ODPOWIEDZ Posty: 6 Strona 1 z 1
Mozliwie jak najwygodniejsze soczewki
  • marcinw899
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 26 sierpnia 2009, 20:37
    Lokalizacja: Polska

    Mozliwie jak najwygodniejsze soczewki

    autor: marcinw899 » 26 sierpnia 2009, 20:49

    Witam,
    do tej pory nosiłem soczewki SOFLENS 38 B&L BC=8,7 , SOFLENS 59 COMFORT BC 8.6 oraz Focus Dailies TOP (8,6 jednodniowe)

    Niestety po dłuższym czytaniu/pracy na komputerze oczy są suche, obraz się zamazuje (w najmniejszym stopniu występuje to przy tych 1 dniowych)

    Jakie soczewki (w rozsądnej kwocie) dają możliwie maksymalny komfort noszenia bez żadnych kropel.
    Pozdr
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 26 sierpnia 2009, 21:20

    marcinw899 pisze:Jakie soczewki (w rozsądnej kwocie) dają możliwie maksymalny komfort noszenia bez żadnych kropel.
    mozna to ocenic w gabinecie widzac stan oka, dobierajac odpowiednia soczewke. Moze problem tkwi np. w stanie oka, jakosci filmu lzowego i innych - nie zawsze problem tkwi po stronie soczewki. Kiedy byles na wizycie kontrolnej? moze czas ustalic to w gabinecie ze specjalista?

    Soczewka komfortowa nie jest ta soczeka ktora jest najnowsza o najlepszym materiale itp... soczewka to sprawa indywidualna. Jezeli poczytasz posty na forum od razu dowiesz sie ze ta sama soczewka 50% uzytkownikom sie sprawuje super, u drugiej polowy nastapilo odrzucenie.
  • marcinw899
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 26 sierpnia 2009, 20:37
    Lokalizacja: Polska

    autor: marcinw899 » 26 sierpnia 2009, 21:35

    kiedy byles na wizycie kontrolnej?
    ok 7 miesięcy temu przy zakupie 1 soczewek (wizyta prywatna, doktorka kazała pomrugać, spojrzeć max w dól i w górę i powiedziała ze soczewki są dobrze dobrane)
    w sumie niepotrzebnie założyłem nowy temat, bo teraz wyczytałem że Pure vision i jakieś Bio-coś tam sa podobno bardzo komfortowe :)
    Ostatnio zmieniony 26 sierpnia 2009, 22:04 przez marcinw899, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 26 sierpnia 2009, 22:58

    Oj, radzę uważać, czytając opinie innych ;)

    Dla mnie np. jedyne możliwe soczewki, w których mogę przebalować całą noc, to Oasys, o których wyczytasz tu straszne rzeczy. Po prostu są one dobre dla mnie, mają dobre wymiary, toleruję ich materiał.

    To jest tak indywidualna kwestia, że trzeba oddać się pod oko i ręce specjalisty, żeby nie musieć szukać - dosłownie i w przenośni - na oślep.
  • BarwyOczu
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 5
    Rejestracja: 17 września 2009, 12:16
    Lokalizacja: Warszawa

    autor: BarwyOczu » 17 września 2009, 12:22

    Indywidualne podejscie jest bardzo wazne. Nie zapominajmy ze sozcewki potrzebuja odpowiedzniego płynu i niezaleznie od firmy beda sie wysuszały. Nei mozna jednoznacznei stwierdzic ze np: do pracy przed komputerem beda dobre takiej czy takiej firmy.
    Ostatnio zmieniony 17 września 2009, 16:12 przez BarwyOczu, łącznie zmieniany 1 raz.
    Szkła kontaktowe, soczewki kolorowe, płyny – [nazwa - regulamin].PL
  • Dragonfly
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 5
    Rejestracja: 08 października 2009, 21:10
    Lokalizacja: Kraków

    autor: Dragonfly » 18 października 2009, 12:01

    Ja próbowałam kilku firm, aż znalazłam odpowiednie dla siebie. Myślę, że ważnym kryterium wyboru odpowiednich soczewek jest określenie do czego będą na potrzebne, czy do pracy przy komputerze, czytanie czy do pływania. Polecam sklep [podawanie linków jest niezgodne z regulaminem], jest bardzo duży wybór w przystępnych cenach. Można również podejść do salonu, jeśli ktoś jest z Krakowa. Jestem zadowolona z obsługi i z fachowej pomocy, więc polecam.
    Ostatnio zmieniony 18 października 2009, 13:06 przez Dragonfly, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ Posty: 6 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości