ODPOWIEDZ Posty: 2 Strona 1 z 1
Jednooczność a wszczepienie soczewki
  • Marekkk
    Posty: 0
    Rejestracja: 15 listopada 2016, 17:26

    Jednooczność a wszczepienie soczewki

    autor: Marekkk » 15 listopada 2016, 17:26

    Witam. Orientuje się ktoś jak wygląda sytuacja z soczewką fakijną u osoby jednoocznej? Aktualnie posiadam zwykłą soczewkę na lewym oku ponieważ na prawe nie widzę, jest to -8. Byłem rok temu u lekarza ponieważ chciałem zrobić prawo jazdy lecz powiedział mi, że nie da rady, no chyba że miał bym wszczepioną właśnie taką soczewkę fakijną. Niestety w moim mieście powiedzieli mi, że nie zrobią mi tego zabiegu ponieważ bardzo często dochodzi do infekcji itp itd i że mogę całkowicie stracić wzrok. Czy jest tutaj ktoś po takim zabiegu? Wie ktoś jak to wygląda u osoby jednoocznej? czy to w ogóle możliwe? Szukam po całej Polsce opcji żeby to załatwić. Napisałem do Warszawy napisali, że mejlowo nie mogą stwierdzić czy się klasyfikuję do zabiegu ponieważ trzeba porobić badania. Chciałbym dopiero gdzieś za rok sobie to zrobić, dlatego piszę tutaj czy może ktoś to przechodził bo nie chcę siedzieć rok w niepewności...
  • mexx
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 301
    Rejestracja: 06 sierpnia 2008, 10:18
    Lokalizacja: Polska

    Re: Jednooczność a wszczepienie soczewki

    autor: mexx » 17 listopada 2016, 22:28

    Z każdym zabiegiem jest związane ryzyko, a tu jest tylko jedno oko. A może nie jest taki zabieg konieczny? Dla prawa jazdy kat. B można być jednoocznym, dopuszczalna korekcja do +,- 8,00 (tu pan się mieści), pod warunkiem uzyskania ostrości wzroku minimum 0,6 (nie wiem jaką pan uzyskuje), pola widzenia 80 st. od strony skroni i 30 st. od nosa, do góry i w dół. Jednoocznym trzeba być minimum od roku i mieć minimum 20 lat. Może jednak spełnia pan te kryteria?
ODPOWIEDZ Posty: 2 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości