ODPOWIEDZ Posty: 2 Strona 1 z 1
Recenzje i opinie 1-day Proclear Compatibles
  • Awatar użytkownika
    zaakochany
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 237
    Rejestracja: 16 maja 2007, 21:59
    Lokalizacja: poznań

    Recenzje i opinie 1-day Proclear Compatibles

    autor: zaakochany » 28 lutego 2010, 12:14

    Witam wszystkich po dość długiej przerwie. Od razu wspomnę o tym, że mam 'full' pracy i długie godziny spędzam przed komputerem, raz śpię 12h a raz 3h i tak od kilku miesięcy. Kontynuuję noszenie Biofinity aczkolwiek od czasu do czasu wypróbowuję nowości. I tak ostatnio wpadły mi w ręce soczewki Proclear-1 day. Ich pierwszą wadą jest okres czekania- 4 tygodnie!!!!! Już myślałem, że nie dojdą. No a w porównaniu z soczewkiami Si-H[silikonowo-hydrożelowe]
    - są bardzo miękkie i dość ciężko się je zakłada, trochę dłużej się centrują na oku i czasami w tym czasie kłują w oczy....
    - kiedy mija połowa dnia, zdarza się , że podsychają i wtedy nawet krople nawilżające nie pomagają. Najlepiej je wtedy ściągnąć i przemyć płynem, ale wtedy to się mija z przeznaczeniem jednodniówek.
    - przy komputerze nieźle sobie radzą, ale w porównaniu np. z Acuvue Tru Eye -wymiękają
    - nie można w nich spać!!! no i tutaj rodzi się problem, bo przy bardzo intensywnym i nieregularnym trybie życia bardzo ciężko zmusić się do 12h chodzenia w soczewkach i 12h bez-śpiąc. Ja muszę czasami zdrzemnąć się pół godziny w południe no i wtedy te soczewki to problem- Acuvue true eye już nie:)
    - Zdecydowanie nie polecam tych soczewek niecierpliwym ludziom, ponieważ jest z nimi trochę zabawy jednak Si-H zakłada się szybciej, lepiej się układają na oku i są łatwiejsze w obsłudze.
    + moje oczy nie robią się w nich czerwone[proclear] ale jednak są zmęczone pod koniec dnia i marzę o tym ,żeby je ściągnąć.
    -aktualnie przy mojej wadzie -5.50 w Biofinity widzę zdecydowanie wyraźniej. Wczoraj w teatrze w Proclearach obraz się rozmazywał i był nieostry.

    Podsumowując: Jeśli ktoś kiedyś nosić Focus dailies Ciba Vision, to tego samego może spodziewać się po Proclearach 1 day. Jeśli ktoś nosi jednodniówki, zdecydowanie polecam Acuvue True Eye bo jak dotychczas są nieporównywalne jakościowo do innych jednodniówek-naprawdę można zapomnieć, że się je nosi. Ja jednak nadal polecam Biofinity :>

    Ps: proszę pamiętać o tym, że jest to moja subiektywna opinia. Każde oczy są inne;)
    "Mówią, że chociaż ktoś wiedzy nie ma w duszy, oni ją w tam włożyć potrafią, jakby wzrok wkładali w oczy ślepe"
    Biofinity- Comfort science, materiał III generacji.
  • OkoVision
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 70
    Rejestracja: 13 marca 2010, 11:05
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: OkoVision » 15 marca 2010, 13:51

    No dobrze,ale jak przedstawiają sie ich ceny?
ODPOWIEDZ Posty: 2 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości