ODPOWIEDZ Posty: 33
jakie preparaty/witaminy na wzrok?
  • Awatar użytkownika
    Dru
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 38
    Rejestracja: 22 stycznia 2007, 10:48
    Lokalizacja: Szczecin

    jakie preparaty/witaminy na wzrok?

    autor: Dru » 02 marca 2007, 10:45

    Witam
    Czy za?ywacie jakie? preparaty tudzie? witaminy ze specjalnym przeznaczeniem do korzystnego wp?ywu na oczy?
    Bo ch?tnie bym sobie co? kupi? takiego, ale nie wiem, kt??re specyfiki s? dobre i daj? zauwa?aln? popraw? w oczach.
    Pozdrawiam
  • kasiulka1201
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 159
    Rejestracja: 01 września 2006, 16:09
    Lokalizacja: Częstochowa

    autor: kasiulka1201 » 02 marca 2007, 12:09

    Ja u?ywam klarin to najcz?stszy lek kt??ry przepisuj? lekarze okulisci zrobiony z bor??wki.ja jeszcze biore biostymine ale to ju? chba jest na recepte no to tyle lek??w za?ywam ;)
  • Awatar użytkownika
    Dru
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 38
    Rejestracja: 22 stycznia 2007, 10:48
    Lokalizacja: Szczecin

    autor: Dru » 02 marca 2007, 13:00

    a jaki sk?ad ma ten klarin?
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 02 marca 2007, 14:22

    sam tez uzywam klarinu poprawy jako takiej (d?ugotrwalej) moze nie zauwazysz tzn w ulotkce pisze cos ze przez kilka chwil mozesz odczuc jakbys lepiej widzial. Preparat ten jest raczej uzwany jako suplement diety ktory ma za zadanie chronic wzrok.

    Oto doslowny cytat z ulotki:
    Supelment diety dla osob doroslych jako uzupelnienie codzinnej diety w antocyjany z borowki czernicy beta-karoten i witamine E

    Sklad: sproszkowany owoc borowki czernicy, skrobia ziemniaczana - wypelniacz amorficzny, dwutlenek krzemu - wypelniac, stearynian magnezu - wypelniacz witamina E, beta-karoten

    Dawkowanie
    2 kaps dziennie

    Cena ok 18 zl 60 tabsow

    Jest wiele innych preparatow ktore opieraja sie na podobnych skladnikach borowka gra tu na pewno kluczowa role. Najnowszym chyba jest Naturapia Wzrok ktora zamierzam sobie zakupic. Cena 17 zl za 30 kaps
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Chelo
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 2
    Rejestracja: 19 lutego 2007, 17:54
    Lokalizacja: lbn

    autor: Chelo » 09 marca 2007, 19:19

    Wiem, ?e jagody korzystnie na wzrok wp?ywaj?...
    ~Chelo~
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 09 marca 2007, 19:30

    Chelo pisze: ?e jagody korzystnie na wzrok wp?ywaj?..
    ogolnie witaminka A, a faktycznie jagody maja jej duzo
  • dfs
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 25
    Rejestracja: 29 listopada 2007, 22:57
    Lokalizacja: z Kraju;)

    autor: dfs » 10 grudnia 2007, 14:43

    A mnie za? interesowa?o by co? na popraw? widzenia w s?abym na?witleniu i o zmierzchu...
    i dla informatyk??w...

    czy macie co? konkretnego do zaproponowania?
  • aik
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 5
    Rejestracja: 05 lutego 2008, 18:17
    Lokalizacja: bp

    Re: jakie preparaty/witaminy na wzrok?

    autor: aik » 06 lutego 2008, 19:13

    bra?am sporo r???nych witaminek, m.in. wy?ej wspomniany klarin, ale nigdy ?adnej poprawy nie zauwa?y?am... :nie:
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 03 listopada 2008, 18:27

    ?eby si? nie powtarza? - ma?e zestawienie znajdziecie tutaj. Informacje sprawdzone w r???nych ?r??d?ach, w tym w artyku?ach naukowych. A? si? za zupk? jarzynow? wzi??am :P
  • aniula
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 127
    Rejestracja: 25 lipca 2007, 23:39
    Lokalizacja: wrocek

    autor: aniula » 05 listopada 2008, 10:13

    Dobre s? preparaty wit. A+E np. ??cznie z wyci?giem z og??recznika, kt??re dodatkowo nawil?aj? od wewn?trz, ale trzeba je przyjmowa? przez d?u?szy czas. Natomiast preparaty z czarnej bor??wki z lutein? mog? by? stosowane np. w okresie jesienno zimowym, kiedy wyst?puje og??lne zm?czenie i os?abienie organizmu, po urazach oczu, operacjach, nie ma konieczno?ci stosowania ich przez ca?y czas (luteina jest hormonem, stosowanie jej d?ugotrwale mo?e mie? niekorzystyny wp?yw na kobiece sprawy, us?ysza?am to od okulistki), wi?c kobiety max 2-3 miesi?ce a potem przerwa.
  • nati
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 40
    Rejestracja: 15 kwietnia 2008, 19:57
    Lokalizacja: WrocÂ?aw

    Re: jakie preparaty/witaminy na wzrok?

    autor: nati » 05 listopada 2008, 15:38

    aik pisze:bra?am sporo r???nych witaminek, m.in. wy?ej wspomniany klarin, ale nigdy ?adnej poprawy nie zauwa?y?am... :nie:
    Bo je?eli kto? nie ma znacznych brak??w witamin, nie zauwa?y.
    S?absze widzenie przy skorygowanej wadzie refrakcji mo?e wynika? z r???nych przyczyn osobniczych.
    Osobi?cie nie jestem zwolennikiem stosowania ?rodk??w farmakologicznych w celu uzupe?niania niedobor??w witamin, czy minera???w. Lepsza jest zr???nicowana dieta.
    Nale?y pami?ta? tak?e, ?e takie witaminy w tabletkach s? trudnoprzyswajalne dla organizmu i w wi?kszo?ci zostan? wydalone. Za to organizm bez problem??w przyswaja sk?adniki pochodzenia naturalnego - o ile s? mu potrzebne.

    [ Dodano: 05 Lis 2008 03:59 ]
    aniula pisze:luteina jest hormonem, stosowanie jej d?ugotrwale mo?e mie? niekorzystyny wp?yw na kobiece sprawy, us?ysza?am to od okulistki
    Luteina – ????ty barwnik ro?linny nale??cy do ksantofili (podgrupa karotenoid??w). Alkoholowa pochodna α-karotenu. W lecie maskowana przez chlorofil, widoczna jest w naturze g???wnie jesieni?, gdy nadaje ????ty kolor li?ciom.

    Uwa?a si?, ?e luteina jest istotna dla prawid?owego funkcjonowania narz?du wzroku, gdy? chroni go przed uszkodzeniami powodowanymi przez wolne rodniki.

    T? sam? nazw? okre?lany jest te? inny zwi?zek chemiczny - ?e?ski hormon progesteron. -> Progesteron (luteina) - steroidowy ?e?ski hormon p?ciowy wytwarzany przez cia?ko ????te i ?o?ysko (w czasie ci??y). Najwa?niejszy hormon wydzielany przez gonady (jajniki i j?dra)

    My?l?, ?e do oczu nie ktopi si? progesteronu, tylko raczej pochodne karotenu... Czo? witamina A powstaje z beta-karotenu (dostarczany z pokarmem ro?linnym), a w procesie widzenia bierze udzia? pochodna witaminy A: 11-cis retinal, kt??ry w pr?cikach oka ??czy si? z bia?kiem opsyn?, tworz?c rodopsyn?.

    Nie uwa?acie, ze koncerny farmaceutyczne troch? naci?gaj? nam kiesze?? Dostajemy co? co nie zaszkodzi, a je?li pomaga to zazwyczaj efekt placebo.
    Zdaje mi si??, Â?e widz??.
    Gdzie?
    Przed oczyma duszy mojej.

    (A. Mickiewicz)
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 05 listopada 2008, 17:44

    nati pisze:Nie uwa?acie, ze koncerny farmaceutyczne troch? naci?gaj? nam kiesze?? Dostajemy co? co nie zaszkodzi, a je?li pomaga to zazwyczaj efekt placebo.
    Dlaczego? Badania, do kt??rych si? dokopa?am, jednoznacznie wskazuj?, ?e wymienione przeze mnie substancje dzia?aj? dobrze na wzrok, zw?aszcza je?li bierze si? pod uwag? plamk? ????t?, soczewk? i ukrwienie oka. Tak jak napisa?a?, je?li kto? nie ma deficyt??w, to nie odczuje korzystnego dzia?ania, a ze ?r??de? naturalnych o wiele lepiej si? przyswajaj?. Ja wiem jak si? od?ywiam, wi?c niestety musz? bra? suplementy. Niedobory witaminy A pogarszaj? opr??cz widzenia po zmierzchu tak?e stan spoj??wek, przy czym lepiej jest za?ywa? beta-karoten, bo wtedy trafia tyle wit.A, ile jest potrzebne i nie zostanie przedawkowana.

    A w og??le to najlepsze s? broku?y i soczki warzywne :D

    Luteina to faktycznie barwnik, ale je?li chodzi o hormon, to bierze si? go czasem ?eby wywo?a? miesi?czk?.
  • nati
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 40
    Rejestracja: 15 kwietnia 2008, 19:57
    Lokalizacja: WrocÂ?aw

    autor: nati » 05 listopada 2008, 18:11

    Malla pisze:
    nati pisze:przy czym lepiej jest za?ywa? beta-karoten, bo wtedy trafia tyle wit.A, ile jest potrzebne i nie zostanie przedawkowana.
    "Beta-karoten by? do?? d?ugo uwa?any za ?rodek zapobiegaj?cy powstawaniu raka p?uc i w?troby. Niedawno przeprowadzone badania wykaza?y jednak, ?e u wi?kszo?ci os??b nie ma ?adnej korelacji mi?dzy spo?ywaniem karotenu i zachorowalno?ci? na raka, z wyj?tkiem os??b pij?cych du?o alkoholu i pal?cych, u kt??rych spo?ywanie β-karotenu minimalnie zwi?ksza, a nie zmniejsza ryzyko choroby nowotworowej"

    "du?e dawki syntetycznego β-karotenu, zar??wno u palaczy jak i zwierz?t laboratoryjnych poddanych ekspozycji na dym tytoniowy, powoduj? zwi?kszenie cz?sto?ci wyst?powania raka p?uca."


    http://www.wprost.pl/ar/?O=108490
    Zdaje mi si??, Â?e widz??.
    Gdzie?
    Przed oczyma duszy mojej.

    (A. Mickiewicz)
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 05 listopada 2008, 18:54

    Rozmawiamy o wp?ywie na oczy, a nie du?ych dawek podawanych palaczom i alkoholikom na raka p?uc. We wszystkim trzeba zachowa? umiar, dlatego nie ma sensu by? co dzie? pod wp?ywem tabletek, szkoda w?troby i kasy r??wnie?. Bior? od tygodnia i odczuwam r???nic? w nawil?eniu oka, nie u?ywam kropelek, nie budz? si? z suchymi, teraz b?d? bra?a rzadziej. Zwi?kszone spo?ywanie wit. A niesie za sob? wi?ksze ryzyko ni? karotenu, bo szybciej i pewniej wyst?puj?ce. Z drugiej strony po marchewce i soczkach nie wiem czemu ????kn? mi ga?ki (nie mam problem??w z w?trob?), wi?c albo w?eram warzywka, albo niestety tabletki. Najlepsze sa broku?y, szpinak i soczki warzywne, czyli wszystko czego nienawidzi?am w dzieci?stwie, a doceni?am na studiach :D
    EDIT: No tak, zapomnia?am napisa? o wit.B5, a mia?am przygotowane :maruda:
  • Gość

    autor: Gość » 30 grudnia 2008, 17:29

    A co, drodzy forumowicze, powiecie o kroplach Visine? Mam zamiar jutro wybra? si? po apteki w?a?nie po te kropelki, poniewa? robi? mi si? okropne ?y?ki po soczewkach. Szczeg??lnie denerwuje mnei taka jedna, co jest do?? widoczna a wcale nie chce znika? jak pozosta?e...
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 06 stycznia 2009, 13:44

    Michci0 pisze:A co, drodzy forumowicze, powiecie o kroplach Visine?
    Dawniej powiedzia?bym, ?e s? ?wietne, a teraz powiem, ze tylko dobre. Cena podskoczy?a do?? wysoko i my?l?, ?e spokojnie mo?na znale?? co? w ni?szej cenie.
    Michci0 pisze:Mam zamiar jutro wybra? si? po apteki w?a?nie po te kropelki, poniewa? robi? mi si? okropne ?y?ki po soczewkach. Szczeg??lnie denerwuje mnei taka jedna, co jest do?? widoczna a wcale nie chce znika? jak pozosta?e...
    Tylko nie rozczaruj si?, kiedy te ?y?ki nie znikn?, a tak b?dzie na 99%. Sam pr??bowa?em r???nych kropli, ale je?li nosisz soczewki kontaktowe musisz si? po prostu pogodzi? z wrastaj?cymi naczy?kami. Tego typu krople s? wstanie zmniejszy? "czerwone ?y?ki", je?li powsta?y one w wyniku podra?nienia. Nie m??wi?, ?e zakup takich kropli to strata kasy, bo je?eli pracujesz z komputerem, czytasz do?? du?o itp. to takie, np, Visine b?d? dzia?a? naprawd? koj?co.
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 06 stycznia 2009, 13:58

    Malla swego czasu popelnila artykul do naszego bloga
    http://www.4-eyes.pl/blog/index.php/dieta-a-wzrok/
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 06 stycznia 2009, 18:36

    woozie, tylko nie mieszajmy wystaj?cych (widocznych) z wrastaj?cymi ;)
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 07 stycznia 2009, 10:59

    woozie, tylko nie mieszajmy wystaj?cych (widocznych) z wrastaj?cymi
    No tak Lemur, ale tych wystaj?cych, kt??re s?, bo tak? mamy ga?k? oczn?, te? chyba nie da si? "wybieli?" za pomoc? kropli. Mam racj? czy co? ?le zrozumia?em.

    btw Ostatnio zauwa?y?em, ?e kumpel, kt??ry chodzi na si?ownie, ma strasznie widoczne naczy?ka. Teraz zastanawiam si? czy to w?a?nie przez nadmierny wysi?ek, czy mo?e taka uroda jego oczu.
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 07 stycznia 2009, 18:01

    Nie jestem Lemurem, ale my?l?, ?e nie da si? ich "wybieli?". No, mo?e Starazolinem, ale jego d?ugotrwa?e u?ywanie ?le si? ko?czy.
  • Gość

    autor: Gość » 17 stycznia 2009, 10:41

    ?eby nie zak?ada? nowego tematu to napisz? tutaj. Tak jak pisa?em, mam kilka takich ?y?ek, kt??re wcale nie chc? znikn??, jak by?em na kontroli jakie? 2 miesi?ce temu to pani doktor nie bardzo si? tym przej??a, powiedzia?a ?eby tylko ograniczy? soczewki do 8h a ?y?ki znikn?. Teraz jak to si? tylko da, nie zak?adam soczewek a ?y?ki jak by?y tak s?, wi?c mam rozumie?, ze nie pozb?d? si? tego? Nigdy? No bo jak b?dzie mi przybywa? po jakim? czasie ka?da nowa ?y?ka kt??a nie chce znikn?? to jak b?d? moje oczy wygl?da?y...
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    autor: optometrysta.pl » 17 stycznia 2009, 11:02

    Chyba wiekszosc z uzytkownikow myli widoczne zylki z wrastajacymi naczynkami! To nie jest to samo. U wielu osob widac naczynka krwionosne na twardowce i jest to w miare normalne. Ich nasilenie pojawia sie faktycznie u osob noszacych soczewki kontaktowe zwiazane z "utrudnieniem" dostepu tlenu do rogowki i dlatego musi byc wiekszy przeplyw krwi aby dostarczyc wiecej tlenu.

    Nosic soczewki z rozwaga, umiarem i nie mylic wrastania z unaczynieniem.
    Unaczynienie jest widoczne golym okiem, a wrastanie tylko pod lampa szczelinowa i to nalezy regularnie kontrolowac (jak i wiele innych czynnikow), ktore nie powoduja dyskomfortu a moga stanowic pozniej przeszkode w noszeniu soczewek kontaktowych.
  • Awatar użytkownika
    woozie
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 868
    Rejestracja: 14 stycznia 2007, 11:49
    Lokalizacja: ...connecting...

    autor: woozie » 17 stycznia 2009, 11:45

    Malla pisze:Nie jestem Lemurem, ale my?l?, ?e nie da si? ich "wybieli?". No, mo?e Starazolinem, ale jego d?ugotrwa?e u?ywanie ?le si? ko?czy.
    W moim przypadku starazolin to by?a strata kasy.
    Michci0 pisze:Tak jak pisa?em, mam kilka takich ?y?ek, kt??re wcale nie chc? znikn??, jak by?em na kontroli jakie? 2 miesi?ce temu to pani doktor nie bardzo si? tym przej??a, powiedzia?a ?eby tylko ograniczy? soczewki do 8h a ?y?ki znikn?.
    Jasne, jak b?dziesz nosi? soczewki 10h, to ?y?ki b?d? si? pojawia?, a przy 8h cudownie znikn? - takich mamy niekt??rych okulist??w ;/ Prawd? jest, ?e im kr??cej nosisz soczewki tym mniejsza szansa na powstawanie takich naczyniek, ale twierdzenie, ?e je?li b?dziesz nosi? soczewki 8h ?y?ki znikn?, jest nieprawd?. Ja od wakacji nie nosz? soczewek, a ?y?ki jak by?y tak s?. Tak to ju? jest i trzeba si? z tym liczy?.
    LEMUR pisze:U wielu osob widac naczynka krwionosne na twardowce i jest to w miare normalne. Ich nasilenie pojawia sie faktycznie u osob noszacych soczewki kontaktowe zwiazane z "utrudnieniem" dostepu tlenu do rogowki i dlatego musi byc wiekszy przeplyw krwi aby dostarczyc wiecej tlenu.
    Jakie to mo?e mie? negatywne skutki? Wrastanie to wiadomo - w skrajnych przypadkach mog? si? pojawi? paprochy w polu naszego widzenia.

    A w?a?nie, co do przep?ywu tlenu - to dlatego rano, kiedy si? przebudzimy, te wystaj?ce naczy?ka s? bardziej widoczne - oko potrzebuje wi?cej tlenu, kt??rego mia?o przecie? niezbyt du?o w nocy przy zamkni?tej powiece. Am I right? :P
    Obrazek

    And while women harbour the Austenesque notion that men find kindness, a good heart and a sense of humour important when looking for a spouse, the fact is that what we really want is tits like the Alps, legs like the Silk Road and a face like Kiera Knightley's.

    Jeremy Clarkson
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 17 stycznia 2009, 12:55

    U mnie rano jest ich ma?o, wieczorem widz? znacznie wi?cej (nawet bez soczewek i bez kompa). Mo?e dlatego, ?e mimo mniejszej ilo?ci tlenu, oczy odpoczywaj?, nie podra?nia ich ?rodowisko...

    Noszenie soczewek codziennie po 10h to i tak przesada, wi?c nie dziwi? si? zaleceniu lekarza - od czego? trzeba zacz??.
  • Gość

    autor: Gość » 17 stycznia 2009, 20:11

    To naprawd? strasznie mnie pocieszyli?cie ;) Ale naprawd? nie mo?na si? tego pozby?? Nie bardzo mi si? to podoba.
    W?a?ciwie to przewa?nie nosz? po 8h bo p???niej ju? (a nawet i wcze?niej) czuje dyskomfort. Chyba b?d? musia? si? przerzuci? na oasys, tylko nie wiem czy z tym bc 8,4 b?d? dobrze le?e?, bo jak na samym pocz?tku pr??bowa?em moich si? z advance 8,3 to "podobno" nie utrzymywa?y si? na oku. Napisa?em celowo w cudzys?owach podobno bo gdy pierwszy raz dopiera?em soczewki to... jakby to uj??, ?miesznie wygl?da?o to ca?e dobieranie i sam teraz nie wiem, czy pan doktor mi wm??wi?, ?e nie dobrze le?? na oczach czy nie umia? ich po prostu ustawi? bo przewa?nie przy zak?adaniu soczewki opadaj? mi w d??? i musz? je ustawia? na miejsce :)
  • Awatar użytkownika
    markowski
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 64
    Rejestracja: 12 stycznia 2005, 23:13
    Lokalizacja: 3Miasto

    autor: markowski » 26 stycznia 2009, 20:31

    LEMUR pisze:Malla swego czasu popelnila artykul do naszego bloga
    http://www.4-eyes.pl/blog/index.php/dieta-a-wzrok/
    Super tekst Malla! :brawo:
    Ja tam og??lnie od?ywiam si? r???nie, ale za to jem bor??wki, ?urawinki. Mam ?rednia wade (-4,5) i ciesze si? ze tylko tylko, bo zawsze mo?e by? wi?cej :>
    pozdrawiam
    markowski
  • Solaris
    Forumowicz
    Forumowicz
    Posty: 13
    Rejestracja: 13 kwietnia 2009, 15:20
    Lokalizacja: Poznań

    Nie dajmy się nabierać przemysłowi farmaceutycznemu

    autor: Solaris » 13 kwietnia 2009, 19:49

    Co prawda nie neguję korzystnego działania chemicznych witamin i suplementów diety w różnych zdrowotnych przypadłościach, ale po rozmowie z lekarzem okulistą i optometrą jestem sceptyczny, co do sensu wydawania na to pieniędzy w omawianych przypadkach.

    Mam na myśli profilaktykę, bo w przypadkach chorobowych sam lekarz powinien decydować. Ogólne zalecenia są powszechnie znane. Zdrowa dieta i zdrowy tryb życia. A kto pamięta o mruganiu przy pracy na komputerze? Niewielkie ilości masła - jeżeli ktoś unika tłuszczów zwierzęcych - ze względu na nerw wzrokowy też są potrzebne

    Trzeba też mieć świadomość, iż przemysł farmaceutyczny czyni wiele, by potencjalnych pacjentów zachęcić do kupowania suplementów. Choć nie cierpię reklam, to przypadkowo słyszałem reklamę brzmiącą mniej więcej tak: Polska ślepnie (chodzi o zwyrodnienie plamki żółtej), jeżeli nie będziesz za wczasu zażywał preparatu (tu następuje nazwa), to też możesz stracić wzrok. To brzmi tyleż strasznie, co śmiesznie. Zdarzają się też nieuczciwe badania zlecone przez określone firmy farmeceutyczne, które mają udowodnić skuteczność danego suplementu. W rzeczywistości pomaga to tyle, co placebo. Co więcej. Przy różnych drobnych acz dokuczliwych dolegliwościach pacjent prosi aptekarza o radę i dostaję świetlik - jakże popularny. Tymczasem moja lekarka okulistka stwierdziła, że to ogromny błąd. Świetlik ponoć jeszcze bardziej wysusza. Należy po prostu używać powszechnie znanych tzw. sztucznych łez.
    Ostatnio zmieniony 13 kwietnia 2009, 19:51 przez Solaris, łącznie zmieniany 1 raz.
    Solaris
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 14 kwietnia 2009, 00:54

    Pewnie luteina - jej ochronny wpływ został udowodniony przez wiele źródeł, wątpię żeby wszystkie były opłacone. Nie można jednak mówić, że się oślepnie, jeśli się nie będzie jej przyjmować w tabletkach, bo to śmieszne...

    Świetlik uwielbiam jako krem pod oczy, kropli nigdy nie stosowałam. Są tu jednak forumowicze, którzy chwalą sobie jego działanie bardziej niż sztucznych łez, więc chyba nie bez powodu.

    U mnie przoduje wit.A i kwasy omega, dają wyraźny efekt, gdy moje oczy są zmaltretowane, wysuszone i buntują się. Nie są to częste, codzienne sytuacje, tylko stosuję je pomocniczo w takich przypadkach.

    Na szczęście idzie wiosna i coraz więcej świeżych roślinek będziemy mogli ugościć w naszej kuchni, zamiast żywić się pigułkami :)
  • piotrekk
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 13
    Rejestracja: 21 kwietnia 2009, 18:06
    Lokalizacja: z miasta

    autor: piotrekk » 12 czerwca 2009, 15:01

    Ja mam teraz coś co się nazywa Doppel herz Mocny wzrok i pisze:
    bioflawonoidy borówki, czernicy i cytrusów + luteina + cynk + wit. A
    Czarne kapsułki są , 1 na dzień.

    Jeszcze sobie muszę kupić Artelac CL jednorazowe bo mam zwykłe krople Artela ale podobno one są z konserwantami i nie stosuje się na soczewki. Aggggrrr 18zł mniej :)
    Ostatnio zmieniony 12 czerwca 2009, 15:04 przez piotrekk, łącznie zmieniany 1 raz.
  • Malla
    Przyjaciel
    Przyjaciel
    Posty: 1186
    Rejestracja: 03 marca 2008, 13:25
    Lokalizacja: P-śl / K-ów

    autor: Malla » 12 czerwca 2009, 16:37

    Bez konserwantów polecam krople firmy Ursapharm, np. HyloComod. Nie jesteś skazany na minimsy.

    Z tego co pamiętam, suplement, który posiadasz, ma bardzo dobry skład i jest przystępny cenowo. Ostatnio jednak ceny strasznie skoczyły. Parę miesięcy temu kupowałam Nutrof Total za 20parę złotych, a w tym tygodniu widziałam w aptece za 40zł :o
    Ostatnio zmieniony 01 stycznia 1970, 01:00 przez Malla, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ Posty: 33

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości