ODPOWIEDZ Posty: 8 Strona 1 z 1
Uwiera mnie
  • canidae1991
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 30 kwietnia 2009, 20:05
    Lokalizacja: Rewal

    Uwiera mnie

    autor: canidae1991 » 30 kwietnia 2009, 20:11

    Witam
    Dziś zakupiłam sobie soczewki! Pierwszy raz je zakładałam. Do lewego oka spokojnie :) ale niestety do prawego nie chciało mi wejść a teraz mnie uwiera nawet jak je zakropiłam :( Jeden okulista powiedział mi, ze nie mogę nosić soczewek natomiast drugi powiedział, ze mogę. Zastanawiam się czy nie uwiera mnie dlatego, ze w prawym oku mam oś 80 tylko o co w tej osi chodzi czy to przez to i muszę wyjąć soczewkę :( Czy to może dlatego, ze kilkanaście razy wkładałam i podrażniłam sobie oko??? Proszę o szybka odpowiedz :(
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 30 kwietnia 2009, 20:33

    Po pierwsze: czemu pierwszy okulista powiedział, że nie możesz nosić soczewek?
    Po drugie: jakie masz soczewki?
    Po trzecie: jak uwiera, to wyjmij, po co się męczyć... Z czasem dojdziesz do wprawy i będziesz zakładać w mgnieniu oka :)
  • canidae1991
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 30 kwietnia 2009, 20:05
    Lokalizacja: Rewal

    autor: canidae1991 » 30 kwietnia 2009, 20:42

    Pierwszy okulista tak powiedzial bo powiedział, ze musze mieć jakieś specjalne soczewki.
    Moje soczewki to PureVision
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 30 kwietnia 2009, 20:57

    A masz toryczne dla astygmatyków z mocą sferyczną i cylindrycznę? Wspominasz o osi...
  • canidae1991
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 3
    Rejestracja: 30 kwietnia 2009, 20:05
    Lokalizacja: Rewal

    autor: canidae1991 » 30 kwietnia 2009, 21:35

    A nie mam takich, mam takie normalne!!! Czyli to może być przez to i to przez to mnie uwierać?? Czy tylko przez to może zamazywać mi sie obraz???
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 30 kwietnia 2009, 22:11

    W jakim kontekście pisałaś o tym, że w prawym oku masz oś 80 stopni?

    Uwieranie raczej jest związane z wybrudzeniem soczewki przy zakładaniu, podrażnieniem oczu, wysuszeniem oczu lub po prostu źle dobranymi soczewkami. Do tego tworu techniki trzeba się przyzwyczaić, w końcu to ciało obce, daj sobie czas i nie noś ich na siłę...

    Zamazywanie obrazu może być związane z tym, że potrzebujesz soczewek dla astygmatów, a masz zwykłe. Jakie masz okulary?
  • ala
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 67
    Rejestracja: 25 sierpnia 2004, 01:35
    Lokalizacja: [PL]

    autor: ala » 01 maja 2009, 00:12

    zastanawia mnie jedna rzecz: czy dobór był u okulisy, czy sama kupiłaś soczewki i sama uczyłaś sie zakładać?
    Ala
  • Awatar użytkownika
    zaakochany
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 237
    Rejestracja: 16 maja 2007, 21:59
    Lokalizacja: poznań

    autor: zaakochany » 01 maja 2009, 01:40

    W ogóle co to za temat, nazwa?? Ludzie, nauczcie się wyrażać jaśniej, a wszystko stanie się mniej skomplikowane!!!!!!!!!! plz
    Jest możliwe , że podrażniłaś sobie oko, ale tak jak już poprzedni użytkownicy wspominali, możesz mieć problem z osią, a dokładniej soczewka może być za mała, rotować źle itd.. To wszystko POWINNO BYĆ ZBADANE I SPRAWDZONE PRZEZ SPECJALISTĘ
    Koniec tematu:)
    Patrzcie: Jak szybko można rozwiązać czyiś problem.
    "Mówią, że chociaż ktoś wiedzy nie ma w duszy, oni ją w tam włożyć potrafią, jakby wzrok wkładali w oczy ślepe"
    Biofinity- Comfort science, materiał III generacji.
ODPOWIEDZ Posty: 8 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości