ODPOWIEDZ Posty: 8 Strona 1 z 1
jednodniówki Ciba Vision VS Johnson&Johnson - czy mogę?
  • zylu
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 6
    Rejestracja: 30 października 2008, 21:55
    Lokalizacja: Wielu??

    jednodniówki Ciba Vision VS Johnson&Johnson - czy mogę?

    autor: zylu » 22 grudnia 2008, 19:25

    Witam
    Dzisiaj si? zoientowa?em ?e ko?cz? mi si? soczewki ocus Dailies z AquaComfort i polecia?em do optyka w moim mie?cie. Ten zaproponowa? mi 1•DAY ACUVUE MOIST Johnson&Johnson.

    Problem polega na tym ze te Johnson&Johnson maja :

    BC 8,5 ( moje 8,6)
    DIA 14,2 ( moje 13,8)

    Zapewnia? mnie ?e moge je u?ywa? ?e ta firma tak podaje swoje BC i DIA. Moze chcial zarobi? tylko ( 90 z? za 30 sztuk). :brawo:
    Kupi?em je poniwa? id? ?wi?ta a z internetu ju? mog? nie dotrze? do mnie na czas.

    Jak my?licie co sie mo?e robi? , bed? lata? ??

    Pozdrawiam.
    Ostatnio zmieniony 01 stycznia 1970, 01:00 przez zylu, łącznie zmieniany 2 razy.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 22 grudnia 2008, 19:30

    One s? dosy? podobne, ale lepiej by by?o skonsultowa? si? z lekarzem, je?li nosisz je cz?sto, a nie tylko okazyjnie.
    zylu pisze:Zapewnia? mnie ?e moge je u?ywa? ?e ta firma tak podaje swoje BC i DIA
    Tego nie rozumiem. Jasne, ?e tak podaj? parametry, skoro takie w?a?nie s?. Ale nie zmienia to faktu, ?e s? inne ni? maj? Focusy.
  • zylu
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 6
    Rejestracja: 30 października 2008, 21:55
    Lokalizacja: Wielu??

    autor: zylu » 22 grudnia 2008, 19:33

    Malla pisze:One s? dosy? podobne, ale lepiej by by?o skonsultowa? si? z lekarzem, je?li nosisz je cz?sto, a nie tylko okazyjnie.
    Nosze je codziennie po 12 godzin. Ale trudno juz kupilem jutro przetestuje i zobacze.
    Dziekuje.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 22 grudnia 2008, 19:55

    Pami?taj, ?e komplikacje wychodz? po jakim? czasie, zmian raczej nie wida? ani nie czu?, dop??ki nie s? powa?ne, dlatego tak wa?ne s? kontrole i konsultacje ze specjalistami, aby wykry? problem zawczasu. Powodzenia!
  • zylu
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 6
    Rejestracja: 30 października 2008, 21:55
    Lokalizacja: Wielu??

    autor: zylu » 31 grudnia 2008, 12:24

    Malla pisze:Pami?taj, ?e komplikacje wychodz? po jakim? czasie, zmian raczej nie wida? ani nie czu?, dop??ki nie s? powa?ne, dlatego tak wa?ne s? kontrole i konsultacje ze specjalistami, aby wykry? problem zawczasu. Powodzenia!

    A wi?c mam juz 8 dni za soba noszenia J&J
    Czas na ma?e podsumowanie:

    - nie wr??c? ju? do innych soczewek. J&J jak dla mnie rewelacja. Zak?adanie o niebo lepsze od CIBA. Nic mnie nie uwiera, po 10 godzinach noszenia nie czuje ich wcale. Nareszcie wyeleminowalem problem lewej strony bo j&J sa opisane cyferkami 123.
    Nie wiem dlaczego lepiej mi sie je nosi od CIBA , a mo?e optyk ?le mi dobral tamte soczewki.

    Teraz pozosta?o ju? tylko wizyta kontrolna u optyka i znalaz?em swoje soczewki :spoko:

    Na wizyte kontrolna nalezy miec zalozone soczewki czy isc bez nich ??

    Pozdr
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 31 grudnia 2008, 12:35

    zylu pisze:Nie wiem dlaczego lepiej mi sie je nosi od CIBA , a mo?e optyk ?le mi dobral tamte soczewki.
    to nie optyk dobiera tylko okulista lub optometrysta
    zylu pisze: Teraz pozosta?o ju? tylko wizyta kontrolna u optyka i znalaz?em swoje soczewki
    czytaj j/w
    zylu pisze:Na wizyte kontrolna nalezy miec zalozone soczewki czy isc bez nich
    w soczewkach!

    Takie uzupelninie. Nie mozna komus doradzic na slowo soczewek kontaktowych, bo kazde z nich maja oprocz innego materialu, inne parametry, inne "nawilzacze" sa po prostu zupelnie innymi produktami. To ze 10ciu osobom pasuje produkt X, nie oznacza, ze ten sam bedzie dobry dla 11-tej osoby.
    I kolejna rzecz - brak dyskomfortu nie oznacza mozliwosci wystapienia komplikacji o czym nalezy pamietac!
  • Awatar użytkownika
    zaakochany
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 237
    Rejestracja: 16 maja 2007, 21:59
    Lokalizacja: poznań

    autor: zaakochany » 14 kwietnia 2009, 02:02

    Otóż noszę już jedniodniowe Dailies Aqua comfort plus 3 dzień i opisuję spostrzeżenia. Od razu powiem, że nosiłem już 1-day acuvue i acuvue moist dla porównania. Te modele były beznadziejne, wysychały, nie nadawały się do noszenia, oczy były zaczerwienione, już nie wspomnę o wyjściu na imprezę w tych soczewkach po całodniowym ich noszeniu. co do Dailies , są wygodne przez jakiś okres czasu do momentu, gdy zaczną wysychać, na moich oczach ok. 6h. Potem zaczyna się koszmar. Kompletnie nie wyobrażam sobie w nich pracować przy komputerze, bo ciągle je czuje, jakbym miał gumę na oczach. Zaznaczam, że na co dzień noszę Biofinity. Krople pomagają tylko na chwilę, oczy nie są białe, są raczej zaczerwienione, a system dodatkowego nawilżania nie sprawdza się kompletnie u mnie. Owszem, mam wrażliwe oczy, ale jeśli okulistka mi mówi że te soczewki będą idealne do noszenia po zapaleniu, a tak naprawdę tylko podrażniają mi oczy i chętnie noszę okulary kiedy mogę zamiast TYCH soczewek. Jedyny plus jest taki, że codziennie zakładam nową parę i ryzyko jakiegoś zapalenia jest zminimalizowane, ale to chyba mały + za taką cenę. Osobiście wracam do Biofinitów, których zapas mam na 6 miesięcy, i w czasie 3 tygodni naprawdę nie czuję, że je nosze. Rano zakładam świeże, i cały dzień póki ich nie zdejmę nosi się je należycie, chociaż też czasami podeschną, to szybko nabierają wilgoci i znów ich nie czuć, a oczy są białe i niepodrażnione. Co do dailies, niepokoi mnie fakt, że kiedy zdejmuję je pod koniec dnia, strasznie są odkształcone. Kompletnie nie zachowują kształtu, jakby "sflaczały". Wydaje mi się, że to jest powodem tego dyskomfortu. No ale nie wiem.
    Jednak mam pytanie, bo zostało mi jeszcze trochę tych jedniodniówek i chciałbym z nich jednak zrobić pożytek. Czy jeśli mam taki problem, że one wysychają i się odkształcają po kilkugodzinnym noszeniu, to czy jeśli będę je nosił od rana w sobotę, a potem jeszcze pójdę w nich na imprezę i zdejmę dopiero nad ranem, a potem na drugi dzień założę nową parę, to czy one wtedy mniej podrażnią mi oczy, niż gdybym poszedł w swoich Biofinitach, które nie podrażniają mi oczu, ani nie wysychają, wyczyściłbym je, potrzymał 6h w płynie i znów założył normalnie. Po prostu zastanawiam się, czy moje oczy wytrzymają w hydrożelowych jedniodniówkach, które jednak nie są takie super delikatne. A może założyć jednodniowe przed samym pójściem na imprezę? Jak wy robicie, co mi doradzacie, może macie jakieś rozwiązanie? Chętnie poczytam. Dzięki z góry :>
    "Mówią, że chociaż ktoś wiedzy nie ma w duszy, oni ją w tam włożyć potrafią, jakby wzrok wkładali w oczy ślepe"
    Biofinity- Comfort science, materiał III generacji.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 14 kwietnia 2009, 14:22

    Ja z kolei przeciwnie do Ciebie chciałabym spróbować johnsonów, a obecnie mam nienawilżane Dailies i denerwują mnie. Oprócz tego, że są na mnie za duże (kontaktolog powiedział, że to nie będzie miało dużego wpływu na oczy, jeśli będę używać okazyjnie, na imprezę czy basen), po paru godzinach noszenia muszę je zdjąć, nie mogę ich długo nosić i nie rozumiem, jak niektórzy mogą w nich wytrzymać całą dobę i wyrażać chęć dłuższego noszenia, po zdjęciu są strasznie wymiętoszone... Myślałam, że skoro rzadko noszę zwykłe, to zamienię je na jednodniowe, ale póki co to nie wypala.

    Znam jednak osobiście dziewczynę bardzo zadowoloną z Dailies All Day Comfort.
ODPOWIEDZ Posty: 8 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości