ODPOWIEDZ Posty: 18 Strona 1 z 1
Różnica w wadzie
  • brittle44
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 19
    Rejestracja: 13 listopada 2009, 19:58
    Lokalizacja: Krk

    Różnica w wadzie

    autor: brittle44 » 13 listopada 2009, 20:13

    Witam! W grudniu wybieram się do okulisty. Noszę cały czas okulary, mam wadę chyba +2 i +3,5(w pol roku chyba sie zmienila) Chcę zapytać się pani okulistki, czy bede mogla nosic soczewki. Stad nasuwa mi się pytanie; czy jak bede miala soczewki to bede kupowac 2 paczki np. 1 paczka na +2, a druga na +3? Chodzi mi o to, że jak np. prawe oko ma +2 to bede brala z paczki na +2 prawe soczewki, a co bede robila z lewymi? Bardzo proszę odpowiedzi osoby o różnej wadzie wzroku. Pozdrawiam! (mam 13 lat)
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 14 listopada 2009, 00:11

    Tak, kupuje się wtedy 2 opakowania o różnych mocach. Finansowo wychodzisz na tym tak samo, bo soczewki o różnych wadach w przeciwieństwie do szkieł okularowych są w tej samej cenie.
  • brittle44
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 19
    Rejestracja: 13 listopada 2009, 19:58
    Lokalizacja: Krk

    autor: brittle44 » 14 listopada 2009, 09:16

    ale jak kupuje 2 opakowania to co robie jak np, z jednego uzywam prawych to co robie z lewymi? to strata kasy jakbym miala je wyrzucac;/ ja chce kupowac miesieczne z zeiss sa 6 sztuk za 120 zl
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 14 listopada 2009, 12:23

    nie rozumiem Twojego pytania,
    co oznacza co robisz z lewymi i prawymi soczewkami?

    Nie ma soczewek lewych i prawych. To uzytkownik kupujac opakowania (nie musi okreslac co zaklada na ktore oko) musi pamietac ktora moc na ktore oko. Na kazdym opakowaniu jest zaznaczone R/L i tak samo na pojemniczku w ktorym przechowuje sie soczewki.

    Masz rozna wade, kupujesz dwa opakowania, zakreslasz dlugopisem / flamastrem R lub L na kazdym z opakowan jak nie pamietasz co nosisz, albo aby nie pomylic
    I jezeli kupujesz soczewki inne niz jednodniowe np. dwutygodniowe, miesieczne to tak jak opisalem - pojemniczek tez ma oznaczenie

    I na lewe oko zakladasz te z moca przeznaczona na lewe oko, a na prawe te z moca na prawe oko. Jak napisalas majac rozna wade > kupujesz dwa opakowania o odpowiedniej mocy.

    Czy bylas na doborze soczewek u specjalisty? Wynika z pierwszego postu, ze nie - poczekaj na wizyte u niego i powie Ci dokladnie jak to wyglada
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 14 listopada 2009, 12:40

    Nie przejmuj się, nie ma różnicy między lewym okiem a prawym jak w przypadku dłoni czy stóp, to tylko powieki robią pozory :)

    Czemu chcesz nosić akurat miesięczne Zeiss? To są soczewki starszego typu.

    O tym, co będziesz nosić, zadecyduje lekarz na podstawie Twoich oczu i badania po przymierzeniu przez Ciebie pierwszej pary. To oczy wybierają soczewki, a nie użytkownik.
  • brittle44
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 19
    Rejestracja: 13 listopada 2009, 19:58
    Lokalizacja: Krk

    autor: brittle44 » 14 listopada 2009, 14:53

    Dziękuje za odpowiedzi ;) chodzi o to ze ja w tym temacie nie tan teges, a moja kumpela (odrwotność mnie- ma minusy i taka sama wade na obu oczach) chodzi do Rzeszowa do tej samej okulistki co ja i ona jej polecila Zeiss.Ja wizytę mam 12 grudnia. Zapisalam sie przed wakacjami a wizyta na grudzien ;) Ahh ten nfz ;)
    A dlaczego "Mallo" uważasz że te z Zeiss są "starszego typu"? Sa jakies lepsze?
    Ostatnio zmieniony 14 listopada 2009, 14:56 przez brittle44, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 14 listopada 2009, 21:21

    Mam nadzieję, że nie będzie problemu z uzgodnieniem terminu wizyty kontrolnej po miesiącu noszenia...

    Soczewki Zeiss są hydrożelowe, w porównaniu do najnowszych soczewek silikonowo-hydrożelowych (np. Optix, Biofinity, niektóre Acuvue, Purevision) ograniczają o ok. 10% dostęp tlenu przy otwartym oku, znacznie bardziej przy zamkniętym. Na forum znajdziesz dużo informacji o różnicach między tymi rodzajami soczewek.

    PS. Jesteś z Krakowa i chodzisz do okulistki w Rzeszowie?
  • brittle44
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 19
    Rejestracja: 13 listopada 2009, 19:58
    Lokalizacja: Krk

    autor: brittle44 » 15 listopada 2009, 10:11

    Ajj zapomniałam zmienić z kąd pochodze ;) mieszkałam z rodzicami w krk ale cos im nie pasowalo i przenieslismy sie do rzeszowa;P
    12 grudnia zobaczy się czy wogóle mi soczewki okulistka da ;) A jak nie da to mam swoje sposoby zeby zmiekczyc rodzicow i oni napewno cos zadzialaja ;D
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 15 listopada 2009, 14:09

    Decyzja rodziców będzie kluczowa. Soczewki to niemały wydatek i niemałe ryzyko.

    Jak zniosłaś przeprowadzkę z tętniącego życiem miasta na Podkarpacie?
  • brittle44
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 19
    Rejestracja: 13 listopada 2009, 19:58
    Lokalizacja: Krk

    autor: brittle44 » 15 listopada 2009, 16:06

    Moi rodzice są już nastawieni na soczewki. A z przeprowadzką nie było problemów, bo większość rodziny mamy w Rzeszowie i wogóle kilka kumpeli właśnie z niego pochodzi ;) Najbardziej odstresował się nasz pies, teraz ma 50 arów do biegania ;D
    A pani nosi soczewki?
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 15 listopada 2009, 17:19

    Błagam, tylko nie "pani" ;) Noszę soczewki, Johnsona.

    Rzeszów znam dobrze, bo pochodzę z tych rejonów, mam w nim wielu znajomych. Pytałam, bo jednak dziewczyny bardziej są zadowolone z przeprowadzki w drugą stronę, no wiesz, w Krk są wielkie sklepy, zabytki, duży rynek, rzeka z prawdziwego zdarzenia i takie tam...

    Skoro jesteś zdecydowana, a rodzice też są na tak, polecam zapoznanie się z treścią forum, znajdziesz tu konkretniejsze informacje niż na innych forach. Na początek proponuję tematy "przyklejone" o zakładaniu, płynach i komplikacjach, jest tam też ogólny wątek przeznaczony na wszelkie dręczące początkującego użytkownika pytania.
  • brittle44
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 19
    Rejestracja: 13 listopada 2009, 19:58
    Lokalizacja: Krk

    autor: brittle44 » 16 listopada 2009, 09:55

    Ahh, na początku też mi tego brakowało, ale rodzice zapoznali mnie z Rzeszowem, zapisali na basen i jest dobrze ;) Ale obiecali mi, że w przyszłym roku dalej pojde do szkoły do Krk, wiec jestem zadowolona ;)

    A mam takie pytanie, czy są jakieś przeciwskazania do noszenia soczewek?

    Czytałam że jak ma się oklary na astygmatyzm mniej niz 1, to soczewki mogą być normalne (hmmm, takie nazywają się sferyczne?), nie toryczne. Ja mam +o,25 wiec nie powinnam nosić torycznych?

    Z góry dzięki za odpowiedzi ;))
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 16 listopada 2009, 10:21

    na astygmatyzm -1,oo sa soczewki toryczne z cyl -0,75, ponizej 0,75 nie produkuja.
  • brittle44
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 19
    Rejestracja: 13 listopada 2009, 19:58
    Lokalizacja: Krk

    autor: brittle44 » 16 listopada 2009, 11:43

    a mógłby mi ktoś jeszcze powiedzieć, jakie są przeciwskazania do noszenia kontaktów?
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 16 listopada 2009, 12:05

    zajrzyj na nasz poradnik
    http://www.optometria.info.pl/bielawski ... o=poradnik

    masz kilka przeciwskazan, oczywiscie nie wszystkie - porozmawiaj ze swoim specjalista
    http://www.optometria.info.pl/bielawski ... zaiprzeciw

    tutaj korzysci
    http://www.optometria.info.pl/bielawski ... kikorzysci


    mozesz zajrzec na nasz blog do dzialu "z zycia uzytkownika"
    http://www.4-eyes.pl/blog/index.php/cat ... ontaktowe/
    Ostatnio zmieniony 01 stycznia 1970, 01:00 przez optometrysta.pl, łącznie zmieniany 1 raz.
  • brittle44
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 19
    Rejestracja: 13 listopada 2009, 19:58
    Lokalizacja: Krk

    autor: brittle44 » 16 listopada 2009, 12:47

    Dziękuje za wszystkie opowiedzi ;) Już nie moge doczekać się wizyty u okulistki ;) jeszcze.. 26 dni ;)

    A jakie soczewki polecacie? Przypomniało mi się ;DD I ile miesięcznie wydajecie na soczewki, płyny itd?
    Ostatnio zmieniony 16 listopada 2009, 12:49 przez brittle44, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 16 listopada 2009, 13:00

    Jak poczytasz forum, to bedziesz wiedziala, ze rozne soczewki roznym osobom pasuja, nie mozna polecac czegos bo moze sie nie sprawdzic.
    Umawiasz sie ze specjalista, wlasnie po to, aby podczas wywiadu i badan mogl zaproponowac soczewke pierwszego wyboru, po to sa wizyty kontrolne aby konsultowac z nim wszelkie watpliwosci i aby mogl sprawdzic oczy czy wszystko jest w porzadku.

    O tym kto ile wydaje, o plynach naprawde poszukaj watkow, bo wielokrotnie o tym bylo.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 16 listopada 2009, 22:31

    Jest nawet bardzo subiektywna sonda, na ile wystarcza duży płyn... I to wszystko na takim małym forum ;)
ODPOWIEDZ Posty: 18 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość