ODPOWIEDZ Posty: 16 Strona 1 z 1
Jak odczytać recepte????
  • asia__rz
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 6
    Rejestracja: 07 lipca 2009, 17:02
    Lokalizacja: Dąbrowa

    Jak odczytać recepte????

    autor: asia__rz » 07 lipca 2009, 17:17

    Witam!
    Chciałabym kupić przez Internet soczewki, ale kompletnie nie wiem jak odczytać tą informacje:
    http://zapodaj.net/90345bf2b2c4.gif.html
    Bardzo proszę o pomoc.
    Obrazek
    Ostatnio zmieniony 07 lipca 2009, 17:18 przez asia__rz, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    armani
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 287
    Rejestracja: 18 maja 2007, 12:58
    Lokalizacja: krk

    autor: armani » 07 lipca 2009, 18:08

    To jest badanie komputerowe, na jego podstawie nie dobiera się okularów/soczewek - służy jedynie uzupełnieniu ogólnego badania.
    Pozatym samo badanie było robione ponad 4,5 roku temu?
    Radzę powtórzyć, bo naprawdę dużo się mogło zmienić...
    Co do oznaczeń:

    <R> - oko prawe
    <L> - oko lewe
    S - sfera (wada sferyczna)
    C - cylinder (wada cylindryczna, toryczna - astygmatyzm)
    A - oś (kąt)
    * - wynik końcowy (?)
    VD - odległość od refraktometru (w mm)
    PD - rozstaw źrenic (w mm)
    Ostatnio zmieniony 01 stycznia 1970, 01:00 przez armani, łącznie zmieniany 2 razy.
    \
  • asia__rz
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 6
    Rejestracja: 07 lipca 2009, 17:02
    Lokalizacja: Dąbrowa

    autor: asia__rz » 07 lipca 2009, 18:24

    Mam jeszcze receptę :
    http://zapodaj.net/6e0edab87c9d.jpg.html
    Dostałam to po to, by nie badać wzroku, przy każdym kupnie soczewek, a wzrok mi się nie pogarsza. Proszę o odp. nie mam czasu latać po okulistach.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 07 lipca 2009, 19:50

    O rany, to badanie było robione wieki temu, a zalecone soczewki są starszej generacji! Nosiłaś je w ogóle kiedykolwiek?

    Czy to aż taki wysiłek, w dodatku w dobie wakacyjnych promocji, by udać się do lekarza i na spokojnie dobrać soczewki, które nie są wycofywane z rynku i mają przyzwoitsze parametry, przez co są zdrowsze?

    Wiesz, że nosząc soczewki, musisz co pół roku znaleźć czas na wizytę u okulisty, bo inaczej może się to źle skończyć?
    Ostatnio zmieniony 01 stycznia 1970, 01:00 przez Malla, łącznie zmieniany 1 raz.
  • asia__rz
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 6
    Rejestracja: 07 lipca 2009, 17:02
    Lokalizacja: Dąbrowa

    autor: asia__rz » 08 lipca 2009, 10:28

    No nic, dziękuję za odpowiedzi. Dziś wyskoczę do [nazwa znanego salonu] z tą receptą i zobaczymy czy powtórzą mi to badanie.

    Mello oczywiście, że nosiłam "kiedykolwiek" soczewki. Idąc do [nazwa znanego salonu] nie musiałam się o nic martwić, na miejscu był okulista, optyk i nawet darmowa lekcja zakładania soczewek, wychodziłam już w założonych soczewkach, no cóż rachunek też był kosmiczny :placze:
    Ostatnio zmieniony 08 lipca 2009, 12:01 przez asia__rz, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 08 lipca 2009, 12:11

    To zmienia postać rzeczy :) Nie zachowałaś nigdzie blistra lub opakowania po soczewkach? Z recepty można rozszyfrować, że nosiłaś Acuvue2 o krzywiźnie 8.3, to dość stare soczewki, teraz produkują przepuszczające więcej tlenu.

    Szczerze mówiąc, proponowałabym Ci jeszcze raz skoczyć na dobór zdrowszych soczewek, mogą okazać się dla Ciebie lepsze niż poprzednie. Poza tym wada mogła się nie zmienić, ale stan Twoich oczu może nie być obecnie wystarczający, aby lekarz ze spokojem wypuścił Cię do domu z soczewkami, 4.5 roku to szmat czasu...

    Co do rachunku, to jak byłam w salonie tej sieci rok temu, za 3 pary i badanie zapłaciłam 100 zł, to rozsądna cena (badanie było za 1 zł, jeśli robiło się zakupy powyżej 100 zł czy coś w tym stylu, nie pamiętam dokładnie). Nie musisz kupować od razu całego opakowania, bo sprzedają tam na sztuki. Z ich strony www powinna być możliwość wydrukowania jakiegoś kuponu rabatowego.
  • asia__rz
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 6
    Rejestracja: 07 lipca 2009, 17:02
    Lokalizacja: Dąbrowa

    autor: asia__rz » 09 lipca 2009, 19:44

    Wczoraj byłam w salonie!!! Malla miałaś rację Acuvue2 nie są już produkowanie.
    Zrobiono mi ponownie badanie i dobrano soczewki Night x Day 8.4 o mocy -2,5 Jedna para soczewek, badanie gratis kosztowało 90 zł.

    Nie miałam zielonego pojęcia o soczewkach, nosiłam bo nosiłam, ale nawet nie wiedziałam jakie :wstyd:
    Jednak, chyba źle dobrano mi te soczewki- rozdwajanie się obrazu w dali. Co jest ciekawe dowiedziałam się, że moc okularów i soczewek kontaktowych nie są takie same, ponieważ Soczewka jest na oku, a okulary na nosie :jupi:
    Nie wiem dlaczego soczewki i okulary mam -2,5 ??? :mur:
    Może mi to ktoś wyjaśnić :wstyd:
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 09 lipca 2009, 21:44

    Moc soczewek obniża się od wady wyższej od Twoja o ok.1D, więc nie jest to jeszcze u Ciebie stosowane, chyba że czujesz, że są za mocne.

    Niepokojące jest to rozdwajanie obrazu. Pochodź w nich tydzień, może to kwestia przyzwyczajenia. Jeśli nie, to będzie konieczny dobór innych soczewek, możesz zgłosić, że źle Ci dobrano, soczewki utrudniają jakiekolwiek widzenie i prosisz o bezpłatną wizytę, może się zlitują (z doświadczenia wiem, że różnie tam bywa).
  • asia__rz
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 6
    Rejestracja: 07 lipca 2009, 17:02
    Lokalizacja: Dąbrowa

    autor: asia__rz » 10 lipca 2009, 10:13

    Poczekamy zobaczymy, ale chyba jest lepiej niż wczoraj, może faktycznie muszę się przyzwyczaić.
    Malla powiedz mi jeszcze tylko czy powinnam "czuć" soczewki ??
    Oczywiście nie czuje bólu, ale taki nie dyskomfort, poprzednim razem też to czułam :maruda:
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 10 lipca 2009, 14:40

    Z czuciem bywa różnie, każdy ma inny próg odczuwania - ja generalnie nie czuję, aczkolwiek to się zdarza, zwłaszcza gdy zaczynałam z nimi przygodę albo jak jestem zmęczona lub jak soczewki zbliżają się do terminu wymiany. Ważne, by nie przeszkadzały, byś nie czuła krawędzi szkiełek lub w trakcie ruszania oczami na boki. Jeśli nie nosiłaś soczewek przez dłuższy czas, możliwe że Twoje oczy muszą przyzwyczaić się tak jak oczy nowego użytkownika. Jeśli oczy Cię nie bolą, nie są czerwone, to daj im jeszcze czas. Czasem się zdarza nadwrażliwość na płyny albo soczewki zawierające więcej silikonu, wtedy wystarczy zmienić na takie o innych właściwościach (ja musiałam zmienić płyn na droższy dla alergików).
  • asia__rz
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 6
    Rejestracja: 07 lipca 2009, 17:02
    Lokalizacja: Dąbrowa

    autor: asia__rz » 10 lipca 2009, 16:15

    Dziękuję za pomoc. Mam tylko jedną parę miesięcznych soczewek, jeżeli nadal będę je czuć uśmiechnę się znów do Vision i zobaczymy co się da z tym zrobić.
    Pozdrawiam i Dzięki.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 10 lipca 2009, 23:26

    Daj znać koniecznie na forum, jak się sprawują :spoko:
  • endriu36
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 11
    Rejestracja: 24 kwietnia 2009, 02:23
    Lokalizacja: bialystok

    autor: endriu36 » 26 lipca 2009, 19:26

    jak mam odczytać wynik badania komputerowego soczewek
    <L> SPH CYL AX
    +2.75 -1.75 20
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 26 lipca 2009, 21:45

    wynik autorefraktometru (komputera) nie jest badaniem na podstawie ktorego ostatecznie dobiera sie soczewki, to badanie wstepne (przesiewowe) ktore powinno pozniej byc poparte dokladnym badaniem.
    Nastepnie soczewka probna powinna byc zalozona na oko i nastapic ocena jej ulozenia i innych parametrow prawidlowej aplikacji.
  • endriu36
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 11
    Rejestracja: 24 kwietnia 2009, 02:23
    Lokalizacja: bialystok

    autor: endriu36 » 28 lipca 2009, 00:44

    LEMUR pisze:wynik autorefraktometru (komputera) nie jest badaniem na podstawie ktorego ostatecznie dobiera sie soczewki, to badanie wstepne (przesiewowe) ktore powinno pozniej byc poparte dokladnym badaniem.
    Nastepnie soczewka probna powinna byc zalozona na oko i nastapic ocena jej ulozenia i innych parametrow prawidlowej aplikacji.





    LEMUR zapomniałem powiedzieć że to wynik badania do soczewek torycznych i czy do tego sph +2.75 cyl -1.75 ax 20 jest krzywizna pytam bo nie znam się na tym
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 28 lipca 2009, 09:41

    W podanych wartosciach nie ma podanej krzywizny. Soczewka toryczna powinna byc zalozona na oko, sprawdzona rotacja soczewki, jej dopasowanie - dlatego pisze, ze taki wynik nie jest wiazacy.
ODPOWIEDZ Posty: 16 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości