ODPOWIEDZ Posty: 3 Strona 1 z 1
Problem z nowymi okularami
  • Awatar użytkownika
    radekksk
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 7
    Rejestracja: 23 kwietnia 2007, 00:46
    Lokalizacja: Rybnik

    Problem z nowymi okularami

    autor: radekksk » 10 lipca 2009, 22:52

    Witam
    Mam 21 lat i od dzieciństwa nosze okulary.
    Przez ostatnie 4 lata nosiłem okulary wg recepty:
    1.
    P: +3,5 Cyl: -3,5 Oś 185
    L: +4,0 Cyl: -3,0 Oś 10

    Zrobiłem sobie badanie ostatnio i wyszło
    2.
    P: +3,0 Cyl -3,5 Oś 180
    L: +3,5 Cyl -3,5 Oś 12

    Poszedłem do innego zakładu optycznego i ponowiłem badania i wyszły takie wyniki:
    3.
    P: +2,75 Cyl -3,5 Oś 170
    L: +3,75 Cyl -4,0 Oś 5

    Zamówiłem sobie okulary do tych ponowionych wyników (nr 3). Transitions VI z antyrefleksem.
    Założyłem je. Po założeniu odczuwałem pewien dyskomfort ze względu na zmiane osi. Wiem że zazwyczaj tak jest, ale zawsze trwało mi to nie dłużej niż dzień i się przyzwyczajałem. Teraz po 4 dniach dalej odczuwam dyskomfort, podczas poruszania głową w lewo i prawo widze jakby obraz pływał. Zauważyłem, że literki które wcześniej umiałem przeczytać na telewizorze teraz lekko się rozmazują. Męczy mnie też ból głowy oraz oczu.
    Moje pytanie jest takie, czy moje oczy jeszcze się przystosowują do nowych szkieł? Czy jest to błednie zdiagnozowane badanie.
    Zastanawiałem się nad reklamacją tych szkieł ale nie jestem pewien jak wygląda taka reklamacja w świetle prawa.
    Szkła kosztowały 560zl i boje się że optyk nie bedzie chciał zwrócić pieniędzy lub wymienić szkła.
    Proszę o poradę.

    Z góry dziekuję
  • Awatar użytkownika
    kooboo
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 26
    Rejestracja: 22 maja 2009, 04:08
    Lokalizacja: Z Nienacka

    autor: kooboo » 11 lipca 2009, 19:53

    Reklamować możesz zawsze, aczkolwiek z góry ostrzegam, że reklamacja raczej zostanie rozpatrzona negatywnie. Jeśli parametry okularów zgadzają się z tym, co jest zapisane na recepcie wg której robiono okulary, to z technicznego punktu widzenia okulary są przecież ok.
    Jeśli badanie zostało źle zrobione to prawdopodobnie coś się może się uda wskórać. Polecam pójść i sprawdzić czy napewno okulary są zrobione porządnie (tj. moce, rozstaw źrenic i osie cylindrów się zgadzają).
    Jeśli nie są, to jest jasna sprawa.
    Jeśli są, a przecież nie widzisz tak jak byś chciał, to być może optyk będzie w stanie podgiąć je (lub obrócić soczewkę w oprawce, jeśli oprawka pozwoli) lekko w odpowiednim kierunku tak abyś lepiej widział.
    Wiadomo, do większych zmian w okularach oczy się wolniej przyzwyczajają. 15 stopni na prawym oku to sporo.
  • Awatar użytkownika
    radekksk
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 7
    Rejestracja: 23 kwietnia 2007, 00:46
    Lokalizacja: Rybnik

    autor: radekksk » 29 sierpnia 2009, 19:17

    Zakończenie tematu
    Co do moich wcześniejszych wypowiedzi, postanowiłem przeczekać całą sprawe. Po tygodniu wychodzenia i patrzenia przez okulary oko przyzwyczaiło się. Aktualnie nie mam żadnych problemów z widzeniem przez okulary.
    Dziękuję za porade kooboo.
ODPOWIEDZ Posty: 3 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości