ODPOWIEDZ Posty: 4 Strona 1 z 1
Wynik badania
  • harimen
    Posty: 0
    Rejestracja: 21 czerwca 2017, 17:18

    Wynik badania

    autor: harimen » 28 czerwca 2017, 11:53

    Witam,
    Poniżej wynik badania wzroku (nie wiem co na nim jest dokładnie) okulista stwierdził, że na razie nie czas jeszcze na okulary. Ale wiem jedno że na lewe widzę dużo gorzej. Może koledzy wyjaśnią dokładnie o co chodzi w tym wyniku. Okulista lakonicznie poinformował mnie astygmatyzm i -0,25. Może skonsultować to jeszcze z innym lekarzem ew. na innym sprzecie.Obrazek

    Pozdrawiam
  • Awatar użytkownika
    optometrysta.pl
    Moderator
    Moderator
    Posty: 2886
    Rejestracja: 21 sierpnia 2004, 19:40
    Lokalizacja: Rybnik
    Kontakt:

    Re: Wynik badania

    autor: optometrysta.pl » 28 czerwca 2017, 22:59

    to nie badanie, było wielokrotnie już opisywane, że wynik pomiaru autorefraktometrem (potocznie zwane komputerowym badaniem) nie jest badaniem na podstawie którego możemy wykonać okulary. Okulista powinien wręczyć receptę z konkretnie przepisanymi wartościami z danymi osoby badanej oraz własną pieczęcią i podpisem.
  • mexx
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 301
    Rejestracja: 06 sierpnia 2008, 10:18
    Lokalizacja: Polska

    Re: Wynik badania

    autor: mexx » 29 czerwca 2017, 09:20

    wiem jedno że na lewe widzę dużo gorzej.
    To wystarczający powód, aby poszukać dobrego optometrysty, który profesjonalnie dobierze odpowiednią korekcję. Na innych forach nie ma co szukać pomocy, bo nikt nic sensownego nie powie bez badania.
    Lemur ma rację. Ten wydruk to tylko wstępna ocena i to tylko dla lewego oka. Ostateczna decyzja co do korekcji może być dopiero po pełnym optometrycznym badaniu.

    A w ogóle to ciekawe, bo z wydruku wynika, że astygmatyzm rogówkowy jest równy całkowitemu. A można by spodziewać się większego astygmatyzmu całkowitego. Skutek akomodacji, czy ten typ tak ma?
  • harimen
    Posty: 0
    Rejestracja: 21 czerwca 2017, 17:18

    Re: Wynik badania

    autor: harimen » 01 lipca 2017, 12:42

    Dziękuję bardzo za odpowiedzi ale czy można przybliżyć trochę tą cześć odpowiedzi ;)
    A w ogóle to ciekawe, bo z wydruku wynika, że astygmatyzm rogówkowy jest równy całkowitemu. A można by spodziewać się większego astygmatyzmu całkowitego. Skutek akomodacji, czy ten typ tak ma?
    Pozdrawiam
ODPOWIEDZ Posty: 4 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości