ODPOWIEDZ Posty: 4 Strona 1 z 1
OPTOMETRIA STUDIA.
  • teddis
    Posty: 0
    Rejestracja: 29 sierpnia 2016, 23:02

    OPTOMETRIA STUDIA.

    autor: teddis » 29 sierpnia 2016, 23:08

    Witam użytkowników forum na wstępie zaznacze że jeżeli to zły dział proszę o przerzucenie tematu. Do sedna.

    Po swojej rocznej praktyce w zawodzie optyka okularowego chcę zostać optometrystą. Wiem że istnieją dwie drogi albo studia I stopnia na dziale fizyki co dla mnie odpada bo jest tam zbyt wiele matmy biologii i fizyki, która i nie zbyt nie łączy się z wykonywanym zawodem. Jestem po roku szkoły na kierunku technik optyk i chcę zaczać studia i tutuj pytanie.
    Czy po skończeniu np: zarządzania- po 3 latach mam możliwość i szanse dostać się na optometrię II stopnia?

    Dzięki
  • MZ
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 88
    Rejestracja: 05 sierpnia 2005, 15:50
    Lokalizacja: Wrocław

    Re: OPTOMETRIA STUDIA.

    autor: MZ » 01 września 2016, 19:52

    Każda uczelnia (a ściśle biorąc każdy wydział) dokładnie określa warunki przyjęć na studia II stopnia. Proszę poszukać informacji u źródła. Na ogół są to strony internetowe zawierające warunki rekrutacji. Na przykład informacje o rekrutacji na Politechnikę Wrocławską można znaleźć pod adresem : http://rekrutacja.pwr.edu.pl/ W przypadku kierunku OPTYKA na Wydziale WPPT na PWr ukończenie studiów I stopnia na kierunku "zarządzanie" nie jest akceptowane na studiach dziennych. Jest to możliwe na studiach podyplomowych.
    Swoją drogą nie można być optometrystą bez znajomości optyki i biologii bo jak zrozumieć działanie oka? Optometria to przecież OPTO + METRIA a więc mierzenie oka.
    Zresztą ani optyka / fizyka ani biologia ani nawet matematyka nie sa takie straszne. Jak się chce to wszystkiego da się nauczyć. Zapewniam.
  • teddis
    Posty: 0
    Rejestracja: 29 sierpnia 2016, 23:02

    Re: OPTOMETRIA STUDIA.

    autor: teddis » 14 września 2016, 16:28

    Moje pytanie dotyczyło czy po skończonych studiach zaocznych np "zarządzania" nie jestem automatycznie skreślany jako kandydat do II stopnia studiów zaocznych "Optometria"? Czy wykształcenie kierunkowe na kierunku biofizyka czy optyka jest konieczne aby podjąć studia niestacjonarne II stopnia "Optometria"?
  • MZ
    Ekspert
    Ekspert
    Posty: 88
    Rejestracja: 05 sierpnia 2005, 15:50
    Lokalizacja: Wrocław

    Re: OPTOMETRIA STUDIA.

    autor: MZ » 14 września 2016, 19:33

    To zależy od konkretnej uczelni.
    Zapraszam na studia podyplomowe - niestacjonarne - na Politechnikę Wrocłąwską.
ODPOWIEDZ Posty: 4 Strona 1 z 1

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości