ODPOWIEDZ Posty: 6 Strona 1 z 1
Zapalenie spojówki oka?
  • nan88
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 18
    Rejestracja: 20 września 2007, 18:03
    Lokalizacja: L??dÂ?

    Zapalenie spojówki oka?

    autor: nan88 » 04 października 2007, 17:54

    Od tygodnia nosz? soczewki J&J Acuvue Oasis (moje pierwsze soczewki kontaktowe w ?yciu). Przepisa?a mi takie okulistka, gdy? stwierdzi?a ?e mam zapalenie spoj??wki oka (czy co? takiego, nie pami?tam dok?adnie) co objawia si? ropkami w oczach (takimi jak rano po spaniu :) ). Podczas tej pierwszej wizyty zapyta?a mnie, od jak dawna widz? u siebie takie objawy. Odpowiedzia?am jej zgodnie z prawd?, ?e nie zauwa?y?am. Uwa?am bowiem, ?e to by? przypadek ?e akurat tego dnia mia?am ropki w oczach.

    Kiedy by?am dzi? na pierwszej kontrolnej wizycie, to zapyta?am czy mog?abym nosi? inne soczewki, miesi?czne. Nie ukrywam ?e chodzi o cen?, bo soczewki kt??re mi przepisa?a s? dwutygodniowe i wychodz? 2 razy dro?ej ni? miesi?czne. A ja jestem biedn? studentk? :) i na soczewki zarobi? musz? sama, a nie chc? ca?ej wyp?aty (pracuj? w weekendy) wydawa? na soczewki... Okulistka powiedzia?a ?e nie, bo (spogl?daj?c w swoje notatki z poprzedniej wizyty) mam to zapalenie spojowki czy cos tam... I tylko te soczewki bed? odpowiednie.

    Zapyta?am okulistki, czy to moje zapalenie spojowki mozna wyleczy?, ale powiedzia?a, ?e nie, ?e leczy si? to tylko gdy jest ostre zapalenie.

    Czy okulistka stwierdzi?a moje zapalenie tylko przez to, ?e zauwazyla ropki w oczach? Czy moze przez badanie pod mikroskopem, kt??re mi robi?a przed dobraniem soczewek? Bo je?eli tylko po tym, ?e mia?am zaropia?e oczy, to nie przekona mnie to... Ka?dy czasem ma zaropia?e oczy :/ A na soczewki dwutygodniowe po prostu mnie nie sta? :( :( :(
    Ostatnio zmieniony 01 stycznia 1970, 01:00 przez nan88, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Awatar użytkownika
    armani
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 287
    Rejestracja: 18 maja 2007, 12:58
    Lokalizacja: krk

    autor: armani » 04 października 2007, 19:21

    Ja bym Ci radzi? i?? do innej okulistki, ponownie dok?adnie zbada? oczy i spyta? o mo?liwo?? zmiany soczewek na miesi?czne :) czasem zdania okulist??w s? strasznie podzielone :P zapalenie spoj??wki mo?esz mie? od r???nych czynnik??w, nawet od zwyk?ego suchego powietrza (klima, kurz) a Oasys maj? nawil?aj?cy Hydraclear. Wi?cej nie poradze na odleg?o?? :P
    nan88 pisze:mam to zapalenie spojowki czy cos tam... I tylko te soczewki bed? odpowiednie.
    Na pewno nie tylko te ;) ale samej nie masz co eksperymentowa?z doborem soczewek, zw?aszcza z tym zapaleniem, wi?c jedynie pozostaje Ci zaufa? specjali?cie. Powiem Ci szczerze, ?e czasem lepiej samemu zaproponowa? dobr? mark? soczewek, bo si? okazuj? ?e okulistka mo?e jej nie zna? :shock:
    \
  • nan88
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 18
    Rejestracja: 20 września 2007, 18:03
    Lokalizacja: L??dÂ?

    autor: nan88 » 04 października 2007, 21:42

    No w?a?nie te? stwierdzi?am, ?e p??jd? do innej okulistki. I tak mia?am zmieni? bo ta by?a niemi?a ;P
  • Awatar użytkownika
    zaakochany
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 237
    Rejestracja: 16 maja 2007, 21:59
    Lokalizacja: poznań

    autor: zaakochany » 06 kwietnia 2009, 18:09

    no to ja się podczepiam pod wątek.
    Tydzień temu w środę stwierdzono u mnie zapalenie spojówek, nic nadzwyczajnego , spowodowane przeziębieniem. Oczywiście przerwa w soczewkach i kropelki. Teraz mam pytanie. Podobno minimalny okres przerwy w noszeniu soczewek to 10 dni. Zakupiłem sobie dailies focus ciby, żeby ponosić trochę jednodniowe, żeby moje oczy mogły wrócić do zdrowia. Nadal noszę okulary, w środę minie tydzień. Okulistka mi powiedziała, ze mogę zacząć nosić soczewki jednodniowe jeśli oczy już nie będą podrażnione. Zatem, czy jeśli widzę już poprawę, i chciałbym w środę spróbować założyć już jednodniówki,a minie dopiero tydzień a nie 10dni, to zrobi jakąś różnice, jeśli widzę ze z oczami wszystko w porządku, nie ropieją, nie ma podrażnień i nie bolą? Zaznaczę, że nie miałem podrażnienia rogówki ani innych komplikacji. Czy to 10dni to rzeczywiście konieczne minimum przerwy w noszeniu szkieł, nawet jeśli zacznę od jednodniówek? Bo jeśli tak, to poczekam do piątku , czy soboty zatem, ale widzę , że już wszystko w porządku, tylko boje się, żebym nie podrażnił sobie oczu za wczesnym założeniem szkieł po zapaleniu. Czy jednodniówki focus dailies są na tyle delikatne,że mogę spróbować? co myślicie? dzięki za pomoc
    "Mówią, że chociaż ktoś wiedzy nie ma w duszy, oni ją w tam włożyć potrafią, jakby wzrok wkładali w oczy ślepe"
    Biofinity- Comfort science, materiał III generacji.
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 06 kwietnia 2009, 21:45

    zaakochany pisze:Czy to 10dni to rzeczywiście konieczne minimum przerwy w noszeniu szkieł,
    Czasami i dluzej, wszystko zalezy od przebiegu stanu zapalnego. Najlepiej nie zakladaj wczesniej - to ze nie widac, nie oznacza ze jest OK... sa objawy ktore mozna zobaczec pod biomikroskopem a nie golym okiem.
  • Awatar użytkownika
    zaakochany
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 237
    Rejestracja: 16 maja 2007, 21:59
    Lokalizacja: poznań

    autor: zaakochany » 06 kwietnia 2009, 21:47

    to najlepiej poczekam, kilka dni mnie nie zbawią...dzięki
    "Mówią, że chociaż ktoś wiedzy nie ma w duszy, oni ją w tam włożyć potrafią, jakby wzrok wkładali w oczy ślepe"
    Biofinity- Comfort science, materiał III generacji.
ODPOWIEDZ Posty: 6 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości