ODPOWIEDZ Posty: 8 Strona 1 z 1
Czy warto? Zamiana
  • alele
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 31
    Rejestracja: 04 października 2008, 19:41
    Lokalizacja: Polska

    Czy warto? Zamiana

    autor: alele » 19 września 2009, 12:02

    Witam
    od kilku lat noszę soczewki Acuvue Oasys i jest okej, ale ostatnio poczytałem masę dobrych opinii o Biofinitach. Niby najnowsza technologia.
    Czy warto ich spróbować? Wiem, że każde oko jest inne, indywidualna sprawa, ale chodzi mi głównie o to, żeby nieco dłużej nosić soczewki niż dotychczas. W oasysach chodziłem po 12h i było okej zwykle, no ale może te będą lepsze.
    Proszę o pomoc. Bedę wdzieczny za każdą pomoc.
    Czy ktoś już dokonał takiej zamiany?

    ps a, i czy Biofinity można łączyć z płynem Opti Free Express?
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 19 września 2009, 14:46

    Wątek o Biofinity znajdziesz tutaj:
    viewtopic.php?t=580

    Kwestia zmiany soczewek jest tak indywidualna, że nic Ci nie da poznanie opinii, trzeba pójść do specjalisty i spróbować.
  • alele
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 31
    Rejestracja: 04 października 2008, 19:41
    Lokalizacja: Polska

    autor: alele » 29 września 2009, 21:42

    No i mam Biofinity.
    wiekszej różnicy od Oasysów nie odczuwam, może tylko to, że ich kolor w pojemniku jest bardziej blady. myslę, że ich właściwości i domniemana przewaga wyjdą podczas dłuższego uzywania, ok 12h.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 30 września 2009, 12:05

    Miłego użytkowania!
  • alele
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 31
    Rejestracja: 04 października 2008, 19:41
    Lokalizacja: Polska

    autor: alele » 26 października 2009, 14:21

    witam
    jaka jest faktyczna róznica techniczna (uwodnienie, przepuszczalność tlenu) między acuvue oasys a biofinitami?
    pytam bo ostatni miesiąc nosiłem biofinity a dziś założyłem oasysy
    i kilka wniosków:
    -w acuvue widzę wyraźniej
    -acuvue lepiej się zakładają i mają lepszy turgor
    -w biofinitach nie miałem problemów poza ostrością no i czasem miałem wrażenie "pływania" soczewki po oku

    czy warto wrócic do acuvue, teraz głęboko się zastanawiam.
    nurtuje mnie tylko jak wygląda sprawa między nimi co do przepuszczalnosci tlenu, oddychania oka?
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 26 października 2009, 15:59

    nawet jezeli dwie soczewki maja te same krzywizny, srednice ale inny material (a co za tym idzie dk/t, uwodnienie itp...) to sa to DWIE rozne soczewki w ktorych nie mozna jednoznacznie powiedziec ktora jest lepsza/gorsza. Napewno bedzie inaczej sie zachowywac na oku i tyle.

    A te ktore porownujesz to nawet maja inne krzywizny i srednice, inny material wiec maja prawo sie inaczej zachowywac a co z tego wynika - roznie zachowywac sie na oku
  • alele
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 31
    Rejestracja: 04 października 2008, 19:41
    Lokalizacja: Polska

    autor: alele » 26 października 2009, 20:52

    W takim razie proszę Cię o komentarz, która z podanych przeze mnie soczewek jest lepsza technicznie, bardziej przyjazna dla oka w stopniu długofalowym? która ma lepsze parametry
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 26 października 2009, 21:34

    Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, obie sa silikonowo-hydrozelowe, maja wysoka tlenoprzepuszczalnosc.

    To ktora bedzie lepsza okaze sie przy noszeniu i podczas wizyt kontrolnych czy nie powoduja powiklan.

    Oczekujesz prawie niemozliwego, dlaczego? Chyba czytales kilka wypowiedzi, ze jednemu sprawdza sie dana soczewka rewelacyjnie, u drugiego nie.
    I okazuje sie pozniej ze polecana NIE przez specjaliste, tylko uzytkownika soczewka pozniej sie nie sprawdza.
    Ostatnio zmieniony 01 stycznia 1970, 01:00 przez optometrysta.pl, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ Posty: 8 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości