ODPOWIEDZ Posty: 4 Strona 1 z 1
Soczewki kontaktowe bez wcześniejszego noszenia okularów.
  • farmer139
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 18 września 2009, 15:01
    Lokalizacja: tychy

    Soczewki kontaktowe bez wcześniejszego noszenia okularów.

    autor: farmer139 » 18 września 2009, 16:17

    Witam.Niedawno udałem sie do gabinetu okulistycznego w celu zakupu soczewek.Lekarz jednak stwierdzil,że aplikacja soczewek nie może odbyć się,gdyż wczesniej nie nosiłem okularów.Kazał ponosic mi okulary i dopiero załozyc soczewki.Duzo moich znajomych odrazu zakładało soczewki,i nie miało żadnych problemów.
    Moja wada to astygmatyzm -2,25 na lewym oku.Co doradzie,spróbowac udać sie do innego specjalisty?
    Ostatnio zmieniony 18 września 2009, 16:23 przez farmer139, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 18 września 2009, 19:24

    Nie ma potrzeby zachowania takiej kolejności, aczkolwiek okulary i tak MUSISZ mieć, gdyż długo noszonymi soczewkami możesz sobie zakatować oczy, a niekorygowanie wzroku niczym jest przy takiej wadzie dość niekomfortowe i niesie ryzyko dalszego pogłębiania wady.

    Poza tym w okularach nieco łatwiej skorygować astygmatyzm, bo nie jest się tak ograniczonym asortymentem (rozmiarem, mocą). Do okularów jest też łatwiej się przystosować, bo odpada kwestia alergii, płynów, odpowiedniego ułożenia na oku, zakładania i zdejmowania oraz innych spraw, które mogą być denerwujące przy soczewkach.

    Przyzwyczajenie do korygowanego cylindrem obrazu przy takiej wadzie może trochę zająć i trochę Cię denerwować na początku - łatwiej to znieść w okularach, które można w przypadku bólu głowy lub zdenerwowania zniekształconym obrazem po prostu zdjąć.
  • farmer139
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 18 września 2009, 15:01
    Lokalizacja: tychy

    autor: farmer139 » 18 września 2009, 22:34

    Dzięki za info.Okulary posiadam,lecz sprawne prawe oko puki co pozwala mi sie bez nich obejsc,wiec gdy soczewki przeskadzały by mi , obeszlo by się bez okularów.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 18 września 2009, 23:56

    Czyli masz okulary, więc o co cała afera?
    Jak widzisz w okularach?
ODPOWIEDZ Posty: 4 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości