ODPOWIEDZ Posty: 4 Strona 1 z 1
Soczewki dla osób z ZSO( Zespół suchego oka)
  • Awatar użytkownika
    zaakochany
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 237
    Rejestracja: 16 maja 2007, 21:59
    Lokalizacja: poznań

    Soczewki dla osób z ZSO( Zespół suchego oka)

    autor: zaakochany » 24 czerwca 2009, 16:56

    No więc, noszę sobie swoje Biofinity w których jest mi póki co najlepiej. Jednak ostatnio w którymś poście Lemur coś wspominał o tym, że dla osób z ZSO najlepsze są soczewki mniej uwodnione. Biofinity mają 48%. Wiem że dla każdego to sprawa indywidualna, ale może są użytkownicy którzy właśnie z ZSO mogą polecić mi jakieś soczewki. w lipcu idę do okulisty, ale tylko na badanie, poza tym w gabinecie ma tylko soczewki Ciby. Ostatnimi czasy zastanawiam się do powrotu do Pure Vision. Dlaczego? Otóż, w Biofinitach ostatnio często zamazuje mi się obraz, a przed komputerem widzę bardzo nieostro. Co prawda z Pure Vision mama baaardzo niemiłe wspomnienia jeśli chodzi o komfort użytkowania, ale pamiętam że doskonale w nich widziałem i w nocy i przy komputerze. Problem polegał na tym, że po 2 tygodniach komfort ogromnie spadał, ale na szczęście PV nie są drogie i mógłbym sobie pozwolić na noszenie ich przez 2 tygodnie, jak niektóre z Acuvue. Ostatnio również ktoś mi zachwalał jakieś soczewki firmy Zeiss, nie wiem który model bo ta osoba sama dokładnie nie wiedziała, ale jakieś miesięczne. Myślę, że każdy z was tutaj ma wystarczająco doświadczeń z soczewkami, proszę o wasze subiektywne opinie. No i czy rzeczywiście będzie lepiej jeśli będę nosić niżej uwodnione soczewki? Z tego co pamiętam Air optix oraz Air Optix N&D nosiły mi się fatalnie, nawet aqua. Najwyżej zostanę przy Biofinity, jednak coś mnie kusi na wypróbowanie PV. Kiedyś dobrze mi się nosiło Acuvue Oasys, ale są robione tylko w krzywiźnie 8.4 i jest zdecydowania dla mnie za małą. Sczewka przykleja mi się do oka i w ogóle nie chce na nim ruszać. A szkoda.
    W ankiecie są soczewki które mnie interesują, tak egoistycznie, ale myślę że to są modele, które najlepiej brać pod uwagę, tylko te.
    PZDR
    "Mówią, że chociaż ktoś wiedzy nie ma w duszy, oni ją w tam włożyć potrafią, jakby wzrok wkładali w oczy ślepe"
    Biofinity- Comfort science, materiał III generacji.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 25 czerwca 2009, 11:36

    Moja koleżanka z suchymi oczami toleruje dobrze Optimę i Proclear, żadna zmiana na silikony nie wyszła jej na dobre.

    U mnie z kolei wysuszenie oczu (nie ZSO, ale aż się w nocy czasem budziłam z tej suchości) przeszło jakiś czas temu, nawet nie stosuję obecnie żadnych kropli, a jeszcze rok temu musiałam 5x dziennie. We wrześniu lekarz mi powiedział, że niedługo oczy zaczną mi skrzypieć i trzeszczeć ;) Suchość przeszła parę miesięcy po zmianie płynu na AOSept, soczewki mam cały czas Oasys (tylko że nie noszę ich już przez miesiąc), więc nie wiem co było przyczyną tak wyraźnej zmiany na lepsze, może suplementacja wit. A...

    Zastanawia mnie, czy ZSO diagnozuje się w trakcie jednej wizyty, czy badania są rozpięte w czasie i związane np. z odstawieniem soczewek na ten czas i przepisaniem kropli? Nie wierzę, że wszyscy narzekający na suche oczy użytkownicy soczewek mają ZSO.
    Ostatnio zmieniony 01 stycznia 1970, 01:00 przez Malla, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    zaakochany
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 237
    Rejestracja: 16 maja 2007, 21:59
    Lokalizacja: poznań

    autor: zaakochany » 28 czerwca 2009, 20:42

    dokładnie Malla, bo ZSO z tego co mi wiadomo to jest niedobór łez który objawia się ciągle,a nie tylko w czasie noszenia soczewek albo od czasu do czasu. Przepraszam za nieprofesjonalizm , w tej dziedzinie wiem tyle co powinienem, czyli prawie nic:) bo wiem , że mam ZSO dlatego tak mało soczewek toleruję, właściwie prawie żadnych. Moja okulistka powiedziała, że ZSO ujawnia się przy noszeniu soczewek najczęściej, bo wtedy ingeruje się w oko. Natomiast są ludzie, którzy mają ZSO uwarunkowane genetycznie, i nie noszą soczewek. Ja mam z tym ogromny problem, bo mogę nosić tylko Biofinity, które są dobre, ale czasem chciałbym ponosić jednodniowe, które zakładam i po 5 minutach ściągam bo oczy bolą. Albo dwutygodniowe, które dosłownie kleją mi się do oczu, w sensie zastygają na nich i oczy bolą. Oczywiście to zależy od materiału soczewki, ja nie toleruję żadnych dodatków zwilżających. Zero dodatków "aqua, hydraclear' i tym podobne. I prawdopodobnie dlatego toleruję aquaform , bo nie ma tych dodatków.
    Proclear również okazały się dla mnie niewypałem, co mnie bardzo irytuję, bo nie spotkałem jeszcze osoby która by na nie narzekała :...: Ucieszyłem się widząc nową ofertę Avucue TrueEye ale entuzjazm ostygł gdy zobaczyłem 'dodatek hydraclear'.
    Zadam kolejne pytanie, które nasuwa mi się na myśl. Czy ktoś zna jeszcze inny model soczewki z materiałem jednorodnym, bez dodatków zwilżających i innych 'powłok dodatkowych'? Preferuję Si-H bo zdrowiej i bezpieczniej, ale przecież można wypróbować hydrożele również. Dzięki za odpowiedzi.
    "Mówią, że chociaż ktoś wiedzy nie ma w duszy, oni ją w tam włożyć potrafią, jakby wzrok wkładali w oczy ślepe"
    Biofinity- Comfort science, materiał III generacji.
  • Awatar użytkownika
    Daisy
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 161
    Rejestracja: 02 marca 2008, 02:01
    Lokalizacja: wielkopolska

    autor: Daisy » 02 lipca 2009, 16:12

    Przy moich oczach, które tolerują jedynie Procleary znalazłam jeszcze coś takiego:

    OXYGEN ONE All VueTM air contact lenses

    Soczewki miesięczne do dziennego noszenia (są też jednodniowe, ale ich nie próbowałam)

    OxyGen One All Vue to najnowszej generacji soczewka miesięczna zaprojektowana przy użyciu technologii „Aberration Control”, gwarantującej zmniejszenie zniekształceń obrazu. Dzięki swej zaawansowanej strukturze All Vue szybko adaptuje się do oka, zapewniając optymalną ostrość i kontrast widzenia oraz najwyższy komfort użytkowania przez cały dzień.
    Wzbogacenie soczewki All Vue w filtry UV chroni twój wzrok przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym, a wysoka przepuszczalność tlenu gwarantuje Ci białe, zdrowo wyglądające oczy.
    Nowoczesna, łatwa w aplikacji, biokompatybilna soczewka OxyGen One All Vue stanowi najlepszą alternatywę dla tradycyjnych soczewek kontaktowych.

    Uwodnienie: 55%
    Krzywizna (BC) 8.6 mm (asferyczna)
    Zabarwienie: light blue
    Średnica 14.2

    Te soczewki były dla mnie równie komfortowe i wygodne jak Procleary, niestety przy mojej wadzie ciężko mi znaleźć wersję Troic, chyba jej nawet nie ma, dlatego muszę zostać przy Proclearach.
ODPOWIEDZ Posty: 4 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości