ODPOWIEDZ Posty: 1 Strona 1 z 1
problem z doborem szkieł korekcyjnych
  • reftol
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 1
    Rejestracja: 18 czerwca 2008, 21:43
    Lokalizacja: WrzeÂ?nia

    problem z doborem szkieł korekcyjnych

    autor: reftol » 18 czerwca 2008, 22:19

    Witam!

    Od 6 roku ?ycia nosz? okulary korekcyjne. Moja wada to Nadwzroczno??. Wszystko by?o by dobrze gdy by by?a dobrze skorygowana w dzieci?stwie. Problemy zacz??y si? w wieku 14-16 lat kiedy to m??j wzrok bardzo si? pogorszy?. Nosi?em wtedy szk?a o mocach miedzy +1.5D a +2.5D ,cho? rzeczywista wada by?a oko?o +4.5 D na OP i +5.5 na OP. Przy zastosowaniu wi?kszych mocy ,moje oczy ich nie tolerowa?y. Zapewne by?o to zwi?zane z du?ym jak na ten wiek zakresem akomodacji. Lekarz okulista ,sam chyba nie bardzo wiedzia? jaka jest przyczyna pogarszaj?cego si? wzroku. Postanowi?em znale?? innego okulist?. Ten postanowi? wyprowadza? wad? stopniowo soczewkami kontaktowymi co tydzie? o +0,5D na ka?de oko z osobna i tak doszli?my do +5D na OP i +6D na OL (moce w soczewkach kontaktowych) ,kaza? tylko wad? korygowa? kontaktami lecz m??j organizm je ?le tolerowa? (testowa?em wi?kszo?? obecnych na rynku ) no i z widzeniem te? nie by?o za specjalnie dobrze. W ko?cu postanowi?em przenie?? si? z powrotem na okulary w ten spos??b zmieniaj?c r??wnie? lekarza. Zapisa? moce OP +4D i OP +4,5D no i znowu schody niby widzenia z bliska dobrze ale z daleka ju? nie. Gdy zak?ada?em to w miar? OKI si? patrzy?o na dal ,natomiast patrz?c z bliska (np. czytaj?c) po pewnym czasie ci??ko by?o si? skupi? ,a z daleka to ju? wszystko by?o nie ostre ;/ sytuacj? to powodowa?o w wi?kszo?ci oko prawe tak jak by zaburzona akomodacja. Patrz?c znowu pewien czas w dal wszystko wraca?o do normy. Lewe oko jak dla mnie jest s?absze (lekkie niedowidzenie) ,poniewa? nigdy nie uda?o mi si? odczyta? z pe?n? ostro?ci? liter na tablicy przy badaniu wzroku (korekcja w okularach)
    Lekarza stwierdzi? te? alergi? ,zapisa? Opatanol – s?abe rezultaty dzia?ania ,ostatnio odwiedzi?em optometryst? w Warszawie ,dobra? mi nast?puj?c szk?a : OP +4D cylinder -0,50 o? 75 ,pryzma 2,0 ,180 stopni
    OL +5,00D ,cylinder -0,50 o? 60 ,pryzma 2,0 ,0 stopni lecz z twierdzi? te? zaburzenia ga?ek ocznych ,wyst?puje r??wnie? podw??jne widzenie bez korekcji. Jest to chyba najlepiej dobrana korekcji z wszystkich. Tylko zn??w to samo jak skupiam na czym? wzrok to zn??w zaczynaj? si? problemy ,oczy zaczynaj? si? m?czy? ,pogarsza si? widzenie z bliska natomiast z daleka wydaje si? jak by okulary by?y za mocne obraz staje si? nie wyra?ny (wszystko to dzieje si? tylko z prawym okiem –u mnie jest to oko prowadz?ce ) nawet gdy ?ci?gn? okulary to widz? wtedy lepiej na to oko. Gdy przez jaki? czas nie patrz? z bliska wszystko wraca do normy. (wed?ug mnie problem mo?e by? zwi?zany z akomodacj? lecz lekarze wykluczaj? tak? mo?liwo?? poniewa? m??wi? ?e jestem za m?ody ,na my?l przychodzi mi jeszcze Astygmatyzm sam ju? nie wiem ;/ ) Ma 21 lat ,jestem pe?en ?ycia ,chce i?? w tym roku na studia ,mam prac? ,dziewczyn?  lecz te oczy szalenie utrudniaj? mi ?ycie  Nie wiem ju? gdzie szuka? pomocy  Jestem za?amany ;/ Mo?e pan by? by mi wstanie pom??c ?? mo?e jakie? namiary na dobrego specjalist? ,mo?e pa?stwo b?dziecie mi wstanie pom??c.

    Prosz? o odp.
    Pozdrawiam Szymon z Wrze?nii 
    Ostatnio zmieniony 26 lutego 2009, 18:56 przez reftol, łącznie zmieniany 1 raz.
    reftol
ODPOWIEDZ Posty: 1 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości