Comfort Plus nosiłem chyba przez rok ale tylko na treningi i mecze i od razu je zdejmowałem. Trueye tak samo tylko ze przez kilka tygodni. Oasysy 3 dni i teraz będę dłużej próbował aqua , tylko jak wyzdrowieje bo pech że właśnie zachorowałem. Wiedziałem że Dailies Aqua Comfort Plus są za małe bo mi okulistka tak powiedziała.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 17 kwietnia 2010, 20:05

    Za małe? Wydają się raczej największe z całej gromadki.
  • domate
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 10
    Rejestracja: 11 kwietnia 2010, 10:51
    Lokalizacja: Kraków

    autor: domate » 18 kwietnia 2010, 10:43

    No one mają średnice 14.0 a na przykład aqua mają 14.2.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 19 kwietnia 2010, 18:54

    Parametry soczewki to nie tylko średnica, ale też krzywizna, uwodnienie, sztywność... Określanie soczewki za dużą z powodu samej średnicy jest trochę bez sensu, zwłaszcza że Dailies, które nosiłeś, są znacznie luźniejsze ("większe") od Oasys.
  • domate
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 10
    Rejestracja: 11 kwietnia 2010, 10:51
    Lokalizacja: Kraków

    autor: domate » 20 kwietnia 2010, 14:39

    Nie znam się na tym. W każdym razie te soczewki mi nie odpowiadają, ale miałem wrażenie, że aqua były mniejsze i tak też powiedziała okulistka( coś tam z krzywizną). Teraz zastanawiam się nad wypróbowaniem Proclear Biocompatibles . Może w końcu to będą te soczewki. EDIT: ehh przeczytałem że w razie czego nie można się w nich zdrzemnąć. Więc w takim razie chyba wolałbym wypróbować Zeiss Contact Day 30 Compatic tylko że tu znowu są dwie krzywizny...
    Ostatnio zmieniony 20 kwietnia 2010, 16:57 przez domate, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 20 kwietnia 2010, 18:14

    Idź na profesjonalny dobór zamiast strzelać w ciemno. Nawet nie wiesz, czego potrzebujesz. Szkoda oczu i pieniędzy.
  • domate
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 10
    Rejestracja: 11 kwietnia 2010, 10:51
    Lokalizacja: Kraków

    autor: domate » 20 kwietnia 2010, 19:22

    Byłem już u 2 okulistów z [nazwa regulamin] i jednego z lynx optix. Warto wybrać się do tego którego mi poleciłaś?
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 21 kwietnia 2010, 18:10

    Jasne, że warto, inaczej bym nie polecała, ale jest też wiele innych dobrych specjalistów. Nie zaszkodzi pójście do któregoś z poprzednich okulistów i przedstawienie swojej historii z wymienieniem nazw wszystkich stosowanych produktów oraz dokuczających dolegliwości.

    Dobieranie na własną rękę to wyrzucanie kasy w błoto i ryzyko uszkodzenia oczu, którego nie warto podejmować.

    Po pierwsze trzeba ustalić, jakich rozmiarów mniej więcej potrzebujesz, gadka o średnicy mnie nie przekonuje. Jednak pamiętaj, że rozmiar to nie wszystko, liczą się też inne parametry soczewek, dlatego też każdą trzeba obejrzeć na oku. Soczewka to całość, a nie tylko krzywizna.

    Stan filmu łzowego i reakcja na płyn to też ważne czynniki wpływające na komfort noszenia. Proponuję zaopatrzyć się awaryjnie w mały płyn dla alergików bądź dobre krople z hialuronianem, bez konserwantów.
  • OkoVision
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 70
    Rejestracja: 13 marca 2010, 11:05
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: OkoVision » 07 maja 2010, 19:56

    Zgadzam się. Nie wybieraj sam firmy oraz soczewek,takie rzeczy w pierwszej kolejności powinny byc omawiane z lekarzem. Pisałem już o tym w innych postach.
ODPOWIEDZ Posty: 16 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości