ODPOWIEDZ Posty: 13 Strona 1 z 1
Trental
  • kasiulka1201
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 159
    Rejestracja: 01 września 2006, 16:09
    Lokalizacja: Częstochowa

    Trental

    autor: kasiulka1201 » 04 kwietnia 2007, 16:52

    Czy kto? z Was bra? kuracj? trentalem do?ylnie albo w tabletkach.Ta kuracja ma poprawi? ukrwienie siatk??wki.
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 04 kwietnia 2007, 19:58

    damn co to jest? przybliz moze bo nie spotkalem sie z czyms takim. o co tu biega ?
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • kasiulka1201
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 159
    Rejestracja: 01 września 2006, 16:09
    Lokalizacja: Częstochowa

    autor: kasiulka1201 » 04 kwietnia 2007, 20:43

    No dobra to zaczne od pocz?tku.Ja lecze swoj? wade w klinice okulistycznej jednej z najlepszych w Polsce.No i tam w?a?nie oferuj? tak? kuracj? trentalow?.Bierzesz j? do ?ylnie przez 5 dni.Ona ma za zadanie poprawi? ukrwienie siatk??wki.Wady wzroku ona nie poprawia.Ale niby pomaga na siatk??wke.
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 04 kwietnia 2007, 22:09

    no ale konkretnie jakie to ma dac efekty ?
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • kasiulka1201
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 159
    Rejestracja: 01 września 2006, 16:09
    Lokalizacja: Częstochowa

    autor: kasiulka1201 » 05 kwietnia 2007, 13:26

    No wiesz ja ju? bra?am kilka razy t? kuracje trentalow? efekt??w zbytnich nie widzia?am.Tyle , ?e wada wko?cu po wielu latach mi stane?a.No a lekarze m??wi? , ?e jednak warto bra? bo niby pomaga.
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 05 kwietnia 2007, 14:44

    czyli jednym slowem spowalnia lub zatrzymyuje poglebianie sie wady tak ?
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 05 kwietnia 2007, 15:03

    kiedys kuracje trentalowe byly czestym zabiegiem... niewiele osrodkow je stosuje, coz... opinie sa rozne - i tych co je wykonuja i sa im poddawani
  • Awatar użytkownika
    gapulka
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 16 kwietnia 2007, 08:25
    Lokalizacja: skÂ?dinÂ?d ;-)

    autor: gapulka » 16 kwietnia 2007, 09:03

    o tej kuracji jeszcze nic nie s?ysza?am... :( ale jak kiedy? nosi?am okulary to stosowa?am okresowo preparaty z czarnej bor??wki i faktycznie pomaga?y - tzn. wada nie pog??bia?a si?, a jak przestawa?am, to znowu sz?o na minus... :(; jednak jak zacz??am nosi? szk?a kontaktowe, to od kilku lat jest ok - czyli wada zatrzyma?a si? :); zreszt? kiedy? s?ysza?am od okulistki, ?e faktycznie noszenie soczewek kontaktowych "zatrzymuje" wad?... u mnie w ka?dym razie to dzia?a... ju? od 10 lat nie zmienia?am soczewek na silniejsze :)
    gdyby Â?wiat byÂ? idealny, byÂ?abym kr??lowÂ?;)
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 16 kwietnia 2007, 20:22

    mam nadzieje ze u mnie tez zadziala :) Takie pytanie do tych ktorzy maja juz "wieksza" wade w jakich odstepach czasu ta wada sie wam poglebiala ? wiem ze to sie nie da tak dokladnie ale orientacyjnie chociaz jesli jestecie w stanie odp.
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • kasiulka1201
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 159
    Rejestracja: 01 września 2006, 16:09
    Lokalizacja: Częstochowa

    autor: kasiulka1201 » 17 kwietnia 2007, 18:50

    Mi z roku na rok przybywa?a 1 dioptria.A? uros?o mi do -11 i wko?cu stane?o ;)
  • juskaja
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 11
    Rejestracja: 20 stycznia 2008, 00:13
    Lokalizacja: krak??w

    autor: juskaja » 20 stycznia 2008, 01:15

    cze??, ja te? by?am na tej kuracji trentalem. Szczerze m??wi?c poprawy widzenia nie zauwazy?am. Wydaj? mi si?, ?e kuracja ta jest stosowana w celu poprawienia ukrwienia siatk??wki. Jest ona jedynie wzmacniaj?ca i by? mo?e stopuje rozw??j wady.
    "Lekkosc jest najbardziej tajemnicza i najbardziej wieloznaczna ze wszystkich antynomii..."
  • Awatar użytkownika
    X-ska
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 66
    Rejestracja: 22 sierpnia 2007, 11:39
    Lokalizacja: Krak??w

    autor: X-ska » 20 stycznia 2008, 14:11

    woozie pisze:mam nadzieje ze u mnie tez zadziala :) Takie pytanie do tych ktorzy maja juz "wieksza" wade w jakich odstepach czasu ta wada sie wam poglebiala ? wiem ze to sie nie da tak dokladnie ale orientacyjnie chociaz jesli jestecie w stanie odp.
    jak by?am dzieckiem leczy?am chyba zeza, mia?am potem chiwl? plusy, a w 2. p???roczu 1. klasy podstaw??wki za?o?y?am pierwsze minusy
    potem co p??l roku na kontroli systematycznie zmieksza?a si? wada, a? do -11..
    ju? od ponad 3 lat nie zwi?ksza mi si? wada
    czyli zwi?ksza?a si?, p??ki ros?am, bo ros?a mi ga?ka oczna (mam ca?? dokumentacj? papier??w -wynik??w z cop??lrocznego laserowego mierzenia d?ugo?ci ga?ki ocznej)

    ja bra?am kuracje Fibsem, kilka serii po 20-40 zastrzyk??w co 2 dni. Nie wiadomo te?, czy to co? pomog?o. Ale by? moze dzi?ki temu pomimo du?ej wady nie mam ?adnych "z?ych" rzeczy na dnie oka, czy jako? tak
  • juskaja
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 11
    Rejestracja: 20 stycznia 2008, 00:13
    Lokalizacja: krak??w

    autor: juskaja » 22 stycznia 2008, 18:47

    A mi si? przypomnia?o, ?e par? razy bra?am zastrzyki kokarboxylaza :D. Ale to ju? w domku i przepisywa?a mi je moja okulistka. ?eee nie lubi?am ich bo bola?y ;)
    "Lekkosc jest najbardziej tajemnicza i najbardziej wieloznaczna ze wszystkich antynomii..."
ODPOWIEDZ Posty: 13 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 7 gości