ODPOWIEDZ Posty: 5 Strona 1 z 1
Jakie soczewki??
  • syla1707
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 01 listopada 2009, 10:10
    Lokalizacja: Kalisz

    Jakie soczewki??

    autor: syla1707 » 01 listopada 2009, 10:15

    Witam!! Byłam już u kilku okulistów i każdy zaleca inne soczewki i inne moce;/;/
    Prosze o pomoc!! MOja wada:
    sfera: OP -2,25 OL -2,5
    cylinder: OP -0,5 OL -1,0
    oś: OP 180 OL 10
    odl. źrenic 62
    Polecano mi zakup soczewek BIOMEDICS 55 Premier 8,6--USA- o mocy -2,25 i -2,5 albo obydwa -2,25 ale czy jeśli mam cylindry to będą to dore soczewki mam co do tego obawy;/;/ Pomozcie!! mam juz dosyc noszenia okularow;/;/ a nie chce zrazic sie do noszenia soczewek Jakie rozwiazanie dla mojej wady bedzie najlepsze???
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 01 listopada 2009, 14:52

    Na pewno polecają je okuliści, a nie aukcje internetowe? Tylko na aukcjach widziałam dopisek "USA" do nazwy tych soczewek...

    Dobór soczewek polega na tym, że idziesz na wizytę, zakładasz na miejscu soczewki i jesteś w nich od razu badana. Ustne "polecanie" soczewek nie powinno mieć miejsca. Nie masz wyjścia, musisz iść na porządną wizytę, jeśli nie chcesz ryzykować tym, że kupione "na oko" lub "z polecenia" soczewki zniszczą Ci oczy i nie będziesz mogła ich nosić nigdy więcej.
  • syla1707
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 01 listopada 2009, 10:10
    Lokalizacja: Kalisz

    autor: syla1707 » 01 listopada 2009, 14:57

    przeciez chyba dobrze wiem czy bylam u okulisty i kto mi je polecal:) a po prostu jest tam dopisek USA bo jak polecono mi te soczewki to poszukalam je w sklepach internetowych w celu porownania cen i dlatego jest ten dopisek USA... hm nie chcialabym zbnowu tracic pieniedzy na kolejne wizyty;/;/ ale widze ze jednak tutaj nikt mi nie pomoze wiec chyba nie mam wyjscia;/
    Ostatnio zmieniony 01 listopada 2009, 14:59 przez syla1707, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 01 listopada 2009, 15:22

    Prosze sobie znalesc specjaliste, ktory DOBIERZE i ZALOZY konkretna soczewke na oku.
    Nie rozumiem jak mozna na odleglosc stwierdzic czy dana soczewka jest dobra czy nie!?

    Poza tym soczewka Biomedics 55 w Polsce nosi nazwe Biomedics 55 Evolution (wczesniejsza nazwa to Mediflex 55), Premier nosi nazwe na rynku amerykanskim, jednak jest to ta sama soczewka, wystarczy sobie sprawdzic parametry techniczne (material, uwodnienie itp..) Wiec nie sadze aby specjalista polecil soczewke Premier, skoro w PL to jest Evolution!
    Poza tym produkty oferowane na rynek europejski musza miec znaczek CE
    Ostatnio zmieniony 01 stycznia 1970, 01:00 przez optometrysta.pl, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 01 listopada 2009, 17:26

    syla1707, czego oczekujesz, że powiemy Ci "tak, kup te soczewki, nikt nie narzeka"? To jest tak indywidualna sprawa, że nie ma zbytnio sensu patrzeć na opinie innych. My Ci na odległość nie zbadamy oczu, nie zmierzymy parametrów, nie sprawdzimy, jak na nich te soczewki będą się zachowywać i w jakich mocach lepiej widzisz.

    Nie rozumiem, jakim sposobem byłaś na wizycie u kilku okulistów, a żaden nie założył Ci soczewek na oczy i nie zbadał Cię w nich? Przecież to pieniądze za wizytę wyrzucone w błoto!

    W dodatku polecono Ci soczewki starszej generacji, obecnie na początek zaleca się soczewki przepuszczające więcej tlenu, uważane za bezpieczniejsze.
ODPOWIEDZ Posty: 5 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości